Co s veterány? (brainstorming)

Archivované diskuze z května a června 2006, kdy se hromadně řešilo, co na fóru by se mělo změnit/přidat/odebrat/vylepšit.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Alnag: Díky za konkrétnější vyjmenování problémů. Budu reagovat. Vynechám věci vyřešené, nebo řešení jinde (spamy, zamykání témat). A vynechám kritiku "samovlády", protože už jsem mnohokrát řekl, že to se nezmění.

Budu reagovat jen na kritiku toho, co jsem poslední dobou udělal:
Alnag píše:- zabýváš se "novou tváří fóra", místo aby ses zabýval fórem jak je...
(je potřeba řešit problémy teď a tady, věnovat se nikoliv reorganizaci, ta už tady byla v lednu, ale propagaci a hlavně stimulaci... stimulaci diskusí, přesouvání diskusí kam patří, usměrňování... atd. Prostě moderování. Možná je to pod tvou úroveň, ale administrátor by neměl přestat být v první řadě moderátorem.)
Administrátor by měl být v první řadě administrátorem. Moderátory by měli v první řadě dělat moderátoři.
Jako administrátor se nezabývám moderováním diskuzí, ale fungováním celého fóra a řešením "globálních" problémů.
Paradoxně se snažím řešit problémy "teď a tady" a snažím se je řešit v "nové tváři". Nejde mi o reorganizaci, jde mi o odhalení a napravení stávajících problémů. Potřebuju znát váš názor. Od toho je tady tahle sekce. Jednoduché, že?
Alnag píše:- nedoplňuješ stavy
(Bylo by velmi vhodné jmenovat nové moderátory... protože se občas stává, že je tu jen jeden a nebo žádný. Vzhledem k tomu, jak rychle se to tu občas odvíjí, by tu měl být vždycky alespoň jeden moderátor. Myslím, že např. Tuk-Enek nebo Qualdezar, pokud by o to stáli je vhodní kandidáti...)
Dobrý nápad. Jdu to udělat.
Mimochodem, všimni si, že tento návrh jsi právě řekl poprvé. Zatím jsi jenom prázdně kritizoval. Teď jsi řekl konkrétní návrh... já s ním souhlasím a jdu ho vyřešit.
Je to snad problém?
Alnag píše:- děláš zcela zbytečné zásahy do fóra, na které už jsou v určité podobě lidé zvyklí (přesouvání sekcí nahoru a dolů...)
Tohle nebyl zbytečný zásah - sloužil tomu, aby se zvýraznili diskuzní sekce posunutím nahoru.
Svůj záměr jsem oznámil několik dní předem a dal jsem možnost na reakce. Nikdo se nepostavil proti němu, takže to chápu tak, že to lidem opravdu nevadí.
Takže opět nevidím problém.
Alnag píše:- rozhoduješ se bez předchozí porady (alespoň na mně tak působila kauza skiny, která byla IMO zastavena za 5 minut 12)
Kauza skiny: Řekl jsem, co chci udělat. Ostatní řekli, že se jim to nelíbí. Odpověděl jsem tedy, že to neudělám.
V čem je problém?
Alnag píše:- nevím jak dál probíhá Great Conjunction, ale mám pocit, že se to vleče víc, než by bylo zdrávo
Great Conjuncion = spojení českého a slovenského fóra
Před pár týdny jsem poslal Crowenovi mail s různými návrhy. Crowen mi napsal, že to četl, ale momentálně na to nemá čas. Omluvil se za zdržení a slíbil, že se k tomu vrátíme později.
Nevidím žádný problém.

---
Alnag píše:- nevzbuzuješ důvěru
(pracovat na svém sebeobrazu...; děkovat a omlouvat se jen tehdy, když to tak skutečně myslíš a nikoliv formálně... a pak si stejně dělat, co se ti líbí)
Když řeknu "omlouvám se", znamená to: "uznávám, že tohle jsem dělat neměl, dám si na to přístě větší pozor."
Když řeknu "omlouvám se", neznamená to: "nesouhlasím s tebou a tohle říkám jenom proto, abys zavřel hubu."

Zajímalo by mě, jak jsi přišel k tomu, že jsem to takhle nemyslel. Umíš číst myšlenky?
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8895
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

Sosáček: Prohlásit sérii sarkastických, uznávám že ne vždy povedených, rýpnutí za sabotování v Alnagově formátu je trochu přehnané, nemyslíš?

Skiny byl přestřel, který se napravil

Alnag: Proč toho nováčka neřešíš sám, když tu kvůli němu tak flameuješ? Co takhle mu napsat e-mail s omluvou jménem Fóra, že došlo omylem ke smazání jeho účtu při velké antispamové čistce a že se až zpětně přišlo na to, že byl omylem zařazen mezi vymazané a že se mu tímto omlouváme a doufáme, že jsme mu tím Fórum zcela neznechutili?

Přesouvání sekcí neni IMO moc velký problém
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Tuk-enek píše:Alnag: Proč toho nováčka neřešíš sám, když tu kvůli němu tak flameuješ? Co takhle mu napsat e-mail s omluvou jménem Fóra, že došlo omylem ke smazání jeho účtu při velké antispamové čistce a že se až zpětně přišlo na to, že byl omylem zařazen mezi vymazané a že se mu tímto omlouváme a doufáme, že jsme mu tím Fórum zcela neznechutili?
Alnag: Kdybys mi na toho člověka dal kontakt, klidně mu napíšu sám a osobně se mu omluvím.
Je opravdu nutné dělat kolem toho takový šrumec?
Sosacek
Příspěvky: 25732
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

Tukan: jo. odsuzovat lidi mi jde, a jsem v tom sakra dobrej $D

Markus: on tady je najakej skutencej novacek? Ja mel za to ze ten srumec je protoze ze mezi tema uzivatelema (email v rusku, 0 prispevku za posledni mesic, podivna jmena) by TEORETICKY mozna MOHL byt nejaky novacek.

A Markuse ze smazal toho teoretickeho potencialniho novacka. Nejde o to co se stalo, jde o to co se MOHLO stat.
But nobody came.
Uživatelský avatar
Invictus
Nerozhodný volič
Příspěvky: 7462
Registrován: 21. 11. 2005, 02:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Invictus »

Mám tak trošku pocit, ale je to jen pocit, že tu snad někdo trpí tím známým "já bych to dělal líp". Co Alnagu? :wink:
Iron Within
Iron Without
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Markus píše:A vynechám kritiku "samovlády", protože už jsem mnohokrát řekl, že to se nezmění.
Ach jo... Každopádně oceňuji alespoň gesto nejsem diktátor. A nenech se mýlit, slovíčka jsou důležitá. Velmi důležitá.

A ještě vzkaz pro sosáčka. Co takhle se řídit vlastní radou, kterou jsi dal Tuk-Enekovi a občas to tu nečíst, nebo sem nepsat. Děkuji.
Markus píše:Paradoxně se snažím řešit problémy "teď a tady" a snažím se je řešit v "nové tváři". Nejde mi o reorganizaci, jde mi o odhalení a napravení stávajících problémů. Potřebuju znát váš názor. Od toho je tady tahle sekce. Jednoduché, že?
Zase je to o slovíčcích, ale název Nová tvář fóra velmi svádí k dojmu, že jde o reorganizaci... O velkou reorganizaci. Možná, že "Mírná zlepšení v mezích zákona..." Ok. Just joking.
Markus píše:Dobrý nápad. Jdu to udělat.
Mimochodem, všimni si, že tento návrh jsi právě řekl poprvé. Zatím jsi jenom prázdně kritizoval. Teď jsi řekl konkrétní návrh... já s ním souhlasím a jdu ho vyřešit.
No ve skutečnosti jsem mluvil o rozšíření moderátorského stavu už ve velké rodině, ale je to asi jedno. Jsem rád, že jsme se alespoň na něčem shodli.
Markus píše:Kauza skiny: Řekl jsem, co chci udělat. Ostatní řekli, že se jim to nelíbí. Odpověděl jsem tedy, že to neudělám.
Bylo by dobré například pro příště formulovat svůj návrh jako otázku. Například - co říkáte na to, kdybychom nechali jen tři skiny. Místo suchého konstatování - budou tři skiny. Můžeš zase říct, že jde o slovíčka. Ale mně to připadá dost důležité.
Markus píše:Zajímalo by mě, jak jsi přišel k tomu, že jsem to takhle nemyslel. Umíš číst myšlenky?
Ano. Umím. O-)
Ale vážně. Přišel jsem na to tak. Že se mi zdálo, že se za něco omluvíš a pak to stejně děláš vesele dál. Ale OK. Neřeš to.
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8895
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

Úchvatné. A k tomuhle jsme se dokopávali přes dohromady 36 stránek topiců?
No nic. Lepší až teď než vůbec, že...
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Super! Poslednímu Alnagovu příspěvku nemám co vytknout. Souhlas, budu dávat pozor i na slovíčka.

EDIT:

Přesunul jsem tenhle příspěvek do tématu "Nová tvář". Omylem jsem ho napoprvé napsal sem.
Zamčeno

Zpět na „Nová tvář Fóra 2006“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů