[d20] Warheart - Roleplaying in a grim way

Roleplaying in a grim way - úprava D20 pravidiel pre low-magic hru
Uživatelský avatar
Corvus
Příspěvky: 1812
Registrován: 3. 5. 2005, 13:53
Bydliště: BA
Kontaktovat uživatele:

[d20] Warheart - Roleplaying in a grim way

Příspěvek od Corvus »

ahojte!

Chcel by som vas upozornit na release mojeho volneho d20 kompatibilneho herneho systemu d20 Warheart – Roleplaying in a grim way. Mozete ho najst na adrese http://warheart.rpg.sk . (v pripade nefunkcnej stranky mozete pouzit mirror www.poradkyna.sk/wh )

Tu sa da najst clanok v ktorom d20 Warheart predstavujem podrobnejsie.

d20 Warheart som napisal pretoze som potreboval d20 system, ktory by bol vhodny na hranie v drsnom low magic, low fantasy svete. Tento system NIE JE vhodny pre wannabe hrdinov ktory okolo seba mavaju magickymi mecmi, strielaju firebally a myslia si ze dokazu zabit draka. Tu nie su ziadni taki hrdinovia. Vsetci su mrtvi. :-)=

Strucny sumar pravidiel
Races
Vsetky rasy su trochu upravene. Podrobnosti su v kapitole 2 – Races.
Alignment
Pravidla presvedcenia su zrusene, pretoze ich zjednoduseny mechanizmus nie je vhodny do drsneho sveta. Kazdy hrac hra tak ako to citi.
Paths and Careers
Miesto klasickych povolani a prestiznych povolani su tu Paths a Careers. Vid kapitolu 3 – Paths and Careers.
Skills
Niektore skilly su modifikovane a par novych skillov aj pribudlo v kapitole 4 - Skills.
Feats
Mnoho high-fantasy featov je zakazanych ale miesto nich pribudlo niekolko novych a par featov je upravenych.
Equipment
V kapitole 7 – Equipment je nova tabulka zbrani a brneni.
Combat
Pravidla boja su dost rozsirene. Boj je smrtelnejsi a nebezpecnejsi a hraci maju viac taktickych moznost. Postavy maju menej hitpointov a brnenie funguje ako damage reduction. Vid kapitolu 8 – Combat.
Magic
System kuzlenia je uplne novy. Kuzelnici nemusia kuzla memorovat ale kuzlia ich tak ako chcu pomocou skillu Spellcraft. Clerici aj wizardi pouzivaju rovnaky system a aj rovnaku zakladnu vlastnost (Int). Magia je velmi nebezpecna a kuzelnikovi sa mozu prihodit zle veci. Viac v kapitole 9 – Magic a v kapitole 10 – Spells.
Fate points
Fate pointy sa pouzivaju ako posledna zachrana postavy pred smrtou. Su popisane v kapitole 6 – Campaign.
Insanity
Pravidla insanity simuluju ucinky traumatickych zazitkov ktore postavy zaziju. Insanity je popisana v kapitole 6 – Campaign.

d20 Warheart je system nezavisly od settingu, ja osobne ho pouzivam vo svete Warhammeru.

Ak sa vam d20 Warheart bude pacit pripadne ho chcete okomentovat tak mi poslite mail na corvus69(at)gmail.com alebo piste do tohoto threadu alebo na oficialne forum sem pripadne sem



Dik! :cheers:
Naposledy upravil(a) Corvus dne 5. 10. 2006, 22:01, celkem upraveno 6 x.
Uživatelský avatar
Ignatius Grey
Příspěvky: 124
Registrován: 20. 4. 2005, 10:04
Bydliště: SR-Nitra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ignatius Grey »

Zatial som si to len tak zbezne presiel a nevyzera to vobec zle. Obavam sa vsak, ze ak by som to hned teraz posunul svojim hracom asi by boli prilis zmateni. Este na to nedozrel cas. Zatial sa vsak inspirujem tvojimi novimi zbranami a samozrejme brnenim lebo to je pcelkom pekne vyriesene. Ak ti to teda nevadi. Chcel by som sa spytat ci je alebo bude aj slovensky popripade cesky preklad. Mne osobne je to jedno ale mnohim by to pomohlo. Dakujem
Cleric
Uživatelský avatar
Corvus
Příspěvky: 1812
Registrován: 3. 5. 2005, 13:53
Bydliště: BA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Corvus »

sorry ze tak neskoro odpovedam...

samozrejme ze mi to nevadi... naopak! :P pouzi co sa ti bude hodit.

co sa tyka prekladu, tak ja ho robit neplanujem, ale Dalcor sa ponukol ze spravi cesky preklad, ale byt tebou tak nezadrziavam dych ;)
There's nothing in the universe cold steel won't cut.

On eternal hold: d20 Warheart
Uživatelský avatar
Corvus
Příspěvky: 1812
Registrován: 3. 5. 2005, 13:53
Bydliště: BA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Corvus »

Updatol som stranku a konecne som uploadol nejaky material pre svet Warhammeru.
There's nothing in the universe cold steel won't cut.

On eternal hold: d20 Warheart
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9334
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Quentin »

od prvni chvile jsem mi d20 libilo, ale vzdycky mi to prislo jako takove zapadacke fantasy s prehrsly kouzel.

chtel sem spise sword&sorcery

a chtel jsem fate pointy

a nejakej zajimavej soubojak, zejmena mi porad lezelo v hlave zbroj= AC nebo damage reduction

nase druzina je plna krveziznivich valecniku, zatim jsem to jen zbezne projel, ale zda se mi, je to hra pro nas jako stvorena, hra, ktera zase vsechny odtrhne od world of warcraft, hra s potencialem, hra... ops, pises tu, ze to nejni system pro hrdiny a drakobijce :(

kazdopadne... vypada to vyborne, na prvni dojem dokonale

dobra prace
/salute

edit:hmm, koukam, ze je to celkem rozumne a stridme napsano
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9334
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Quentin »

opravdu je to tvoje prace corve?

jsou to pravidla na d20 jak sem si je predstavoval, jen jsem nikdy nenasel odvahu zacit je psat, nikdy jsem se nedonutil.

tys to dokazal. a ja ti za to dekuji.

jsem nadsenej, az nadseni opadne, tak napisu nejakou objektivni kritiku :wink:
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Uživatelský avatar
Corvus
Příspěvky: 1812
Registrován: 3. 5. 2005, 13:53
Bydliště: BA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Corvus »

jo dik za pochvalu a ano je to moja praca (samozrejme cerpal som inspiraciu z roznych zdrojov) :)

a Warheart skutocne nie je napisany pre hrdinov... ale ak nebudes setrit fatepointami, kvalitne ich vyzbrojis, dovolis zvolit vysoke staty a pridas nejake HP, tak sa dostanes minimalne na stredne silnych hrdinov.. ;)

tesim sa na objektivnu kritiku :s_easy:
There's nothing in the universe cold steel won't cut.

On eternal hold: d20 Warheart
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9334
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Quentin »

mno ja mam tendenci tahnout kampan k epickemu zaveru... takze je behem casu budu muset trosku vyzbrojit/zvysit staty nebo neco, ale myslim, ze na prvni pul rok bude tohle stacit :>;o)

vcera jsem tvoje pravidla ukazal prvnimu hraci(svemu spolubydlicimu) a ziral na to jako na opravene dnd.

predpokladam, ze se zbytkem druziniku taky nebude problem.

Jen jeden je odpurce d20, znas ho, je to wan-to... zatlac na nej a presvedc do, at otestuje tvoje pravidla. :wink:

kdyz to pujde dobre, tak budou dva DM a 4-5 hracu a pristi patek bude prvni pokus.

Jestli ti to nevadi, tak ti tu budu postupne predavat vsechny dojmy ze hry a pripadne i navrhy nebo upravy.

Mame v praci rozbitou velkou tiskarnu a kopirku, tak mi drz palce at se mi to podari postupne vytisknout u kolegy na maly tiskarne :D
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Uživatelský avatar
Corvus
Příspěvky: 1812
Registrován: 3. 5. 2005, 13:53
Bydliště: BA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Corvus »

skvele :cheers:

nezavisly play test velmi pomoze. ale hracov si musis ukecat sam ;)
There's nothing in the universe cold steel won't cut.

On eternal hold: d20 Warheart
Uživatelský avatar
Corvus
Příspěvky: 1812
Registrován: 3. 5. 2005, 13:53
Bydliště: BA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Corvus »

V septembrovej Pevnosti vysiel so mnou rozhovor o Warhearte.

thanks to Dalcor.
There's nothing in the universe cold steel won't cut.

On eternal hold: d20 Warheart
Zamčeno

Zpět na „d20 Warheart“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti