Akce: Světový den D&D

Jak název napovídá, archiv akcí a soukromých her.
Uživatelský avatar
Fibrizo
Příspěvky: 492
Registrován: 18. 12. 2004, 23:03
Bydliště: Sairaag
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fibrizo »

po hrdiské bitvě s 9 drowy kdy zemřel jden z nas 4 a ostatni prezili celkem bez škrabnutí (kromě mě, jehož si ty obludy vybrali jako canonfoder) sme hrdine vzali utokem chrám.... jenže sme se tam nedostali... popadali z mostu , náházeli divizi kostek <9 a suverene sme se utopily...
We are the the dragons, your magical and other valuables will be added to our hoard and you will be eaten .... or incinerated.
Resistance id Futile.
Uživatelský avatar
Sylvaen
Příspěvky: 916
Registrován: 13. 5. 2004, 11:34
Bydliště: Blaen bHóirne@Merian, Svaekke@Arlan, Romhäryl@Fiery Halls, Praha@Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sylvaen »

Tož, jak bylo v Praze..

Jak je mou nejlepší tradicí, dorazil jsem na poslední chvíli, což znamená asi tak deset minut po hráčích. Nejdřív to vypadalo, že budeme mít 2, možná skupiny po 4 až 6ti lidech, což by bývalo bylo bezvadné, protože s Dalcorem jsme výborně sehraní. Po asi deseti minutách hraní ovšem dorazila další grupa čtyř lidí, pročež jsem se jich ujal a pravil, že se doprdele budu muset obejít bez notebooku ne kterémžto přístroji si obvykle dohledávám různá pravidla a popisy. Kromě toho trvalo asi 15 minut než se mi povedlo vytisknout další kopie charactershitů a sehnat figurky a plánek svatyně..

Ale budiž, začali jsme dobře a ani mé občasné improvizace na téma temných tunelů, vlhkého kamene a krápníků nezmátly mé hrdiny natolik aby se dali odchýlit od cesty. Cílevědomě se proplížili až k jeskyni, v níž se skrýval vchod do chrámu. Naneštěstí se ukázalo, že chladné uvažování nepřítele většinou vítězí nad zapáleným útokem hrdinů. Zde zemřel jeden z družinky poté, co dostal zásah v drowím jedu namočenou šipkou a byl použit jako rukojmí. Poučení - střílet z kuše do ruky, která vašemu znehybněnému kamarádovi drží na krku ostrou dýku, se nedělá.

V dalších fázích byli hráči opatrnější a terén před sebou zkoumali, například za pomoci malé opičky (Summon Monster I.), která se dokonce naučila i létat (poté, co aktivovala ochranné kouzlo na pavoučím mostě). Ale i hráči se vykoupali a promrzlí, promočení, dorazili do chrámu.

Nějakou chvíli ještě zůstali naživu, ale poté co v ještě neprozkoumaném chrámu začali hlasitě rozbíjet sochy Lolth, si je k večeři dal půl-zlobří chrámový kat.

Bohužel, přemýšlet se musí.

Nicméně se všichni hráči výborně bavili a odnesli si (doufám) zajímavý zážitek.

Jediné, co mi vadilo, byla stálá a hlučná přítomnost Magicářů. Alespoň k tomu dni D&D je mohl Černý Rytíř vypakovat do nějakého odlehlejšího kouta.. a, ano samozřejmě, také mi vadilo že proklamovaná výhra (tři vylosovaní vyhrají kredit ve výši 500 Kč) se nakonec značně snížila, jelikož těch 500 Kč byl jejich kredit společný.

Od personálu jsme ovšem měli výbornou podporu, hlavně v technickém zázemí (počítač+tiskárna), takže za tohle díky.
-"What's going on out there!?"
-"Murder. Want some?"
(George Stark in 'The Dark Half', Stephen King)
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Já potom shrnu nějaké vyprávění do článku, Fibrizo hrál v mé skupině nastavené jako "taktická akce" a bohužel hráči absolutně zapomínají na opatrnost takže je dostaly dvě pasti.

Toho paníka co poplival Dragonlance - řekni mi jméno a adresu, zavolám Panu Sothovi a Raistovi a půjdeme na přátelskou návštěvu :)

Jak to probíhalo - byly celkem dvě předpřipravené verze Fane of Lloth, jedno ode mě (Taktické Hack N Slash s možnostmi se tomu ale vyhnout) a Alnagova Trap and Die :)

No u nás se sšlo celkem 16 hráčů a 4 DM´s (MOMW: Sylvaen, Dalcor, Wyrm) a Alnag. Mezi hráči byly z pravidelných návštěvníků fóra: Tůma' s Revenge, Jiron (tj můj bratr), Vlasák a Fibriso. Já nafasoval Tůmu, Jirona, Fibriza a jednoho pokročilého nováčka.

Alnag dostal na vlastní Vlasákovu žádost Vlasáka a 3 nováčky, vedeny tuším Bryanem z fóra. Jeho čtveřici zkameněl Beholder a když po X tisících letech odkameněli, tak je zavřeli policajti!!!!!

Sylvaen který byl na pokraji zhroucení dostal čtveřici nám zcela neznámých hráčů a říkal že si to neskutečně užili, sejmul je kat v kapli.

Wyrm dostal svého občasného hráče a pak jednoho chlapíka který s náma už hrál ke kterému se přidal jeho známý a ještě jednoho externího člověka. Taky si to užili a jako jediní to přežili, Wyrm je měkoň.

+
*Nové tváře, díky kterému se bude moc nadále rozvíjet pražská komunita
*skvělá zábava
* byl jsem první v zabití postavy a vybití družinky /po dlouhé době jsme byl opravdu zlej :)
* dračákisti objevili DnD!!!!!!!
*skvělá obsluha v pražské herně (do teď nevím jak se ten kluk jmenuje, ale výborně si rozumíme a byl nám very helpful, tuším že je to Tomáš!!!!!

-
*nevím ak u nás, ale my jsme neměli 5 archů shitů
*neměly jsme 30 sting of Lloth
*neměly jsme RPGA kampaň karty!
*herna není takové akci přizpůsobená, byly tam MtG hráči kteří dělali hluk
*Blackfire dal pozdě vědět
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo »

Koukám že jste se s tím nepárali. O-) Tak je to správné, kázeň musí být. $D
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo »

Delcore dík za tu nabídku, opravdu by mi to ulehčilo práci, kdybych si tu zprávu nepřečetl až teď. :oops:
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Qualdezar píše:jeden z DMů (poplival mi Grayhawk a Dragon lance, Alnagu, Delcore, slyšíte to?) a navíc když jsem mu pujčil svůj překlad Fane of Lolth, tak to začal číst se slovy: ,,aha, tak tady je první chyba,..'' O-)
Jméno, nick, foto a adresu ať víme, kdo se tahle prohřešil a můžeme zahájit inkviziční proces... $:)
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

U mně to bylo fakt super. Postavy byly do Undedarku uneseny drowy a prožívaly patřičnou paranoiu, takže když drowy odkrouhli mindflyeři báli se i jít podívat na místo bitvy a radši bloudili Underdarkem potmě (trpaslík teda viděl), bez jídla a bez většiny vybavení. Došlo na střetnutí s orky prchajícími ze zajetí a snažícími se ulovit nějakou kořist. Bohužel kořist se ukázala být patřičně nejedlá a zmasila je. Naneštěstí se zatoulali do Beholdeří galerie a coby sochy zde strávili ve zkaměnění povážlivě dlouhou dobu. Pod zemí se zdánlivě nic neměnilo a chrám Lolth se podařilo vyplenit, ale povrch už dávno zapomněl na svou minulost a setkání s Policií ČR se ukázalo být fatální.

Postava: sesílám na něj (policistu) Ghost Sound. Nějaké rachocení.
Policista: Ahá, takže nepovolená technoparty.

$;)
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Uživatelský avatar
Vlasák
Administrátor
Příspěvky: 1419
Registrován: 7. 12. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák »

Sylvaen píše:Od personálu jsme ovšem měli výbornou podporu, hlavně v technickém zázemí (počítač+tiskárna), takže za tohle díky.
Já děkuju personálu za to, že jsem ve svém polochřipkovém soužení dostal grátis čas $D

Dalším z pozitivních poznatků je to, že drowky jsou vážně k sežrání :wink:
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Portál do světa RPG - Sigil.cz


Obrázek
Uživatelský avatar
Sylvaen
Příspěvky: 916
Registrován: 13. 5. 2004, 11:34
Bydliště: Blaen bHóirne@Merian, Svaekke@Arlan, Romhäryl@Fiery Halls, Praha@Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sylvaen »

Vlasák píše:Dalším z pozitivních poznatků je to, že drowky jsou vážně k sežrání :wink:
Doslova? :-)=

Aneb (Dalcor, Wyrm a Warhammer vědí).. "Mám hlad".. :-)= :-)= :-)=
-"What's going on out there!?"
-"Murder. Want some?"
(George Stark in 'The Dark Half', Stephen King)
Uživatelský avatar
Vlasák
Administrátor
Příspěvky: 1419
Registrován: 7. 12. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák »

Sylvaen: někteří to doslova vážně vzali... :P
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Portál do světa RPG - Sigil.cz


Obrázek
Arikel

Příspěvek od Arikel »

DnD fajn, užijte si to. ALE NA DRAČÁK MI NEŠAHEJTE!!! :-)=
Uživatelský avatar
Tůma's Revenge
Příspěvky: 139
Registrován: 9. 2. 2004, 11:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tůma's Revenge »

Ty dvě pasti, no jo no triky s opicema naše družina neuměla,zato jsem se poučil, že největším nepřítelem nemusí být parta nepřátelských drowů, ale rozbouřená říčka v podtemnu (asi jarní tání na povrchu) a vlastní nešikovnost...

Jinak medžikáři jsou medžikáři...

a konečně jsem si udělal obrázek o tom jak vypadaj lidi z rpg.fóra ve skutečnosti...
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Qualdezar píše:Delcore dík za tu nabídku, opravdu by mi to ulehčilo práci, kdybych si tu zprávu nepřečetl až teď. :oops:
Hele stejně navrahuji výmenu verzí pokud jí máš v E=Formě
Tůma - a pro jistotu už mezi nás nezavítáš, co. Ale abych navázal na Alnaga - ta říčka, byla Punkva $D
Vlasák - jo obsluha byla super, zná někdo toho maníka, jménem?
Sylvaen - $lol$ $lol$ $lol$ Já se včera mohl potrhat smíchy, nejlepší byl Martin , když jsme jeli domů mě začal poučovat jak se má chovat paladin - neměl jsem to srdce mu říct, že tuhle věc studuji z historicko-fantstiké souvislosti už 10 let!
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo »

To Delcor: Jsem pro, akorát bude menší problém ji sehnat. Tiskl jsem to u kámoše (doufám že ji nesmazal) , protože moje původní verze je fuč $-o , vypařila se, nebo jsem ji někam zašil a teď nevím kam :oops: . Přinejhorším ji udělám znova, mám alespoň tu tištěnou verzi. Až tenhle problém vyřeším, obratem ji zašlu. Předpokládám že na tvůj email? :think:
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Yep, všude je k dostání :)
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Zamčeno

Zpět na „Archiv akcí a soukromých her“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů