On-line hra: Hostinec "Had Uroboros"

Jak název napovídá, archiv akcí a soukromých her.
Zamčeno
Uživatelský avatar
Ravenon
Příspěvky: 93
Registrován: 25. 2. 2002, 00:00
Bydliště: někde mezi Nine Hells, Underdarkem, Pandemonií a Prahou

Příspěvek od Ravenon »

Lich se otočil na Medrise. "Nevím v čem bych se měnil pokojský. Pravda je nedosažitelná a když si to můj přítel nemyslí, nemá cenu mu to rozmlouvat, časem na to příjde sám. Časem přijde na to, že hledání pravdy, je jen snaha zabít trochu času do našeho konce, k němůž se stejně nedopracujem."

"Ale notak Kostimile, nebuď tak skeptický." ozval se gnóm po krátkém rozhovoru s Vanem. "Pojď radši vyzkoušet moji novou věčně hořící dýmku." Pak gnóm vytáhl železnou krychli o hraně zhruba tři stopy, položil ji na stůl, zapojil hadičku, nastavil několik páček a tlačítek a zabafal. Lich si potáhl a kouř mu začal zpoza pláště a knoflíkových direk unikat. "Hmm dobrá." Ocenil Lich.

"Ve skutečnosti je mnohem lepší než normální dýmka," Začal Unquin a dal se do popisu svého díla: "Tady jsou nádržky pro vonné oleje, regulace teploty topné spirály a tady se dává tabák, jež vydrží opravdu dlouho, protože spotřeba tabáku je vždy menší než u běžné dýmky. Kdyby to někoho zajímalo, tak se tabáku ušetří tím více, čím více lidí kouří. Trojitá cirkulace dýmu přes tabák totiž způsobí, že když například kouří eN počet lidí po dobu iX minut, ušetří se eN na tři iX lomeno pěti plus Pé tabáku, kde Pé je aritmetický průměr objemu plic všech zůčastněných kuřáků."

Ačkoli neměl Lich žádné obočí, přesto měli všichni pocit, že ho právě tázavě zvedl na boha v důchodu. "Máš pocit, že by chtěl být někdo jejich bohem? Jestli je pravda, že bohové slyší všechny modlitby svých věřích tak tenhle by se po chvíli vydal hledat poslední patro propasti."
Čas mnohdy neplyne úplně jinak.
Uživatelský avatar
Ebon Hand
Temný paladin
Příspěvky: 1806
Registrován: 13. 5. 2003, 15:07
Bydliště: Čertův příbytek

Příspěvek od Ebon Hand »

Pekelník soutěžil, jak nejlépe uměl. Někdo mohl říci, že se snaží co nejrychleji navodit otravu Motrijskou.
U třetí lahve nečekaně spadl z barové stoličky a dopad byl provázen nechtěným výronem plamenů z jeho těla. Když se snažil vyšplhat zpět k baru, všiml si doutnajících a čadících per na konci bližšího Vanova křídla. Neohrabaně se pokusil pera uhasit ve svých dlaních, ale tato aktivita mu nešla. Nakonec se k dotnajícímu brku naklonil a ukousnul ho.
Nyní měl Van konec křídla trochu kratší a zakončený pravidelným vroubkovaným okrajem. Burn se zazubil, jak se mu podařilo uspěšně zvládnout požár křídla a vyškrábal se na stoličku.
Vyslal zamlžený žádostivý pohled na Ignis a chopil se Motrijské.
Bohužel díky hasičské vložce byl nyní Van o panáka vpředu.
Uživatelský avatar
Sylvaen
Příspěvky: 916
Registrován: 13. 5. 2004, 11:34
Bydliště: Blaen bHóirne@Merian, Svaekke@Arlan, Romhäryl@Fiery Halls, Praha@Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sylvaen »

Medris do sebe rychle naklopil panáky o které zaostal a modrý žár v očích mu začal poněkud poblikávat.
Když lich domluvil, rudovlasý se upřeně zadíval na sklenici a začal ji poučovat: "Tak...smyslíš.. jehehé.. jehehénom dy. Smyslíže. Simysyslíš. Smydlíš že.. tachová ta.. mňo, věsiška, todlecto.. pravda, jo? Že je nedozaždle.. nedozad.. nezdosažidlená, jo? Smyslíž. Ti řechnu, to jó, já ti něso.. " zamrkal a jakoby si něco uvědomil, zaostřil na sklenici a teprve teď ji identifikoval. Podržel ji na vzdálenost paže od sebe, otočil se na stoličce a zkoumavě srovnával sklenici s lichovou hlavou.
"A víždy so?" pravil s úsměvem sklenici, "Tebe mám stejně radši. Vyšašlik.. vykališ.. vykašli se!" samým úsilím zamrkal.
"Naněho." dokončil a zvrátil obsah sklenice do hrdla.
-"What's going on out there!?"
-"Murder. Want some?"
(George Stark in 'The Dark Half', Stephen King)
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18507
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

"Všechny modlitby věřících?" zeptal se bůh pobaveně. "Heh... helejďte, nikomu to neříkejte, ale... to jsou všechno kecy... Jako jo, je to v podstatě pravda, jen záleží na každém, jak si pojem věřící definuje."
"Ehm... pane... pane... pane gnóme? Mohu se zeptat, to vaše zázračné zařízení...Já jsem se o tyhle věci trošičku zajímal jako počítání a jiná kouzla, ta divná nepřímá úmrtnost, že čím víc lidí, tím míň vykouřeného tabáku, to dělá ta vaše zvláštní magie? Myslím ta fyzika? Přinesl byste sem tu věc? Rád bych provedl takový experiment, vy se o takové věci přece také zajímáte, experimenty, pokusy, exámeny a podobné nes... záležitosti. Když to bude zajímavé, možná bychom to mohli směnit, vzal jsem si s sebou svůj Peleomontův sférický supernotátor, mám jich ještě pár a nejsou mi jinak k ničemu."
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
Valkira
Příspěvky: 120
Registrován: 11. 2. 2003, 16:46
Bydliště: Valhala
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Valkira »

Ignis se poněkud znechuceně rozhlédla po své společnosti. Všichni, jak se zdálo, začínali být na mol. Jen ona, ačkoliv vypila stejně, co ostatní, nejevila žádné známky otravy alkoholem či len lehkého ovínění. Její oči byly stále čistě měděné a pohled planoucí jako před chvílí. Sklouzla z desky barového stolu a zavrtěním v bocích si urovnala sukni. Její podpatky zazvonily, když se dotkly dřevené podlahy. Protáhla si ruce za hlavou, čímž dala vyniknou dokonalé klenbě svého hrudníku. Prsty jedné ruky si pročísla vlasy, což bylo doprovázeno obvyklou sprškou jiskřiček. Vykročila směrem od baru, při každém kroku se jí sukně zavlnila kolem nohou, což vypadalo, jak by byla oblečená do plamenů ohně.
Dnes je dobry den na smrt.... Tvoji.
Uživatelský avatar
Ravenon
Příspěvky: 93
Registrován: 25. 2. 2002, 00:00
Bydliště: někde mezi Nine Hells, Underdarkem, Pandemonií a Prahou

Příspěvek od Ravenon »

"Unquin syn Unquidův syna Unquedova, z větvě prapotomků Quindalových." Představil se gnóm staříkovi a se podal mu se vší grácií svou umazanou ruku. "Ale jistě, mám tady ještě pár zajímevých věcí a ten váš... jaksteto řikal... ten Peklomontův sférický superdetonátor by mohl být zajívavý, jak to funguje? Jde tonějak vylepčit? Víte pane.. pane bože, já si myslím, že vynález, který už nejde vylepčovat je prakticky zbytečný. Tak třeba já, bych rád našel někoho kdo mi z téhle dýmky udělá vodní dýmku s dvěma portály. Jeden odešle kouř do vnitřích plání vody a druhý ho pak nasaje zpět a vpustí do dalšího cirkulačního cyklu." Gnóm se odmlčel, přenastavil několik páček a tlačítek na své dýmce a pokračoval.

"Nó magií bych to ale nenazýval. Ono se to hodně podobá a lidi si to pletou, ALe například když na vás někdo míří kuší a mág vám předpoví že vás trefí mezi oči a zemřete tak je to magie. Já vám ale jen můžu říci, že pokud šipka opustí kušu přesně tímto směrem rychlostí alespoň tolik a tolik a doletí po balistické křivce jež bude v té a té vzdálenosti protínat vaše ctěna hlava a dejmetomu že vaše lebka vydrží tolik a tolik dynamického tlaku, zastaví vaše hlava onu šipku, přičemž její hrot se vám zaboří tak a tak hluboko do vašeho mozku a vaše hla se mírně zakloní vzad, protože v tom okamžiku vám ona šipka předá svoji kinoligickou, totiž kinetickou energii.
No ale již vám nemohu spočítat zdali přežijete nebo ne, ikdyž rozum každému říká, že příliš mnoho živých po světě s šipkou z kuše v hlavě neběhá. Chápete ten rozdíl?"
Čas mnohdy neplyne úplně jinak.
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18507
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

"Ééééé... no... eh... myslím, že to... že se trochu chytám," dostal za sebe bůh.
"A jinak mé jméno je Šatawelparraššanillanukhalgošarraden, pán Javorového údolí a Měsíčního kopce, a prosím vás, nesnažte se to zopakovat, všichni si mě často pletou s někým jiným, kdo má na svědomí mražené pochutiny a zahradní ozdoby, tedy mimo jiné..." představil se a nabídl gnómovi židli.
"Jinak na vás mám spoustu otázek, nejprve by mě zajímalo, jak jste rozmontoval toho ubohého modrona, aby se dal používat tak, jak to děláte... To rozhodně muselo být nepříjemné i pro někoho, jako jsou oni..." pronesl otřeseně, "a druhá věc, možná mnohem zajímavější... vy jste prý ateista? Nikdy jsem se s žádným osobně nepotkal... víte, nejdřív bylo obtížné odhadnou tu správnou formu, protože... no prostě jsem ještě neměl zkušenosti s konstitucí a nehořlavostí jistých... materiálů, abych tak řekl. No a později, když už jsem to začal trochu zvládat, tak jsem zjistil, že ten ateismus smrtelným moc nedrží... Možná jsem měl přecejen ještě poněkud šetrněji prezentovat některé... věci, ale to by zase neposloužilo mému zájmu." rozpovídal se bělovlasý stařec a mezitím vyložil na stůl svůj přístroj na zaznamenávání událostí.

Mezitím se v zadních místnostech ozývaly prapodivné zvuky...
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
Ravenon
Příspěvky: 93
Registrován: 25. 2. 2002, 00:00
Bydliště: někde mezi Nine Hells, Underdarkem, Pandemonií a Prahou

Příspěvek od Ravenon »

"Ateista? To jako že se nemodlím kžádnýmu bohu tak to jo, to jsem. Víte co si myslím? Je to celý něčí blamáž. Všeobecný předpoklad je, že se budeš modlit ke svému bohu, co ti jako bude vyhovovat a když ti vyhovovat přestane tak ho vyměníš jako ponožky a tvůj bůh ti pomůže a všechno zvládněš levou zadní. No a bohové si zase myslí, že čím víc oveček mají, tím jsou mocnější a všechno zvládnou levou zadní. Ale podle mě se ani věřící ani bozi nepotřebujou, jenže jim to nikdo nevymluví. Já třeba znám spoustu lidí co se nikdy k nikomu nemodlej a jaký dokážou divy. No ale ty to vidíš z tý druhý strany. Taky tam uřčitě budete mít nějakýho boha páprďu ve kterýho nikdo nevěří a von si dělá co chce. Jenže to se smrtelníci nedozvěděj, když v něj nevěřej, je to trošku začarovaný a tak začnou lidi věřit v nesmysly. Stejně jako vy taky nevnímáte ateisty, páč věříte že vnímáte vědomí jen svých věřících a tak o nich nevíte. Lidi a bozi taky by podle mě měli věřit tomu co dává smysl a ne věřit neuvěřitelně uvěřitelným pověrám o víře ve víru. chápete?"
Čas mnohdy neplyne úplně jinak.
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18507
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Bůh se zamyslel a řekl: "No... v něčem asi máte pravdu, když o tom tak přemýšlím. Ale náhodou my ateisty docela vnímáme, třeba řeknu vám, že neznám nikoho, jako od nás tedy samozřejmě, kdo by zamlada nechodil kradmo po ulicích a neházek vám do oken šutry..." skončil se zahihňáním. "Ono je to těžký bohovat, to si nemyslete, už mám něco za sebou. Mně na tom nikdy nebavilo, jak jde každému jenom o moc a sem tam nějakou tu pěknou bohyni nebo titánku... Prostě chvíli se nedíváte a všechny ovečky vám zmasakrují vyvolení někoho sídlícího za tím veselým zeleným lesem, co jste se rozhodl zrovna zaplnit svými novými výtvory. Teďka jsem se na to vykvajznul a začal úplně od začátku, jako úplně myslím i vytvořením sféřičky. Tu jsem způli nalil vodou z Vody, hodil jsem tam pár šutrů a začal na tom pěstovat stromy. A s tou vírou je to o móc složitější, než si vy smrtelníci myslíte, ona je to vlastně taková lokální záležitost... Ono zlikvidovat jednoho z nás není žádná sranda, víte? Můžete sice zamordovat každýho věřícího na světě, to je ještě celkem snadné, ale projít systematicky jeden kousek mnohovesmíru za druhým, jestli tam ještě někde není něco... to už leckoho odradí. To není jako když jsem..." odmlčel se a potutelně se pousmál pod vousy, "no to je jedno, ale pak jsem vlítnul omylem do Klece a to rovnou... Jí pod nos... to byste viděl, jak jsem odtamtud vystřelil, že se až dabusové otáčeli ve vzduchu." dokončil a zadíval se do svého prázdného poháru, který si před časem zažil povstání nové mocnůstky.
"Víte, pořád mi nejde do hlavy, proč jste vykuchal toho modrona, myslíte, že ho to vylepšilo? No a jak jste mluvil o té dýmce, vlastně by to šlo velice snadno, ale musíte tam mít něco, co by zabránilo kouři se ve vodě rozptýlit. A... jímá mě hrůza, když si pomyslím, že by se mezi ty dva portálky dostal nějaký místní..." domluvil bůh a začal si do pohárku srážet vzduch.

Podivné zvuky vzadu mezitím po chvíli ustaly.
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
Ravenon
Příspěvky: 93
Registrován: 25. 2. 2002, 00:00
Bydliště: někde mezi Nine Hells, Underdarkem, Pandemonií a Prahou

Příspěvek od Ravenon »

"Ono to neni tak úplně Modron, ale při jeho konstrukci jsem znich hodně vycházel. Ale jinak je to prvotřídní prácička, ze slitin ze samejch vymazlenejch kovů z plání země. Běhá až šest set stop za minutu, to není sice nijak moc, ale když to máte řídit, je to fuška. Hodně jsem u něho užil znalostí mýho bráchy, kterej je dost přes hydrauliku. To je jako že když seš malej jako já, vem si dvě trubky, dvě desky, větší a menší, nějaký trubky a vědro vody a můžeš si dát páku s obrem." Gnóm se na chvíli zasnil: "Zvláštní, když to popisuju lidem takhle bez vzorců, tak si myslí že je to magie."
Čas mnohdy neplyne úplně jinak.
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18507
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

"U čeho že ta hydra je?" zeptal se bůh ohromený patrně gnómskými schopnostmi krocení zvířat...
"Mně BYLO jasný, že v tom nějaká kouzla jsou," prohlásil triumfálně bůh.
"Jak byste s tím vaším dvojím matením mohli oponovat obrům, kdybyste v těch trubkách neměli zakleté hydry nebo něco z nich. Lik, likus, lyk... lykos..., co to tedy je? To je nějaká věc na vázání duševních sil? Jo, takové jsem taky viděl a vy určitě taky, že, pane Toldraxi?" obrátil se na licha hledaje u něj oporu na neznámé půdě.

Ze zadních chodeb se začala pomalu šinout postava...

"No, ale taky by mě zajímalo, jak vynucujete to dodržování těch vašich zákonů... To zaměstnáváte Nemilosrdné? Já jen, že u nich mám nějaké známosti z dřívějška, takže kdybyste potřebovali, můžeme využít navzájem svých služeb, přecejen, sice už toho asi moc na věčnost neplánuju, ale možná by se mi jedna z těch vašich hyder mohla někdy hodit..."

Z postavy se nakonec vyklubala zombie, jen na sobě měla podstatně méně masa než předtím, z většiny stejně prosvítaly kosti. Sedla si, a položila na stůl své dva kompletně ohlodané kostěné pařáty, ve kterých se cosi barevného hýbalo a zlostně kvičelo...
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
Ravenon
Příspěvky: 93
Registrován: 25. 2. 2002, 00:00
Bydliště: někde mezi Nine Hells, Underdarkem, Pandemonií a Prahou

Příspěvek od Ravenon »

Když se gnóm zadíval se zaujetím na zombíka, využil lich chvíle aby prohodil ke staříkovi: "Jestli do toho svazuje nějaké duše tak né ty s kterými pracuju já. Mám dojem jakoby tam krotil samotné živly. Když se ten jeho stroj dá do pohybu a začně bzučet, drnčet a pískat a odevšaď vypouštět páru, řekl bych, že živý je a vzpíná se pod jeho rukama, ale on ho vždycky zkrotí. Nevím jak bych to přirovnal, možná jako mravenci. Když sledujete mravence tak vidíte jen jednoho slabého malého a hloupého mravence, ale pak vidíte mraveniště, jež může být smrtícím chladně kalkulujícím tvorem. Chápete co tím chci říct? Jednotlivé části jeho stroje, jsou jenom kusy plátů trubek, šroubů a páček, ale když je to pohromadě tak je to živé. Také nevěřím, že se tomu tak stane bez magie, ale on říká že je to ta fyzika. A jestli v tom hydry jsou, tak jen malé a téměř neškodné, ale... boudou jich tam milóny." Zakončil lich svou úvahu, když zjistil, že gnóm ho již dávno poslouchá.

"Kostimile já neměl namysli hydry ale hydrauliku, to je nauka..." Lich mu náhle skočil do slova: "O hydrách jistě, využil jsi znalostí o hydrách aby jsi uvnitř toho stroje stvořil svoji osobní hydru! Jasně, teď už to chápu. Víš Unquine měls to říct hned zkraje a ušetřili bysme si spustu času." Lich se s vítězným výrazem na lebce otočil ke staříkovi, ale pak si všimnul zombie. "Cos to chytil?" zeptal se jí, "A jak to žes to ještě nesnědl? Ty nemáš hlad?"

"No tak nějak by se to taky dalo chápat" Vzdal Unquin svůj boj o vysvětlování hydraliky. "Ale k těm fyzikálních zákonům, ty nikdo neprosazuje oni jsou, je to jako, že když vezmu tuhle skleniču" Gnóm uchopil svůj pulitr, "a pustím jí na zem, tak spadne a rozbije se." Pak se podíval po svých posluchačích, jimž všem nebyla magie tak úplně cizí a rychle dodal: "Pokud někdo nevyužie fyzikálních zákonů tak, aby se stalo něco jiného." Chvíli všichni čekali, jak to dopadne s pulitrem, ale pak se mnohým zhostil na tváři výraz lehkého zklamání, když se gnóm piva napil a položil zpět na stůl. Mitferova ruka sjela z páky pro uklízecí četu.
Čas mnohdy neplyne úplně jinak.
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18507
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

"Mně bylo jasný, že je v tom nějaká levárna," pronesl vítězoslavně bůh, "Nikdy by mě bez vás nebylo napadlo, jaký mají hydry OHROMNÝ potenciál... A myslím, že už to úplně chápu, protože jak jste říkal o těch živlech, tuhle jsem viděl jednu sedmihlavou hydru, snažili se ji chytit nějací elfové, jestli je znáte, dost neúspěšně musím říci, protože..." významně se odmlčel... "protože z jedné hlavy plivala oheň, z druhé blesky, ze třetí mráz, ze čtvrté páru, z páté něco proměňující v perfektní žulu, z šesté kyselinu a ze sedmé jed... To pak chápu, že tam jsou uvězněné samotné živly, pokud do toho strčil něco takovéhohle." zakončil svou vítěznou argumentaci a vyzunknul celý pohár sraženého vzduchu.

Ohryzaný zombík opatrně rozevřel pařáty a mezi palcem a ukazováčkem každé ruky svíral jeden rozvzteklený červený bonbón. Pak se zbytky svalové tkáně pokusil zlomyslně usmát a váznamně prohlásil hřbitovním hlasem ze záhrobí: "Ccccccccchhhhhhhhhhhhéééééééééééééééééééééééééééééé."
Pak ruce přesunul a umístil si zajaté bonbóny na místo očí...

"Hm... myslím, že tuším, co chce..." zaujatě prohlásil bůh, rozprostřel svůj sférický supernotátor, aby vytvořil pevnou placičku, přisunul pod zombíkovi nyní opět na stole složené ruce s bonbóny pohár, do něhož po chvíli nechápání zombík bonbóny upustil. Bůh pohár rychle zakryl supernotátorem a postavil vzhůru nohama, aby jej bonbóny neopustily. Pak se zvedl, zavedl zombíka pár stop přes dveře, ke kterým se sám vydal.
"Přání?" řekla úsečně hlava. Bůh se k ní naklonil a cosi zašeptal. Hlava se na oplátku ušklíbla, dveře se otevřely a do místnosti začal proudit chlad. Bůh ještě stihl lichovi naznačit, aby se kryl, evidentně se mělo stát něco nečekaného...

Zombie chvíli stála a nechala se ošlehávat astrálními vichry, pak se vydala směrem ke dveřím... ke dvěřím, ze kterých najednou vyrazila nechutná fialová dračí hlava na dlouhém silném krku. Její oči mrtvolně bledě zářily, celá ovšem vypadala dosti příšerně a jakoby nahnile. Párkrát začichala, upřela svůj pohled na zombii, která nyní velice znervózněla. Na rámu dveří se objevily nestvůrné pařáty a drak se začal soukat dovnitř, nicméně portál byl příliš úzký... ale krk bestie byl dostatečně dlouhý, aby chňapl po zombii, kterou chytil a... polkl. Pak se drakolich podíval po celém sálu, zaměřil svůj pohled na licha a znechuceně se otřásl, hlava na dlouhém krku velice rychle zajela zpět a dveře se zabouchly...
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
Sylvaen
Příspěvky: 916
Registrován: 13. 5. 2004, 11:34
Bydliště: Blaen bHóirne@Merian, Svaekke@Arlan, Romhäryl@Fiery Halls, Praha@Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sylvaen »

"He?" Medris se nejistě ohlédl od baru ke dveřím, které si podezřívavě změřil.
"Smizdálo jachož.. jachože to.. so.. tam." přihlouple se usmál, sklenička mu vyklouzla z ruky a rozbila se na podlaze.
"Sákšyr," okomentoval to stoicky Medris. "sím ti.. tě, misř... miš.. misře Mitfrelll.. Misf.. Mitfere, pšíseli.. bych to.. schlenišchu, pšeboval.. novou."
Zeširoka se opřel lokty o bar a zasněně se usmál: "Fíš.. asi semse jí nebílil.. nelíbil a tach se rozto.. bila."
-"What's going on out there!?"
-"Murder. Want some?"
(George Stark in 'The Dark Half', Stephen King)
Uživatelský avatar
Sylvaen
Příspěvky: 916
Registrován: 13. 5. 2004, 11:34
Bydliště: Blaen bHóirne@Merian, Svaekke@Arlan, Romhäryl@Fiery Halls, Praha@Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sylvaen »

Ve svém podnapilém stavu si nikdo z těch kdo popíjeli u baru nevšiml tichého ale pravidelného dzzzz-dzzz, které se již chvíli ozývalo od jejich nohou.
Burna cosi lehce škráblo o obrněné lýtko. Sklopil pohled k zemi a spatřil plát pilky, která zespodu prořezávala podlahu.
"Co to.." začal, ale přerušilo ho hlasité zapraštění prken která se vzdala v nerovném souboji.
"Hep..!" vyrazil Medris a i s barovou stoličkou zmizel v čistě vyřízlém kruhovém otvoru. Cestou dolů ještě stačil popadnout první co mu přišlo pod ruku - jistě jen náhodou to byla ještě nenačatá láhev Motrijské.

Ve vzniklém otvoru se objevil rozšklebený Jetelínův obličejík.
Šotek vesele zamával prackou ve které držel pilku.
"Naždár!" zaskřehotal a zmizel.
-"What's going on out there!?"
-"Murder. Want some?"
(George Stark in 'The Dark Half', Stephen King)
Zamčeno

Zpět na „Archiv akcí a soukromých her“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti