Planescape one-shot - 30.července

Jak název napovídá, archiv akcí a soukromých her.
Uživatelský avatar
Quasit
Vysloužilý démon
Příspěvky: 1452
Registrován: 28. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Praha, Vršovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Quasit »

Já se přidržím svýho Royce. Dýmku beru s sebou
Uživatelský avatar
Vlasák
Administrátor
Příspěvky: 1419
Registrován: 7. 12. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák »

Quasit: ...a "náplň" do ní taky? :wink:
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Portál do světa RPG - Sigil.cz


Obrázek
Uživatelský avatar
Quasit
Vysloužilý démon
Příspěvky: 1452
Registrován: 28. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Praha, Vršovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Quasit »

no, nevím, kde budem hrát a jak by to nesli spoluhráči, ale klidně to pojmu LARPově )
Sosacek
Příspěvky: 25732
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

Jako ze si nasekas nejaky pneumatiky a plasty a budes je tam palit?
But nobody came.
Uživatelský avatar
Quasit
Vysloužilý démon
Příspěvky: 1452
Registrován: 28. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Praha, Vršovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Quasit »

Úplně postačí Taras Bulba (to je tabák, co stával tak třetinu ceny Drumu - standardní tabák, pro neznalé). )

Kecám, to bych nevydržel ani minutu. Pokud něco, tak bych si koupil nějaký dobrý voňavý tabáček, dýmku normálně nekouřím.
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8896
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

Jo ještě bych reagoval na Markuse (a Qualdezara) - u mě doma může přespávat hodně lidí, když pořádám velký hraní u mě a vyhodim máti, tak nás tu spí i sedm a všichni maj gauč/postel, o možnosti spacáků nemluvě...

Takže kdyby jste stále měli potřebu a zájem, u mě se dá přespat bez problémů.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo »

Quasit píše:Dýmku beru s sebou
Huá, už se těším. Jestli to teda tak dopadne, že ji doneseš a ostatním to nebude vadit.
Uživatelský avatar
Vlasák
Administrátor
Příspěvky: 1419
Registrován: 7. 12. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák »

Quasit: pravděpodobně to bude v růžovce. Pakliže se někdo nevytasí s nějakým trumfem :wink:
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Portál do světa RPG - Sigil.cz


Obrázek
Uživatelský avatar
Vlasák
Administrátor
Příspěvky: 1419
Registrován: 7. 12. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák »

Ok, takže Fate je celkem uceleně linkován v různých formách z tohoto příspěvku http://rpgforum.jinak.cz/viewtopic.php?t=1365.

Kdo pravidla Fate nezná, netřeba se je biflovat - stačí jen prolítnout, čím je charakterizovaná postava a jakým způsobem se řeší mechanika... Ale ani to nutné vyloženě není - jednak do úterka rozešlu jednotlivcům nějaké komenty k postavám i s jejich odrazem v "pravidlech" a druhak očekávám, že se víceměně před hrou samotnou v pátek nebo sobotu předem stejně sejdeme, takže případné pravidlové a technické detaily by se vyřešily tam.

Jak jsem psal výše, během dvou-tří dnů rozešlu individuálně detaily k postavám - víceméně to tak ani nebudou pokyny, aby postava byla přímo "taková a maková", ale spíše takové uvedení do rezonance mezi mnou, dobrodružstvím a vaším pojetím postavy (druhak k postavám je vlastně přistoupeno dost individuálně - někdo si vybral svojí, někdo má míru flexibility z konceptu, někdo ze sebe) - takže spíš než instrukce to bude spíš takové ujasnění a naroubování postav na těch pár základních pravidel.

Osobně se mi velmi zamlouvala tvorba postav pro valtický one-shot, tudíž se jí i bude s malými odbočkami držet.

Aspekty, rsp. spíš jejich navrhovaný "pool", dodám, dle vašich představ o postavách můžete s nějakými vyrukovat i vy sami. Viděl bych to tak na rozdělení 4-6 punktů do aspektů.

S dovednostmi to bude čistě na vás, jaké si vymyslíte. Samozřejmě, podmínkou je, aby to lícovalo s postavou a bylo pro ní nějakým způsobem přirozené a vysvětlitelné. Jestli si někdo rozdělí 18, 20, nebo 25 punktů, to už je na každém - ideál bych viděl v rozmezí 20-25.
Pojedeme na pyramidu, tj. dovedností na úrovni o jedna nižší musí být alespoň o jedna více.

Řešit běžné výbavové věci (provaz, lucerna,...) nemá moc smysl předem. Naopak, prostor je pro všelijaké speciality, kuriozity, význačnosti a jiné charakteristické předměty a výbavu, kterou postava má.

No, jak je zmíněno - tohle nejsou "oficiální" pokyny, ty s vámi vyřeším v nejbližších dnech, ale spíš nabídnutý prostor pro "dobrovolný domácí úkol". Kdo už má svojí postavu nějak promyšlenou, může si už sestavit méně, či více hotový polotovar.
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Portál do světa RPG - Sigil.cz


Obrázek
Uživatelský avatar
Vlasák
Administrátor
Příspěvky: 1419
Registrován: 7. 12. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák »

Organizační věci:

- kostky... já sám příliš šestistěnek nemám. Pokud někdo máte nějaký dice-pool, bylo by super, kdybyste se o něj podělili (tuplem, pokud máte přímo fudge kostky).


- místo hraní: Jsou dvě možnosti - Růžová čajovna, tam jsou celkem dobré zkušenosti s hraním (Alnag je má ještě lepší :wink:), anebo se Tukan nabídl, že by vyhradil volný byt, s čímž prý má taky dobré zkušenosti... Já jsem docela na vážkách :P (Tukane, jak moc jde u vás dělat binec? $D )

...z čehož plyne ale také potenciál ubytování pro celou grupu. Tj, pokud bychom nějak plánovali, mohli bychom hrát do aleluja s tím, že nocleh máme tam, kde hrajeme. Jenže PS hra je opravdu jednorázovka (ač odhad o délce vždy klame :wink:) na to, aby bylo smysluplné ji dělit mezi dva dny (viděl bych to neděle kolem 10-11 dopoledne do cca 17-18 večer), a MLwM na tom bude zřejmě podobně, ne-li kratší.
Druhak, jestli to dobře chápu - nějaká větší slezina s lidmi má proběhnout tedy v sobotu večer.

Nicméně, díky Tukanovi se tu nabízí tahle možnost... kdyby měl někdo představu, jak ji využít (nakonec třeba i nějakou krátkou třetí "noční" hrou), nechť se tady ozve...
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Portál do světa RPG - Sigil.cz


Obrázek
Uživatelský avatar
Quasit
Vysloužilý démon
Příspěvky: 1452
Registrován: 28. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Praha, Vršovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Quasit »

Mám tři sady FATE kostek, vezmu.
Uživatelský avatar
Vlasák
Administrátor
Příspěvky: 1419
Registrován: 7. 12. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák »

Quasit: paráda, díky :wink:
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Portál do světa RPG - Sigil.cz


Obrázek
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Mám dvě sady FUDGE kostek, vezmu 8)
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8896
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

Tukane, jak moc jde u vás dělat binec? $D
Vcelku libovolně... $D

Jen by se to muselo vyřešit do tý středy, čtvrtka, abych to vyjednal doma a tak... to je jediný.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Tak vyjednávej :) Možnost protáhnout hru do noci a přespat na místě myslím není k zahození.
Zamčeno

Zpět na „Archiv akcí a soukromých her“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů