NEVERMORE, aneb jak se nechovat

Archivované diskuze z května a června 2006, kdy se hromadně řešilo, co na fóru by se mělo změnit/přidat/odebrat/vylepšit.
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Markus píše:Naučíme se posílat soukromé zprávy. Když se vám nebude líbit, jak se někdo chová, pošlete mu soukromou zprávu. Čím víc lidí to udělá, tím lépe.
Díky bohu! :clap: :clap:
Markus píše:Bojím se toho, že až lidem začnu posílat zprávy (jako že začnu), ještě víc to utvrdí jejich dojem v tom, že jsem "diktátorský administrátor" a ještě víc jim znechutím Fórum. :-?
V tomto a pouze v tomto případě se tě zastanu. A všichni už jistě víte, co to znamená, když se někoho zastanu... :-)= (žert!)
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8896
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

Super. Hlas rozumu.

Tak to tu někdo zamkněte a pošlete shnít do Archivu...
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Zatím nezamykat. Nechejme ještě čas, ať se vyjádří všichni, kdo chtějí. Ne každý je tu desetkrát denně :wink:
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8896
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

<ublížený výraz> V pondělí jsem tu třeba nebyl. A v sobotu taky ne.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Sosacek
Příspěvky: 25732
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

A co s lidma co jim napisu PM a oni mi odepisi ze jsem idiot nebo at si jejich prispevky nectu kdyz se jim nelibi ... coz je hodne v duchu tohoto fora nebo ji budou zcela ignorovat?
But nobody came.
Uživatelský avatar
Conlai
Správce rozbitých snů; Moderátor
Příspěvky: 2399
Registrován: 25. 11. 2003, 19:08
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Conlai »

Sosacek píše:A co s lidma co jim napisu PM a oni mi odepisi ze jsem idiot nebo at si jejich prispevky nectu kdyz se jim nelibi ... coz je hodne v duchu tohoto fora nebo ji budou zcela ignorovat?
Založ si o tom téma a nech si je těmi samými lidmi zrušit... $P
Sosacek
Příspěvky: 25732
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

jasne.

a jednoduchou (a mozna trochu predcasnou) logikou mohu stanovit ze. Nekdo kdo se nechova ohleduplne (tj prudi) nebude tak ohleduplny aby bral ohled na moje PM.

Tohle bych treba odhadoval u Alnaga ktery si po nedavnych kauzach do podpisu (prenesene) napsal "pokud se vam nelibi jak se chovam tak se se mnou nebavte kdyz jste takovy ubozaci co nemaji na to mi oponovat."

Jinymi slovy nejenze se tady lidi mohou dal chovat jak se jim zachce, ale jeste navic je ted uredne prikazano ze se o tom nesmi verejne mluvit (tj zakladat temata).

To vam skutecne prijde lepsi? Takze z pokusu zaridit aby se lide chovali slusne se stalo narizeni nestezovat si kdyz se tak nekdo nechova?

A zaridili (nebo to aspon oslavuji) to tak Alnag s Tukanem, hmm. Nachazim zajimavou spojitost s lidmi zahrnutymi v Nevermore :>;o)
But nobody came.
Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 397
Registrován: 26. 4. 2006, 08:06
Bydliště: Principielně v Brně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sniper »

Ech, tak bych rád reagoval na myšlenky v tomto fóru nadhozené, abych se pokudsil analyzovat situaci z vnějšku.

Na tomto fóru jsem nováček, na fórech obecně a o RPG se vyznám, sám jedno fórum i adminuji a moderuji, takže se pokusím použít své znalosti a zkušenosti.

1) RPG Fórum je uzavřená komunita. Netvrďte, že to tak není - jste tu už dlouho, malá, uzavřená skupinka. Jak jsem viděl, pokud se objeví nějaký nováček, který ještě neumí dobře formulovat své názory, není příliš znalý a spíše dává své názory v plén - je nemilosrdně a natvrdo ukamenován argumenty. Zamyslete se nad sebou, ale je to tak. Vy prostě už víte všechno a mezi sebou vám nevadí, že se hecujete, kdo má pravdu. Ty ostatní to ale ničí (mě osobně to nevadí, mě jen tak něco nerozhodí a budu se s Alnagem hádat v mezích slušnosti, dokud budu mít argumenty ;-)).

2) Je tu strašná spousta informací, výpovědní hodnotu má asi jen 10%, možná méně, alespoň tam, kde jsem se koukal. Většina je povídání mezi vámi ("Hele, nemachruj tady.... už jsi se byl mrknout co napsal ten a ten v tamtom fóru.") Je tu také hodně duplicit a podobných témat (je tu velká snaha témata diskuze rozdělovat, byť je diskuze skoro o tom samém). Nejvíce mě dostal archív - nevím, kdo všechno z vás si myslí, že si jej nějaký nováček přečte - pokud ano, tak takové naivisty jsem už dlouho neviděl.

A teď, kčemu se chci dostat - to vaše NEVERMORE nebude nic jiného než další divadlo pro vaši malou komunitu - nikdo z vnějšku ho nevyužije a bude to jen další hřiště pro vaše malé války (stále musím zdůrazňovat vaše, neboť já se do takové hlouposti zapojovat nebudu, pokud se mi něco na někom nezdá, tak mu to řeknu a basta, nepotřebuji k tomu nějakou podporu témat). Musíte se prostě rozhodnout a někomu dát PRAVOMOCI k řešení problému. Markus se od nich distancuje, aby nebyl "diktátorský administrátor". Proč to děláš? Je v tvém zájmu, aby fórum vzkvétalo, musíš na to mít hybné páky. A kdo tě bude hlídat? No všichni - když bude aktivních diskuztéru ubývat, děláš to špatně, kdž přibývat, děláš to dobře. Nebo někomu ty práva děj, udělej správce i nejen pro moderování offtopiců a přesunování diskuzí do správných škatulek, ale i pro komunikaci s "neukázněnými uživateli". Jsme na svobodném internetu - tady je diktátorství lepší než dlouhorozhodující parlament, prtože lid ti velice jednoduše může ukázat svůj názor na tvoji vládu - nelíbí se mu, tak odejde jinam.

Pozn: řekl jsem jen jedno řešení, které mě připadá nejlepší. Ono je jich víc, ale to co navrhujete - že si všichni nad tím budou ít ruce, nikdo nebude mít faktickou zodpovědnost a soud se přenechá davovému lynčování na pranýři s nápisem "NEVERMORE" - to mi připadá jeko opravdu špatné.
Pokud si myslíš, že tě nikdo nevidí, mí tajní dostanou prémie.

Chci hrát: Mouse Guard
Mám také rád: GURPS 3e, house-DrD, DnD 4.0, DnD 3.5
Vyvíjím: DrD 2.0 unofficial
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Ano máš pravdu - ale otázka zní - viděl jsi někde diskuzní fóra které by měly výpovědní hodnotu?

navíc v období kde je jen 20 stálých přispěvovatelů?

Je to začarovaný kruh - součaná situace ač na ní pracujeme azatím neláká moc vnějších prvků - takže jsou tu pořád staré tváře, které si toho už nemají moc říct - nevznikají nová témata - nejsou noví návštěvníci.

BTW ty to ale vydíš imho až moc černě a kriticky. Rozhodně si tu nemasírujeme svoje ego a rozhdoně nemachrujeme. Mimochodem nesleduji všechny diskuze, ale mám pcoit že do nováčků se nenavážíme. teda ne tolik. Můžeš mi dát odkaz na tvé stránky a fóra. Díky.
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Quasit
Vysloužilý démon
Příspěvky: 1452
Registrován: 28. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Praha, Vršovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Quasit »

Sniper:
Jistěže to je pro "naši malou komunitu", protože ta je ten problém.
A jinak máš samozřejmě pravdu, bez nějakého moderátora, který diktátorsky prosadí svou představu, se toho moc nezmění. Takový člověk tu prostě jen není, nikdo to nechce dělat. Takže Nevermore je takový, hm, pokus o náhražku.
Když vidím, jak byl přijat, asi je to náhražka špatná. There's nothing like the real thing... )
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Mimochodem, asi by bylo lepší diskuzi o problémech fóra přesunout například do Proč sem lidí nechodí....(http://rpgforum.jinak.cz/viewtopic.php?t=1464) a tady pokračovat jen o Nevermore
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Sosacek píše:...Nekdo kdo se nechova ohleduplne (tj prudi) nebude tak ohleduplny aby bral ohled na moje PM.
Tohle bych treba odhadoval u Alnaga ktery si po nedavnych kauzach do podpisu (prenesene) napsal "pokud se vam nelibi jak se chovam tak se se mnou nebavte kdyz jste takovy ubozaci co nemaji na to mi oponovat."
Rozumím tomu správě tak, že naznačuješ, že můj současný podpis naznačuje, že případnou PM budu ignorovat a nebudu na ní brát podpis? A můj podpis je čistě provokativní?
Sosacek píše:Jinymi slovy nejenze se tady lidi mohou dal chovat jak se jim zachce, ale jeste navic je ted uredne prikazano ze se o tom nesmi verejne mluvit (tj zakladat temata).
A úředně zakázáno je to kde? Jen ať se o tom mluví. Ale nemusí se z toho hned dělat kauza číslo jedna.
Sosacek píše:To vam skutecne prijde lepsi? Takze z pokusu zaridit aby se lide chovali slusne se stalo narizeni nestezovat si kdyz se tak nekdo nechova?
Tos to teda pěkně překroutil... Možná jsem občas dost prudkej, ale myslím si, že mám (většinou) ještě dost odstupu na to, že když mne někdo upozorní, že zabředám do osobního konfliktu, tak dokážu vycouvat, když se to nebude přiživovat.
Sosacek píše:A zaridili (nebo to aspon oslavuji) to tak Alnag s Tukanem, hmm. Nachazim zajimavou spojitost s lidmi zahrnutymi v Nevermore :>;o)
Byl bych ti velmi vděčný, kdybys laskavě zanechal obdobných osobních výpadů a podsouvání motivů, které za tím nejsou.
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Sniper píše:Jak jsem viděl, pokud se objeví nějaký nováček, který ještě neumí dobře formulovat své názory, není příliš znalý a spíše dává své názory v plén - je nemilosrdně a natvrdo ukamenován argumenty.
OK. Připusťme, že je to tak (protože ono to tak asi je). Ale co s tím, řekl bych, že za poslední roky se fórum krystalizovalo v "bijte se argumenty". A vím přesně, kde to začalo. Začalo to v překladech, kde se každé slovo vždycky obracelo sedmkrát dokola a diskuse o skřetech, tulácích a magických školách dokonaly dílo zkázy...
Je otázka, jestli z tohohle modelu jsme schopni odstoupit. A hlavně, jestli jsme z něj schopni odstoupit bez ztráty identity fóra. A také, jestli by to mělo nějaký pozitivní efekt - přivedlo nováčky.
Sniper píše:2) Je tu strašná spousta informací, výpovědní hodnotu má asi jen 10%, možná méně, alespoň tam, kde jsem se koukal.
Ideální by bylo vytěžit z nich články a pak je zahodit. Jenže, kdo by to dělal.
Sniper píše:A teď, kčemu se chci dostat - to vaše NEVERMORE nebude nic jiného než další divadlo pro vaši malou komunitu - nikdo z vnějšku ho nevyužije a bude to jen další hřiště pro vaše malé války (stále musím zdůrazňovat vaše, neboť já se do takové hlouposti zapojovat nebudu, pokud se mi něco na někom nezdá, tak mu to řeknu a basta, nepotřebuji k tomu nějakou podporu témat).
Ano. Tady to je jeden velký power-struggle. Současná rovnováha moci byla porušena. Nevermore je hledáním rovnováhy nové. To je zcela evidetní.
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Sosacek
Příspěvky: 25732
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

Alnag píše:...
To ze dokazes zabalit svoje nazory do stovek rkasnych slov neznamena automaticky ze mas pravdu a ti kdo to neumi ji nemaji, nebo ze jsou tvoje nazory nejak hodnotnejsi nez nazory ostatnich.

Vic ti k tomu v tuhle chvili nereknu.
But nobody came.
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Tak si mám ten podpis smazat nebo co? :8oO
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Zamčeno

Zpět na „Nová tvář Fóra 2006“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů