Co s veterány? (brainstorming)

Archivované diskuze z května a června 2006, kdy se hromadně řešilo, co na fóru by se mělo změnit/přidat/odebrat/vylepšit.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Alnag: Díky za konkrétnější vyjmenování problémů. Budu reagovat. Vynechám věci vyřešené, nebo řešení jinde (spamy, zamykání témat). A vynechám kritiku "samovlády", protože už jsem mnohokrát řekl, že to se nezmění.

Budu reagovat jen na kritiku toho, co jsem poslední dobou udělal:
Alnag píše:- zabýváš se "novou tváří fóra", místo aby ses zabýval fórem jak je...
(je potřeba řešit problémy teď a tady, věnovat se nikoliv reorganizaci, ta už tady byla v lednu, ale propagaci a hlavně stimulaci... stimulaci diskusí, přesouvání diskusí kam patří, usměrňování... atd. Prostě moderování. Možná je to pod tvou úroveň, ale administrátor by neměl přestat být v první řadě moderátorem.)
Administrátor by měl být v první řadě administrátorem. Moderátory by měli v první řadě dělat moderátoři.
Jako administrátor se nezabývám moderováním diskuzí, ale fungováním celého fóra a řešením "globálních" problémů.
Paradoxně se snažím řešit problémy "teď a tady" a snažím se je řešit v "nové tváři". Nejde mi o reorganizaci, jde mi o odhalení a napravení stávajících problémů. Potřebuju znát váš názor. Od toho je tady tahle sekce. Jednoduché, že?
Alnag píše:- nedoplňuješ stavy
(Bylo by velmi vhodné jmenovat nové moderátory... protože se občas stává, že je tu jen jeden a nebo žádný. Vzhledem k tomu, jak rychle se to tu občas odvíjí, by tu měl být vždycky alespoň jeden moderátor. Myslím, že např. Tuk-Enek nebo Qualdezar, pokud by o to stáli je vhodní kandidáti...)
Dobrý nápad. Jdu to udělat.
Mimochodem, všimni si, že tento návrh jsi právě řekl poprvé. Zatím jsi jenom prázdně kritizoval. Teď jsi řekl konkrétní návrh... já s ním souhlasím a jdu ho vyřešit.
Je to snad problém?
Alnag píše:- děláš zcela zbytečné zásahy do fóra, na které už jsou v určité podobě lidé zvyklí (přesouvání sekcí nahoru a dolů...)
Tohle nebyl zbytečný zásah - sloužil tomu, aby se zvýraznili diskuzní sekce posunutím nahoru.
Svůj záměr jsem oznámil několik dní předem a dal jsem možnost na reakce. Nikdo se nepostavil proti němu, takže to chápu tak, že to lidem opravdu nevadí.
Takže opět nevidím problém.
Alnag píše:- rozhoduješ se bez předchozí porady (alespoň na mně tak působila kauza skiny, která byla IMO zastavena za 5 minut 12)
Kauza skiny: Řekl jsem, co chci udělat. Ostatní řekli, že se jim to nelíbí. Odpověděl jsem tedy, že to neudělám.
V čem je problém?
Alnag píše:- nevím jak dál probíhá Great Conjunction, ale mám pocit, že se to vleče víc, než by bylo zdrávo
Great Conjuncion = spojení českého a slovenského fóra
Před pár týdny jsem poslal Crowenovi mail s různými návrhy. Crowen mi napsal, že to četl, ale momentálně na to nemá čas. Omluvil se za zdržení a slíbil, že se k tomu vrátíme později.
Nevidím žádný problém.

---
Alnag píše:- nevzbuzuješ důvěru
(pracovat na svém sebeobrazu...; děkovat a omlouvat se jen tehdy, když to tak skutečně myslíš a nikoliv formálně... a pak si stejně dělat, co se ti líbí)
Když řeknu "omlouvám se", znamená to: "uznávám, že tohle jsem dělat neměl, dám si na to přístě větší pozor."
Když řeknu "omlouvám se", neznamená to: "nesouhlasím s tebou a tohle říkám jenom proto, abys zavřel hubu."

Zajímalo by mě, jak jsi přišel k tomu, že jsem to takhle nemyslel. Umíš číst myšlenky?
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8896
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

Sosáček: Prohlásit sérii sarkastických, uznávám že ne vždy povedených, rýpnutí za sabotování v Alnagově formátu je trochu přehnané, nemyslíš?

Skiny byl přestřel, který se napravil

Alnag: Proč toho nováčka neřešíš sám, když tu kvůli němu tak flameuješ? Co takhle mu napsat e-mail s omluvou jménem Fóra, že došlo omylem ke smazání jeho účtu při velké antispamové čistce a že se až zpětně přišlo na to, že byl omylem zařazen mezi vymazané a že se mu tímto omlouváme a doufáme, že jsme mu tím Fórum zcela neznechutili?

Přesouvání sekcí neni IMO moc velký problém
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Tuk-enek píše:Alnag: Proč toho nováčka neřešíš sám, když tu kvůli němu tak flameuješ? Co takhle mu napsat e-mail s omluvou jménem Fóra, že došlo omylem ke smazání jeho účtu při velké antispamové čistce a že se až zpětně přišlo na to, že byl omylem zařazen mezi vymazané a že se mu tímto omlouváme a doufáme, že jsme mu tím Fórum zcela neznechutili?
Alnag: Kdybys mi na toho člověka dal kontakt, klidně mu napíšu sám a osobně se mu omluvím.
Je opravdu nutné dělat kolem toho takový šrumec?
Sosacek
Příspěvky: 25734
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

Tukan: jo. odsuzovat lidi mi jde, a jsem v tom sakra dobrej $D

Markus: on tady je najakej skutencej novacek? Ja mel za to ze ten srumec je protoze ze mezi tema uzivatelema (email v rusku, 0 prispevku za posledni mesic, podivna jmena) by TEORETICKY mozna MOHL byt nejaky novacek.

A Markuse ze smazal toho teoretickeho potencialniho novacka. Nejde o to co se stalo, jde o to co se MOHLO stat.
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Uživatelský avatar
Invictus
Nerozhodný volič
Příspěvky: 7462
Registrován: 21. 11. 2005, 02:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Invictus »

Mám tak trošku pocit, ale je to jen pocit, že tu snad někdo trpí tím známým "já bych to dělal líp". Co Alnagu? :wink:
Iron Within
Iron Without
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Markus píše:A vynechám kritiku "samovlády", protože už jsem mnohokrát řekl, že to se nezmění.
Ach jo... Každopádně oceňuji alespoň gesto nejsem diktátor. A nenech se mýlit, slovíčka jsou důležitá. Velmi důležitá.

A ještě vzkaz pro sosáčka. Co takhle se řídit vlastní radou, kterou jsi dal Tuk-Enekovi a občas to tu nečíst, nebo sem nepsat. Děkuji.
Markus píše:Paradoxně se snažím řešit problémy "teď a tady" a snažím se je řešit v "nové tváři". Nejde mi o reorganizaci, jde mi o odhalení a napravení stávajících problémů. Potřebuju znát váš názor. Od toho je tady tahle sekce. Jednoduché, že?
Zase je to o slovíčcích, ale název Nová tvář fóra velmi svádí k dojmu, že jde o reorganizaci... O velkou reorganizaci. Možná, že "Mírná zlepšení v mezích zákona..." Ok. Just joking.
Markus píše:Dobrý nápad. Jdu to udělat.
Mimochodem, všimni si, že tento návrh jsi právě řekl poprvé. Zatím jsi jenom prázdně kritizoval. Teď jsi řekl konkrétní návrh... já s ním souhlasím a jdu ho vyřešit.
No ve skutečnosti jsem mluvil o rozšíření moderátorského stavu už ve velké rodině, ale je to asi jedno. Jsem rád, že jsme se alespoň na něčem shodli.
Markus píše:Kauza skiny: Řekl jsem, co chci udělat. Ostatní řekli, že se jim to nelíbí. Odpověděl jsem tedy, že to neudělám.
Bylo by dobré například pro příště formulovat svůj návrh jako otázku. Například - co říkáte na to, kdybychom nechali jen tři skiny. Místo suchého konstatování - budou tři skiny. Můžeš zase říct, že jde o slovíčka. Ale mně to připadá dost důležité.
Markus píše:Zajímalo by mě, jak jsi přišel k tomu, že jsem to takhle nemyslel. Umíš číst myšlenky?
Ano. Umím. O-)
Ale vážně. Přišel jsem na to tak. Že se mi zdálo, že se za něco omluvíš a pak to stejně děláš vesele dál. Ale OK. Neřeš to.
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8896
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

Úchvatné. A k tomuhle jsme se dokopávali přes dohromady 36 stránek topiců?
No nic. Lepší až teď než vůbec, že...
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Super! Poslednímu Alnagovu příspěvku nemám co vytknout. Souhlas, budu dávat pozor i na slovíčka.

EDIT:

Přesunul jsem tenhle příspěvek do tématu "Nová tvář". Omylem jsem ho napoprvé napsal sem.
Zamčeno

Zpět na „Nová tvář Fóra 2006“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host