Co s veterány? (brainstorming)

Archivované diskuze z května a června 2006, kdy se hromadně řešilo, co na fóru by se mělo změnit/přidat/odebrat/vylepšit.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22592
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson »

Jak jste si asi všimli, nechodím se už moc častio - z práce nemůžu, v pražském bytě net nemám a na víkend jezdím za svojí holkou.
nicméně si rád přečtu diskuse a témata tady, občas jsou v nich dobré náměty k zamyšlení.
Nicméně, poslední dobou je jich moc. Tohle forum má nevýhodu, že když odejdu, tak nepřečtené příspěšvky už příště nedohledám, takže když už tu jsem, musím projít všechno - třeba tam bude něco zajímavého.
Mno, a často není, slibně znějící téma je zabito, nebo naopak roztaženo na 40 stranách. V práci bych to četl, nemít co jiného dělat, ale doma, na to fakt čas nemám.

Osobně bych ale doporučoval jednu věc - víc nechat forum a příspěvky jít volným stylem. Tohle forum se mi líbí tak jak je, nemyslím si že je třeba něco extra organizovat nebo měnit. Možná jen tu sekni pro nováčky, aby se zorientovali.

A kdyby šly dát nějaké záložky do témat, budu nejšťastnější uživatel, ale to asi nepůjde, co?
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Jsem rád, že alespoň zpětně se potvrzuje to, co jsem říkal... :-)=
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Jerson píše:Osobně bych ale doporučoval jednu věc - víc nechat forum a příspěvky jít volným stylem. Tohle forum se mi líbí tak jak je, nemyslím si že je třeba něco extra organizovat nebo měnit. Možná jen tu sekci pro nováčky, aby se zorientovali.
Souhlas. Po miliónpáté říkám: nechci zavádět žádné drastické změny, masivní reorganizaci a bůhvíco ještě. Alnag nás sice přesvědčuje o opaku, ale není to tak. :>;o)

---

K těm příspěvkům - záložky do témat ti bohužel dopřát nemůžu. Ale bylo by to pěkné, já vím. :roll:

To, že nestíháš číst nové příspěvky, je škoda. Ale zároveň to značí, že je tu celkem živo. Živé fórum má tu nevýhodu, že "příležitostní" návštěvníci nestíhají. To je daň za frmol, těžko s tím něco dělat.
Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 397
Registrován: 26. 4. 2006, 08:06
Bydliště: Principielně v Brně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sniper »

Marcus: ech, tohle phpBB fórum a existují k nim milióny pluginů a nastavení - na "mém" (viz moje www) nový příspěvek nezmizí, dokud si ho uživatel nepřečte a jde zpětně nastavit přečtené jako nepřečtené a vrátit se k nim později. Takže neříkej, že to nejde.
Pokud si myslíš, že tě nikdo nevidí, mí tajní dostanou prémie.

Chci hrát: Mouse Guard
Mám také rád: GURPS 3e, house-DrD, DnD 4.0, DnD 3.5
Vyvíjím: DrD 2.0 unofficial
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Já neřekl, že to nejde. Já řekl, že to dopřát nemůžu. Nevyznám se phpBB.
Jediný člověk, který se vyzná v enginu našeho fóra, je Pjotr. A ten teď má zkouškové, nechci ho moc otravovat.
Budeme teď řešit, jestli půjdou zavést automatické PM novým uživatelům, a to bude, myslím, uprostřed zkouškového celkem stačit

"Záložky" jsou na žebříčku priorit někde úplně nízko. Je mi líto.

Takže se omlouvám za desinformaci a upřesňuji:
Záložky ti momentálně fórum nedopřeje. Můžeme se na to podívat časem, ale nebue to dřív než v létě.
Sosacek
Příspěvky: 25732
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

Sniper: tady jde o to, ze tohle forum je docela hodne upraveno. Nejsem admina nemam pristup ke zdrojovym kodum, ale je to videt celkem na prvni pohled, treba ten chat, nebo moznost otevrit si cele tema jednim kliknutim.

Navic to neni zrovna aktualni verze, takze kompatibilita s pluginy je ... vice nez pochybna. Pridat plugin neznamena jen nahrat ho a aktivovat, znamena to (dost mozna i) hodiny prolejzani kodu fora a zjistovani proc neco nefunguje.

A do toho se nikomu moc nechce.
But nobody came.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Jak říkám - náš engine je silně modifikovaný a vyzná se v něm jen Pjotr. Ten teď má zkouškové a já ho nechci uhánět jen kvůli záložkám.
Už tak ho uháním kvůli nováčkovaským PMkám :roll:
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Markus píše:Souhlas. Po miliónpáté říkám: nechci zavádět žádné drastické změny, masivní reorganizaci a bůhvíco ještě. Alnag nás sice přesvědčuje o opaku, ale není to tak. :>;o)
A teď tu o šípkové růžence prosím...

Samozřejmě, že tu děláš masivní změny... přesouvání sekcí, rozdělování sekcí, zavádění pravidel (plánované). To ti jako masivní změny nepřipadá? Mně teda jo. A to jsi ledva začal. Takže já jenom upozorňuju na to, co děláš.
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Zavedl jsem jednu novou sekci z vlastní vůle ("O hraní obecně"). Na Dalcorovu žádost jsem překopal sekci Open Gaming a zavedl Soukromé hry. Na žádost více lidí jsem zavedl sekci "Zápisy z her". Přenusul jsem sekci Překlady dospod fóra, aby více vynikly diskuze.

To máme 2 změny z vlastní vůle, které snad nikomu nevadily (kromě tebe, samozřejmě), a 2 splněné žádosti. Tomu říkáš masivní změny?

A když už mě tak hezky kritizuješ, můžeš mi prosím říct, co na těhle změnách bylo špatného? Proč jsem tím uškodil fóru? Protože já jsem pořád nepochopil, co ti na nich vadí.

Možná bys mohl přestat mluvit v prázdných větách ("Markus závádí hnusné masivní změny") a začít mluvit konkrétně o tom, co ti vadí. Udělal jsem něco špatně? Tak mi řekni, co. Zatím jsi nejmenoval ani jednu věc.
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Markus píše:To máme 2 změny z vlastní vůle, které snad nikomu nevadily (kromě tebe, samozřejmě), a 2 splněné žádosti. Tomu říkáš masivní změny?
Tak já už nevím, jestli si ze mně děláš srandu... nebo to myslíš vážně. O rozdělení sekce teorie RPG (které rozhodně nevadilo jenom mně) se už neví nebo jak jako? Zdá se mi, že účelově zapomínáš.
Markus píše:A když už mě tak hezky kritizuješ, můžeš mi prosím říct, co na těhle změnách bylo špatného? Proč jsem tím uškodil fóru? Protože já jsem pořád nepochopil, co ti na nich vadí.
Co takhle si projít předchozí příspěvky (nejen moje), je tam řada důvodů proč je na těch změnách něco špatně. Ale dám ti ještě jeden k zamyšlení. Fórum představuje pro hodně lidí svým způsobem domov. Jak by se ti líbilo přijít jednoho dne domů... kde by byl přerovnaný nábytek, přemalované stěny atd. Cítil by ses tam ještě doma? Proč musíš do všeho pořád zasahovat? Proč to nemůžeš nechat být? Co si pořád dokazuješ?
Markus píše:Zatím jsi nejmenoval ani jednu věc.
Tak tohle bych se nebál označit slovem lež. Ano, lež. Protože můj přechozí příspěvek obsahuje nikoliv jeden ale hned několik příkladů.

Ale to nejhorší, co jsi na tomhle fóru předvedl. Něco, po čem už ti nedůvěřuji a důvod proč jsem hlavně přesvědčen, že nejsi vhodnou osobou, která by měla tohlé fórum sama a bez kontroly vést je tvůj velký myšlenkový obrat:
Markus (25. dubna 2006; Markusovo vystupování): Můžu říct, že nechci působit jako autokrat. Možná to někdy dělám, ale nejsem si toho vědom. Za veškeré své excesy se omlouvám.
...
Slíbil jsem Alnagovi a slibuju to tímto všem, že pokud mi ukážete, čím vás urážím nebo čím se vás dotýkám, dám si pozor, abych to nedělal.
Tomuhle jsem věřil. Chtěl jsem tomu věřit Markusi. Ale mně (a myslím, že i řadu dalších lidí) jsi vyvedl z omylu. Tobě se prostě věřit nedá!
Markus (4. května 2006; Markusovo vystupování):Přestávám si hrát na to, že Fórum je nás všech a že nemůžu nic udělat, pokud mi to všichni neodsouhlasí. Nedávno jsem byl zahlcen příspěvky typu: "Markus je diktátor", které dosti podlomily moje sebevědomí a odhodlání cokoliv dělat. Viz např. moje nerozhodnost v Nevermore.

Kašlu na to.
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Fajn. A teď prosím k věci:

Co přesně jsem udělal špatně?

Navrhuju, abychom se přestali pohybovat v rovině osobních útoků a začali k věcem přistupovat trochu "profesionálně". Já jsem administrátor, ty jsi uživatel. Pokud ti něco vadí, můžeš mi to říct a doufat, že to napravím.

Ale dokud mi to neřekneš konkrétně, těžko něco můžu napravovat.

EDIT:
Alnag píše:Tak já už nevím, jestli si ze mně děláš srandu... nebo to myslíš vážně. O rozdělení sekce teorie RPG (které rozhodně nevadilo jenom mně) se už neví nebo jak jako? Zdá se mi, že účelově zapomínáš.
Myslím to zcela vážně. Přestože to "rozhodně nevadilo jenom tobě", v tématu o tomhle rozdělení neřekl nikdo kromě tebe, že by mu to vadilo. Qualdezar a Dalcor řekli, že to je dobrý nápad. Tuk-enek jenom rýpal. Žádná další reakce.

Takže účelové zapomínání se nekoná.
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8896
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

Markus: Tuk-Enek nerýpal, Tuk-Enek Ti tam jen přesně řek, co se stane. Tj. někdo si vymyslí topic a pak ho hodí do RPG Teorie nebo do O hraní obecně tak, jak jej to momentálně napadne, tj. si každej bude psát tak, jak se mu zachce.
Neříkám, že to rozdělení nemá smysl. Pokud se totiž admin a moderátoři laskavě přestanou vzájemně (a k nudě a otravě všech ostatních) zabíjet na nesmyslných tématech a dělat něco užitečnýho, tj. například přehazovat témata do správných sekcí, tak to smysl mít bude.

A ano, máš pravdu, jsi admin a já jsem uživatel. Jakožto uživateli mě tu docela dost otravuje tohle
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Markus píše:Co přesně jsem udělal špatně?
V bodech...

- zbavil se jakékoliv možnosti reálné kontroly svého konání
(můj minimální návrh: společný hlas moderátorů nebo hlasování nebo jiný mechanismus by měl mít právo vetovat tvůj návrh bez diskusí)

- nevzbuzuješ důvěru
(pracovat na svém sebeobrazu...; děkovat a omlouvat se jen tehdy, když to tak skutečně myslíš a nikoliv formálně... a pak si stejně dělat, co se ti líbí)

- zabýváš se "novou tváří fóra", místo aby ses zabýval fórem jak je...
(je potřeba řešit problémy teď a tady, věnovat se nikoliv reorganizaci, ta už tady byla v lednu, ale propagaci a hlavně stimulaci... stimulaci diskusí, přesouvání diskusí kam patří, usměrňování... atd. Prostě moderování. Možná je to pod tvou úroveň, ale administrátor by neměl přestat být v první řadě moderátorem.)

- nedoplňuješ stavy
(Bylo by velmi vhodné jmenovat nové moderátory... protože se občas stává, že je tu jen jeden a nebo žádný. Vzhledem k tomu, jak rychle se to tu občas odvíjí, by tu měl být vždycky alespoň jeden moderátor. Myslím, že např. Tuk-Enek nebo Qualdezar, pokud by o to stáli je vhodní kandidáti...)

- smazal jsi nejméně potenciálního nováčka (ale to už jsme probrali jinde, takže tady jen do počtu)

- děláš zcela zbytečné zásahy do fóra, na které už jsou v určité podobě lidé zvyklí (přesouvání sekcí nahoru a dolů...)

- ze starších témat: zamykáš a rozděluješ témata nevhodně (také již probíráno)

- rozhoduješ se bez předchozí porady (alespoň na mně tak působila kauza skiny, která byla IMO zastavena za 5 minut 12)

- nevím jak dál probíhá Great Conjunction, ale mám pocit, že se to vleče víc, než by bylo zdrávo

- asi by mne ještě něco napadlo, ale má smysl jmenovat dál? Nebo ti to takhle do začátku stačí.
Markus píše:Já jsem administrátor, ty jsi uživatel. Pokud ti něco vadí, můžeš mi to říct a doufat, že to napravím.
Ještě, žes mi to připomněl. )
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Sosacek
Příspěvky: 25732
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

Alnagu, zaloz si PROSIM vlastni forum, a uz tu neotravuj.

Vazne. Tohle je uz skutecne trapny.

Tukan: ne, moderatori a admini se nehadaji. Admin (Markus) se o neco snazi, moderatori (ja a Dalcor) se mu snazi pomahat, a Alnag a ty to sabotujete. Mozna proto ze neni po vasem? Ono taky jak Alnag tak ty vzdycky vsechno vite nejlip, zejo.

Kazdopadne toho nechce. Tahle sekce ma byt k diskusim na tema "jak zlepsit tohle forum", ale od vas jsem zatim zadny takovy prispevek nevidel, kdyz pominu klasicke "odstrante Markuse a nahradte ho mnou".

EDIT: ha, ten prispevek nademnou tu nebyl. no rekneme ze to plati obecne :>:o/ :>;o)
But nobody came.
Sosacek
Příspěvky: 25732
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

Alnag píše:- zbavil se jakékoliv možnosti reálné kontroly svého konání
(můj minimální návrh: společný hlas moderátorů nebo hlasování nebo jiný mechanismus by měl mít právo vetovat tvůj návrh bez diskusí)
Tak proc se ptal na skiny? Proc se ptal na sekce? a jak vis ze se neptal moderatoru?
- nevzbuzuješ důvěru
(pracovat na svém sebeobrazu...; děkovat a omlouvat se jen tehdy, když to tak skutečně myslíš a nikoliv formálně... a pak si stejně dělat, co se ti líbí)
Ono mluvit uprimne zrovna k TOBE je docela ztrata casu, nemyslis? Stejne z nej udelas debila, vynechas neco co ti nevyhovuje a to co tam zbyde prekroutis. Delas to tak od te doby co na tomhle foru ctu tvoje prispevky, a to jak vystupujes tady nedava najevo ze bys mel v planu to zmenit, hm?

Mimoto, duvera je subjektivni vec. Ve mne Markus vyvolava duvery dostatek. Rozhodne vic nez nejaka osvicena "nase velka rodina" a jeji kolchoz.
- nedoplňuješ stavy
(Bylo by velmi vhodné jmenovat nové moderátory... protože se občas stává, že je tu jen jeden a nebo žádný. Vzhledem k tomu, jak rychle se to tu občas odvíjí, by tu měl být vždycky alespoň jeden moderátor. Myslím, že např. Tuk-Enek nebo Qualdezar, pokud by o to stáli je vhodní kandidáti...)
A nemuzes to napsat normalne? Jako treba do navrhu napsat "chtelo by to mozna dalsi moderatory" misto toho abys to tajil a potom mu to vycetl?
- děláš zcela zbytečné zásahy do fóra, na které už jsou v určité podobě lidé zvyklí (přesouvání sekcí nahoru a dolů...)
To jestli jsou zbytecne nebo ne je subjektivni. Nevsiml jsem si ze by si nekdo krom tebe stezoval, a urcite vim aspon o dvou lidech kterym to prijde jako dobry napad.
- ze starších témat: zamykáš a rozděluješ témata nevhodně (také již probráno)
Tak proc to znuvu vytahujes kdyz uz to bylo probrano?
- rozhoduješ se bez předchozí porady (alespoň na mně tak působila kauza skiny, která byla IMO zastavena za 5 minut 12)
A tahle sekce je jako o cem? Kdyz teda pominu to ze si tu NEKDO stezuje ze neni admin on sam?
- nevím jak dál probíhá Great Conjunction, ale mám pocit, že se to vleče víc, než by bylo zdrávo
Nevis? Tak proc to tady prehazujes?

Achjo.

Panove tohle neni zabava.
But nobody came.
Zamčeno

Zpět na „Nová tvář Fóra 2006“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti