Co s nováčky? (brainstorming)

Archivované diskuze z května a června 2006, kdy se hromadně řešilo, co na fóru by se mělo změnit/přidat/odebrat/vylepšit.
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Markus píše:PMka je dobrý nápad. Nejenom dobrý, ale výborný. Zeptám se Pjotra, jak je to realizovatelné.
Samozřejmě že to půjde, Fórum přeci posílá registrační klíč, k tomu by to mělo jít přidat, nebo se pletu?
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8896
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

Dalcor: Vendeta neni dobrá inspirace. Nechtěl bych, aby Fórum nakonec vylítlo do vzduchu... :>:o/
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Fritzs
Příspěvky: 6292
Registrován: 9. 5. 2005, 21:47
Bydliště: Brno

Příspěvek od Fritzs »

Lehce nechápu k čemu zakládat sekci o nováčcích... lidi přicházejí, lidi odcházejí-přirozený proces... nečekáte snad, že na tomdle fóru bude jednoho dne přihlášených pětasemddesát uživatelů najednou... todle je RPGfórum, to jest fórum převážně o RPG, které u nás až zas tak moc lidí nehraje, pokud to nejsou dračákisti... Todle fórum by se mělo IMHO víc zaměřit na překladové projekty, než na lákání desítek nováčků...

Automatická uvítací PM má smysl možná jako něco co nováčka nesměruje... ale fórum fungovalo léta bez ní... její zavedení by bylo ale přecejen užitečným krokem...

Potom by se fóru měla hlavně mělo propagovat... reorganizace je nanic, propagace je mnohem užitečnější...
-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8896
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

Co s nováčkama? Na co nováčky... Let´s them burn! $D
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Ignatius Grey
Příspěvky: 124
Registrován: 20. 4. 2005, 10:04
Bydliště: SR-Nitra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ignatius Grey »

Uff. Bolo narocne si toto cele precitat...
Priklanam sa k nazoru, ze pre novacikov by bolo vhodne aby sa niekde mohli docitat ako to tu cele funguje. Vychadzam z vlastnej skusenosti ked som sa po prvy krtat prihlasil a videl vsetok ten zmatok. Trvalo mi isty cas nez som sa udomacnil a priznam sa vela nechibalo a vykaslal by som sa na to.
A teraz k tomu co pre novacikov:
Je vela ludi, ktory mi hovoria, ze su tu temi ktorym nerozumeju...
Ak to mam zhrnut tak mi pripada, ze niektory sa sem pridu iba pohadat. Nehovorim o nejakom konkretnom probleme k teme ale o rieseni si vztahov medzi sebou. To moze vela novacikov odradit. Podla mna by tu mohli byt aj take temi, do ktorych by sa lahko zapojil aj novacik(myslim tym lahsie vseobecne temi)
A k tej diskusii naco novacikov?
Aby sa nestalo, ze tu nakoniec ostanu dvaja ludia, ktory si budu riesit osobny problem. Ja osobne si myslim, ze novacikovia maju co ponuknut...
Cleric
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8896
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

No poslyšte... mám takovej dojem, že tu poslední dobou narážim na zvýšený počet nováčků
A nemám dojem, že by se tu něčí chování nebo přístup změnily...
...z čehož vyvozuji, že ekonomie nováčků je stejná, jako ekonomie finanční, tj. je to věda, u které se všichni tváří, jak jí rozumí, ale vlastně o ní každej ví úplný hovno, řeknu-li to natvrdo, jen se tváří, že vědí (AHA - tak tady hledat Ilumináty $lol$ ) a že přísun a nepřísun nováčků jsou stejné, jako ty ekonomické vlny, nevym teď jak se menujou a nechce se mi vytahovat starý sešity ZSV... taky je pět ekonomickejch teorií, jak vznikají a jedna z nich (má nejoblíbenější $P ) je: Tyto vlny jsou. Nic víc - prostě jen Tyto vlny jsou. A s nováčky je to stejně, někdy se objevují, někdy ne...

Takž řešit, proč sem chodí či nechodí je docela blbost, jediné, co by IMO mělo smysl je nějaká uvítací PM s popisem Fóra, jeho dělením a fungováním, aby se předešlo tomu tápání, o kterém tu mluvil Ingentus.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Ale kdepak... ve skutečnosti je to tak, že asi 400 nováčků čekalo, až Alnag přestane opruzovat (tolik) a Markus se jmenuje diktátorem. A samotný příslib velkých změn vyvolal vlnu... to by ti už mělo být jasné. Funguje to stejně spolehlivě jako astrologie, telepatie a takové ty věci (viz okultno). :>;o)
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18507
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Fritzs píše:Lehce nechápu k čemu zakládat sekci o nováčcích... lidi přicházejí, lidi odcházejí-přirozený proces... nečekáte snad, že na tomdle fóru bude jednoho dne přihlášených pětasemddesát uživatelů najednou... todle je RPGfórum, to jest fórum převážně o RPG, které u nás až zas tak moc lidí nehraje, pokud to nejsou dračákisti... Todle fórum by se mělo IMHO víc zaměřit na překladové projekty, než na lákání desítek nováčků...

Automatická uvítací PM má smysl možná jako něco co nováčka nesměruje... ale fórum fungovalo léta bez ní... její zavedení by bylo ale přecejen užitečným krokem...

Potom by se fóru měla hlavně mělo propagovat... reorganizace je nanic, propagace je mnohem užitečnější...
Proč mám pocit, že tohle je až příliš blízko pravdy... třeba Alnagova otázka: Proč jste začali přispívat na RPGforum? Já jsem před asi třemi lety začal tak, že jsem se ozval Vlasákovi ohledně toho, že bych se chtěl připojit k překladu ADnD, které jsme tou dobou začínali hrát. Nejprve to byla debata nad klíči, a pak jsem koukal postupně do dalších částí, které mě zaujaly. Mimo to... pořád to tady tak nějak vnímám jako překladové forum... když o tom mluvím, tak říkám "to jsme na jednom překladovém foru řešili..." Takže že by tady byl klíč?
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson »

K nováčkům a "nakopnutí fora asi tolik" - fora jsou, a budou, lidé přicházejí, podívají se a buď zůstanou, nebo se už nevrátí. Případně píšou s větší či menší frekvencí.
Ta frekvence je silně závislá na roční době, prázdniny bývají zabité, předmaturity to samé, atd ...
Co mě těší je fakt, že na odkaz veoucí k RPG foru nalézám leckdes na stránách. Tohle forum neberu za "své", ale je moje nejoblíbenější.

A když něco pro nováčky, tak spolu s emailem o registraci (pokud to tak ještě funguje) mu poslat i pár věcí, třeba že tu je funkce "nové příspěvky od posledníhio přihlášení", kde snadno najde témata a příspěvky, které ještě nečetl a zajímají ho, jak se píše citace a takové ty věci. Potažmo na koho se může obrátit.

Mimochodem, za těch pár let jsem tu narazil na nové tváře, ale fakt nevím, kdo je nováček, abych ho nějak vítal. Prostě se tu najednou objevují příspěvky od někoho nového ... fajn. Když se nezadupe do země, tak budiž vítán.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

V tuhle chvíli to vidím tak, že ona "vstřícnost" nováčkům bude mít především podobu nějakého uvítání v podobě soukromé zprávy a informační sekce fóra, kde bude popsáno, jak tohle fórum funguje a co kde můžou najít.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Tak jsem se ptal Pjotra. Pokusí se upravit engine fóra tak, aby to automaticky posílalo uvítací PM novým uživatelům. Dostane se k tomu někdy koncem června (zkouškové).
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo »

Bue v té uvítací PMce nějaká motivace, aby zakládali vlastní diskuze? Aby se z nováčku nestali další pasivní návštěvníci.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

V uvítací PM bude to, co tam napíšu. Takže ano :wink: Dobrý nápad
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo »

Navrhuji napsat do uvítací PM, aby se uživatelé nebalí psát PMky moderátorům, pokud budou mít dojem, že OT zabíjí jejich téma, nebo potřebují jiný zásah. Nebo spíše obecně, aby se nebáli žádat moderátory o jakékoliv zásahy.
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Ono to může být někdy dost složité, když jsou autory OT sami moderátoři což? $D
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Zamčeno

Zpět na „Nová tvář Fóra 2006“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti