Jsem diktátor!

Archivované diskuze z května a června 2006, kdy se hromadně řešilo, co na fóru by se mělo změnit/přidat/odebrat/vylepšit.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Jsem diktátor!

Příspěvek od Markus »

Sniper mě motivoval zajímavými myšlenkami:
Sniper píše:Musíte se prostě rozhodnout a někomu dát PRAVOMOCI k řešení problému. Markus se od nich distancuje, aby nebyl "diktátorský administrátor". Proč to děláš? Je v tvém zájmu, aby fórum vzkvétalo, musíš na to mít hybné páky. A kdo tě bude hlídat? No všichni - když bude aktivních diskuztéru ubývat, děláš to špatně, kdž přibývat, děláš to dobře. Nebo někomu ty práva děj, udělej správce i nejen pro moderování offtopiců a přesunování diskuzí do správných škatulek, ale i pro komunikaci s "neukázněnými uživateli". Jsme na svobodném internetu - tady je diktátorství lepší než dlouhorozhodující parlament, prtože lid ti velice jednoduše může ukázat svůj názor na tvoji vládu - nelíbí se mu, tak odejde jinam.
Možná je na čase si to přiznat.

Jsem administrátor a budu tohle fórum řídit

Přestávám si hrát na to, že Fórum je nás všech a že nemůžu nic udělat, pokud mi to všichni neodsouhlasí. Nedávno jsem byl zahlcen příspěvky typu: "Markus je diktátor", které dosti podlomily moje sebevědomí a odhodlání cokoliv dělat. Viz např. moje nerozhodnost v Nevermore.

Kašlu na to.

Jsem administrátor a na tomto fórum mi záleží. Budu využívat svých administrátorských práv, abych fórum rozvíjel, a nebudu se bát je použít.

Mé cíle jsou následující
- Udělat z Fóra přátelské prostředí
- Dát co nejvíce lidem prostor k sebevyjádření
- Aktivně podporovat nováčky na Fóru a snažit se je tady udržet

Poslední bod je pro mě nejdůležitější, protože v současné době to funguje přesně naopak - nováčci jsou spíše odrazováni a Fórum už několikátým rokem zůstává statickou komunitou pořád těch samých lidí. Je na čase s tím skončit a otevřít se světu.

Mé cíle znáte, můžete vyjádřit nesouhlas, ale pochybuju, že bych je změnil. Zatím jsem nevymyslet žádné konkrétní postupy, akorát jsem se rozhodl, že začnu něco dělat a přestanu se schovávat pod ochranou deku "vlády všech". Ne.

---

Budu velice rád za každého ochotného člověka, který mi pomůže s uskutečňováním těchto vymezených cílů. Pomoci můžete především tím, že budete diskutovat o tom, co si myslíte. A zapamatujte si jedno pravidlo:

Jestli se vám něco nelíbí, tak to řekněte!
Jestli se vám něco líbí, tak to taky řekněte!


Nebojte se kritizovat mé "diktátorské" myšlenky. Nebojím se diskuze a vím, že nejsem dokonalý a že ty nejlepší nápady většinou nejsou z mé hlavy. Proto mluvte, mluvte a mluvte! Prezentujte svoje myšlenky a nebojte se říct, jak byste to dělali vy!

Věřím a pevně doufám, že se nám povede vždy pomocí diskuze najít ideální řešení. Avšak počítejte s tím, že když společná diskuze selže a nic nevyřeší, začnu to řešit já sám.

Ohledně mého řešení potom vznikne další diskuze, která možná něco vyřeší, a možná taky ne...

A snažně vás prosím, nebojte se vyjádřit souhlas a chválu! nebojte se říct: "Markusi (Alnagu, Sosáčku, Quasite...), tohle je dobrý nápad! Dobře jsi to udělal!"
Zpětná vazba je důležitá a je neskutečně flustrující dostávat jenom negativní zpětnou vazbu. Vede to k tomu, že si člověk začne myslet, že všechno dělá špatně
(a přitom to možná dělá dobře, akorát ho nikdo nepochválí)

------

Jak říkám, zatím nemám vymyšleny žádné konkrétní postupy (šance pro vás). Můžeme začít tím, že se podíváme na tři vytyčené cíle Fóra a vymyslíme, jak jich dosáhnout.
- Udělat z Fóra přátelské prostředí.
- Dát co nejvíce lidem prostor k sebevyjádření. Podporovat, nikoliv potlačovat nové myšlenky a diskuze.
- Aktivně podporovat nováčky na Fóru a snažit se je tady udržet.
Naposledy upravil(a) Markus dne 10. 5. 2006, 21:49, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Fibrizo
Příspěvky: 492
Registrován: 18. 12. 2004, 23:03
Bydliště: Sairaag
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fibrizo »

asi bude Defenestrace :-)=
We are the the dragons, your magical and other valuables will be added to our hoard and you will be eaten .... or incinerated.
Resistance id Futile.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Fibrizo píše:asi bude Defenestrace
Co konkrétně se ti nelíbí?
Těžko se něco změní, když to neřekneš.
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Fajn. Jenom jeden postřeh. Až doposud fungovalo fórum hodně přístupem laissez-faire. Nechci tvrdit, že je to správně nebo špatně. Ale snad se shodneme, že to tak bylo.

Rozhodl jsi se prosadit tu autoritativní styl řízení. To znamená změnu tradičních uspořádání. A každá změna sebou přináší nějaké výhody a nevýhody. Hlavní nevýhodu ale vidím v tom, že nemáme moc mechanismů, jak vyhodnotit, jestli to funguje dobře nebo špatně.

Jak poznáme, že přibývá nováčků víc než normálně?
A taky je cesty zpět, pokud by se ukázalo, že tenhle přístup není to pravé ořechové?
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Přijmi pls můj slib věrnosti. Žiju abych sloužil a udržel fóra Lawfull Good!

Hurá, pořád jsi kolem toho akorát chodil a konečně jsi se dostal k rozhodntí. Jen jedno - nerad bych se dostal do situace, kdy zavrhneš diskuze nad nějakou pravomicí v zárodku slovem já se rozhodl, nejdřív potřeba probrat a pak teprve říct já jsem se tak rozhodl, vaše názory jsou ok, ale bude to takhle. Tobylo to mi vadilo, de facto bez diskuze jsi řekl bude to takhle.

A teď co bych prosadil
- nemilosrdně potíral výsměch, urážky
- saraksmus a ironii omezit /a to i tu mojí/
- zavedl pravilo Prvního příspěvku
- Sekci "Vítejte na Rpg Fóru" (viz sekce vítejte na Odl Elf Inn)
- Moderátoři mají pravomoci a do moderátorského fóra budou psát co a
proč zrušili - tj sekci moderátoři (opět inspirace Old Elf Onn)
- dát pozor aby dva moderátoři najednou nedělili fórum
- sloužit, né tyranizovat
- jít příkladem

Upozorňuji že se to týká i mě a že já sám si uvědomuji mé poklesky.

- udělat v archívu v prvních příspěvcích archivovaných článků FAQ shrnutí
(jsou drovové opravdu černí?)

Zmenit obraz fóra - skiny.
Dát nováčkům možnost se vyjádřit (viz sekce Vítejte...)
Novášky podporovat ne ubíjet.
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Dalcor píše:Přijmi pls můj slib věrnosti. Žiju abych sloužil a udržel fóra Lawfull Good!
A co si počne Chaotic Evil jako já? Asi se půjdu oběsit... O-)
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Alnag píše:Fajn. Jenom jeden postřeh. Až doposud fungovalo fórum hodně přístupem laissez-faire. Nechci tvrdit, že je to správně nebo špatně. Ale snad se shodneme, že to tak bylo.
Soudě podle toho, do jakých problémů jsme se dostali:
- malá návštevnost
- špatná reputace
- žádní nováčci
- "nepřátelské" prostředí
si myslím, že to bylo špatně :wink:

Dalcor: Díky za podporu. Ne, nemusíš se bát, že bych prosazoval své názory na úkor diskuze. Nebojím se uznat, že někdo jiný má lepší nápad než já. Celkem často to dělám, možná si toho někdo i všiml :roll:
Dalcor píše:Zmenit obraz fóra - skiny.
BTW, nové skiny mám téměř hotové, ale rozbil jsem si notebook, na kterém je mám. Takže čekám na opravu (nejprve potřebuju peníze :-? ). Potom to bude.
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

A ještě jedna věc, pracovat an Public Relations RPG Fora a to na akcích kterých se jako RPG Fóra budeme zúčastňovat.

napříkald většina lidí tu prohlašuje že na RPG Con asi nepůjde je to akce jen pro dračákisty, je tomu opravdu tak? Jak tedy přilákat návštěvníky jinak než prezentací na akci!!!!!!!


GENTS to že si budeme hrát na vlastním písečku nás mezi lidi nedostane!
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Dalcor píše:A ještě jedna věc, pracovat an Public Relations RPG Fora a to na akcích kterých se jako RPG Fóra budeme zúčastňovat.

napříkald většina lidí tu prohlašuje že na RPG Con asi nepůjde je to akce jen pro dračákisty, je tomu opravdu tak? Jak tedy přilákat návštěvníky jinak než prezentací na akci!!!!!!!
Veřejné prezentace bych řešil teprve tehdy, až si v tom tady sami uděláme pořádek. Teď to není priorita, vrátíme se k tomu jindy, ok?
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Markus píše:Soudě podle toho, do jakých problémů jsme se dostali:
- malá návštevnost
- špatná reputace
- žádní nováčci
- "nepřátelské" prostředí
si myslím, že to bylo špatně :wink:
Asi je to můj dojem, ale s návštěvností jsme na tom byli i hůř. Nováčky tu také vidím... (Sniper např.). Špatná reputace je někdy lepší než žádná. Takže nám zbývá to nepřátelské prostředí. Nepřátelství se ovšem v autoritativních režimech obvykle prohlubuje. Takže uvidíme... $P
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Ohledně nového směrování fóra budeme debatovat tady, nebo jinde, abych věděl jestli zde mám pokračovat.
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Quasit
Vysloužilý démon
Příspěvky: 1452
Registrován: 28. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Praha, Vršovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Quasit »

Good luck, Markusi! Uvědom si, že to nebude o jednom výkřiku, ale o dlouhodobý vytrvalý práci. Tak ať ti to vydrží. Já budu klidně dělat fízla v Herních prostředích, kde mám moderátora (to naštěstí není moc konfliktní oblast, když už jsou paladinové a drowové zapomenutý).

Ohledně propagace mám názor, že kvalita se chválí sama. Když to tu bude příjemný, lidi si to najdou sami a řeknou si to. Ale v klidu propagujte, nechci bránit, jenom já na to nejsem.
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Mimochodem co chceš vlastně změnit- jenom přístup moderátorů, nebo formát fóra....
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Diskutovat budeme tady.

Uvědomuju si, že to ode mně bude vyžadova delší a vytrvalou práci, a počítám s tím. Ale doufám, že seženu dostaečný tým moderátorů, kteří mi v tom budou pomáhat, takže nebude všechno jenom na mě.
Dalcor píše:Mimochodem co chceš vlastně změnit- jenom přístup moderátorů, nebo formát fóra....
Těžko říct. Nejsem spokojen s tím, jak teď Fórum vypadá. Chci ho k něčemu dovést (viz cíle).

Ale JAK to udělat, to musíme vymyslet.

(Proboha, proč se všechny takovéhle "důležité" věci začínají řešit zrovna na začátku zkouškového? :-? )
Naposledy upravil(a) Markus dne 4. 5. 2006, 12:02, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Fritzs
Příspěvky: 6292
Registrován: 9. 5. 2005, 21:47
Bydliště: Brno

Příspěvek od Fritzs »

Good luck Markusi, budeš ho potřebovat opravdu hodně... kdybys potřeboval s něčim pomoct stačí napsam PM...
-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!
Zamčeno

Zpět na „Nová tvář Fóra 2006“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti