Dojmologie a realita (statistiky fóra)

Archivované diskuze z května a června 2006, kdy se hromadně řešilo, co na fóru by se mělo změnit/přidat/odebrat/vylepšit.
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Komentář: Fórum je (co se aktivity týče) v nejlepší formě za poslední rok a to i když zohledníme všechny faktory (promazání fór), reaktivace fóra pro Přestavbě (perestrojce). $P
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Ještě k tomu... proč statistiky?

Protože se někteří usnesli (velmi demokraticky mimochodem :>:o/ ), že fórum potřebuje změnu kurzu, tak chci vidět, že to skutečně povede k cíli:

- tedy nárůstu uživatelů
- větší aktivitě na fóru
- slušnosti a zábavnosti

(poslední kategorie se měří obtížně) tak se spokojíme s těmi předchozími. A pokud k žádným změnám nedojde (nebo budou k horšímu), tak bude revoluce. )
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Uživatelský avatar
Vannax
Příspěvky: 656
Registrován: 17. 10. 2001, 00:00
Bydliště: česká Kamenice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vannax »

Tak tahle demokratická dohoda mi asi unikla, ale změnou kurzu je myšlený co? Přeorientovat se z fóra pro RPG na jinou oblast volného času?
Nebo opustit plky o DnD a začít plky o jiným herním systému?
Fakt nerozumím a chci to vysvětlit.
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Vannax píše:Tak tahle demokratická dohoda mi asi unikla, ale změnou kurzu je myšlený co? Přeorientovat se z fóra pro RPG na jinou oblast volného času?
Nebo opustit plky o DnD a začít plky o jiným herním systému?
Fakt nerozumím a chci to vysvětlit.
Je to sice offtopic, ale ten tady vesele bují všude tak co...

No právě, žádná dohoda se nekonala... :>:o/ To byla z mé strany ironie.
Přeorientování fóra... bude zřejmě v duchu no more high theory of RPG k více nováčkovsky příjemným tématů jako: "kterak vykombit sobě bojovníka na druhé úrovni snadno a rychle."

Omlouvám se za sarkasmus, ale už jsem si nemohl pomoct. )
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Sosacek
Příspěvky: 25734
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

Alnag píše:(poslední kategorie se měří obtížně) tak se spokojíme s těmi předchozími.
Neni ta posledni kategorie nahodou nejdulezitejsi? A proc chces hodnotit jen tu ktera se ti hodi a ne tu kvuli ktere cele tohle zacalo?
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Sosacek píše:
Alnag píše:(poslední kategorie se měří obtížně) tak se spokojíme s těmi předchozími.
Neni ta posledni kategorie nahodou nejdulezitejsi? A proc chces hodnotit jen tu ktera se ti hodi a ne tu kvuli ktere cele tohle zacalo?
Ta je také důležitá. Ale nemám vhodný nástroj, kterým to měřit. Nějaký navrhni. Nechci hodnotit tu, která se mi hodi. Než jsem tu statistku dokončil, tak jsem ani nevěděl, která se mi hodí...

A laskavě nech těch výpadů. Protože bych se mohl taky přidat a budeme tak, kde jsme byli...
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

A ještě mne k tomu napadá... že je to Markus, kdo tvrdí, že slušnost fóra koreluje s počtem nováčků. Takže když budeme měřit počet setrvalých nováčků změříme tak zprostředkovaně slušnost fóra. Nebo ne? :>;o)

Neodpovídej prosím, pokud k tomu nemáš co slušného říct. )
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Uživatelský avatar
Vannax
Příspěvky: 656
Registrován: 17. 10. 2001, 00:00
Bydliště: česká Kamenice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vannax »

Se tady, koukám, rozebírá prakticky to samý ve dvou tématech....

Mimochodem rád bych upozornil na to, že fórum žije, ale prožívá takový dost schizofrenní období. Ze začátku to bylo DnD fórum a všem bylo jasný o čem se tu debatí. Pak přišlo období temna, kdy už z toho byli všichni unavení. Za nějakou další dobu se původní debaty o ADnD rozdělily na DnD 3e, DnD 3,5e a pak se nakonec z fóra udělala taková hospoda, kam se chodí jen plkat.
Přejmenovalo se to na RPG fórum a chodí sem každý kdo hraje nějaký RPG a chce o tom diskutovat (pochopitelně).
Problém je teď tedy v tom, že málokdo tu má společnou řeč s někým jiným. Každý si hraje na svým písečku a naprosto rozumím tomu, že jen málokomu se chce přeorientovávat z jednoho systému na jiný.

Jediné tedy o čem se tu dá diskutovat jsou "vysoce sofistikované" teorie a "přízemně subjektivní" porovnávání svého skvělého systému s tím jiným, nedokonalým. Co byste tu teď také čekali za jiné diskuze?
Sosacek
Příspěvky: 25734
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

Vannax: nme se treba za poslednich par tydnu nejvic ze vsech diskusi libil Quasituv denni klub. Nechcete nekdo dalsi delat zapisy ze hry?
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Já nemám kdy. Musí se najít někdo jinej, kdo bude dělat zápisky z OG...
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Sosacek
Příspěvky: 25734
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

To je uplne jednoduchy :) Davej za to zkusenosti a on se nekdo najde.

Mozna.
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Vannax má pravdu že dříve se diskuze dělali nad tématem jako drovové či paladinové, které jsou velcie pravdilově svázaný, co ti takovej WODčkař řekne o paladinech, potažmo drovech. A HIGH TEORY themes také lidi moc nepotáhnou.
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Dalcor píše:Vannax má pravdu že dříve se diskuze dělali nad tématem jako drovové či paladinové, které jsou velcie pravdilově svázaný, co ti takovej WODčkař řekne o paladinech, potažmo drovech. A HIGH TEORY themes také lidi moc nepotáhnou.
To je pravda... ale co to znamená pro nás. Tohle je právě zahození identity o kterém mluvím. Přestaneme s high theory, slova jako narativismus, konfliktové řešení, GNS teorie a podobné srandičky budou vykázány mimo a začneme být víc pro nováčky???
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Ne to ne, jen jsem tím chctěl říct že obecnější low level sage témata chybí :)

Ale (mo)mentálně nejsem schopen nic vymyslet
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

A to já bych klidně vymyslel, ale nemám náladu něco vymýšlet...
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Zamčeno

Zpět na „Nová tvář Fóra 2006“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů