Pravidla Fóra (konkrétně)

Archivované diskuze z května a června 2006, kdy se hromadně řešilo, co na fóru by se mělo změnit/přidat/odebrat/vylepšit.
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Jenže tam tohle fórum takýmto způspbem funguje od doby kdy ho Annun zavedl /jsem druhý přihlášený/. Navíc Markus s tímto příliš autorativním stylem nesouhlasí (Když s epodíváš jak funguje Spanish inqisition....).

Osobně je Annunovo fórum opravdu kvalitní. Annun není diktátor, většina rozhodnutí je konzultovaná s moderátory ale i s lidem fóra.
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8896
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

To NEMYSLÍTE VÁŽNÌ!!!!

Až doteď tu nebyly žádné problémy s tím, že by někdo dával do podpisů moc velké obrázky, nikde nebyl nějakej zvláštní problém s offtopicem.

Pak si přijde banda chytráků (ano, mám na mysli právě vás) a ty problémy si vymyslej, aby je bylo možné řešit.

A když už jsou ty problémy vymyšlené - a hele, oni se tu opravdu objěví!

Co takhle nechat pravidla tam, kde je potřebujou (na Nyxu, třeba, tam by bez nich nevěděli ani jak se lognout) a tady si dál pojedeme tak, jako doteď, což bylo bez problémů, dokud tu někdo ty problémy nezačal hledat!
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Vítej v diktatuře chlapče.
Nejdřív se vymyslí (konečné) řešení.
A pak se najde problém, na který se aplikuje.
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Uživatelský avatar
Alef0
Administrátor
Příspěvky: 5829
Registrován: 7. 6. 2004, 11:22
Bydliště: Košice, SR.

Příspěvek od Alef0 »

Tiez si myslim, ze nema vyznam spisovat pravidla a potom hladat obetne baranky. (Napr. tie obrazky).

Radsej ponechat volnu atmosferu a tych, co prekrocia hranicu, treba jemne, alebo dorazne upozornit. Starousadlici pravidla aj tak citat nebudu, a novacikovia tiez nie.

Diktaturu, ale lokalne!
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

To jsem navrhoval už dávno... upozornit přes PM nebo v rámci diskuse...

Se neujalo... :>:o/
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Tuk-Enek píše:To NEMYSLÍTE VÁŽNÌ!!!!

Až doteď tu nebyly žádné problémy s tím, že by někdo dával do podpisů moc velké obrázky, nikde nebyl nějakej zvláštní problém s offtopicem.

Pak si přijde banda chytráků (ano, mám na mysli právě vás) a ty problémy si vymyslej, aby je bylo možné řešit.

A když už jsou ty problémy vymyšlené - a hele, oni se tu opravdu objěví!

Co takhle nechat pravidla tam, kde je potřebujou (na Nyxu, třeba, tam by bez nich nevěděli ani jak se lognout) a tady si dál pojedeme tak, jako doteď, což bylo bez problémů, dokud tu někdo ty problémy nezačal hledat!
Bože, ty jsi ale idiot. Než se rozčiluješ čti. Za druhé jmenuj koho máš na mysli. Za třetí Markus psal několikrát že je to návrh, ta co se rozčiluješ. Buď míň ironickej, méně se rozčiluj a buď více positivní ;)
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20871
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Tuk-enehu, ehm...
Zatím tu není napsané ani jediné pravidlo, které by mělo platit pro RPG Fórum. To, na co tak nadáváš, jsou pravidla Old Elf Innu, které sem Dalcor poslal jako inspiraci. Takže dovol, abych tě upozornil, že:

Ne, žádné zakazování podpisů nebude. Proč? Právě proto, že doposud nebyly s podpisy žádné problémy a ani se toho nebojím.
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Navrhuju pravidlo: Přísný zákaz zamykání probíhajících diskusí bez skutečně VELMI! dobrého důvodu a souhlasu jejího zakladatele. V opačném případě bude následovat opékání klíčníka na rožni... $P
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20871
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Alnag píše:Navrhuju pravidlo: Přísný zákaz zamykání probíhajících diskusí bez skutečně VELMI! dobrého důvodu a souhlasu jejího zakladatele. V opačném případě bude následovat opékání klíčníka na rožni...
Souhlas. Moderátorům (a mě) neuškodí, když budou mít vysloveně napsáno, co nemají dělat.
Uživatelský avatar
Fritzs
Příspěvky: 6292
Registrován: 9. 5. 2005, 21:47
Bydliště: Brno

Příspěvek od Fritzs »

Další návrh: Přísně se zapovídá zakládání zbytečných topiců kde se hádají dva lidi (tj. typ Alnagovo/Markusovo vystupování), vyřežte si to prosím po PM!!!
-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

výjimkou budiž topiky s deskriptorem [LFR] = last free resort, kde je dovoleno naprosto vše a kam citlivější duše nebudou chodit... $D

Edit

případně může jít o deskriptor [Hell] nebo [Peklo]... bude se samozřejmě využívat jen ve výjimečných případech, ale IMO by tu ta možnost měla být. Jako možnost.
Tento deskriptor znamená - žádné moderátorské zásahy, žádné řešení off-topiců... prostě peklo. $P
Naposledy upravil(a) Alnag dne 12. 5. 2006, 09:45, celkem upraveno 1 x.
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Uživatelský avatar
Invictus
Nerozhodný volič
Příspěvky: 7462
Registrován: 21. 11. 2005, 02:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Invictus »

Další návrh: Přísně se zapovídá zakládání zbytečných topiců kde se hádají dva lidi (tj. typ Alnagovo/Markusovo vystupování), vyřežte si to prosím po PM!!!
S tím plně souhlasím.

A ještě bych dodal, doporučeno nezakládat témata spread like stylem. Čili nevytvářet témata, co si myslíte o elfech?, co si myslíte o trpaslících?, co si myslíte o půlčících?, co si myslíte o bublanině?, apod. Pokud není o tato témata iminentní zájem, založit jen téma co si myslíte o fantasy rasách?, a v případě rozvětvení na podtémata, to původní rozdělit na těch několik dalších.
Můžeme se tak vyhnout deseti novým topicům ve kterých budou v každém circa jen 3 příspěvky.
Iron Within
Iron Without
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Náhodou, téma co si myslíte o drowech je záruka diskuse na 40 stran... $P
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20871
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Invictus píše:A ještě bych dodal, doporučeno nezakládat témata spread like stylem. Čili nevytvářet témata, co si myslíte o elfech?, co si myslíte o trpaslících?, co si myslíte o půlčících?, co si myslíte o bublanině?, apod. Pokud není o tato témata iminentní zájem, založit jen téma co si myslíte o fantasy rasách?, a v případě rozvětvení na podtémata, to původní rozdělit na těch několik dalších.
Tohle těžko vychytáš. Jednak sotva napíšeš nějaké definice toho, co je ještě moc konkrétní, a co už je příliš široké. Druhak to zavání buzerací a přikazováním/zakazováním. Rád bych, aby každý mohl založit, jakékoliv téma se mu zamane. Chci se vyhnout praktice: "Tohle téma je špatné, tohle je dobré."

Pokud téma bude moc úzké... umře a zapadne v hlubinách dějin. Osobně s tím nemám problém.

---
Alnag píše:případně může jít o deskriptor [Hell] nebo [Peklo]... bude se samozřejmě využívat jen ve výjimečných případech, ale IMO by tu ta možnost měla být. Jako možnost.
Náhodou, tyhle nepovinné "deskriptory" zní jako dobrý nápad. Nikdo je používat nemusí, ale kdo chce, může.
Dokážeš to ještě nějak rozvést? Máš další esa v rukávu? :wink:
Uživatelský avatar
Invictus
Nerozhodný volič
Příspěvky: 7462
Registrován: 21. 11. 2005, 02:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Invictus »

Tohle těžko vychytáš. Jednak sotva napíšeš nějaké definice toho, co je ještě moc konkrétní, a co už je příliš široké. Druhak to zavání buzerací a přikazováním/zakazováním. Rád bych, aby každý mohl založit, jakékoliv téma se mu zamane. Chci se vyhnout praktice: "Tohle téma je špatné, tohle je dobré."

Pokud téma bude moc úzké... umře a zapadne v hlubinách dějin. Osobně s tím nemám problém.
Nejde mi o žádné příkazy/ zákazy, napsal jsem doporučeno a myslel jsem doporučení. Obecně jsem spíše pro doporučení co se týče pravidel fóra než pro nějaké zákazy. Už jen proto, že zákaz vyžaduje zároveň represi, pokud je porušen. A představa že se tu budou volně mazat příspěvky, nedej bůh účty! No to snad doufám ne.

O žádnem kvalitativním hodnocení tématu jsem se myslím nezmínil. Ale přijde ti vhodné aby nějaký týpek přišel a během ár minut založil deset témat o téměř stejném předmětu? Znepřehledňuje to fórum a pokud to tak budou dělat všichni... (netvrdím že by se tu něco takového dělo, jen pokud chcete nějaký mohutný nábor nováčků, může k tomu dojít)

Umře a zapadne, aby se o chvíli zase objevilo v též podobě? :>:o/
Iron Within
Iron Without
Zamčeno

Zpět na „Nová tvář Fóra 2006“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů