Redesign a zmeny na RPG.sk

Archivované technické diskuze o slovenském fóru, s nímž jsme se v říjnu 2006 spojili.
Uživatelský avatar
Almad
Příspěvky: 631
Registrován: 12. 9. 2006, 23:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Redesign a zmeny na RPG.sk

Příspěvek od Almad »

Zdravím,

ačkoli jsme rpg.sk s potěšením zaregistroval už před delší dobou, mé časové dispozice v nedávném čase mi nedovoloval příliš sledovat dění, a tak jsem plánované rozšíření zaregistroval až teď.

Mám z něj rozporuplné pocity. Přiznám se totiž, že mám dojem, že duplikuje už udělanou praci. Už před hodnou dobou jsme totiž zahájili projekt RPGPlanet, který má jako svoji podmnožinu skoro vše, co píšeš.

Důvod, proč rpgplanet ještě neběží je ten, že bude nahrazovat současné dracidoupe.cz a tak se nám nechce jej spouštět v "ořezaném" stavu.

Nicméně, struktura a podobné se dost do detailů vymýšlí již delší dobu. Nicméně přesto mám pocit, že jdeme možná malinko jiným směrem, respektive, že rpg.sk je právě jakousi stříškou pro menší projekty. To je věc, kterou jsme taky chceme zrealizovat, rozdíl je v tom, že mi chceme, kdežto zde už to je.

Pokud bys chtěl navázat spolupráci, budu rád. Kontaktuj mě přes PM nebo mail, pokud by ses chtěl podílet i na vývoji rpgplanet, budu štěstím bez sebe ;), ovšem i jinak bych si s tebou rád popovídal. Přijde mi totiž vhodné vyhranit cestu, jakými se naše servery ubírají a navázat spolupráci, než zbytečně duplikovat práci, kterou už dělá někdo jiný.

S úctou k tomu, co zde za rok vzniklo,

Almad
Uživatelský avatar
skaven
Příspěvky: 1133
Registrován: 30. 11. 2004, 16:53
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Redesign a zmeny na RPG.sk

Příspěvek od skaven »

Almad píše:Zdravím,

ačkoli jsme rpg.sk s potěšením zaregistroval už před delší dobou, mé časové dispozice v nedávném čase mi nedovoloval příliš sledovat dění, a tak jsem plánované rozšíření zaregistroval až teď.

Mám z něj rozporuplné pocity. Přiznám se totiž, že mám dojem, že duplikuje už udělanou praci. Už před hodnou dobou jsme totiž zahájili projekt RPGPlanet, který má jako svoji podmnožinu skoro vše, co píšeš.

Důvod, proč rpgplanet ještě neběží je ten, že bude nahrazovat současné dracidoupe.cz a tak se nám nechce jej spouštět v "ořezaném" stavu.

Nicméně, struktura a podobné se dost do detailů vymýšlí již delší dobu. Nicméně přesto mám pocit, že jdeme možná malinko jiným směrem, respektive, že rpg.sk je právě jakousi stříškou pro menší projekty. To je věc, kterou jsme taky chceme zrealizovat, rozdíl je v tom, že mi chceme, kdežto zde už to je.

Pokud bys chtěl navázat spolupráci, budu rád. Kontaktuj mě přes PM nebo mail, pokud by ses chtěl podílet i na vývoji rpgplanet, budu štěstím bez sebe ;), ovšem i jinak bych si s tebou rád popovídal. Přijde mi totiž vhodné vyhranit cestu, jakými se naše servery ubírají a navázat spolupráci, než zbytečně duplikovat práci, kterou už dělá někdo jiný.

S úctou k tomu, co zde za rok vzniklo,

Almad
Zdravím a pozdravuji
Celkem by mě zajímalo, jak bude rpgplanet vypadat a co bude umět. Dále bych se rád zeptal, jestli jsi neuvažoval o nějaké rozumné domluvě s www.hrynahrdiny.cz - vím, pamatuju se na původní rozmluvy o redakčních systémech atd, ale ten server už funguje... (druhá věc je jak...). Kdybys chtěl, rád s něčím pomůžu, bude-li to v mých silách.
Uživatelský avatar
Almad
Příspěvky: 631
Registrován: 12. 9. 2006, 23:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Redesign a zmeny na RPG.sk

Příspěvek od Almad »

skaven píše:Zdravím a pozdravuji
Celkem by mě zajímalo, jak bude rpgplanet vypadat a co bude umět.
Pokud chces, napis mi, poslu ti sepsany dokument Vize (ve vyvoji, takze neni verejne).
skaven píše:Dále bych se rád zeptal, jestli jsi neuvažoval o nějaké rozumné domluvě s www.hrynahrdiny.cz - vím, pamatuju se na původní rozmluvy o redakčních systémech atd, ale ten server už funguje... (druhá věc je jak...). Kdybys chtěl, rád s něčím pomůžu, bude-li to v mých silách.
Uvazoval / neuvazoval. Jelikoz rpgplanet je *hodne* upravovatelny, stavim pro to vlastni system, protoze zadny existujici pro me neni vyhovujici, siju tomu neco na miru - do čehož se autorům her na hrdiny nechtělo.
Krom toho mam dojem, ze autori proste chteji mit vlastni portal, viz. diskuze zde.

Nehlede na to, ze HnH je v posledni dobe skoro jenom reklama na hrdiny fantasy od autoru, tak si seriozni praci nepredstavuji :-/

Pokud chceš pomoci, tak máme úkoly pro všechny od BFU pro programátory ;) Ideálně mi prosím napiš na mail nebo, vládneš-li zákoutími internetu, navštiv nás na kanálu #rpgplanet na IRCNetu (např. servery irc.i.cz nebo irc.felk.cvut.cz).
Starý člen http://rpg.church
Uživatelský avatar
skaven
Příspěvky: 1133
Registrován: 30. 11. 2004, 16:53
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Redesign a zmeny na RPG.sk

Příspěvek od skaven »

Almad píše:
skaven píše:Zdravím a pozdravuji
Celkem by mě zajímalo, jak bude rpgplanet vypadat a co bude umět.
Pokud chces, napis mi, poslu ti sepsany dokument Vize (ve vyvoji, takze neni verejne).
skaven píše:Dále bych se rád zeptal, jestli jsi neuvažoval o nějaké rozumné domluvě s www.hrynahrdiny.cz - vím, pamatuju se na původní rozmluvy o redakčních systémech atd, ale ten server už funguje... (druhá věc je jak...). Kdybys chtěl, rád s něčím pomůžu, bude-li to v mých silách.
Uvazoval / neuvazoval. Jelikoz rpgplanet je *hodne* upravovatelny, stavim pro to vlastni system, protoze zadny existujici pro me neni vyhovujici, siju tomu neco na miru - do čehož se autorům her na hrdiny nechtělo.
Krom toho mam dojem, ze autori proste chteji mit vlastni portal, viz. diskuze zde.

Nehlede na to, ze HnH je v posledni dobe skoro jenom reklama na hrdiny fantasy od autoru, tak si seriozni praci nepredstavuji :-/

Pokud chceš pomoci, tak máme úkoly pro všechny od BFU pro programátory ;) Ideálně mi prosím napiš na mail nebo, vládneš-li zákoutími internetu, navštiv nás na kanálu #rpgplanet na IRCNetu (např. servery irc.i.cz nebo irc.felk.cvut.cz).
Na dokument bych se určitě juknul, co se týče her na hrdiny... myslím, že jakákoli nevraživost je zbytečná. Autoři svou hru prezentují formou článků a dělají to tak i autoři nekomerčních her, na tom nevidím nic špatného - kdyby tam bylo napsáno, naše hra je nejlepší a reklama kam klikneš, to by bylo něco jiného... Já se ti tedy ozvu na mail (irc neovládám, ale možná bych si ho zřídil.
Uživatelský avatar
crowen
Administrátor
Příspěvky: 3748
Registrován: 11. 9. 2004, 12:51
Bydliště: Hlavna dedina Bananistanu
Kontaktovat uživatele:

Re: Redesign a zmeny na RPG.sk

Příspěvek od crowen »

Almad píše:Zdravím,

ačkoli jsme rpg.sk s potěšením zaregistroval už před delší dobou, mé časové dispozice v nedávném čase mi nedovoloval příliš sledovat dění, a tak jsem plánované rozšíření zaregistroval až teď.
Tak to sme rovnako casovo vytazeni :-)
Almad píše:Mám z něj rozporuplné pocity. Přiznám se totiž, že mám dojem, že duplikuje už udělanou praci. Už před hodnou dobou jsme totiž zahájili projekt RPGPlanet, který má jako svoji podmnožinu skoro vše, co píšeš.
To som nemal sancu vediet, kedze rpgplanet.cz nefunguje. Proste som uz davno hladal web venovany RPG, a takmer nic nenasiel. Co si clovek neurobi sam, nema :-)
Almad píše:Důvod, proč rpgplanet ještě neběží je ten, že bude nahrazovat současné dracidoupe.cz a tak se nám nechce jej spouštět v "ořezaném" stavu.

Nicméně, struktura a podobné se dost do detailů vymýšlí již delší dobu. Nicméně přesto mám pocit, že jdeme možná malinko jiným směrem, respektive, že rpg.sk je právě jakousi stříškou pro menší projekty. To je věc, kterou jsme taky chceme zrealizovat, rozdíl je v tom, že mi chceme, kdežto zde už to je.
Ja som zvolil inu stragegiu, namiesto frontalneho utoku postup po malych metach. Najprv Albion, Svet Mytov, Razcestie, Forum, Blog, a teraz prerabam samotne rpg.sk
Almad píše:Pokud bys chtěl navázat spolupráci, budu rád. Kontaktuj mě přes PM nebo mail, pokud by ses chtěl podílet i na vývoji rpgplanet, budu štěstím bez sebe ;), ovšem i jinak bych si s tebou rád popovídal. Přijde mi totiž vhodné vyhranit cestu, jakými se naše servery ubírají a navázat spolupráci, než zbytečně duplikovat práci, kterou už dělá někdo jiný.

S úctou k tomu, co zde za rok vzniklo,

Almad
Co sa tyka spoluprace, uz asi nezahodim flintu do zita, co sa tyka rpg.sk. Skvor by som to videl na vymenu clankov a vzajomne uverejnovanie noviniek.

Mohol by si mi pls poslat Vizi, porovnam s mojou predstavou o RPG.sk. V podstate by som rad stmelil RPG komunitu, dal im miesto kde mozu diskutovat (forum), pisat zazitky z hry a conov (blog), kde by nasli informacie o RPG, ci uz o konkretnych produktoch (fanstranky o jednotlivych hrach, prave pripravujem wod.rpg.sk), alebo teoriu (preklad clankov z indie-rpgs.com, na ktore som ziskal povolenie), poskytol miesto na ich vlastne RPG projekty (svety, pravidla, doplnky, ...). Cela koncepcia RPG.sk este nie je hotova, postupne ju dokoncujem a prerabam.
Uživatelský avatar
crowen
Administrátor
Příspěvky: 3748
Registrován: 11. 9. 2004, 12:51
Bydliště: Hlavna dedina Bananistanu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od crowen »

Vratko: mal by si zaujem spravit graficky navrh na nove RPG.sk? Niekde vyssie si tusim pisal ze by si bol ochoty pomoct s grafikou.
Saimon píše:A ja rad pomozem Crowen, staci povedat co.Nejake clanky skôr lebo na grafiku a tak niesom.Proste texty.
Saimon: Mohol by si napisat uvodny clanok, co je to RPG vo vseobecnosti (co je to RPG, z coho vznikli, o co ide, kam RPG smeruju, klady a zapory, ...), aby ludia, ktory zabludia na RPG.sk vedeli, comu je portal venovany.
Uživatelský avatar
crowen
Administrátor
Příspěvky: 3748
Registrován: 11. 9. 2004, 12:51
Bydliště: Hlavna dedina Bananistanu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od crowen »

Debatu o PR clankoch na hrynahrdiny.cz som presunul sem.
Shibby

Zdravíčko

Příspěvek od Shibby »

Takze len tak na uvod myslim si ze je to skvela iniciativa, sam s kamosmi sme pred casom (dlhým zacalo to pred 5 rokmi) chceli nieco podobne robit, avsak upadlo to do zabudnutia teraz name uz trochu ine problémi - Avšak rad by som priložil ruku k dielu, viem sice ze uz je skoro po funuse (ak som to dobre precital) ale lepsie neskoro ako nikdy. HMmm, s tou grafikou asi moc nepomozem, ale mozno nieco ine?! ked bude trochu priestoru skus mi dat vediet co by ti helflo, nech nestrielam blbiny
Shibby

Tak napr.

Příspěvek od Shibby »

Mozno nejaka spolupraca z brlohom - na zaciatok mozno nejake banneri, zvýraznit sa trochu.
páci sa mi myslienka databázy hráčov rpg- k tom mozno organizovat nejaké akcie, finančne nenáročné, jednoduché stretnutia spojené s hraním, mozno dat sa trochu do povedomia aj niecim by som povedal fyzickým, nie len stránkou, nebolo by zlé spravit logo RPG - cka (napr. formou kvázi sútaže - vyhodnotenou anketou na tejto sajte)

p.s.: este som nepreliezol cele forum takze keby som bol mimo misu tak mi to skuste jemne oznamit : )

a ozaj ak som si dobre fsimol zda sa mi ze si pisal aj nieco ako ze chces rozbehnut aj sajtu tykajucu sa fantastiky, ak so m videl spravne, vies to aj konkretizovat?
Uživatelský avatar
crowen
Administrátor
Příspěvky: 3748
Registrován: 11. 9. 2004, 12:51
Bydliště: Hlavna dedina Bananistanu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od crowen »

Vitaj Shibby.

Nikdy nie je neskoro, to mas pravdu :-)

Co sa tyka spoluprace s Brlohom, tak zatial mam u nich na hlavnej stranke ikonku 88x31px :-) medzi ostatnymi ikonkami.

S tou pomocou: vies programovat v php+mysql? To by mi asi najviac momentalne pomohlo. Toho sa tyka aj rozbehanie databazy rpg hracov.

Logo rpg.sk (alebo teda jeho myslienka) existuje, su to tie dve vysmiate kocky. Hru symbolizuju hracie kocky, tie dva divadelne xichty (smutny a vesely) symbolizuju divadelnu zlozku rpg. Je pravda, ze logo by si zasluzilo lepsie spracovanie. Rozmyslal som nad sutazou, ale chcelo by to nejaku cenu. Ak to bude len tak (ako na annun.sk, co je stranka s neporovnatelne vyssou navstevnostou (zatial :evil:)) bez nejakej odmeny pre vitaza, sutaz podla mna nema velku sancu na uspech.

Co sa tyka fantastiky vseobecne, to nie je moja praca, pozri si www.fantastika.sk a debatu okolo.
Shibby

Příspěvek od Shibby »

No musím ta sklamat, s tym php a mysql to osobne nepomozem skus mi poslat maila ze co by si potreboval skusim na to niekoho zohnat a ozaj co sa týka toho loga skus vyhlásit tu sútaž výhra nech je trebárs pivo za to ze ju vyhlásis nic nedás
Uživatelský avatar
crowen
Administrátor
Příspěvky: 3748
Registrován: 11. 9. 2004, 12:51
Bydliště: Hlavna dedina Bananistanu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od crowen »

Ako sa vam paci novy design hlavnej stranky RPG.sk?

V dohladnej dobe pri nadbytku volneho casu sa pokusim tomuto designu prisposobit aj forum a blog, a spojaznit nepojazne odkazy (co je to rpg, o projekte, clanky).
Uživatelský avatar
Allathay
Příspěvky: 295
Registrován: 29. 1. 2006, 13:15
Bydliště: Stupava / BA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Allathay »

Tak to som zvedavy, ake zmeny chystas Crowen... :wink:
Text uvedeny vyssie ma sluzit ako hlboke intelektualne posolstvo, ktore chcem odovzdat vsetkym pozornym citatelom. Dufam, ze som ho vyuzil spravne...
Uživatelský avatar
crowen
Administrátor
Příspěvky: 3748
Registrován: 11. 9. 2004, 12:51
Bydliště: Hlavna dedina Bananistanu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od crowen »

neboj, snad sa coskoro dockas :-)
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Toto téma bylo převedeno z bývalého fóra na adrese forum.rpg.sk.
Zamčeno

Zpět na „Slovenské fórum“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů