Nový design

Diskuze k Romikovým stránkám, věnovaným převevším Dračímu doupěti +;
Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Nový design

Příspěvek od zrzavec »

Potřeboval bych vyřešit jedno základní téma.

To, že udělám stránkám nový design se při stávající hrůze dalo očekávat. Ale rovnou bych to mohl udělat i jako shromaždiště mateirálů o DrD+ (případně jiných hrách). Čili otázka hlavně na hráče DrD+ - máte o to zájem nebo si dál mám na těchto stránkách shromaž´dovat jen své materiály?

Stránky bych nejspíš přejmenoval na nějaký DrD+ název. Nicméně, jedna část by se stále věnovala mé družině. Ale byla by tam sekce i na spoustu doplňků k DrD+. Co vy na to?
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zrzavec »

Tak, nové stránkyj sou na webu. A vy se do toho můžete pustit - radit, kritizovat a hledat chyby k opravení. J8 se musím jít učit na zápočet, ale budu rád, když se objeví nějaké ohlasy.

A rovnou budu i rád, když někdo bude chtít sem tam spolupracovat nějaký článkem a podobně - je toho tam dost, s čím se dá pomáhat :-)

Adresa je: http://romikh.svetjinak.net

Edit:
Ještě dodělám nějakou grafiku, ale to bude pár dní trvat :-)
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
Uživatelský avatar
Almad
Příspěvky: 631
Registrován: 12. 9. 2006, 23:19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Almad »

RomiK píše:Tak, nové stránkyj sou na webu. A vy se do toho můžete pustit - radit, kritizovat a hledat chyby k opravení. J8 se musím jít učit na zápočet, ale budu rád, když se objeví nějaké ohlasy.

Pořád stejné strašně nepřehledné menu :-/
Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zrzavec »

Tohel mi přišlo takové nejschůdnější - ale rád si nechám poradit, jak jej udělat ještě přehlednější :wink:
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
Uživatelský avatar
Almad
Příspěvky: 631
Registrován: 12. 9. 2006, 23:19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Almad »

RomiK píše:Tohel mi přišlo takové nejschůdnější - ale rád si nechám poradit, jak jej udělat ještě přehlednější :wink:
Lepší vizuální oddělení toho, co je podmenu - odsazením, velikostí písma, v krajním případě barvou (např. pozadí).
Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zrzavec »

To mi radil už Viking, jakmile si zase najdu čas, udělám to. Chtěl jsem to naprogramovat jako tlačítka, ale to se mi nějak nepodařilo. Jen co nebudu muset studovat na nejbližší zápočty, začnu studovat další kroky v Css :-)

Díky za rady!
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
Uživatelský avatar
Wan-To
Rebel
Příspěvky: 2967
Registrován: 2. 8. 2006, 18:33
Bydliště: Praha

Příspěvek od Wan-To »

Gratuluji k novým stránkám!

A teď k té kritice, kterou jsem slíbil. Možná budu místy trochu ostrý, ale hlavně se tím nenechte odradit.

Nejdřív první dojmy z návštěvy stránek:
1) Nevidím žádné rámce; rozhodně změna k lepšímu!
2) Design je celkem o ničem, ale je alespoň přehledný. Trochu mi chybí ten pěkný obrázek vaší družiny, co byl na starém webu.
3) Text je na mě až příliš velký, musím hodně scrollovat, abych si vůbec něco přečetl. Na druhou stranu, může vyhovovat někomu, kdo má velké rozlišení (vždyť já mám jen 1024x768).

Čeho jsem si všiml, když jsem si stránky začal prohlížet podrobněji:
4) Na některých stránkách (třeba druzina.html) máte menší text než na zbytku webu. Ale kupodivu se čte lépe, než ten ostatní, větší.
5) Na stránce o RomiKovi nechápu ten obrázek na pozadí. Text, který je ještě navíc zarovnaný na střed (fuj, pryč s tím), se nedá kvůli nízkému kontrastu číst. A teď koukám, že ten obrázek na pozadí je i jinde.
6) Představte si, že na web vleze nějaký člověk poprvé. Jako první si všimne zprávy o stránkách verze 3.0, který přímo bije do očí. Ale nebude ho náhodou zajímat, o čem stránky jsou a co na nich najde? To je to, co by mělo být do očí.
7) V odkazech máte pořád tu starou verzi malé ikonky, na které není vycentrovaný text. :wink:

Teďka ke kódu:
8) Používáte CSS, žádné rámce ani tabulkový layout. To je dobře.
9) V prvku <h2> (nadpis u menu) už nemusí být <strong>. Z hlediska sémantiky HTML značek značí <strong> důležitý pojem a <h2> nadpis. A něco jako důležitý nadpis nemá cenu definovat, protože každý nadpis je automaticky důležitý. Z hlediska sázení textu v prohlížeči je tam <strong> taky naprosto zbytečný. Snad všechny prohlížeče ho vykreslí tučne, ale stejně tak vykreslí tučně i samotný nadpis <h2>.
10) U odkazů by měla být kromě samozřejmé vlastnosti href zadána i vlastnost title. Text v atributu title se zobrazí třeba při najetí kurzorem na odkaz a nejspíš to má i jiná využití.
11) Pro nadpis <h1> a <strong> uvnitř platí to samé, co pro <h2>.
12) V .boxu by měly být nadpisy (Aktuálně, Drakkar...) ne v tagu <strong> a <b>, ale v nějakém tagu pro nadpis. <strong> určuje důležitý pojem, <b> říká prohlížeči, ať sází tučně.
13) Nepoužívejte <br>, místo toho dávejte text do blokových prvků - nadpisů a odstavců, které si za sebou samy dělají patřičné mezery.

Podobné chyby se vyskytují na webu ještě několikrát. Věřte, že když je opravíte, může to mít celkem významný dopad na pozici ve vyhledávačích.

A CSS:
14) Chybí styl pro tisk. Teďka se při tisku pošlou na tiskárnu i takové věci, jako ankety a menu, o které nemá na papíře nikdo zájem.
15) Běžně se používá zápis vlastnost: hodnota místo vlastnost : hodnota. Ale to je jen kosmetická záležitost, na funkčnost to nemá absolutně žádný vliv.
16) U selektoru pro body není zadaná barva textu. Ale zase musím pochválit za hezky definovaný font.
17) Layout nevytvářejte pomocí absolutního pozicování, ale pomocí obtékání (vlastnost float). Tady to nevadí, ale u složitějších layoutů je absolutní pozicování jen a jen k zlosti. Článek o float-layout na Intervalu.

Uff, tak a je to všechno. $:)
Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zrzavec »

Pěkné. Leccos z toho prvního (co se tče doladění designu a podobně mám v plánu doladit). ASložitějí věci mi budou trvat déle - tohle je můj první pokus s Css.

Díky za pořádn= zhodnocení. Co půjde se pokusím odstranit, ale až takový talent na to nejsem, dělám jen co umím :-( Ale baví mě to :-)

Ono, c ose týče toho rámcování a tak, za <p> mi vždy naskočí zelený rámeček a tomu jsme se chtěl vyhnout. V brzké době to ještě kapku upravím a přidám galerii fotek :-)

Edit:
A co se týče obrázku pod hráči, tam trošku ztmavím text aby to bylo vidět. Tohel je takový první pokus. Míra Ječmínek už má web a takmi bude zásobit obrázky :-)
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
Uživatelský avatar
Wan-To
Rebel
Příspěvky: 2967
Registrován: 2. 8. 2006, 18:33
Bydliště: Praha

Příspěvek od Wan-To »

RomiK píše:Ale baví mě to :-)
Tak to je dobře, tohle je základ. $:)
RomiK píše:Ono, c ose týče toho rámcování a tak, za <p> mi vždy naskočí zelený rámeček a tomu jsme se chtěl vyhnout.
To by neměl, pokuď nemáš v CSS nějakou prapodivnou chybu.
Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zrzavec »

Myslím, že je to tam tak naprogramované. Tenhle styl byl podle šablony. Ale já si ho hodně přepsal. Jakmile se s tím skamarádím víc, napíši si kompletně vlastní styl. Css a to, jak funguje jsem již pochopil, teď začínám experimentovat s psaním stylů a různých atributů :-)
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zrzavec »

Přidal jsme první, Úvodní stránku, doufám, že se vám líbí. Je plná obrázků a textu :-D
Udělal jsme to proto, abych na hlavní stránce měl více prostoru pro aktuality, novinky a oznámení. A i nějakou grafiku. Tak, snad to bylo dobré rozhodnutí :-)
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
Uživatelský avatar
Kafe
Romikovec
Příspěvky: 488
Registrován: 10. 9. 2006, 11:51
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Kafe »

Ty poslední dva se tam vůbec nehodí. Ty víše jsou nějak barevné, ale ty poslední jsou úplně mimo mísu.
V projektech je sekce o RomiKově družině, každý může přispět svým názorem či radou. Budeme rádi.
Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zrzavec »

Ale maloval je Krocík. Jiné obrázky už jse neměl ani po ruce a já obrázky cizí nestahuji. Sice by na to nikdo nepřišel, ale víte jak. Když Krocík namaluje lepší :-D
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
Uživatelský avatar
Kafe
Romikovec
Příspěvky: 488
Registrován: 10. 9. 2006, 11:51
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Kafe »

Je mi úplně jedno, kdo je maloval. Když se mrkneš na ostatní, tak mají nějaké pozadí, kromě třetího, ale ten má alepsoň nějaké barvy. Přijde mi, že je to dost natláskaný a vložené páté ořes deváté (na začátku hodně barevné a najedno černobílá).
Zkusil bych, třeba, každý lichý vyndat a místo něj vložit, třeba, nějaký znak, stejný znak - nevím jaký, ale to by se dopmyslelo.
V projektech je sekce o RomiKově družině, každý může přispět svým názorem či radou. Budeme rádi.
Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zrzavec »

Njn, ale to jsi stále jen jeden jedinec. Jsou lidé, kteří mají rádi různé styly. Já třeba nemám rád mangu. Ale také jsem ochoten ji na stránky vložit.

Někomu se může víc líbit Krocanův obrázek než Ječmenův...v tom je toen problém.Proto je potřeba styly i malinko kombinovat. Ono, já hlavně nemám nc dalšího, co tam vložit - pokud chci nechat nějaký obsah i dovnitř stránek.
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
Zamčeno

Zpět na „Stránky RomiKovy družiny“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti