Akce: Světový den D&D

Jak název napovídá, archiv akcí a soukromých her.
Uživatelský avatar
Sylvaen
Příspěvky: 916
Registrován: 13. 5. 2004, 11:34
Bydliště: Blaen bHóirne@Merian, Svaekke@Arlan, Romhäryl@Fiery Halls, Praha@Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sylvaen »

Agitačně propagační, ale aby to vypadalo objektivně! $D
-"What's going on out there!?"
-"Murder. Want some?"
(George Stark in 'The Dark Half', Stephen King)
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo »

Sylvaen píše:Agitačně propagační, ale aby to vypadalo objektivně! $D
To jsem přesně čekal $lol$ . Že jsem se psal :>:o/ . Do kdy je to tak potřeba udělat?
Uživatelský avatar
Sylvaen
Příspěvky: 916
Registrován: 13. 5. 2004, 11:34
Bydliště: Blaen bHóirne@Merian, Svaekke@Arlan, Romhäryl@Fiery Halls, Praha@Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sylvaen »

Qualdezar píše:To jsem přesně čekal $lol$ . Že jsem se psal :>:o/ . Do kdy je to tak potřeba udělat?
To myslím že zase tak moc nehoří, co myslíš Dalcore?

Ačkoliv jsem přemýšlel že bychom si měli začít dělat Testimonials (řekli o nás...).. aby ten náš marketing měl tu správnou americkou podobu.. $D
-"What's going on out there!?"
-"Murder. Want some?"
(George Stark in 'The Dark Half', Stephen King)
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

ne nehoří, potřebuji to do včerejška :wink:
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Sylvaen
Příspěvky: 916
Registrován: 13. 5. 2004, 11:34
Bydliště: Blaen bHóirne@Merian, Svaekke@Arlan, Romhäryl@Fiery Halls, Praha@Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sylvaen »

Mhmmm.. tím samozřejmě myslíš, že jsi to do včerejška potřeboval už v Den D&D, že? $D
-"What's going on out there!?"
-"Murder. Want some?"
(George Stark in 'The Dark Half', Stephen King)
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

No jasan!!!!! $D
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Tak hele, já jsem sprznil tohle.

Od Sylvaen a Qualedzara můžu upravit reporty na předchozích stránkách zde, takže pokud by jste je ještě urpavili, bylo by to super. Díky


D&D Day

Dalcor

K letošnímu výročními dnu Dungeons and Dragons se konečně i u nás, v České republice konala akce pro hráče této hry na hrdiny. Říkám konečně, protože na rozdíl od jiných her (ať už na hrdiny, či karetních) D&D zde v České republice nemá žádnou větší společnou komunitu a ani distributor se o tuto hru zajímá pouze okrajově. Můžeme jen doufat že situace se do budoucna zlepší ať již překladem D&D Basic Game v češtině a tím snad zvětšeného zájmu o systém D20 apod. Dovozce (ADC Blackfire) předal do Brněnské a Pražské herny Černého rytíře materiály potřebné ke hře. Hned na začátku musím říct že alespoň v Pražské herně jsme neměli všechno co Wizards of the Coast deklamovali že má být součástí balíčku. Díky naší dlouhodobé spolupráci s Černým rytířem v Praze v oblasti veřejného hraní D&D jsme se organizování hry ujali mi – tedy Masters of Many Worlds s laskavou výpomocí Alnagovou. Když jsme si týden před začátkem akce vyzvedli s Alnagem materiály, docela jsme se zhrozili, cože se to vlastně má hrát! Dobrodružství bylo připraveno zcela podle současné prezentaceDungeonů – tedy Hack and Slash nejhrubšího zrna. Dobrodružství vycházející z poslední „příručky“ Fane of Lloth se jmenovalo Assault on the Fane of Lloth určeno pro čtyři postavy na 4. úrovni. Okamžitě jsme se jali dobrodružtví upravovat. Já jsem udělal více taktickou akci, zatímco Alnag připravil Survival. U mě se jednalo o nájezd Vhaeraunových přívrženců (Vhaeraun je další bůh temných elfů, syn Araushnee A.K.A. Lolth) na svatyni Pavoučí děvky. Alnag se o své hře zmíní jistě později. Celkem přišlo 16 hráčů, o které jsme se podělili 4 DějMistři: Alnag, Sylvaen, Dalcor a Wyrm.

Moje družinka poskládaná z dvou hráčů normálně s námi fungujících na Open Gamingu a pak dvojice mě do té doby neznámých osob poměrně velice dobře spolupracovala, díky šikovně zvoleným kouzlům se probily před obě hlídky drovů a vstoupili až do samotného komplexu u kaple, v té době bohužel bez barda, který padl pod zbraněni nepřátelského lovce. Jejich konečnou byla jejich nedostatečná opatrnost, která způsobila explozi můstku přes podzemní říčku a pádu celé družinky postupně do vody, kde je sežrala nějaká podzemní hnusná příšera (Krokodýl podtemní J ). Držím primát – jako první jsme zabil postavu a dokonce i celou družinku (resp. Družinka se zabila sama nepozorností!). Já osobně se bavil dost a doufám že i družinka.

Zároveň musím pochválit a poděkovat obsluze v Černém rytířovi v Praze za výbornou spolupráci.
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Sylvaen
Příspěvky: 916
Registrován: 13. 5. 2004, 11:34
Bydliště: Blaen bHóirne@Merian, Svaekke@Arlan, Romhäryl@Fiery Halls, Praha@Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sylvaen »

co? co? Nic tu nevidím.. :eyecrazy:
-"What's going on out there!?"
-"Murder. Want some?"
(George Stark in 'The Dark Half', Stephen King)
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Ehm... takže já mám říct něco k DnD day jo? Takže kde bych začal. Ano bylo to dobré. Ano, na to si poměrně jasně vzpomínám. Jo, já se ještě nepředstavil, ano jsem jeden z těch týpků co si tam hráli na DMy.
Takže tedy hráči se scházeli jako mouchy na pivo, takže jsme si je museli trošku přehazovat aby se na každého DMa dostal rovný počet. Ale když už jsem konečně začal bylo to fakt super. Vyfasoval jsem starého známého Vlasáka a tři mně doposud utajené hráče, kteří se ale projevili jako poměrně zdatní a veselí i navzdory velmi pochmurné atmosféře hlubšího Underdarku.

Jak se dostali do Underdarku? No to bylo tak... v záblesku hrdinství se rozhodli jít na pomoc drowy souženému městu a při jedné zastávce je ti zlořečení drowové přepadli a unesli, aby si z nich udělali otroky. Jenže nic není takové jak to na první chvíli vypadá, drowové sami mají potíže a v podzemí jsou přepadeni a pobiti. Našich chrabrých hrdinů v poměrně méně hrdinské poloze ulovené zvěře si nikdo nevšímá. A tak se tedy pokoušejí uniknout. V podzemí se však střetávají s řadou dalších nástrah. Jiní uprchlí otroci si z nich chtějí udělat svačinku, ozvají se podivné zvuky a o slovo se hlásí žízeň, hlad a nedostatek světla. Nakonec stráví několik tisíc let coby slušivé sochy v galerii jednoho uměnimilovného beholdera a když kouzlo zkamenění zeslábne podaří se jim probít na povrch. Jen aby zjistili, že civilizace, jak ji znali skončila... a místo ní přišla technologie, pokrok a česká policie.
Závěr ani nemohl být jiný, než že se někteří hrdinové raději vrátili dožít svůj život v nepřátelském, ale alespoň povědomně známém Uderdarku, zatímco jiní zahynuli při pokusu prchnout ruce zákona nebo skončili v Bohnické léčebně.

Takže když to shrnu, chtěl jsem hrát úplně normální dobrodružství, ale zase se mi to zvrhlo. Jinak to bylo fajn. Doufám, že se všichni bavili stejně dobře jako já a uvidíme se za rok. $;)
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Sylvaen píše:co? co? Nic tu nevidím.. :eyecrazy:
Už je to lepčejší?
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo »

Jestli nejdu s křížkem po funuse (včera jsem se na net skoro vůbec nedostal), tak tady je má rozšířená verze reportu:

Word DnD day očima jednoho Brněnského mástra:

O zmíněné akci jsem se dozvěděl asi týden předem na RPG fóru a poměrně záhy jsem začal přesvědčovat hráče ze své skupiny, aby také přišli podpořit scénu. Čas se blížil a já se těšil jako malé dítě, že po dlouhých létech strávených DMováním si konečně zahraji jako postava. V mém nadšení mě pouze zviklávali pochybnosti spojené s účastí na této akci. Dlouho jsem se těmto pochybnostem bránil, ale nakonec mě přemohli a já se rozhodl, dva dny před začátkem akce, podniknout výpravu na místo činu, abych si ověřil, jak to vlastně bude vypadat. Nebudu se dlouze rozepisovat. Obsluha mé podezření spíše potvrdila, neb se ukázalo, že domluvení jsou pouze dva DMé, kteří pravděpodobně případný, předpokládaný počet účastníků nezvládnou. Po krátké debatě jsem opustil prodejnu brněnského Černého rytíře se smíšenými pocity, závazkem DMování a materiály k wizardovskému dobrodružství určenému k světovému DnD day.
Další den jsem musel oželet školu, protože letmé prolistování oním zázračným předvytvořeným dobrodružství z dílny tvůrců hry, mě přesvědčilo, že úpravy budou k přijatelnému zahrání více než nezbytné. Času však bylo málo. Nakonec se mi vše podařilo tak nějak přeložit, upravit a poskládat dohromady a další den jsem plný očekáváni vyrazil, spolu se dvěma hráči z mé skupiny,na tolik očekávaný světový den. Mé optimistické očekávání, že ostatní materiály, které mi k dobrodružství chyběli, budou na místě k dispozici, padlo ihned po příjezdu na místo. Nejen že potřebných doplňků nebylo dost ani pro tři DMy, ale navíc i ty, co tu byly, ani v nejmenším neodpovídali požadavkům a potřebám (absence klíčových nepřátel a přítomnost 30 kartiček Sting of Lolth mluví za vše). Naštěstí jsem i s touto možností tak trochu počítal a byl jsem připraven (beztak jsem to měl celé upravené). Vydal jsem se tedy dolů do herny.
Když jsem tam přišel a viděl tu smečku 15-letých dračákystů, tak se mi málem postavili všechny vlasy na hlavě. Už jsem si začínal říkat, že jsem se měl na tom DMování vys... A že s takovouhle asi žádný OG v Brně nikdy nebude ( v té době jsem o tom totiž začínal uvažovat, tedy v případě, že se tato akce vydaří).. DMové tam byly myslím tři nebo čtyři a jeden z nich si je vzal naštěstí na povel (celou dobu dělali strašný kravál, měli štěstí že se mi nedostali do pazourů, to by viděli ). Nakonec jsem vyfasoval dva hráče z mé stálé skupiny, jednoho polozkušeného DnDaře (který se později ukázal jako JArafat z RPG fóra, takže ne až tak nezkušený, jak jsem si prve myslel) a jednoho začátečníka (pro změnu Fritz také z RPG fóra).
Začalo se hrát v jednu. Vytáhl jsem svou upravenou, přeloženou verzi Fane of Lolth a uvedl je do hry. Vše probíhalo v celku dobře, akorát jsme díky vedlejšímu stolu občas neslyšeli.
Postavy dorazili do vesničky Anserell o které zaslechli neblahé zvěsti a rozhodli se zdejšímu obyvatelstvu pomoci. Po večerním příjezdu do městečka se ubytovali v prvním hostinci a začali od majitele a místních zjišťovat, co se tu ve skutečnosti děje. Jejich diskuzi však přerušil nečekaný povyk ve městě. Temní elfové zaútočili. Úvodní rozpačité, opatrné váhaní nakonec vystřídala rychlá akce a po krátké konfrontaci s několika drowy se postavy ocitli u zpustošeného chrámu pána slunce. Velekněz postavy požádal o pomoc a tak se všichni hrdinové po krátkém odpočinku vydali do nedalekých podzemních tunelů. Po několikahodinové procházce temnými zákoutími podtemna se všichni, živi a poměrně i zdrávy, konečně postavy dostali až dolů, do samotného srdce ponurého chrámu. Ostatní stoly byly již asi v půlce. My jsme však nehledě na to hráli svým tempem dál. Průzkum chrámu byl pomalý a velmi opatrný. Postavy záhy zjistili že přílišný hluk přivolává přílišnou pozornost a nebezpečí číhá na každém rohu. Blížil se již konec chrámu, když přišli ještě dva hráči s tím, jestli se můžou přidat. Řekl jsem jim že to vidím max. na hodinu ale jestli i tak chtějí, tak ať se přidají. Oba již Dnd hráli docela dlouho a měli svoje postavy (chaos gnóma - Pyrimidin a thiefling-tulačka ) takže jsme se moc nezdrželi. Jak se přidali, tak se to pořádně rozjelo, myslím Role-playing. Hlavní zlou a tuze výřečnou Drowku spolu s jejími kumpány nakonec vyřídili a vítězoslavně se vrátily, i se ztraceným amuletem s chrámu, zpět do Ansetellu. Všichni se bavili, tak jsme hráli, dokud nás nevyhodili (asi v sedm hodin). Fane of Lolth zabral asi 40% z celkovýho hraní a nejlepší byla ta část po něm. Tzv.: akce ve městě (nebo spíš zevlování).
Když to shrnu, tak klady asi převáží nad zápory. Hráče jsem měl, dobré, docela jsem se bavil a hráči doufám také (možná jsem mohl trochu přitvrdit, takový masakr jako v Praze to nebyl). Navázal jsme kontakty s některým brněnskými hráči a od budoucího OG v brně jsem odrazen určitě nebyl.

Toť vše k tomu, jak to viděl Qualdezar

Požíj buď tuhle, nebo tu předešlou, je mi to celkem jedno. IMHO na hrách na hrdiny jsem si všiml ještě jednoho reportu (z Brna, od Lokkena - což je asi ten mástr od těch hlučných dračákystů).
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Dík, tak ještě Sylvaen - Wyrma asi neseženu ale zkusím to!

Použiju tohle, toho Lokkenova jsem si všiml

jak říkám, chci to ajko článek použít na WEBu, tak ale i jako úvodník k tomu souhrnému vyání adventure...
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
wyrm
Příspěvky: 120
Registrován: 15. 7. 2004, 09:51
Bydliště: Tolador - World of Dragons
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od wyrm »

Tak taky přispěji svou troškou :

Já jsem přišel na světový den D&D jako DM a měl jsem zprve hrát jako postava skupinky, kterou měl vést Alnag jako DM s tím, že pokud přijde více hráču tak budu DM pro ty nové....

No už jsem se začal vžívat do role, kterou jsem měl připravenou předem....měo to být nakonec NPC co bude strašit ostatní postavy tím jak hrozný a temný je Underdark.....

Nestalo se tak, jelikož se zvětšil počet hráčů a Alnag neoblomě trval na tom že nebude hrát s více než 5-ti lidma...tak jsem se sebral vzal do ruky Alnagovu verzi (která se mi moc líbila) a jal jsem se starat o nové hráče. Měl jsem 4 a všichni se moc bavili...aspon to pak řikali. Měl jsem trochu radost i z toho, že jsem tam měl kamaráda, kterýho znám už asi 5 let a hráli jsme spolu hodně dlouho u jiného DM (AD&D 2nd edition) a on taky byl nějakou dobu DM. Jeho roleplaying je na velmi dobré úrovni a myslim, že hodně pomohl ostatním překonat ostych...

Alnagova verze začala nápaditě..

Využil jsem NPC co jsem měl hrát já a nalákal jsem s ním postavy do dobrodružství a zároveň postrašil....skupinka přijala kulhavého a prchlivého hobitího zlodějíčka do party :)

Pak vše pokračovalo..nevinným laškováním v hospodě kousek cesty od městečka, které bylo přepadeno temnými elfy...a hle ! Tito temní a zlí jedinci dokonce v noci přepadli tuto hospodu a zajali všechny a odvlekli do podzemí...tak se vlastně družinka dostala do Underdarku.

Poté jsou temní elfové - únosci zničeni a družinka se proplýtá dál temnotou přes velmi nápaditý a zapastěný most...ale musim uznat, že přechod přes něj vyřešili brilantně. Popíši situaci:

Družinka se blížila k jeskyni, kde hlídal skřet skrytý a v dobrém pozorovacím a hlídacím postu. Přesto to dopadlo tak že si nevšim, že se blíží.....nicméně pořád byla na řadě past : Provazový most z jednoho kusu lana, které bylo zakouzleno tak aby se na povel rozmotalo. A skřet držel konec lana v ruce...no Alnagu pěkná pastička....

A jak to dopadlo...no postava mého kámoše - Bard - vykouzlila na kámen light a nalákala skřeta (všimnul si ho jak se krčí za mostem) na to že je to drahokam...no skřet jaksi uvěřil (nehodil sense motive skill) a šel se na ten drahokam mrknout...no a jakmile se přiblížil tak ho jeden z bojovníku v družince majznul pěkně po hlavě...a skřet lehnul...:) Brilantní nápad a roleplaying byl super a všichni se z toho dost nasmáli....

Pak už jen družinka obelstila dalšího skřeta a nastal tuhý boj se zlobrem (Ogre)...poradili si s tim...skončilo to tak že oba skřeti byli zajati a vyslícháni a zlobr mrtvý.

Došlo k některým zraněním a tak se družinka nachystala na spaní...
Po určité době zmizel hobitek a někteří se ho vydali hledat a další hlídali skřety...

Po několika nepříjemnostech se konečně družinka ocitla v chrámu temné bohyně...

Dle Alnagova námětu jsem vypustil některé věci aby to nebylo vše tolik hack and slash...a dopadlo to na výbornou..po několika drsných a nepříjemných setkáních skonočila družinka v kobce s mocným a nebezpečným upírem...kterého nakonec jedna z postav probodla kůlem .... :) a tím to skončilo...ale byly situace kdy postavy měly dost namále...a hraní nám zabralo celý den a skončilo se akorát...

Můj dík patří Alnagovi že měl velmi zajímavou úpravu dobrodružství a hráčům za perfektní atmosféru...no vím že s některými z nich se nevidím naposled... $D :wink:
Dragons rulez !
Uživatelský avatar
Bryan
Příspěvky: 20
Registrován: 18. 9. 2005, 11:15
Bydliště: Rakovník, Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bryan »

Alnag píše:Doufám, že se všichni bavili stejně dobře jako já a uvidíme se za rok. $;)
Byla to sranda a policije CR byla dobre ukonceni hry i kdyz sem skoncil v Bohnicich, bavil sem se skvele. Doufam ze se za rok zase sejdem pokud ne driv :wink:
Kostky jsou vrženy!
G. J. Caesar - Prvni hrač DnD na svete!
Zamčeno

Zpět na „Archiv akcí a soukromých her“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti