GameCon 2007, Pardubice 12.-15.7.

Jak název napovídá, archiv akcí a soukromých her.
Zamčeno
Uživatelský avatar
Erric
Příspěvky: 1473
Registrován: 17. 10. 2006, 13:32
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Erric »

Dalcor píše: Ale o tom to je. Proč učit hráče že správný a jediný přístup je mít perfektně připravený railroad. A Railroad je pořád reailroad pokud máš třeba i tři koleje /rozuměj tři linie dokončení.
...
OK je to herní styl podporovaný od počátku RPG věku u nás právě takovými akcemi jako je Gamecon. Mladý hráč který je v DrD začátečník a vyrazí na GameCon vidí jakým způsobem dělají legendy dobrodružství a přenese si to do svojí hry. Tím vzniká začarovaný kruh který zmiňuješ :
viz muj predchozi prispevek. Ano at se to hraci dozvi, nicmene nejspis z jine prednasky, protoze hodina je proste porad hodina - obzvlast na tak obsahle tema.
...tedy hráč je masírován informacemi že nutná je pouze předem pečlivě připravená linie hry a tak to tak dělá a jelikož jinýs tyl se u nás moc nepěstuje tak o něm budeme dokola mluvit a budeme ho lidi učit...
Tohle uz mozna trochu prehanis. Jsem presvedcen, ze jsem nazacatku prednasky jasne uvedl, ze budu hovorit o predem pripravenem pribehu a take to, ze lidi, kteri prevazne improvizuji (coz je odkaz na to, ze tohle neni jediny styl) se asi nedozvi nic moc noveho. Presto tam nekteri z vas zustali sedet a nyni mi vycitate, ze se drzim koncepce, kterou jsem si polozil.
A ja porad vidim smysl ucit hrace, kteri hraji ceska RPG a DaD, postavit pribeh tak, jak se tyhle hry 90% hraji. To ze to jde i jinak je spravna pripominka, kterou by se meli driv nebo pozdeji dozvedet, ale stejne si myslim, ze zmaknuti pribehovych prvku a pravidel je zaklad i pro improvizaci v realnem case.
...Znamenalo že by si hru méně užili? Nebo že by byla méně dobrá? Musím být pečlivě přirpavený s ředem pospanými 10 stárnkami papíru o jendom NPC abych tomu NPC vdechl život? Nebos tačí změnit výraz tváře, začít zadrhávat či koktat, položit hlas níže či výše? Změnit dikci. Co si víc hráč užije? Budu li listovat papírema heldat zda tohle NPC ví to an co se ho ptají, nebo když vypálíš něco hned od boku?
Tak obvykle staci jedna A4ka se schematem pribehu a scen a par poznamek. Teda aspon me vzdycky stacila. Ja si myslim, ze kvalitniho pribehu a nasledneho jeho pusobeni na prozitek statisticky dosahnes spise pripravou nez improvizaci. Muzes se mnou nesouhlasit, ale ta prace je proste v pribehu i ve hre videt.
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Já an té přednášce nebyl :) Reaguji na to co si tu navzájem vyčítáte :) Každopádně problém vydím v tom že hráč nemá tu jinou možnost přípravy že neexistuje nic co by ho k tomu navádělo.

Dál tu nechci rozebírat RR a jeho nevýhody k tomu slouží jiné vlákno - kde budu citovat.
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Jezevec
Vypravěč
Příspěvky: 694
Registrován: 3. 7. 2006, 07:26
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jezevec »

Domnivam se, ze jste se jiz k Errikove prednasce vyjadrili dostatecne. Veskere argumenty padly, verim, ze je vzal Errik v potaz, ale nemyslim si, ze je nezbytne to opakovat stale dokola.

Ja jsem rad, ze tu prednasku delal, mel ji pripravenou a ac byla ponekud zamerena jednim smerem, ackoliv z nazvu prednasky to znelo jako obecne shrnuti nekolika smeru, tak si myslim, ze u hracu uspela (nebyl jsem tam na celou dobu, ale slysel jsem na to od beznych hracu kladne ohlasy na koupaku a v nedeli).

Zkuste radeji nahodit jake prednasky vam tam chybeli, co by stalo za to doplnit pristi rok. Pisu si, ze prednasku o ruznych stylech vedeni hry (aneb GNS pro vypracece, dejmistry a GM v praxi). Jake dalsi?
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

No tak hlavně to neslučovat s GNS :roll: :eyecrazy: Bylo žádáno o:
"Přednáška o herní přípravě a vedení hry"

Přednáška zaměřené na způsoby přípravy vedení a vyprávění her. Porovnání různých stylů vyprávění hry.

Co jsem slyšel tak GNS je o způsobu designování herních systémů.

Chyběla mi možná srovnávačka systémů vydávaných a prodávaných v ČR. Zaměřeno na nováčky. Shrnutí her prodávaných v ČR a jejich porovnání. Kdysi o tom byl strašnej článek v Pevnsoti od Seba.

Dále třeba produkce White Wolfů - najděte si svůj horor.

Dále třeba produkce Wizardů - najděte si svého hrdinu.

Přecijenom jsou to i nás nejdostupnější vydavatelé a ne každý má přehled co je Promethean the Created. Následně existují přednášky o jednotlivých herních rpsotředí.

Tj třeba první den přednáška na téma Najděte si svůj horor a druhý den blok přednášek specializovaných. nebo třeba blok najděte si svůj horor s úvodem o produkcu White Wolfů s následnými hodinovými přednáškami specializovanými.

Letos snad nepadla zmínka o hrách Warhammer a pod.
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Sosacek
Příspěvky: 25732
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

Prijde mi, ze na tohle proste nejsou prednasejici.

EDIT: ale to mluveni o systemech dostupnych v cechach / dostupnych ceskyje dobry napad.
But nobody came.
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Sosacek píše:Prijde mi, ze na tohle proste nejsou prednasejici.
Proc. Staci preci ty knihy precist - anstudovat jen povrchne, jde o povrchnis eznameni. ve veku DC++ jsou ty hry lehce dostupne a Altar skrze 6.smysl muze knihy treba k priprave prednasky zapujcit, ne? Navic kdo rika ze tu prednasku musi mit jeden? Pamatujes na predlonsky pragocon - ja, bazi a qual jsme meli svety TSR, Conlai a Markus Planescape..., Qual a Markus ted mluvi o indies. Nerikej ze by jsi nebyl schopen 10 minut mluvit o MtA?
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22590
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson »

Osobny bych rád přednášku o tom, jakým způsobem se vytváří dobré příběhy (něco o tom sice vím, ale rád si to poslechnu znovu z jiného směru)
A k tomu potom přednášku, jak tuto metodu konstrukce příběhu uplatnit v RPG při zachování hráčské svobody rozhodování.
Dále přednáška, jak vytvářet situace s konkrétní atmosférou - jak vyvolat strach, napětí, překvapení ... případně s navazujícím workshopem.
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

A mělo by to být obecným jazykem aby tomu rozuměl i úplnej trouba
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8895
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

Erik, Jezevec: Mám pro vás... návrh. Na příštím Gameconu bychom mohli udělat sérii přednášek, úvodní přednáška by se jmenovala Průlet herními styly a způsoby vedení hry, a jejím obsahem by byl přehled způsobů, jak je možné vést hru, o každém způsobu několik málo slov, plusy, mínusy atd., objektivně, bez osobních názorů. Další přednášky by se věnovaly jednotlivým herním stylům, a přednášeli by je lidé, kteří dané způsoby vedení hry preferují, rozváděli by je do detailů, hlavně těch praktických, abychom lidem ukázali, jakými všemi způsoby je možné RPG hrát.
Dostalo by se na váš RR, ale i na improvizace, na bangy, na různé další herní styly, na různé autor stance atp.

Myslím, že něco takového není problém, lidé na to jsou, stačí, když se předem dohodneme na nějaké osnově. IMO je to nejlepší způsob, jak hráčům ukázat možnosti a nechat je, ať si vyberou sami...
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15027
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pieta »

Sirien píše:Erik, Jezevec: Mám pro vás... návrh. Na příštím Gameconu bychom mohli udělat sérii přednášek, úvodní přednáška by se jmenovala Průlet herními styly a způsoby vedení hry, a jejím obsahem by byl přehled způsobů, jak je možné vést hru, o každém způsobu několik málo slov, plusy, mínusy atd., objektivně, bez osobních názorů. Další přednášky by se věnovaly jednotlivým herním stylům, a přednášeli by je lidé, kteří dané způsoby vedení hry preferují, rozváděli by je do detailů, hlavně těch praktických, abychom lidem ukázali, jakými všemi způsoby je možné RPG hrát.
To by nebyl marný blok, sám se můžu přidat s tím svým "vypravěč je ten, kdo hráče chválí za to, jak si to krásně hrají".
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
Wan-To
Rebel
Příspěvky: 2967
Registrován: 2. 8. 2006, 18:33
Bydliště: Praha

Příspěvek od Wan-To »

Pieta píše:To by nebyl marný blok, sám se můžu přidat s tím svým "vypravěč je ten, kdo hráče chválí za to, jak si to krásně hrají".
<OT přesunout = "O hraní obecně" :)>
Tebe to baví? Já jsem jednu takovou hru jako vypravěč hrál a fakt jsem se začínal nudit.
</OT>
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15027
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pieta »

Wan-To píše:Tebe to baví? Já jsem jednu takovou hru jako vypravěč hrál a fakt jsem se začínal nudit.
Jo. Pokročilí hráči si samozřejmě poradí bez vypravěče, ale začátečníkům pomůže občas ve vhodný okamžik poznamenat takové věci jako "to, co chceš, se dá udělat takhle" a "jestli už vám dochází inspirace, mohla by pomoct změna prostředí", případně radím (stejně, jako ostatní hráči), pokud mě napadne něco zajímavého, a to už stačí k tomu, abych tam nebyl úplně zbytečný; a jinak mám v sobě dost pokory, abych dokázal hru přenechat ostatním.
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Sosacek
Příspěvky: 25732
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

Sirien píše:Nicméně když jsem slyšel diskuse nad tím, co hráči/postavy prováděli, aby například někoho vyslechli atp., tak jsem si říkal, že by jim prospělo trocha WoD se storytellerem, který je docela přísný na mechaniku Morality, protože ukazovali přesně to, co je bohužel typické - naprosto nehumánní chování, aniž by se nad tím pozastavovali.
Pokud myslis to co ja, tak slo o vyslech vraha ktery dotycne prisel uprostred noci zavrazdit, ne o odchyceni nahodneho kolemjdouciho a jeho muceni -- vrazi musi s tim ze je nekdo bude vyslychat pocitat, a maji se zabit kdyz vidi ze nemaji jak uniknout. Ehm.

Druha vec je, ze vyslychajici je burzovni makler, a ocekaval bych od nej podobne chovani i v realu. A nejen od ne, lidi kteri nemaji spetku moralky znam ... precenej par.
Dalcor píše:Nerikej ze by jsi nebyl schopen 10 minut mluvit o MtA?
Samozrejme mohl. Ale pochopil jsem to tak, ze neni o takove veci moc zajem.

EDIT: fuuuuuuj, takova hrubka.
But nobody came.
Uživatelský avatar
Jiron
Rytíř
Příspěvky: 2321
Registrován: 16. 10. 2004, 16:34

Příspěvek od Jiron »

Sosacek píše:
Sirien píše:Nicméně když jsem slyšel diskuse nad tím, co hráči/postavy prováděli, aby například někoho vyslechli atp., tak jsem si říkal, že by jim prospělo trocha WoD se storytellerem, který je docela přísný na mechaniku Morality, protože ukazovali přesně to, co je bohužel typické - naprosto nehumánní chování, aniž by se nad tím pozastavovali.
Pokud myslis to co ja, tak slo o vyslech vraha ktery dotycne prisel uprostred noci zavrazdit, ne o odchyceni nahodneho kolemjdouciho a jeho muceni -- vrazi musi s tim ze je nekdo bude vyslychat pocitat, a maji se zabit kdyz vidi ze nemaji jak uniknout. Ehm.
Navíc vyslýchající postava byla VRAH NA 6. UROVNI. myslím, že pokud bys byl přísný na Morality tak taková osoba jí bude mít při nejlepším u 4.
Jeden moudrý muž kdysi řekl: "To, ze mas na něco právo, neznamená ze nejsi č***k, když to uděláš."
Uživatelský avatar
Jezevec
Vypravěč
Příspěvky: 694
Registrován: 3. 7. 2006, 07:26
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jezevec »

Sosacek píše:
Dalcor píše:Nerikej ze by jsi nebyl schopen 10 minut mluvit o MtA?
Samozrejme mohl. Ale pochopil jsem to tak, ze neni o takove veci moc zajem.
Kde jsi na to prisel? Byly tam prednasky o VtM i VtR, srovnavaci prednaska WtA vs. WtF a CHtL, takze kdybys rekl, ze chces delat MtA, tak by nebyl problem.
Zamčeno

Zpět na „Archiv akcí a soukromých her“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů