Nová tvář Fóra

Archivované diskuze z května a června 2006, kdy se hromadně řešilo, co na fóru by se mělo změnit/přidat/odebrat/vylepšit.
Uživatelský avatar
Quasit
Vysloužilý démon
Příspěvky: 1452
Registrován: 28. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Praha, Vršovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Quasit »

Markusi, nevidím jediný důvod, proč brát lidem jejich oblíbené skiny. Jestli chceš něco v češtině, fajn, přidej skin subBlack_cz a je to. Mě například můj subBlack zcela vyhovuje a měnit ho budu, až se mi zachce.
Insidious demon that aids evil mortals.
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Markusi...
nedávno tu proběhlo hlasování - jaký skin používáte... možná by bylo dobré si ho prohlédnout, abys věděl, kdo a jak bude řvát. Já teda budu. :-)=

A to klidně hned teď. Nemám potřebu čekat jak se vyvinou další podobně "drobné" zásahy do chodu fóra při nichž "diktátor" naslouchá hlasu lidu. Takže coby vox populi, které je jak známo i vox dei, ti říkám, že do teď jsme si jen hráli. Jestli mi šáhneš na Space Pilota tak teprve uvidíš co to je válka... :-)=
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Fajn. V tom případě nadhodím nové skiny a nechám běžet i Chronicles a Space Pilota a angličtině se starým logem, dokud je nepředělám.
To mě taky mohlo napadnou samotnýho... :roll:
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Díky bohu. Pro mne za mne se Space Pilot předělávat nemusí. Já si stejně až doteď nevšimnul, že je anglicky. $P
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

V poho. Vždyť stačí říct, že se vám něco nelíbí, a já už se přizpůsobím. Mívám občas dost ujeté nápady, ale to nám přece nijak nebrání v dohodě. Není důvod si myslet, že tady zničehonic začnu kdovíjak vyvádět. :roll:
Uživatelský avatar
yenn
Příspěvky: 167
Registrován: 3. 7. 2004, 23:03
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

Space Pilot by eventuelně mohl mít totéž logo jako SubBlack, ne? Soudím dle toho, že oba skiny jsou nahoře tmavé.
Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
Uživatelský avatar
Jab
Příspěvky: 18
Registrován: 19. 5. 2006, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jab »

Též bych měl pár návrhů a reakcí, kteréžto mohou býti celkově brány jakožto vysvětlení, proč jsem si de facto na forum.czechDnD neudělal čas.

1) Velkou chybou bylo dle mého názoru zrušení hlavní stránky. Ač ta vyžaduje dosti práce, je zároveň výkladní skříní toho nejlepšího ze stránky. V ideální podobě je vše přehledné. Jasné ovšem je, že by to chtělo i dobrého grafika, anžto dřívější vzhled vypadal spíše jako dílo matfyzáků (pokud jím skutečně byl, pak :D ).

2) Pokud už ta hlavní stránka nebude, pak je třeba zpřehlednit fórum. Nějaké ta uvítání a základní pravidla samozřejmě jsou třeba, ale nemám moc pocit, že hlavním problémem této stránky by byl spam a nutnost usměrnění nováčků. Pročež bych této věci snížil prioritu.
Některá téma by se dala spojit, popisky zkrátit (soukromé hry + seznamka; zajimavé odkazy + život vesmír a vůbec atd.).

Dále půjde především o reakce na Dalcorův příspěvek.

3) Určité vysvětlivky (FAQ) se hodí. Bezradnému nováčkovi se samozřejmě občas hodí nějaké to vysvětlení termínů atd. Pro účely sigilské bylo utvořeno toto. Nebránil bych se vůbec, pokud byste si tento seznam upravili pro své potřeby a zpět poslali nějaké reakce nám, co bychom měli doplnit.

4) Co se týče onoho seznamu dostupných RPG pak: http://forum.sigil.cz/viewtopic.php?t=17
Opět se nebráním tomu, abyste jej využili. Něco takového klidně snesou i dvě stránky. Budu jen rád, pokud zpět přispějete nějakým tím review apod. Prostě a jednoduše, zde nabízím spolupráci.

5) Založení jiné jazykové sekce dle mého názoru nemá smysl. Alespoň na Sigilu jej nemělo. Samozřejmě zde může být situace jiná.

6) Konečně přichází má specialita a tou je propagace. Zde vám opět velmi stěžuje situaci neexistence hlavní stránky.
Bylo by dobré delegovat jisté uživatele, kteří pendlují mezi fóry, aby přinášeli zpět informace o zajímavých článcích. Tzn. hle, něco zajímavého je u Annuna šup o tom podat zprávu. Či něco zajímavého je zde, rychle hodit odkaz někam na Sigil či Old Elf Inn. V určité míře jde o daleko lepší propagaci, než používat bannery, které se beztak dávají především na hlavní stránku (a nikoliv na fórum).
Mmj. my vás sice v odkazech máme, ale jináč se k vám jde dostat v podstatě jen přes Vlasákovi fórové podpisy, kterými vás hojně propaguje. Důvod je pravděpodobně prostý. Proč by si vás někdo házel mezi odkazy, když se nemůžete náležitě revanšovat?
Posledním způsobem propagace jsou dle mého názoru i společné srazy s pražskými i jinými Sigilany. Obecně je právě díky čilým osobním kontaktům sigilská komunita poměrně silná. Jinak řečeno ukažme, že o sobě vzájemně víme a nebojíme se jeden druhého.
Náznak frekvence našich srazů zde. Mmj. prvních třináct pražských srazů se domlouvalo ještě na bg.cz.

P.S. Wow tenhle návrh jak by měla stránka vypadat, byl opravdu super. ::o
Naposledy upravil(a) Jab dne 20. 5. 2006, 10:37, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

No... přiznejme si, že to nebylo ani tak zrušení hlavní stránky, jako něco docela jiného... tzv. Jádro pudla. Jinak je IMO ten příspěvek velmi výstižný, ale tohle fórum trpí i řadou dalších palčivých problémů.
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8896
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

Alnag: Neostýchej se a jmenuj
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Je to ještě potřeba? Zase bych byl nařčen z toho, že se opakuju... $D
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 397
Registrován: 26. 4. 2006, 08:06
Bydliště: Principielně v Brně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sniper »

Nebylo by od věci udělat téma, kde by každý mohl vyjmenovat, co se mu zde na fóru nezdá - žádná diskuze, prostě seznam, jen aby v tom byl přehled - kdo má ty názory tady roztroušené sakryš lovit?
Pokud si myslíš, že tě nikdo nevidí, mí tajní dostanou prémie.

Chci hrát: Mouse Guard
Mám také rád: GURPS 3e, house-DrD, DnD 4.0, DnD 3.5
Vyvíjím: DrD 2.0 unofficial
Uživatelský avatar
Jab
Příspěvky: 18
Registrován: 19. 5. 2006, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jab »

Mmj. co se týče toho jednoadminství, pak bych to nějak nepřeháněl. Nakonec se vždy musí najít někdo, kdo má pravomoce zavést změny a také je zavede, ale s diktaturou bych to nesměšoval. Jelikož:
phpBB fóra naštěstí nabízí úžasnou možnost a tou je hlasování. Nechť si uživatelé sami rozhodnou co chtějí...
Pokud máš Markusi pocit, že by se jich ta či ona záležitos týkat neměla, pak se poraď v nějakém užším týmu lidí, kteří zde na fóru opravdu něco dělají. Těžko je můžeš vyřadit z rozhodovacího procese, už kvůli tomu, že je potřebuješ.
Pokud bude třeba rychlého rozhodnutí, pak stačí kontaktovat ostatní adminy. Když bude více času, pak zapoj i moderátory. A co se dlouhodobých koncepcí týče, je rozhodně nutné spolupracovat i s uživateli.
Takhle nějak to funguje na Sigilu, byť to samozřejmě občas zaskřípe.
Samojediný člověk ovšem většinou houby ví, co kdo chce. :wink:
Naposledy upravil(a) Jab dne 19. 5. 2006, 20:00, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Jab: :clap: Velmi trefně řečeno.
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Uživatelský avatar
Jab
Příspěvky: 18
Registrován: 19. 5. 2006, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jab »

Mmj. baldursgate.cz, ač stránka rozsahem několikráte přesahující zdejší fórum, krachla právě proto, že si jí vzal na starosti jeden člověk. Viz: http://forum.sigil.cz/viewtopic.php?t=52 - aneb odstrašující příklad (zejména pro nás, členy Sigil Teamu).
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Jab: Bože proč až teď! Proč?!
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Zamčeno

Zpět na „Nová tvář Fóra 2006“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů