Co s nováčky? (brainstorming)

Archivované diskuze z května a června 2006, kdy se hromadně řešilo, co na fóru by se mělo změnit/přidat/odebrat/vylepšit.
Uživatelský avatar
Fibrizo
Příspěvky: 492
Registrován: 18. 12. 2004, 23:03
Bydliště: Sairaag
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fibrizo »

nejsi sám...
We are the the dragons, your magical and other valuables will be added to our hoard and you will be eaten .... or incinerated.
Resistance id Futile.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Invictus píše:Když jsem ten návrh uviděl poprvé, řekl jsem si že radši nebudu nebudu reagovat, že to snad pomine. Ale chci se otevřeně zeptat, nepřipadne vám slavit příspěvkové narozeniny jako poněkud uhozené?:roll: Nebo jsem jediný kdo si to myslí?

Anebo je to zase nějaká recese, kterou jsem nepochopil?
Je to jeden z mála způsobů, kterým bychom na tomhle fóru řekli: "Jsme rádi, že jste tady."

Protože jedním z našich základních problémů je malá přístupnost naší komunity. Když sem přijde člověk a vidí ty naše tisíce příspěvků, všechny ty diskuze, kde se spolu bavíme jako staří známí z hospody (což často jsme), a "profesionální" debaty, asi se neubrání pocitu: "Já sem nepatřím."

Takováto drobnost nic nestojí a rozhodně potěší. Teda mě by to určitě potěšilo.

---
K otázkám:
- bude jedno "narozeninové téma", kam budou moci všichni přispět
- tohle téma založí kterýcholiv moderátor
- nic se programovat nemusí. To, že někdo má 50 příspěvků, si snad všimnete sami
- nic se nestane, když se to trochu opozdí a narozky budou třeba na 60 příspěvcích, protože si toho nikdo dřív nevšiml
- není podstatné, kolik příspěvků to bude. Podstatné je, že tím řekneme "jen tak dál, fandíme Ti."
Uživatelský avatar
Igraine
Příspěvky: 456
Registrován: 24. 5. 2006, 15:52
Bydliště: České Budějovice, Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Igraine »

Doufám, že se to uskuteční brzy. Padesátý příspěvek se blíží :D
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Počkej, vždyť jsi na 12?
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Úmyslně se držím při zemi, abych to neprošvihla :)
Uživatelský avatar
Igraine
Příspěvky: 456
Registrován: 24. 5. 2006, 15:52
Bydliště: České Budějovice, Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Igraine »

zapomněla jsem se přihlásit...
Když někdo mluví o Sathel, jsem to taky já :-)
Proč ta změna vysvětluji v profilu.
Návod k použití v českém jazyce: Igraine se neskloňuje. Nijak :-)
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Nebo si se držela při zemi. Jasně Markusi dobrej nápad, ale spust to az Sathel přeskočí 50, OK?
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Invictus
Nerozhodný volič
Příspěvky: 7462
Registrován: 21. 11. 2005, 02:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Invictus »

2Markus: Prosím, je to vaše věc jestli dáte někomu najevo že jste potěšeni jeho přítomností, ale nemyslím si že je nutné říkat nováčkům jak je máme rádi (obzvlášť když to stejně nemusí být pravda) a pokoušet se je nějak umělě začleňovat do komunity (nebo v nich vyvolávat iluzi že jsou začleňováni), když by se do té komunity, naší komunity, měli začlenit oni sami.
Popravdě, kdyby se tyto nrozky slavily už tenkrát co jsem tu začal, působilo by to na mě dost rozpačitým dojmem, kdyby mi najednou lidi se kterými jsem s různou intenzitou diskutoval (viz.Dalcor,Sylvaen, apod.) o zbraních a boji, nebo naopak lidi které bych vůbec s diskuzí neznal, blahopřáli k mému úspěšnému pobytu an fóru a jak moc si cení že tu jsem, či jakékoliv podobné kecy. (Rozhodně bych si o tom nemyslel, že to myslí upřímně.)

Kdo chce na fóru zůstat, tak tu zůstane. A představa, že nějak odstraníš pocit cizosti, když nováčci jsou cizinci, tak se myslím zcela pleteš. Naopak takovýmito násilnými akcemi můžeš někoho i odradit.
Rozhodně jsem spíše pro zcela normální přístup. Nedělejme z toho, že se tu objevil někdo nový nějakou speciální akci. Pokud se neorientuje, brzo se i tak zorientuje. A pokud má pocit, že ostatní jsou dobří kámoši a on je mimo komunitu, tak je jen na něm jak se k tomu postaví.

Přestože chápu, že to bylo myšleno jen jako milé gesto a já to tak také celkem chápu. Jenže...
Iron Within
Iron Without
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo »

2 Invictus: Však tě nikdo nenutí mu přát. Nemůžeš se ale na to dívat jen ze svého pohledu. Hodně lidí potřebuje povzbudit. A povzbuzení je dobrá motivace. Rozhodně lepší než nezájem. A myslím že to fórum celkem zlidští a spříjemní. Já osobně nemám na fóru s nikým problém a myslím že od 99% to přání bude taky upřímný. Myslím že na moc nováčků, které bys nesnášel nenarazíš. Už jen kvůli tomu, že tu nebudou dost dlouho. Navíc já budu za každého stálého nováčka rád a rád mu povím, že jsem rád, že tu s námi vydržel. Navíc jeden nováček se nám vyjádřil a to Sethel a řekl bych, že to od ní byla pozitivní odezva.

Ještě jentak mimo, tahle myšlenka mě dovedla k jedné související. Fórum by taky mělo slavit narozeniny. Vlastně ani nevím, kolik mu je (asi to jde zjistit podle prvního uživatel) a ani neznám historii fóra. Kdy, jak, proč a díky komu vznikla, jak se vyvýjelo, kdo zůstal, atd... Tohle by někdo mohl sepsat. Mě by to celkem zajímalo. A nováčky možná také.
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8896
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

První uživatelé RPG Fóra:

Bammal, Merlin a pak Markus, 18.08.2001

Septim 26.08.2001

Sarevok a pak Quasit 27.08.2001

seznam pak pokračuje dále. Z těch zajímavých:

Vannax byl 18., 16.10.2001. Hned po něm byl:

Alnag byl 19., 21.10.2001

Vlasák 22., a to 07.12.2001

Pak tam mezi prvními je ještě Dark Shadow (neznám, ale jméno mi je povědomý), Drizzt, Arrikel (tu už jsem tu neviděl, ani nepamatuju...), Mě osobně tam ještě zaujali Arfindal a Umijaky, ale to už jsme v roce 2003

Takže s vyjímkou těch prvních je seznam dost zkreslenej čistkama... možná, že by Markus někde vyhrabal neseškrtanej seznam všech, kteří kdy RPG Fórem prošli...
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo »

To znamená že fórum bude mít v létě narozeniny a hned kulatiny (5 let), to se bude muset oslavit. Viděl bych to na tu plánovanou RP-camp akci, pokud výjde. :cheers: :beer:
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8896
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

Hahá! Qual se chce prostě ztřískat jak **** a hledá záminku :wink:

Nejsem proti $D

EDIT: Pár dalších zajímavých postřehů
Jsem jedenáctý v počtu příspěvků, z dvanácti $D
Tady Qual je ten dvanáctý :wink:

Na Fóru je 93 uživatelů s 0 příspěvky a dalších 37 s jedním.
To jen k těm nováčkům...
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Invictus
Nerozhodný volič
Příspěvky: 7462
Registrován: 21. 11. 2005, 02:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Invictus »

Qualdezar píše:2 Invictus: Však tě nikdo nenutí mu přát. Nemůžeš se ale na to dívat jen ze svého pohledu. Hodně lidí potřebuje povzbudit. A povzbuzení je dobrá motivace. Rozhodně lepší než nezájem.
No ještě aby taky někdo nutil $::lol: .
Kteří lidé potřebují povzbudit? Sniper se skoro dvěma sty příspěvky? Goran, Dodo se skoro stovkou? Nebo koho vlastně myslíš? Protože nikdo z těch "nováčků" se za poslední dobu přes těch 50 ani nedostal, ba dokonce ani nepřiblížil. A pokud už se přes 50 dostal, tak i pokračoval dál. Bez nějakých narozenin. Stačí si to trochu proletět.
Qualdezar píše: Já osobně nemám na fóru s nikým problém a myslím že od 99% to přání bude taky upřímný. Myslím že na moc nováčků, které bys nesnášel nenarazíš.
Já osobně na fóru taky s nikým problém nemám (otázkou je jen kolik lidí má problém se mnou), ale že bych tady měl všechny "rád" se taky říct nedá, natož nějaké nováčky které ani pořádně neznám. A doufám , že mi necheš tvrdit že jsem vyjímka a všichni ostatní se tu milují, i když se v podstatě neznají. :>;o)

Napadá mě jestli náhodou někteří uživatelé nemají trauma z doby svých začátků na fóru a nesnaží se teď ochránit nováčky před podobným osudem?

Kdyžtak pánové, máme vás rádi a jsme šťastní že jste tu s námi. Díky
Iron Within
Iron Without
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Samozřejmě, že se tu máme všichni děsně rádi... že jo Markusi? :>;o)
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Uživatelský avatar
Fritzs
Příspěvky: 6292
Registrován: 9. 5. 2005, 21:47
Bydliště: Brno

Příspěvek od Fritzs »

Alnag píše:Samozřejmě, že se tu máme všichni děsně rádi...
Naše ideály vyjadřují tři slova: mír, láska a květiny $P :>;o)
-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!
Zamčeno

Zpět na „Nová tvář Fóra 2006“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti