Nový design

Diskuze k Romikovým stránkám, věnovaným převevším Dračímu doupěti +;
Uživatelský avatar
Wan-To
Rebel
Příspěvky: 2967
Registrován: 2. 8. 2006, 18:33
Bydliště: Praha

Příspěvek od Wan-To »

Ten odkaz "Vstupte na stránky" bych dal i nahoru pod nadpis. Ne každý ví, že tohle nejsou celé stránky, a nemuselo by ho napadnout klikat na nadpis.
Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zrzavec »

Jo, to udělám. Ještě by mě zajímalo - Myslíš, že má úvodník smysl nebo ne?
Já teď předělávám celé menu a trošku i stránky. Takže bych to rovnou udělal všechno při jednom :-)
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
Uživatelský avatar
Kafe
Romikovec
Příspěvky: 488
Registrován: 10. 9. 2006, 11:51
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Kafe »

Nejede o to, že jsem jediný, vždyť zatím nikdo nenapsal.
Je od tebe hezké, že myslíš na všechny, ale nedávej na jednu stránku takový mix. Co to zkusit rozdělit. Jeden styl na stránce jedné, dlaší na straně druhé atd atd.
Teď mě napadla ještě jedna věc. Stránky Romikovy družiny nejsou postavené na širším spektru barev, jsou tam všeho všudy asi tři barvy. Takže, jestli by si chtěl oživit stránky barevnými obrázky jako je ten první, tak s jistým odsutpem, protože pak z toho vznikne hezký pestrobarevný šaškovský paskvil. Nejvíc se mi líbí Ječmonkovy obrázky. Necchi porovnávat autory, to ne, ale z důvodu, že je využita celá plocha.
Je pravda, že jistá malířská úroveň je znát, ale i ty ostatní jsou obstojné, ale tak z třetiny hotové.
V projektech je sekce o RomiKově družině, každý může přispět svým názorem či radou. Budeme rádi.
Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zrzavec »

Komunikuji i po icq a skype. Nejen tady.

Pokud uvodník nechám, zatím mi bylo řečeno abych ho stáhl kompletně celý. Uvidím, co napíše ještě Wan-To. Zůstane se vší pravděpodobností takhle. Pokud ne, stáhnu ho celý. Stejně teď předelávám celé menu a dost věcí na stránkách.
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
Uživatelský avatar
Wan-To
Rebel
Příspěvky: 2967
Registrován: 2. 8. 2006, 18:33
Bydliště: Praha

Příspěvek od Wan-To »

Ten úvodník nebude skoro nikdo číst, je moc dlouhý. Když tam dáš jeden zajímavý odstavec, přečtení si tím doslova vynutíš a nejspíš to bude mít větší efekt, než tohle.
Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zrzavec »

Úvodník kapku pozměním. Hodím tam vždy odstavec a pokračování po kliknutí.

Nicméně, nahodil jsem kapku jiné menu, podle rad by mělo být přehlednější. Je tomu tak? Nebo ho mám udělat kapku jinak?
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
Uživatelský avatar
Wan-To
Rebel
Příspěvky: 2967
Registrován: 2. 8. 2006, 18:33
Bydliště: Praha

Příspěvek od Wan-To »

RomiK píše:Je tomu tak?
Ne.

Sekce Poinar, Dračí doupě plus, a Teorie nejsou na první pohled vidět. Musí se scrollovat dolů, což udělá jen málokdo. Mám pocit, že teďka je menu totálně chaotické.
Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zrzavec »

Hmmm. To jsem nečekal.

Když jsme projížděl netem, zhruba takhle nějak to bylo.

myslíš, že by bylo lepší udělat polovinu menu napravo a polovinu menu na levo? Nebo myslíš, že to, co bylo předtím je lepší?
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
Uživatelský avatar
Resurrection
Příspěvky: 5415
Registrován: 26. 9. 2006, 11:34

Příspěvek od Resurrection »

Ja bych navrhoval to zkompaktnit, jinak mi to rozlozeni prijde dobry, ale je to hrozne obrovsky a pak jak rika Wan-To se musi skrolovat dolu...
Secrets are power.
Uživatelský avatar
Wan-To
Rebel
Příspěvky: 2967
Registrován: 2. 8. 2006, 18:33
Bydliště: Praha

Příspěvek od Wan-To »

Vycházej z toho, čím chceš čtenáře svých stránek zaujmout. Rozmysli si, které informace jsou důležité a které můžou zůstat někde zapadlé a bude třeba se k nim dlouze proklikávat. Dá to dost práce tohle vymyslet, ale když se to povede, vyleze z toho jasná struktura celého webu, včetně menu.

Jinak to staré menu mi přišlo přehlednější. Kliknul jsem si na sekci, která mě zajímá (v tom starém menu byla dobře vidět) a pak jsem dostal seznam toho, co v té sekci je. V tu chvíli mě nic jiného nezajímalo.
Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zrzavec »

Možná bych se vrátil k starému rozklikávacímu menu s tím, že bych jej trošku změnil.

Také je fakt, že leccos se dá ještě vyhodit a potom umístit odkaz o kousek jinam.

A co myslíte o tom rozvržení obrázků? Bannery, erby a podobně? Dá se to? Rád bych aby tam byla nějaká grafika, která není příliš nevkusná a rušivá...:-)

Díky moc za reakce, vážím si jich :-)
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zrzavec »

Wan-To, Jackee Lee: Na Gameconu jsme se nějak dostali na to, že do stylu.css lze vližit nějakou jednoduchou věc a zkopíruje se mi celé menu na všechny stránky. Poradíte mi jak to tedy udělat? Abych mohl zase celé menu předělat a udělat ho lepším? Díky :-)
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
Uživatelský avatar
Wan-To
Rebel
Příspěvky: 2967
Registrován: 2. 8. 2006, 18:33
Bydliště: Praha

Příspěvek od Wan-To »

Do CSS stylu ne.

1) Ulož si menu do nějakého souboru, třeba menu.html.
2) V místě, kde chceš mít na jednotlivých stránkách menu, napiš: <?php include "menu.html";?>
3) Všem HTML souborům, do kterých jsi dal tohle kouzelné zaklínadlo, změň příponu na .php.
Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zrzavec »

Super, díky. Zksuím to ještě dnes. Asi se starou koncepcí rozklikávacího menu - ale kapku upravenou o grafiku. Uvidíme, jestli dojde k nějaké větší nebo menší kolizi. Dyštak bych se ozval :)
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
Uživatelský avatar
Wan-To
Rebel
Příspěvky: 2967
Registrován: 2. 8. 2006, 18:33
Bydliště: Praha

Příspěvek od Wan-To »

Se starou verzí rozklikávacího menu to bude o trošku složitější. Budeš si muset připravit několik souborů s menu, třeba menu_hraci.html a menu_druzina.html, a na jednotlivé stránky vždycky pomocí PHP vkládat jen některou z nich.
Zamčeno

Zpět na „Stránky RomiKovy družiny“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů