Středně volné povídání o Festivalu Fantasie

Jak název napovídá, archiv akcí a soukromých her.

Jedete na FF?

Ano a moc se těším
8
42%
Ano, protože musím
0
Žádná hlasování
Ne, ale je mi to líto
5
26%
Ne, a díky bohům za to
6
32%
 
Celkem hlasů: 19

Sosacek
Příspěvky: 25732
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

Podrobne prednasky? Neco jako "gamisticke mechaniky v simulacionistickych hrach treti generace, cast druha"? $D "drazdime Dalcora bosou nohou pro mirne pokrocile"?

Ne, vazne. Jsem zvedavej, jaky podrobny prednasky si predstavujete? Protoze "Jak byt dobrym vypravecem Exalted, aneb napravujeme whitewolfi chyby" bych asi umel. s "Jak hrat Mage the Awakening jako temnou a hlubokou hru" bych asi umel taky, hm, ac s mensi jistotou.

Ale tohle se na obecne cony moc nehodi, no. Delat prednasku ktera zaujme dva lidi protoze pro ostatni je to moc specificke tema se asi nevyplati :(
But nobody came.
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

já teda myslel že FF mě nezaujímá s hlediska programu ;) Ne že chci ještě odbornější přednášky...
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Vlasák
Administrátor
Příspěvky: 1419
Registrován: 7. 12. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák »

Sirien píše:Ano, velmi vážně se uvažuje o nahrávání, jenom si nejsme jistí jak to dopadne se zvukem.
Zcela schůdnej, na koleně zvládnutelnej kompromis, je nahrávání screencastů (záznam slova přednášejícího + dění na obrazovce, tj spuštěné prezentace). Stačí k tomu obyčejnej mikrofon, něco místa na disku a potřebný SW (najde se i solidní free, např. BB FlashBack).

Mám s tím ze sigilských přednášek dobrou zkušenost a může to mít i své výhody, protože mi to přijde víc zaměřené na téma a lze to pak využít i čistě nejen jako záznam z přednášky, ale i třeba jako návod bez ohledu na to, kde to kdy kým bylo přednášené.
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Portál do světa RPG - Sigil.cz


Obrázek
Uživatelský avatar
Jiron
Rytíř
Příspěvky: 2321
Registrován: 16. 10. 2004, 16:34

Příspěvek od Jiron »

Sosacek píše:Podrobne prednasky? Neco jako "gamisticke mechaniky v simulacionistickych hrach treti generace, cast druha"?

Ne, vazne. Jsem zvedavej, jaky podrobny prednasky si predstavujete? Protoze "Jak byt dobrym vypravecem Exalted, aneb napravujeme whitewolfi chyby" bych asi umel. s "Jak hrat Mage the Awakening jako temnou a hlubokou hru" bych asi umel taky, hm, ac s mensi jistotou.

Ale tohle se na obecne cony moc nehodi, no. Delat prednasku ktera zaujme dva lidi protoze pro ostatni je to moc specificke tema se asi nevyplati :(
Počkej, počkej vraťme se ke kořenům.

Otázka: Jedeš na FF?
Odpověď: Nejedu, nic mě tam netáhne.
Otázka: Jsi č***k?
Odpověď: Ne nejsou tam přednášky jaký bych chtěl.

Já netvrdím, že by tam měli být. Já tvrdím, že je to věc, kvůli které bych se táhnul někam do hajzlu. Rozumněj, mě je jasný, že na FF nejsou protože jsou příliš úzce zaměřený a to na takovýmhle obecnym conu bejt prostě nemůže. Jen říkám, že to je důvod proč nejezdit na FF. Protože to co mi tam řekne přednášející si buď přečtu sám, nebo najdu v jiném zdroji. Například přednáška "Kroužková zbroj a její odlišnosti mezi lety 1050 a 1061" je věc, kterou bych nalezl na nějaké LH conu zabývajícího se tou dobou. Nepotřebuju kvůli tomu jezdit na con jménem "Kroužcon aneb vývoj kroužkové zbroje od Římanů po současnost".

Je to pochjopitelný příklad? Vyjádřil jsem se jasně?
Jeden moudrý muž kdysi řekl: "To, ze mas na něco právo, neznamená ze nejsi č***k, když to uděláš."
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8896
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

Dalcor, Jiron: No, popravdě nevidím důvod proč by velký con neměl mít také odborné přednášky - ta velikost je dána tím že je poskládaný z conů menších, je tam hodně lidí což rozšiřuje potenciální publikum. Nebudu se tvářit že tam je tuna přednášek silně odbornejch, protože velká část přednášek různejch linií kvalitu postrádá spolu s originálními náměty (SEB se o tom vyjadřuje jako o "přednášení o trenkách stormtrooperů"), ale odborných a zajímavých přednášek tam je i tak docela hodně, na různá témata. Dívali ste se třeba na centrální program MaelströMu? Protože tam jich je na různá kulturní, vědecká a další témata docela dost. Stejně tak Jatkon mívá docela dost odborné přednášky o military a Avalcon o literatuře...

Popravdě - mám takový pocit že na menších conech je těch kvalitních přednášek docela míň...
Sos píše:Podrobne prednasky? Neco jako "gamisticke mechaniky v simulacionistickych hrach treti generace, cast druha"?
V MNOU sestavovanym programu?
Jinak bych ale řek že v programu máme docela dost podrobných a do hloubky jdoucích přednášek, třeba celá série o seriálovém, folmovém a literárním RP, celá série Limit RPG...

Vlasák: No, to je trochu problém jak se k tomu budou stavět lidi a tak, ale myslim že Orlop něco takovýho už taky zmiňoval... ještě uvidíme, máme teď hodně jinejch problémů.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Jiron
Rytíř
Příspěvky: 2321
Registrován: 16. 10. 2004, 16:34

Příspěvek od Jiron »

Já váš program četl a když říkám, že mě neláká tak tím myslím, že tam není nic co by mě zajímalo natolik abych jel do nějaký kyselý ... .
Jeden moudrý muž kdysi řekl: "To, ze mas na něco právo, neznamená ze nejsi č***k, když to uděláš."
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Hele Siriene a čteš co píšou ostatní?
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8896
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

Dalcor: jj, reagoval jsem na tu poznámku o velikosti conu a o úrovni programu.
Jako já netvrdim že FF musí lákat každého, jenom tvrdim že to co mu vytýkáte není až tak obecná pravda - ok, to co by zajímalo vás dva tam možná není v kvalitě která by vás lákala, ale neplatí to o programu obecně.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Tafif
Příspěvky: 1029
Registrován: 9. 4. 2007, 17:46

Příspěvek od Tafif »

Já věděl, že Vlasák bude schopen poradit.

No, zkrátka jsem na tom asi stejně jako Jiron, ale v případě, že by byly přednášky (alespoň ty, co jsem uvedl) nahrány a dány volně ke stažení, bylo by to fajn.
Uživatelský avatar
Dukolm
Příspěvky: 389
Registrován: 5. 7. 2006, 09:30
Bydliště: d20.cz
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dukolm »

Tak už nám do festivalu nezbývá moc času.
V kolik tam kdo přijedete(ja mám zajištěno že mě tam hodí táta autem tak abych to mohl nějak naplánovat)?
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10160
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Příspěvek od ilgir »

Já a Exter tam pojedeme nějak na tu pátou (to se musí, ne?) a nejspíš vlakem.
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8896
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

no... chtěl bych to stihnout před pátou, vzhledem komu že od pěti tam už mám nějakej program :D
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9045
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Příspěvek od Faskal »

Zrovna jsem strávil další hezký večer tvorbou prezentací.
Je to vysilující.

Ale všechny vás zvu na své přednášky.
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22592
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson »

Jsme na tom podobně, Faskale, jen moje přednášky budou mnohem jednodušší než ty tvé.
Dneska dorazím, tak doufám že se potkáme - se všemi.
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10160
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Příspěvek od ilgir »

Sirien mě nebude mít rád, ale...

Na prezentace jsem se vykašlal. $P

1) Nestihl jsem to
2) K mým tématům jsou stejně zbytečné
Zamčeno

Zpět na „Archiv akcí a soukromých her“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů