Redesign a zmeny na RPG.sk

Archivované technické diskuze o slovenském fóru, s nímž jsme se v říjnu 2006 spojili.
Uživatelský avatar
crowen
Administrátor
Příspěvky: 3748
Registrován: 11. 9. 2004, 12:51
Bydliště: Hlavna dedina Bananistanu
Kontaktovat uživatele:

Redesign a zmeny na RPG.sk

Příspěvek od crowen »

Pomaly sa blíži prvé výročie existencie RPG.sk na webe. Najprv to bola len jednoduchá stránka prinášajúca niekoľko informácií o (vtedy ešte) hre na hrdinov Albion: Temný Vek. Postupne sa však pripájali nové veci, Albion sa rozdelil na dva projekty: setting Albion: Temný Vek a pravidlá pre hru Svet Mýtov, pribudla stránka o [urlhttp://projekt.rpg.sk/]slovanskom pc rpg[/url], neskôr RPG fórum, RPG rázcestie a RPG Blog.

Momentalne je RPG.sk tvorené niekoľkými stránkami takmer bez ladu a skladu, bez jednotného systému a engine. K prvému výročiu (zhruba 1.9.) by som rád obdaroval RPG.sk novými črevami a týmto sa obraciam na vás. Čo by ste radi videli na novom RPG.sk, čo vám chýba, a čo je tu naopak navyše?
Uživatelský avatar
Saimon
Příspěvky: 56
Registrován: 5. 3. 2005, 11:48
Bydliště: Prešov-SK

Příspěvek od Saimon »

Mohol by si na stránkach písať aj novinky z iných RPG, ako napríklad "vyšla nová edícia pravidiel pre hru Bkakakaka" alebo "na svete je ďalšia stolná RPG hra ktorá sa volá Bububu", proste zaviesť novinky.

A ešte aj nejaku anketu by si tam mohol hodiť. "napr. čo vravíte na novú edíciu hry Bubu". Proste niečo čo sa neoplatí dať do fóra dáš ako anketu na stránku.

Viac farieb!
Proste fantasy!
Uživatelský avatar
crowen
Administrátor
Příspěvky: 3748
Registrován: 11. 9. 2004, 12:51
Bydliště: Hlavna dedina Bananistanu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od crowen »

Spravil som velmi mierny facelift celemu rpg.sk, doslo na nove logo (vpodstate vylepsene stare logo...). Na hlavnu stranku RPG.sk som pridal sekciu spriatelene weby, ak mate zaujem aby tam bol aj vas web vymenou za moju ikonu na vasom webe, ozvite sa mi na mail (crowen[a]rpg[o]sk)
Uživatelský avatar
crowen
Administrátor
Příspěvky: 3748
Registrován: 11. 9. 2004, 12:51
Bydliště: Hlavna dedina Bananistanu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od crowen »

Konto Orange organizuje akciu "dajte priestor vasim napadom". Ide o financnu podporu roznych projektov vypracovanych mladymi ludmi. Tieto projekty by mali byt zamerane na volnocasove aktivity inych ludi. RPG.sk do tejto kategorie spada, preto by som rad vypracoval projekt a ziskal podporu od KO.

Bol by som rad, keby mi niekto s projektom pomohol, svojimi navrhmi, pripomienkami, komentarmi, ale hlavne pripravou samotneho dokumentu, ktory sa odosle na posudenie do KO. Pod pomocou rozumiem preformulovanie niektoych viet, kontrolu, spripomienkovanie, doplnenie. Uvitam akukolvek pomoc a ponuku spoluprace, kedze jednou z podmienok KO je, aby na projekte pracovala skupina ludi.

Peniaze ziskane z KO by som chcel pouzit na zaplatenie profesionalneho nakodovania RPG.sk, hostingu, reklamu a ceny do planovanych sutazi, ktore by ozivili RPG scenu. Dufam ze nove RPG.sk oboznami co najviac ludi s existenciou RPG a ziska pre tento druh zabavy co najviac ludi.

Planovane moznosti noveho RPG.sk:
-databaza hracov rpg
-novy engine na blog, razcestie, projekty, clanky
-kalendar akcii, kde sa daju hrat RPG
-archiv na download clankov, dobrodruzstiev, doplnkov k RPG, ktore su volne dostupne
-sutaze (najlepsi clanok, zapis v blogu, dobrodruzstvo, npc, mapa, ....)
-poskytnutie priestoru pre fanstranky jednotlivych RPG formou subdomen na RPG.sk

Ak mate nejake dalsie napady, co by nove RPG.sk malo obsahovat, piste ich prosim vyhradne do diskusie na forum.RPG.sk aby sa diskusia netriestila. Dakujem.
vratko

Příspěvek od vratko »

Cokolvek rad pomozem...

hlavne:
1. grafika.
2. texty - edit.
3. strategia - kritika a napady...
Uživatelský avatar
vratko
Příspěvky: 29
Registrován: 8. 6. 2005, 12:09
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vratko »

Cokolvek rad pomozem...

hlavne:
1. grafika.
2. texty - edit.
3. strategia - kritika a napady...

tak je to lepsie...tamto hore prosim zmaz dikes
Uživatelský avatar
crowen
Administrátor
Příspěvky: 3748
Registrován: 11. 9. 2004, 12:51
Bydliště: Hlavna dedina Bananistanu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od crowen »

1. grafika sa bude asi tykat navrhu noveho designu RPG.sk, ked uz bude jasne, ci projekt nejaku podporu bude mat alebo nie
2. edit textov pomoze, v zadani je ze treba spravit max. 11 stranovy projekt, kde 1 strana su info o autoroch, tzn 10 stran. Termin je do 30.juna 15.00, mozem to do agentury odniest osobne, takze mame cas do 30.juna rana, cez den to v praci vytlacim a zanesiem to tam
3. tu podporu uvitam, sem s napadmi
Uživatelský avatar
vratko
Příspěvky: 29
Registrován: 8. 6. 2005, 12:09
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vratko »

ale kusok som zmeteny a nie je mi celkom jasne co by si chcel a potreboval, v akom stadiu to presne je? nechce sa mi napadit o niecom co uz mozno je hotove lebo zasa az tolko casu nemam....ale chcem pomoct a zapojit sa...
Uživatelský avatar
crowen
Administrátor
Příspěvky: 3748
Registrován: 11. 9. 2004, 12:51
Bydliště: Hlavna dedina Bananistanu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od crowen »

Cez vikend som videl v novinach inzerat reklamujuci akciu Konta Orange, teraz zhanam ludi na spolupracu a napady, do 30. juna treba urobit projekt, ktory posudi KO, ak sa im bude pacit, dostaneme peniaze a bude sa moct realizovat to, o com pisem v mojom poste vyssie (novy cms, sutaze, reklama...)
Uživatelský avatar
vratko
Příspěvky: 29
Registrován: 8. 6. 2005, 12:09
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vratko »

okej...inak....

co je zatial hotove z navrhu projektu?

mozes mi to poslat?
Uživatelský avatar
crowen
Administrátor
Příspěvky: 3748
Registrován: 11. 9. 2004, 12:51
Bydliště: Hlavna dedina Bananistanu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od crowen »

Zatial je hotove to, co je v mojom uvodnom poste resp. clanku z blogu (http://blog.rpg.sk/archive.php?blogid=1&pid=26). Ide o to, ze projetk musi mat viacero autorov, a pokial by som to mal robit sam bez akejkolvek odozvy, tak neviem neviem. Rozoslal som moj clanok na rozne fora a weby, do konca tyzdna by som rad pozbieral nazory, napady a uvidel, kto by sa podujal na spolupracu. Ak to bude vyzerat optimisticky, po vikende by som rad zacal pracovat na dokumente, ktory pojde do KO na posudenie.
Uživatelský avatar
vratko
Příspěvky: 29
Registrován: 8. 6. 2005, 12:09
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vratko »

mozeme sa napriklad zahrat taku hru - ja som orange a ty si rpg projekt....

Mam vela peniazkov a teraz ma presvedc aby som ti ich dal....

inak:
1. potrebuje to by podla mna celoslovenske.... v dost velkom meritku.
2. je vhodne mat dobredu aspon planovany kalendar akcii a ich prebeznu napln. netreba sa bat na to pytat peniaze - o tom to je. Samotna www.rpg.sk podla mna nebude stacit. A ak tak vela peniazkov neocakavam.
3. Je vhodne mat rozpracovane podchytenie a komunikaciu s mladezou....o to tam ide.
4. je vhodne mat co najlaickejsie vysvetlenie co to rpg je a je vhodne prepojit toto vysvetlenie s masmedialne znamymi vecami - herry poter, LOTR a pod.
5. Aspon niektore akcie je vhodne organizovat v miestach kde sa konaju premiery takychto akcii - aspon nejaky stanok alebo nieco take. Vhodne na to pripravit rozpocet a pytat peniaze.
6. Vhodne kontaktovat znamych ludi alebo aspon mat vo vyhliadke a v priprave (aj financneho zabezpecania) pokecy, stretnutia ich preplatenie ciest a podobne na akcie...

7. vhodne ist na obed....kua....

8. vhodne mat nejake dobre mena uz v projekte. Mna tam mozes bez problemov napisat tituly nezaskodia ( Ing. Vratko Vokal PhD ) ale skor mam na mysli nejake zvucnejsie zo sceny rpg, masmedii alebo lieratury...napr. Rowlingowa.....:o) alebo si aspon vyziadat cih podporu.....skusit ich nakontaktovat a mat to v pisomnej forme. Uz len keby sa toto podarilo tak je to super pre schvalenie...
Saimon - neprihlaseny

Příspěvek od Saimon - neprihlaseny »

A ja rad pomozem Crowen, staci povedat co.

Nejake clanky skôr lebo na grafiku a tak niesom.

Proste texty. :|
Uživatelský avatar
crowen
Administrátor
Příspěvky: 3748
Registrován: 11. 9. 2004, 12:51
Bydliště: Hlavna dedina Bananistanu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od crowen »

vratko píše:1. potrebuje to by podla mna celoslovenske.... v dost velkom meritku.
je to viac ako celoslovenske, kedze je to na internete
vratko píše:2. je vhodne mat dobredu aspon planovany kalendar akcii a ich prebeznu napln. netreba sa bat na to pytat peniaze - o tom to je. Samotna www.rpg.sk podla mna nebude stacit. A ak tak vela peniazkov neocakavam.
v projekte som planoval kalendar sutazi o naj... (clanok, dobrodruzstvo, doplnok, npc, ...)
vratko píše:3. Je vhodne mat rozpracovane podchytenie a komunikaciu s mladezou....o to tam ide.
ano, o tom som rozmyslal, prezentovat to ako projekt, ktoreho ciel je oboznamit mladych ludi s existenciou rpg, preto je tam spominana reklama. islo by zrejme o reklamu v hernych magazinoch, ktore maju zhruba rovnaku cielovu skupinu. vyzdvihnut treba to, ze pri hrani rpg sa mladi naucia spolupracovat, riesit problemy, komunikovat, najdu si novych priatelov, ak hraju historicky setting, tak sa nieco dozvedia. vyplni sa im volny cas, kedze hranie rpg nie je jednorazova zalezitost, budu moct mat pravidelny program, nieco, comu sa budu moct dlhodobo venovat.
vratko píše:4. je vhodne mat co najlaickejsie vysvetlenie co to rpg je a je vhodne prepojit toto vysvetlenie s masmedialne znamymi vecami - herry poter, LOTR a pod.
nejaky uvod co je to rpg mam, trebalo by ho prepracovat, vylepsit. k znamym menam: na rpg.sk sa mozu propadovat rpg z prostredia lotr, pottera, sw, ... ktore su u nas malo zname
vratko píše:5. Aspon niektore akcie je vhodne organizovat v miestach kde sa konaju premiery takychto akcii - aspon nejaky stanok alebo nieco take. Vhodne na to pripravit rozpocet a pytat peniaze.
Mozno by sa dala zorganizovat nejaka akcia v ramci Comics-salonu, ktory bude v oktobri v BA, nejaky one-shot open gaming (na toto by som potreboval spoluorganizatorov na 100%)
vratko píše:6. Vhodne kontaktovat znamych ludi alebo aspon mat vo vyhliadke a v priprave (aj financneho zabezpecania) pokecy, stretnutia ich preplatenie ciest a podobne na akcie...
hmm, tu neviem co by bolo mozne, snad rozhovor s ludmi z altaru, popripade spravit sondu medzi slovenskych znamejsich spisovatelov, ktori mali nieco do cinenia s rpg
vratko píše:7. vhodne ist na obed....kua....
too late
vratko píše:8. vhodne mat nejake dobre mena uz v projekte. Mna tam mozes bez problemov napisat tituly nezaskodia ( Ing. Vratko Vokal PhD ) ale skor mam na mysli nejake zvucnejsie zo sceny rpg, masmedii alebo lieratury...napr. Rowlingowa.....:o) alebo si aspon vyziadat cih podporu.....skusit ich nakontaktovat a mat to v pisomnej forme. Uz len keby sa toto podarilo tak je to super pre schvalenie...
Dobre na zamyslenie. Ing som uz aj ja (HURA), len neviem ci by sa podaril nejaky kontakt slavnejsich osobnosti v tak kratkom case. Bolo by treba pouvazovat, koho kontaktovat
Uživatelský avatar
crowen
Administrátor
Příspěvky: 3748
Registrován: 11. 9. 2004, 12:51
Bydliště: Hlavna dedina Bananistanu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od crowen »

Zamčeno

Zpět na „Slovenské fórum“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů