Nová tvář Fóra

Archivované diskuze z května a června 2006, kdy se hromadně řešilo, co na fóru by se mělo změnit/přidat/odebrat/vylepšit.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22591
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson »

Tak jednu poznámku budu mít i sem.

Je to pár lez zpátky, co jsem byl jeden ze správců chatovací místnosti. Bral jsem to vcelku vážně a odpovědně, vyhazoval jsem spamovací debily a když bylo ticho, nadhodil jsem téma.
Někteří si na mě stěžovali, protože se mi třeba nelíbily jejich vulgární příspěvky a vyhazoval jsem je taky, což se zase nelíbilo jejich kamarádům. A tak se jednalo, jak zajistit správu té místostni. Hlasovábní - fajn. Ale kdo může hlasovat. Každý kdo přijde, když někteří chodili pod mnoha nicky? Každý kdo má 100 hodin a víc?

Tak nějak jsem došel k tomu, že nebýt pár blbců, co prostě nebudou mluvit slušně ani po ráně kladivem, nemusím jako správce dělat skoro nic a mám nejlepší výsledky. Nejlepší správce je ten, jehož působení si uživatelé ani nevšimnou (Btw. to samé platí o bohu 8) )

Na tomhle forum je nedostatek pitomců, občas se píše OT, ale buď je téma nosné a lidé s k němu vrátí, nebo zapadne. Násilí nepomůže.

Proto bych se přimlouval za co nejmenší zásahy do fora, jak z hlediska řízení, tak úprav (třeba úpravy skinů - nevím jak se jmenuje můj hnědý dřevěný, ale moc bych křičel, kdyby mi nefungoval - nic jiného se mi nečte tak dobře).
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Jab a spol:
Díky za návrhy. Některé (zřízení hlavní stránky) vážně stojí za zvážení.
Jab píše:Mmj. co se týče toho jednoadminství, pak bych to nějak nepřeháněl. Nakonec se vždy musí najít někdo, kdo má pravomoce zavést změny a také je zavede, ale s diktaturou bych to nesměšoval. Jelikož:
phpBB fóra naštěstí nabízí úžasnou možnost a tou je hlasování. Nechť si uživatelé sami rozhodnou co chtějí...
Pokud máš Markusi pocit, že by se jich ta či ona záležitos týkat neměla, pak se poraď v nějakém užším týmu lidí, kteří zde na fóru opravdu něco dělají. Těžko je můžeš vyřadit z rozhodovacího procese, už kvůli tomu, že je potřebuješ.
Pokud bude třeba rychlého rozhodnutí, pak stačí kontaktovat ostatní adminy. Když bude více času, pak zapoj i moderátory. A co se dlouhodobých koncepcí týče, je rozhodně nutné spolupracovat i s uživateli.
Ano, naprosto souhlasím. Uživatelé by měli mít možnost říct si, jak si fórum představují. Každý má právo podílet se na tvorbě fóra...
... a tak to taky je.
Všichni na tomto fóru mají možnost říct, co chtějí! Dokonce je k tomu aktivně povzbuzuji. Nevolím cestu aktivního hlasování, se kterou se táhne spousta problémů (např. - kdo má právo hlasovat? kdo má pádnější slovo?)
Volím cestu diskuze, námětů a připomínek. Celá tahle sekce fóra je od toho, aby se uživatelé podíleli na jeho tvorbě. Máte něco na srdci? Fajn, řekněte to.

Ačkoliv Alnag se snaží šířit domnění, že jsem krutý tyran, který nenaslouchá lidem, není to tak. A nechápu, kde se v něm to domnění bere. Provedl jsem několik změn, ke všem z nich se mohli všichni vyjádřit. Plánuju další změny, ke všem se můžete vyjádřit. Když se něco nelíbí, neudělám to. Např. můj nápad na zavedení "Kavárny" a "Pranýře" se nelíbil... a tak jsem ho nezprovoznil.
Jab píše:Nechť si uživatelé sami rozhodnou co chtějí...
Jo. Přesně tak to tady funguje. Nemůžeš hlasovat, můžeš psát. To mi přijde lepší.

Další mylné domnění je, že to tady chci všechno změnit a překopat. Že chci zavést milióny pravidel, omezení a trestů. Ne! Nechci! A byl bych rád, kdyby mi někteří jedinci přestali podsouvat tenhle názor.
Chci jenom, aby fórum fungovalo.
Jab píše:Mmj. baldursgate.cz, ač stránka rozsahem několikráte přesahující zdejší fórum, krachla právě proto, že si jí vzal na starosti jeden člověk.
Spousta projektů krachla proto, že si je vzalo na starost více lidí, kteří se nedokázali koordinovat.
Myslím si, že adminovat tomuhle fóru může jeden člověk. Fórum se od stránky liší tím, že admin nemusí nic dělat, a přesto fórum bude žít. Ta hlavní "práce" leží na bedrech uživatelů. Ti rozhodují, o čem se bude diskutovat a kolik diskuzí na fóru poběží.

Nevěřím tomu, že bych v nejbližší době "odpadl". Možná někdy v budoucnu ano... kdo ví. Ale už nejsem teenager, který svoje zájmy mění ze dne na den. Teď se chci starat o fórum a taky to dělat budu.
Možná za rok, za dva, mě to omrzí. V ten den přijdu a řeknu: "Končím. Vezměte to někdo po mě."
Možná mě přejede auto a já už se taky nikdy neukážu. To byste se asi dozvěděli (chodí sem dost několik mých blízkých přátel). V tom případě máme ještě dva "technické adminy" (Pjotr, Vlasák), kteří mohou jmenovat nové vedení.

---

Takže díky za názory. Jsem admin a zůstanu jím. Fórum funguje tak, že všichni říkají, co by chtěli, já to všechno čtu a vynáším konečné rozhodnutí.
A tak to taky zůstane. Snad se tím nikoho nedotknu...

---

Jerson: Díky. Zrovna včera jsem viděl ten díl Futuramy s tou citací o bohu :wink:
Jak už jsem řekl - ne, nechci tomu tady dirigovat, nakazovat, vytvářet milióny pravidel a trestů. Dokud fórum bude fungovat dobře, nemám důvod k zásahu. A opět - domnění, že tu chci zavést různá drastická opatření, je zcela mylné.

Máš pravdu v tom, že nejvíc zodpovědnosti náleží uživatelům. Když ti budou diskutovat, fórum bude žít. Když nebudou, fórum umře. S tím já nic nenadělám.
Uživatelský avatar
Jab
Příspěvky: 18
Registrován: 19. 5. 2006, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jab »

Já taky neříkám, že z tebe bude nějaký krutý tyran. Ovšem některá témata tím už z dětinskosti svého názvu zaváněla (Jsem diktátor...). Je zcela v pořádku, že má někdo konečnou rozhodovací pravomoc. Ovšem stejně tak v pořádku je, že musí své postavení obhajovat a zdůvodňovat.
Mmj. též mi nepřijde, že by ses musel cítit na vše sám. Máš zde více lidí, kteří plní své úkoly a tudíž se ti budou plést i do rozhodování. C'est la vie...
S tím hlasováním si nedělej srandu. Není přece problém hlasovat a následně svou volbu obhájit příspěvkem na fóra. Mmj. půjdeš k parlamentním volbám? :) Hlasování samotné je jen pro přehlednost. Ale pokud si dokážeš zpočítat hlasy i bez něho...
Tedy celkově samozřejmě nezpochybňuji tvé adminství, ale jeho prezentaci. Kterouž jsem už označil za trochu dětinskou. :wink:

Mmj. ale stejně není příliš konstruktivní tohle rozebírat. Trošičku bych spíš očekával, že se vyjádříš/vyjádříte k jednotlivým bodům, jak jsem je vypsal ve svém příspěvku. Shrnuls to jednou větou (něco stojí za uvážení...) aniž bys jednotlivé úvahy veřejně vyjevil. Následně se už důsledně věnuješ jen své obhajobě. Což mi nepřijde zrovna případné. ...Ale to mi možná nepřijde jen proto, že se jednalo o MÉ návrhy. :D
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Jab píše:Shrnuls to jednou větou (něco stojí za uvážení...) aniž bys jednotlivé úvahy veřejně vyjevil. Následně se už důsledně věnuješ jen své obhajobě. Což mi nepřijde zrovna případné. ...Ale to mi možná nepřijde jen proto, že se jednalo o MÉ návrhy.
Promiň. Nemám teď zas tolik času, abych mohl reagovat na všechny návrhy, proto jsem taky na začátku řekl, že projdeme dvouměsíční fází brainstormingu a teprve potom začnu dělat nějaké závěry.
Čas na to, abych psal na Fórum si najdu. Čas na to, abych se zamýšlet nad Fórem, plánoval co dál a navrhoval konečná řešení, ale teď nemám (zkouškové).
Další věc je chuť. Na Fórum teď chodím, abych si odpočinul od učení. A zatímco psaní vnímám jako zábavu a odpočinkovou činnosti, "zamýšlení se na konceptem fóra" už je pro mě silně neodpočinková práce, na kterou teď nemám moc náladu :wink:

Na "zpochybňování" mé vlády a osobní útoky si najdu čas vždy. Je to téma, které se mě osobně dotýká, a já nemůžu nereagovat. Možná by bylo pěkné, kdybych to dokázal povýšeně ignorovat, ale to jsem se ještě nenaučil :wink:
Uživatelský avatar
Jab
Příspěvky: 18
Registrován: 19. 5. 2006, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jab »

Markus píše:Na "zpochybňování" mé vlády a osobní útoky si najdu čas vždy. Je to téma, které se mě osobně dotýká, a já nemůžu nereagovat. Možná by bylo pěkné, kdybych to dokázal povýšeně ignorovat, ale to jsem se ještě nenaučil :wink:
Co házet odkazy na vlastní minulé výroky? Jináč se tu bude mlet stále to samé dokolečka.
Spíše by bylo dobré vrhat svou energii právě směrem k nějaké konstruktivní diskuzi nad budoucností této stránky. Zkouškové mám sice také, ale tohle tedy zrovna moc času nežere. 8)
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Času ne, ale chuti ano.
Konstruktivní diskuze má být celá tahle sekce. Nemůžu za to, že se to neustále zvrhává :roll:
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Markus: Ano, všichni by mělí mít možnost podílet se na tvorbě fóra, ale jak to ve skutečnosti vypadá...

Něco na způsob Ano, to je taky možnost... ale tak to dělat nebudeme. Nebo děkuji za názor a pak se na to vykašleš. Hlasování se vyhýbáš, protože by dokázalo jak silná je vlastně opozice proti tvým opatřením, zatímco když oponuje jeden člověk (a ostatní s ní mlčky souhlasí) dá se to snadněji odmítnout, že?

A co se toho krutého tyrana týče. Když se nejdřív ptáš, co děláš špatně, abys to mohl změnit a dozvíš se, že řadě lidí připadá, že se chováš jako diktátor. Načež nejenže to nezměníš, ale ještě se za takového diktátora prohlásíš... a tím uděláš, že všech, kdo měli za to, žes to myslel vážně blbce... tak tohle jen tak nezapomenu.
A když řada lidí žádá, abys s tou svou diktaturou brzdil, tak taky nerespektuješ jejich žádost. A to je přesně ten důkaz, že tady panuje tyranie a nic jiného.

Spousta projektů krachla, protože si je vzalo nastarosti víc lidí a nerozdělili si správě zodpovědnost. Ale všechna odpovědnost na bedrech jednoho člověka je ta nejkřečí struktura s největším nebezpečím rozpadu. Je to jako stůl s jednou nohou, budova opírající se o jeden jediný sloup. Jakékoliv jeho poškození a je to v pytli...

Když tě přejede auto (a to bych ti teda nepřál) a fórum se to dozví a třeba se i jmenuje nové vedení tak to děsně potrvá. Ale co je horší takový rozbitý počítač, zlomená ruka... něco co neopravňuje jmenovat nové vedení ale zároveň zneschopní to staré, to je tak kudla do zad fóra daleko pravděpodobnější a daleko zoufalejší.

Ale co ti budu vykládat. Když nedáš ani na relativně objektivnější názor tak říkajíc zvenčí tak o čem tě můžu přesvědčit já, když jsem na tom zainteresovaný.

A naprosto geniální je to tvoje - na zamyšlení nad konceptem fóra nemám náladu. Nejdřív sis přisoudil všechnu odpovědnost za osud fóra a pak nemáš náladu. A to to není ani měsíc!?!
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Uživatelský avatar
Quasit
Vysloužilý démon
Příspěvky: 1452
Registrován: 28. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Praha, Vršovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Quasit »

Prosím Alnagu (a další opozice) uklidni se. Tyranie... takový silný slova. Nerej pořád, dej Markusovi čas, ať se ukáže, jestli jeho představa fóra je lepší než anarchická, která nebyla v pořádku.
(Viděl jsem tu názory, že problém je uměle vyvolán, to opravdu není. Charakter zdejších diskuzí po moderování přímo řval.)
Uvědom si, že když Markus nebude zasahovat, nebo se odmlčí, jediné, co se stane, je že fórum poběží samovolně, jako dřív. Jestli se tolik bojíš tyranských zásahů, měl bys nečinnost tyrana vítat, ne?
A přesunutí nějakých sekcí mi fakt nepřijde jako nějakej brutální zásah, prostě je to jinak, tobě se to třeba nelíbí, jinýmu třeba jo, ale stejně je to prkotina. Zatím jsem žádný brutální moderování neviděl, ty ano? Uveď příklady.
Insidious demon that aids evil mortals.
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Prosím Quasite (a Markusi) co takhle pro jednou se nejdřív zamyslet, pak se zamyslet podruhý a pak přehodnotit dosavadní vývoj. Anarchie... takový silný slova. Anarchie tu nikdy nebyla. Až doposud. Neblběnte pořád a dejte fóru pokoj. Až do rozpoutání scén typu Nevermore a Já diktátor to tu bylo vcelku v klidu a teď se tu naprosto zbytečně čerí voda.

A uvědom si, že když Markus nejprve zlikviduje veškerou opozici tak až se možná stane, že fórum poběží samovolně, tak už rozhodně nebude tím samým, jakým bylo když běželo údajně "samovolně" až dosud. Protože až dosud samovolně fakt neběželo. To je hodně naivní představa. Nečinnost tyrana nevítám, stejně jako nevítám jeho činnost. Nečinnost tyrana, který se zavedl tyranem znamená paralyzované fórum. Jeho činnost znamená tyranizované fórum. Já vítám společnou dohodu a postup podle konsensu. Nic jiného.

A co se brutálních moderátorských zásahů týče... no někdo pro stromy nevidí les. Možná by bylo dobré si osvěžit paměť v tebou založeném nevermore, markusovo chování, ve všech locknutých tématech... tuším, že ještě porůznu hnije někde v archivu a v různých místech fóra. Pokusy smazat oblíbené skiny, vymazání minimálně jednoho nováčka - protože měl 0 příspěvků... atd. atd.

A budu na to upozorňovat opakovaně tak dlouho a tak často jak bude potřeba. Nevidím jediný důvod proč bych měl už zase ustoupit. Proč by se měl takovéhle podvratné činnosti dát prostor? Tohle není pokusná laboratoř typu zkusíme a uvidíme. Tohle experimentování v reálu si dělejte někde, kde na tom nezáleží.
Pokud se tady budou provádět jakékoliv jiné, než dobře zvážené a solidně obhájené kroky se kterými většina lidí souhlasí tak si piště, že tomu nebudu trpně přihlížet a mlčet, jak by se vám asi líbilo. :-)=
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo »

Abych řekl pravdu, už mě začíná vadit to co se tu pořád řeší, škodí to fóru víc než cokoliv jiného. Docela jsem to snášel, protože jsem si myslel že se to uklidní, ale musím říct že i mě to začíná lézt na nervy (a mě jentak něco na nervy neleze, to mi věřte).
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Alnagu, přestaň prosím konečně mluvit o "brutálních zásazích", "likvidování opozice", "dělání blbců z lidí" a podobně. Přestaň se schovávat za všeobecná moudra, truismy a nepřímá nařknutí.

Udělal jsem něco špatně?

Fajn, tak mi řekni, co. Konkrétně, prosím.
Protože zatím jsi neřekl ani jeden problém, ani jednu věc, kterou jsem udělal špatně. Místo toho neustále meleš v abstraktní rovině a vyhýbáš se konkrétním příkladům.
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8896
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

Markus: Qual má pravdu, dalo se to ignorovat ale už toho začíná být moc.
Chceš konkrétní věci? Fajn, tady máš jednu:
Za celou dobu týhle úžasný diskuse nediskuse sem nezaznamenal jedinou změnu Fóra (až na přeorganizování pitomostí, jako že překlady se posunuly dolu apod., což ale vlastně žádná skutečná změna neni), zato jsem zaregistroval... moment, spočítám to přesně... minimálně třináct naprosto zbytečných diskusí a jednu podsekci, které jsou všechny umístěny tak dokonale viditelně, že si jich nedá nevšimnout a potká je tu kažý, včetně nováčků, ke kterým se tak často odvoláváš. Co si o tom asi tak pomyslí, hm?
Za celý svůj předchozí pobyt zde jsem nezaregistroval jedinou věc, která by byla špatně ve smyslu organizačně nebo komplexně. Bylo tu samozřejmě pár hádek a flameů, ale to rozhodně nebyla chyba vedení. Naopak bych řekl, že by byla chyba vedení, kdyby tu ty hádky a flamey občas nebyly.
Když se vrátím k těm minimálně třinácti diskusím, tak kromě pár jen zbytečnejch (co s veterány, co s nováčky...) se tu ukázaly i nějaké opravdu hodně protivné (Nevermore, Jsem diktátor...) . Musím říct, že ač jsem si z toho dělal dost dlouho legraci a parodoval a kousal kde to šlo, nějak už i mě dochází humor. Možná, protože opakovaný vtip není vtipem, možná, protože už to není ani tak vtipné jako spíš ubohé.

Za celou dobu téhle přestřelkyse nevyskytlo nic převratně dobrého, co by se nedalo vymyslet i jinak (PM pro nováčky je dobrá, ale ten nápad opravdu nebyl závyslí na tom, co se tu děje a šlo se k němu dostat i mnoha jinými, mírnějšími, formamy), zato se tu objevila jedna věc hodně negativní a to pitomejch třináct témat o ničem kromě flamewaru, na kterym Ty a Alnag z nudy zabíjíte svůj volnej čas.
Je to pěkný, ale na to si můžete otevřít i vlastní PHB BB, protože tomuhle Fóru to nepřináší ale VÙBEC NIC.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Sosacek
Příspěvky: 25732
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

Tak to necti.

Jednoducha rada, ze? Ne, skutecne to NEMUSIS cist. Skutecne sem ani NEMUSIS psat. Mozna je to pro tebe novinka, ale kazda diskuse na foru NEMUSI obsahovat tvoje prispevky.
But nobody came.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Tuk-enek: Věř mi, že kdybych se mohl vyhnout flamewarům a řešit jenom konstruktivní věci, tak to udělám.

Jako admin mi jde o jednu věc: "spravovat fórum a průběžně ho vylepšovat". Snažím se to dělat a snad mi to i jde. Udělal jsem zatím jenom málo změn, ale věřím, že k lepšímu.
Není mým cílem provádět milióny změn. Mohl bych, ale nechci. Nemůžeš hodnotit mou práci podle toho, kolik změn udělám, ale jaké udělám. Takže se tě zeptám.
Tady je seznam všech mých změn za poslední dobu, na které jsem si vzpomněl:
- rozdělení teorie na "O hraní obecně" a "RPG Teorie"
- přesunutí Překladů dospod a Diskuzního koutku nahoru
- zavedení sekce "Zápisy ze hry"
- zavedení sekce "Soukromé hraní
- zavedení sekce "Organizování her", pod kterou se přenusul Open Gaming, On-line hry i Soukromé hraní
Které jsou podle tebe špatné? A které jsou dobré?

----

Celá tato sekce slouží k tomu, aby lidé měli možnost vyjádřit své názory, říct, co si přejí a co jim vadí. A přesně to se tady řeší.

Zezačátku jsem upozornil, že tak dva měsíce bude probíhat brainstroming, a nebudou se dít žádné větší změny. Přesně to se děje.

Tak v čem je problém?
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8896
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

Markus: Problém je ve formě. Měl jsi na začátku říct: Hele, chci to tu vylepšit, tak mi sem teď dva měsíce házejte nápady, co by jste chtěli, aby se tu zlepšilo a pak uvidíme, co pude použít.
Ty věci s diktátorem, Nevermore, Co se mi nelíbí na Markusovu/Alnagovu chování... to byla zbytečná pitomost, která si přímo řikala o to, aby se tu nějakej Alnag ukázal a pustil se do opozice.
Jasně, vím, že se to předtím dalo těžko odhadnout nebo předpovědět, jen zpětně hodnotím, co myslím, že byla chyba.

Ze změn, které jsi jmenoval a zavedl považuji všechny za přínosné. Jenom se domnívám, že by stejně tak šli provést v mnohem klidnějším prostředí.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Zamčeno

Zpět na „Nová tvář Fóra 2006“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů