Struktura fóra (konkrétně)

Archivované diskuze z května a června 2006, kdy se hromadně řešilo, co na fóru by se mělo změnit/přidat/odebrat/vylepšit.
Sosacek
Příspěvky: 25733
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

no, kdyz uz to chcete mit oddeleny. sam bych to uplne klidne nechal v hernich svetech nebo teorii nebo tak neco.
But nobody came.
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Sosacek píše:nebo tak neco.
to fakt pomůže. Důvod proč to nemůže být samostatné sekce?
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Sosacek
Příspěvky: 25733
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

A proc to MA byt samostatna sekce? To kazdejch pet temat ma mit samostatnou sekci nebo co? Mel jsem za to ze ta reorganizace na podzim byla prave proto ze je tu moc sekci a to forum je moc dlouhe. A ted se kvuli dvema tematum (mozna budou 4! bacha na to) pridava sekce? Prijde mi to zbytecny.

Muze z toho klidne byt podsekce clanku.
But nobody came.
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

No vidis jak to jde zduvodnit :wink:
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo »

Když už, tak bych to možná spíš dal asi do Netbooku :think: .
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Ne spíše sub sekce Herních světů a prostředí, protože se to k tomu nepřímo vztahuje. K tvorbě až tak ne.
Naposledy upravil(a) Dalcor dne 11. 5. 2006, 12:46, celkem upraveno 1 x.
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Sosacek
Příspěvky: 25733
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

No jasne. Mezitim co jsem to psal tak clanky prestaly mit podsekce :) Netbooky mi prijdou ok, pac ty kroniky jsou stejne prevazne jen ke cteni.
But nobody came.
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Původně to bylo zamšleno i jako informace pro hráče o hrách, třeba já tam teď thread pro mojí soukromou kampaň, pro lepší komunikaci z hráči. IMho tohle byla prvotní myšlenka, ani ne tak zápizky z hraní, ale spíše Sekce pro hráče věovaná jejich soukromým sessions, včetně "net deníkům" Proto si myslím že spíše herní světy a prostředí...
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Sosáček píše:A proc to MA byt samostatna sekce? To kazdejch pet temat ma mit samostatnou sekci nebo co? Mel jsem za to ze ta reorganizace na podzim byla prave proto ze je tu moc sekci a to forum je moc dlouhe. A ted se kvuli dvema tematum (mozna budou 4! bacha na to) pridava sekce? Prijde mi to zbytecny.
Důvod reorganizace byl přesně opačný - celé Fórum jelo víceméně jen ve dvou sekcích (Rozličný pokec a Fantasy), takže se to rozdělilo.

Co se Zápisů z her týče...
těžko to dávat jako nějakou podsekci, protože to pod nic nespadá. Ne, přímo. Samozřejmě se to dá nějak odůvodnit (jo, vždyť on to skoro je netbook), ale faktem je, že od sekce s názvem Netbooky očekávám něco jiného, než jsou zápisy z her.
A jinak - proč by to nemohlo mít vlastní sekci? Je to tak přehlednější.

Zápisy z her nemusí nutně být povídky, čistě ke čtení. Např. Quasitův denní klub popisuje i některé problémy, které hráči/vypravěč řešili. Já chystám zápis z hraní MLwM, které vůbec nemá být jako "povídka", ale naopak - bude to psané očima vypravěče. Např. "Rozhodl jsem se, že tuhle scénu vyřeším takhle. Teď vidím, že to nebyl dobrý nápad."

Zápisy z her nejsou nutně povídky, mohou sloužit i jako ukázka metod jiných vypravěčů, ukáza jiných systémů, ukázka problémů, které řeší jiné herní skupiny. A nebo může sloužit ke komunikaci v rámci družiny.
Má obrovský potenciál. A ať se snažím, jakse snažím, nenapadá mě, pod kterou sekci by se to dalo nacpat jako podsekce.
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Ono by to bylo do sekce také tlačené přes koleno - já v tom vidím také potencionál. Nejen jako povídkový blog, či zápisky z hraní, ale také ajko nástroj dorozumívání se hráči mezi hráči, pokud dojde k nějakému nárustu. V Dalcorově DL budu hrát se 4 lidmi s fóra, jak lépe diskutovat o hře, že? Navíc to může existovat jako sdroj různých house rules a pod.
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Jedna věc, pokusím se dnes či zítra všechno přetransformovat do jednoho příspěvku, prohlédnu si fóra a řeknu...
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Fritzs
Příspěvky: 6292
Registrován: 9. 5. 2005, 21:47
Bydliště: Brno

Příspěvek od Fritzs »

Já nechápu, proč vlastně celá tadle histerie ohledně reorganizace fóra vznikla... Todle fórum fungovalo IMHO v rámci normálu a k nováčkům nemělo nijak negativní vztah, IMHO dostat sem víc nováčků je opravdu víceméně věcí propagace, než nějaké pochybné reorganizace... k tomu by se hodilo třeba dodělat ten projekt "Dobrodružství s velkým D", informovat na každým OG o existenci fóra atd.
-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8896
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

Mám výborný nápad: Bude se sledovat, který sekce maj hodně živejch topiců a z těch se pak vždycky jeden topic nenápadně ukradne a přemístí do nějaké mrtvé sekce, aby si jí lidi všimli, když se tam budou proklikávat, čímž by mohlo dojít k oživení jinak mrtvých částí fóra.
A v tom chaosu, kterej tu se sekcema a podsekcema plánujete to stejnak nikdo nepozná...
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Fritzs píše:Já nechápu, proč vlastně celá tadle histerie ohledně reorganizace fóra vznikla...
Mám jistá tušení... pro zájemce přes PM, abych tady zas nedělal vlny.
Fritzs píše:Todle fórum fungovalo IMHO v rámci normálu a k nováčkům nemělo nijak negativní vztah,
Samozřejmě, že ne... ale nemělo ani nijak zvlášť pozitivní. Prostě kdo přišel a chytil se zůstal. To je celé. Vztah tzv. vlažný.
Fritzs píše:IMHO dostat sem víc nováčků je opravdu víceméně věcí propagace, než nějaké pochybné reorganizace... k tomu by se hodilo třeba dodělat ten projekt "Dobrodružství s velkým D", informovat na každým OG o existenci fóra atd.
Nějak se mi nechce propagovat fórum se kterým nejsem v souladu. Ale to dobrodružství bych zase dodělat chtěl. Ach jo... $(
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Věcná: - další podsekce pro případné zrušení by byly zrušené překlady. Uniká mi jejich význam a nic v nich není. Co to je zrušený překlad? Jakože nedkončený?

EDIT:

případně dokonečné překlady nazvat - publikované překlady...
a dát jim deskriptor [dokončený] a [nedokončený]

Ty sekce jsou prázdné a IMO vždycky i poloprázdné budou...
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Zamčeno

Zpět na „Nová tvář Fóra 2006“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů