Implicitní hodnost

Archiv globálních témat týkajících se celkově chodu fóra. Abychom věděli, kdy se tu co změnilo.
Zamčeno

Který nápis chceet mít defaultně v kolonce Rank pod jménem?

"Diskutér"
7
23%
"Uživatel"
8
27%
Prázdný rank
13
43%
Jiný
2
7%
 
Celkem hlasů: 30

Uživatelský avatar
Lidožrout
Příspěvky: 503
Registrován: 9. 3. 2002, 00:00
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lidožrout »

Bať, pojeďme si všici na vlastní triko
Uživatelský avatar
Jiron
Rytíř
Příspěvky: 2321
Registrován: 16. 10. 2004, 16:34

Příspěvek od Jiron »

Sirien:
Máš pravdu. Musim říct, že myšlenka mít v ranku "domácí systém" je moc dobrej nápad. Člověk bude aspoň vědět na koho se obrátit s dotazem na ten který system.
Jeden moudrý muž kdysi řekl: "To, ze mas na něco právo, neznamená ze nejsi č***k, když to uděláš."
Uživatelský avatar
smrq
Příspěvky: 2558
Registrován: 6. 2. 2006, 10:16
Bydliště: Vsetín

Příspěvek od smrq »

rank by měl mít nějakou výpovědní hodnotu, jinka je to imo zcela zbitečná věc, která jen nahrazuje funkci podpisu...
jsem pro, tam zaznamenavat systemy, v kterych se uzivatel pohybuje, popripade par specialnich.
Uživatelský avatar
Pjotr
Strojník
Příspěvky: 532
Registrován: 10. 9. 2001, 00:00
Bydliště: Praha@Zeme / Mirros@Mystara
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pjotr »

Pro hrané systémy je mnohem vhodnější kolonka Zájmy v profilu.
Markus píše:Doposavad jsem udělil speciální ranky Vrchní krutovládce (já), Zlej polda (Invictus), Diskutér (Jerson), Fórový šašek (Joeyeti), Vysloužilý démon (Quasit).
Ehm, já jsem si rank udělil sám.
Uživatelský avatar
Jiron
Rytíř
Příspěvky: 2321
Registrován: 16. 10. 2004, 16:34

Příspěvek od Jiron »

A u toho by mělo zůstat!

Kdo se bude dívat do profilu. Já to třeba nikdy nedělal. Když sem příjde někdo kdo nás nezná a bude chtít něco vědět o něčem tak to hned uvidí jak vleze do kterýhokoli topicu.
Systemy jsou praktický a nejsou nijak rušivý.
Jeden moudrý muž kdysi řekl: "To, ze mas na něco právo, neznamená ze nejsi č***k, když to uděláš."
Uživatelský avatar
Quasit
Vysloužilý démon
Příspěvky: 1452
Registrován: 28. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Praha, Vršovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Quasit »

Místo pánů a kmánů se budem dělit na DnDčkaře, Drdisty nebo GURPSology. Fakt výhra. )
Uživatelský avatar
Jiron
Rytíř
Příspěvky: 2321
Registrován: 16. 10. 2004, 16:34

Příspěvek od Jiron »

a taky na Shadowrunery a WoDáky.

Myslim si, že je to lepší než na pány a kmány. Quasite, zrovna o tobě bych rád věděl jaký systém je tvému srdci nejblíž. Jaká je tvá oblíbená hra.

Totéž platí třeba pro Sosáčka, Sethi, Invicta...
Jeden moudrý muž kdysi řekl: "To, ze mas na něco právo, neznamená ze nejsi č***k, když to uděláš."
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22592
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson »

Nabízí se otázka, co by tam měli lidé, kterým na systému až tak nezáleží.
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Příspěvek od Argonantus »

Jerson:
That´s simple, dear Watson - neměli by tam nic, jak už jsem navrhoval (předejit Sosáčkem).

Já bych zrovna u sebe považoval označení "dračák" za silně matoucí. I když papírově je to vpořádku.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22592
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson »

Argonantus píše:Jerson:
That´s simple, dear Watson - neměli by tam nic, jak už jsem navrhoval (předejit Sosáčkem).

Já bych zrovna u sebe považoval označení "dračák" za silně matoucí. I když papírově je to vpořádku.
To je hodnost na houby, když někdo "zasloužilý" tam nebude mít nic.

A tak je to vždy, když se dobrá vůle pokusí nacpat do nějakých kritérií a pravidel 8)
Uživatelský avatar
Jiron
Rytíř
Příspěvky: 2321
Registrován: 16. 10. 2004, 16:34

Příspěvek od Jiron »

Tak se na to vybodnem. Nebude tam nic, snad ani avatar a bude klídek. Všichni si budou rovni.

Proč to měnit?
Jeden moudrý muž kdysi řekl: "To, ze mas na něco právo, neznamená ze nejsi č***k, když to uděláš."
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22592
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson »

Já nevím, proč by si tam každý nemohl dát opravdu co by rád, s tím že admini mají poslední slovo a je jen na jejich libovůli, jestli povolí takové věci jako "supermaxiking". Navíc při omezení několika stovkami příspěvků mi takové předjímané problémy přijdou opravdu zbytečné.

Když Markus navrhnul libovůli, klidně bych to vyzkoušel bez velkého omezení a nějaké restikce zaváděl až dodatečně, pokud by se ukázaly potřebné. A jestli by mohly vznikat spory mezi adminy, tak prostě poslední slovo má Markus a tečka. Důvod "tohle se mi líbí, tak to tam nebudeš mít" mi přijde stejně dobrý jako jakýkoliv jiný.
Uživatelský avatar
Raven
Příspěvky: 4217
Registrován: 6. 11. 2006, 07:40
Bydliště: Brumov

Příspěvek od Raven »

Souhlasím s Jersonem.

"Hodnost" podle RPG, kterou hrajete je nesmysl
1) admini se sice určitě těší, jak budou stále přepisovat, ale někteří lidé prostě nezkysnou u jedné hry a budou ji třeba průběžně měnit
2) mohla by se začít projevovat ona netolerance- "ty hraješ DrD, s tebou se nebudeme bavit"
"Make BDSM, not war, sister."
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Hodnost podle RPG, jaké hrajete, je blbost, protože:
(1) Od toho tu máte kolonky profil & info & podpis. To je dost prostoru na to, abyste vyjádřili, jakou hru máte rádi. Nemá cenu to tahat ještě do hodnosti
(2) Uvědomte si prosím, co znamená slovo "hodnost".

A když jsme u toho, Jersonovi bych klidně dal hodnost "Propagátor CPH" a bifimu klidně "Indie-guru", protože právě tímhle způsobem se lidé na fóru profilují. Stejně jako třeba Kin s Vikingem můžou mít "Romíkovec", protože tak se na Fóru profilují. Stejně jako Joeyeti je "Fórový šašek" a Invictus "Zlej polda" a Quasit "Vysloužilí démon" - všechno jsou to hodnosti odvislé od toho, jakou si daný člověk na Fóru vybudovat "reputaci".

A u reputace by taky mělo zůstat - to je to, co by IMHO měla hodnost vyjadřovat.

Ale fakt nechápu, proč by třeba Qualdezar měl mít rank "hráč WoD", když WoD sice hraje, ale rozhodně to není to, co tvoří jeho reputaci. Stejně jako k Sosáčkovi by víc sedl rank "Sosáček rejpáček" (jak za starých časů :roll: ) než "Burning Wheel". Stejně jako Sirienovi by víc sednul rank "Pseudopsycholog" ( :P ) než "GURPS". Stejně jako Pietovi by víc sedl rank "Tichá voda" než "Wu-Shu".

Chápete, kam tím mířím?
Jerson píše:Navíc při omezení několika stovkami příspěvků mi takové předjímané problémy přijdou opravdu zbytečné.
Yup. Tak ještě jednou opakuji, že limit pro vlastní rank by se snížil např. na 500, což už je dost dlouhá doba na to, aby člověk měl nějakou reputaci, jíž může v ranku vyjádřit.

Ale zároveň je to dost vysoko na to, abychom se vyhli nesmyslným, samoúčelným rankům.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22592
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson »

Naprosto - budu přemýšlet nad slovem, které by spojilo význam slov "propagátor" a "tvůrce".
Zamčeno

Zpět na „Archiv oznámení a technických záležitostí“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů