Moderátor=vzor

Archiv globálních témat týkajících se celkově chodu fóra. Abychom věděli, kdy se tu co změnilo.

Má jít moderátor příkladem

Ano
22
76%
Ne
6
21%
Je mi to jedno, atd...
1
3%
 
Celkem hlasů: 29

Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zrzavec »

Já osobně jsem ve svýhc tématech zatím nemusel řešit nic výrazného, ale uvedu jeden příklad přímo ze života.

Spravuji sekci o DrD, která může být vcelku velkým bojištěm. Jeden z členů mé družinky přišel a napsal svůj názor do tématu o Proč se mi líbí DrD+. Napsal svůj názor, le už já bych věděl jak a čím ho vyprovokovat. Další den jsem byl pryč a nemohl bych to na foru ohlídat. Jak jsem to tedy vyřešil? Vstal jsem o chvilku dřív a rovnou jsem napsal, coby se ten den stát nemělo.
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Začínám se v tom nějak ztrácet. Takže potřebují podle vás moderátorský tým nebo přístup moderátorů nějaké změny, nebo je to všechno v pořádku?
Uživatelský avatar
Ebon Hand
Temný paladin
Příspěvky: 1806
Registrován: 13. 5. 2003, 15:07
Bydliště: Čertův příbytek

Příspěvek od Ebon Hand »

Markus píše:Začínám se v tom nějak ztrácet. Takže potřebují podle vás moderátorský tým nebo přístup moderátorů nějaké změny, nebo je to všechno v pořádku?
Všechno v pořádku? Markusy ti jsi úplně ztratil soudnost a nebo co jsi to napsal Dalkorovi v prvním příspěvku? Jsi pošuk, to teda jsi. Pokud sis nevšiml urážení, překrucování a pravidelného výsměchu od moderátorů a občas i od tebe, tak už jsi ztratil kontakt s realitou.
Samozřejmě hlasuji pro ano.
Uživatelský avatar
Joe
Fórový šašek; Moderátor
Příspěvky: 4711
Registrován: 15. 3. 2004, 11:52
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Joe »

Moderátor má ísť príkladom v tom zmysle, že bude upozorňovať na nevhodné správanie, nadávanie, zbytočné urážanie (no, niekedy je ťažké rozoznať, čo je urážka a čo kamarátske šťuchnutie, že? Ale za ten čas sa tu už dosť ľudí pozná a treba byť ohľaduplnejší najmä k novším členom, ktorí tu ešte nie sú úplne 100% zorientovaní a nevedia, čo môžu od koho čakať) a nemal by svojvoľne robiť, čo sa mu zapáči (aj keď je moderátor a môže si myslieť, že má moc nad príspevkami a môže ovplyvňovať diskusiu, ak sa mu nepáč)i.

Hlasujem pre ÁNO.


J.M.P
|-- RPGforum moderátor-editor
|-- Hrám: ... :roll:
|-- Mám rád: Amber Diceless, FATE, Primetime Adventures, Starport
|-- mail - joeyeti (at) gmail (dot) com
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Ebon Hand: Snad není třeba se tak rozčilovat. Já se jenom ptám. A třeba bys mi teda mohl odpovědět na jednu otázku... Jestli potřebujeme provést změny, napadají mě dvě řešení. Které z nich je podle tebe lepší:


1) Necháme moderátory, kteří zrovna jsou, a sepíšeme komplikovaná pravidla, jak se mají chovat
2) Vyhodíme všechny moderátory a naverbujeme místo nich lidi, kteří už se chovají tak, jak potřebujeme

Kdyby došlo k případu (2), vyhodil bych všechny moderátory a ti noví by se verbovali veřejnou anketou. Takže nového moderátora by si museli zvolit uživatelé sami, nestačil by jenom můj názor.
Uživatelský avatar
Ebon Hand
Temný paladin
Příspěvky: 1806
Registrován: 13. 5. 2003, 15:07
Bydliště: Čertův příbytek

Příspěvek od Ebon Hand »

Zvolit moderátoy je dobrá konstruktivní myšlenka!
No vidíš, že ti to jde!
Pošli všem uživatelům zprávu zda chtějí dělat moderátora. Ti co budou souhlasit dej do ankety, ať lidi hlasují. Vyhazovat se bude až potom, určitě si někteří uhají své pozice a aspoň to pro ně bude nějaká motivace a můžeš to opakovat jednou za půl roku, nebo za rok.
Myslím, že tři čtaři moderátoři bohatě stačí na ty místní flejmy.
8)
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo »

2 Ebon: Otázka je, jestli budou "ti vhodní" mít chuť do toho jít. Upřímně pochvali se těžko dočkáš a všechny zásluhy jsou ihned po nějakém přehmatu zapomenuty.
Já nad tím například budu hodně přemýšlet, jestli chci kandidovat. :think:
Uživatelský avatar
Ebon Hand
Temný paladin
Příspěvky: 1806
Registrován: 13. 5. 2003, 15:07
Bydliště: Čertův příbytek

Příspěvek od Ebon Hand »

2Q: No vidíš a ty jsi zrovna z těch, o kterých si myslím, že se udrží! 8)
Hlavu vzhůru borci, kvůli jedné či dvěma černým ovcím nespácháte všichni sebevraždu!
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Povzbudivá věta od Ebona. No teda... díky :wink:
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson »

Tak ještě sem - moderátor nesmí vědmně lhát, urážet, mazat svévolně cizí příspěvky a tak dál. Může diskutovat a více či méně vehementně hájit své názory, případně se vyjadřovat nediplomaticky. Tedy rozdíl mezi "Tohle je nesmysl a hned ti řeknu proč" a "Tohle je píčovina a ty seš debil", bez omluvy za slova, která jsem právě použil. První citace ano, druhá ne.

Toť můj názor - hlasoval jsem pro třetí možnost, protože ANO ani NE nevystihovaly můj postoj.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Jerson píše:"Tohle je píčovina a ty seš debil"
A tady musím říct, že podle mě žádný moderátor nejedná tímhle stylem.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson »

Markus píše:
Jerson píše:"Tohle je píčovina a ty seš debil"
A tady musím říct, že podle mě žádný moderátor nejedná tímhle stylem.
No, tady ne, nebo jsem si ničeho tak ošlivého nevšiml. Jinde jsem se s tím už setkal.
yossarian
Příspěvky: 23
Registrován: 26. 7. 2006, 11:13

Příspěvek od yossarian »

řešíte, zda má být moderátor vzorem (jít příkladem) ... ale čeho? skoro bych řekl, že to zní příliš "rychlošípácky", až zprofanovaně :roll:

kromě toho, že má na fóru jisté "administrativní" úkoly, by se měl moderátor především chovat "slušně" (korektní, zralé vystupování, povznesené nad osobní spory - a jsou-li již jaké, tak alespoň bez zjevných osobních invektiv, prosté "unfair" tendencí). a to je asi tak vše. a na to, dle mého názoru, není třeba sepisovat žádné směrnice či kodexy. to je dobré tak do firem, aby bylo učiněno liteře zákona (či jiné autority) zadost. neboť hajzlík zůstane hajzlíkem navzdory všem kodexům.

měl bych jiný návrh. říká se, že ryba smrdí od hlavy (tím momentálně nemyslím hodnocení stávajícího "vedení"), takže pokud vedení "firmy" toleruje svým zaměstnancům "nekorektní" jednání, nemůže se potom divit, že její pověst za mnoho nestojí.
utvořte si radu starších, nebo ještě lépe "kontrolní komisi" (=pár "starých bardů") a, bude-li to nutné, vyskakujícího si moderátora jemně či důrazněji napomeňte. říká se tomu, tuším, výchova :wink:

a neuškodí, uvědomí-li si dotyční moderátoři, že být moderátorem je určité privilegium (tedy mělo by být, ne že je to práce, kterou nikdo dělat nechce) a z jako takového z něj plynou i jisté závazky ...
Uživatelský avatar
Conlai
Správce rozbitých snů; Moderátor
Příspěvky: 2399
Registrován: 25. 11. 2003, 19:08
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Conlai »

yossarian píše:řešíte, zda má být moderátor vzorem (jít příkladem) ... ale čeho? skoro bych řekl, že to zní příliš "rychlošípácky", až zprofanovaně
Přečti si zbytek svého příspěvku. To by se myslím celkem dalo posuzovat jako "jíti příkladem" :wink:

Moderátor by si měl uvědomovat, že ať píše červeně nebo černě, má stále cejch moderátora (kuk pod nick) a reprezentuje fórum. Je to trochu jako kausa kněží kážících vodu a "v soukromí" pijících víno.

Když se to tady tak řeší, vypadá to, jako kdyby současný tým sestával z rodiny Borgiů, Frizse Haarmana a Caliguly, ale musím za sebe napsat, že současný tým je podle mě velmi dobrý...
No, Sosáček možná neodpovídá přísným podmínkám "vzoru", ale bylo mi Markusem vysvětleno, že těch několik Alnagem hlášených moderátorských přestupků vůči jeho osobě byl jen trapný několika násobný omyl - navíc je teď vždy jasné, kdy Sosáček píše jako moderátor, protože to má v podpisu - takže je to vlastně ok (tím spíš že už je Alnag pryč).
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson »

Conlai píše:...takže je to vlastně ok (tím spíš že už je Alnag pryč).
:-? :>:o/
To mi zrovna moc OK nepřipadá. Dalcor (omezeně), Andtom (ještě méně), Alnag (úplně) ...
Zamčeno

Zpět na „Archiv oznámení a technických záležitostí“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti