Open Gaming v Práglu- co dál

Zálohovaná témata projektu Open Gaming, který ve svých počátcích sídlil na tomto Fóru.
Zamčeno
Uživatelský avatar
Sylvaen
Příspěvky: 916
Registrován: 13. 5. 2004, 11:34
Bydliště: Blaen bHóirne@Merian, Svaekke@Arlan, Romhäryl@Fiery Halls, Praha@Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sylvaen »

Tukan: jestli tenhle tvůj přístup je to, co by nás v neděli čekalo tak je zbytečné abys chodil. A jestli je typickou ukázkou tvého chování v situaci kdy se ti něco nelíbí, pak lituju tvé hráče.
-"What's going on out there!?"
-"Murder. Want some?"
(George Stark in 'The Dark Half', Stephen King)
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Vlasák píše:
Myslím, že kdyby se věci řešily, probíhala by nějaká diskuze, byla angažovanost, OG mohl být jinde a ne takhle vyhnít... kupříkladu Tukan by věděl, že se může zapojit už do původního projektu, další DMové by se nebáli angažovat, Dalcor by třeba nebyl vyždímaný atp. atp.
V prvé řadě to že hledáme spolupracovníky jsem inzerovali už možná tak rok do zadu a několikrát :>:o/

Myslím že o kvalitě fór a o tom co by se mělo dělat je řečeno v sekci Nová fóra, vedla se tam dosti vzrušená debata.

Kritika fór z venčí alespoň ústy některých zdejších návštěvníků, dokonce i kritika z vnitřní strany (Sniper) zazněla. Dokonce tam padlo spousta nápadů co dělat. Co z toho se udělalo? Nic. Čeká se až zahřmí ;) (resp. Markus dodělá zkoušky!) Ale! Přepsat úvodní mail trvá asi tak 5 minut. Zavész sekci vítejte trvá 25 vteřin. Čil jaké změny tu porbíhají, co se tu zlepšuje? Kolik nováčkuů přichází?.

Položme si tedy otázku ne Proč zakládat nová fóra, ale proč zůstávat na starých fórech? Co mouhou nabídnout? Nehledě na to že by byly jen součástí RPG Fór a já si mylsím že by měli mít vlastní prostor.
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Sosacek
Příspěvky: 25732
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

Chcete zacit znovu, ok.

Ale muzete zacit znovu i jinak nez tak ze bodnete kudlu do zad vsem co s vami dosud spolupracovali. Predstav si ze jsi na miste treba Markuse, ktery delal vse co mohl aby vam pomohl, a vy mu ted reknete ekvivalent slov "jo, vime ze ses snazit, ale prsote nejsi dost dobrej, smula."

Dalcor rikal ze "co bys delal kdyby ti neprosperovala firma, vyhodil nevnodnyho zamestnance nebo ji nechal neprosperovat?", jenze ja si OG nepredstavoval jako firmu jejimz ucelem je byt nejlepsi a zlikvidovat konkurenci. Pral bych si, aby podobne projekty mohly fungovat na zakalade pratelstvi a spoluprace, ne na zaklade toho ze ostatni povazuji za konkurenci a snazi se jim hazet klacky pod nohy.

Pokud jde o podsekce, myslim ze Markus nebo Vlasak ti jich udelaji kolik ti jich na ocich uvidi.
But nobody came.
Uživatelský avatar
Vlasák
Administrátor
Příspěvky: 1419
Registrován: 7. 12. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák »

Dalcor píše:V prvé řadě to že hledáme spolupracovníky jsem inzerovali už možná tak rok do zadu a několikrát :>:o/
Sám víš (alespoň jak jsme o to před 14 dny mluvili na JzP), že je nutno věci lidem spíše podstrčit, než někam pověsit a čekat, až se jich někdo chytne. Taky bych rád, aby stačilo to druhé, ale ono to bohužel moc nestačí...
Dalcor píše:Myslím že o kvalitě fór a o tom co by se mělo dělat je řečeno v sekci Nová fóra, vedla se tam dosti vzrušená debata.
2/3 té diskuze jsou o tom, jestli má smysl, aby fórum vedl diktátor :wink:

Zbytek diskuze nahazuje nové nápady (viz. níže, jak sám píšeš - Markus si to vzal na triko, po zkouškách to udělá... třeba se nechce rozptylovat a tak nedělá ani ty marginality, třeba je perfekcionista a chce si na to vzít dva dny, třeba to chce vzít najednou vše a nové věci nahodit najednou... Nicméně - je to jedno, řekl po zkouškách, což je řekněme po červnu, a tak to tak beru, byť by se to třeba i kouskově dalo stihnout dřív. Jestli to tu v půlce července bude beze změn, pak ok - Markus projel své ultimátum. Buď teda respektuju něčí právo na "dovolenou", anebo ne.).

A úplný zbytek nahazuje ty nápady z roviny "abstraktní" - rozšířit pole působnosti, lákat nováčky, etc. Částečně se to váže na předchozí, částečně to nejsou věci udělatelné ze dne na den - je to spíše o tom, jak jednotlivé změny z předchozího odstavce budou zrát a jak se na jejich vývoj bude reagovat.
Dalcor píše:Kritika fór z venčí alespoň ústy některých zdejších návštěvníků, dokonce i kritika z vnitřní strany (Sniper) zazněla. Dokonce tam padlo spousta nápadů co dělat. Co z toho se udělalo? Nic. Čeká se až zahřmí ;) (resp. Markus dodělá zkoušky!) Ale! Přepsat úvodní mail trvá asi tak 5 minut. Zavész sekci vítejte trvá 25 vteřin. Čil jaké změny tu porbíhají, co se tu zlepšuje? Kolik nováčkuů přichází?.
O tom, že Sniper zanevřel na debaty, jsem se myslím dozvěděl až nějak od tebe. O tom, proč na ně zanevřel, jsem se trochu dozvěděl až poté, co jsem se ho na to výslovně zeptal. Nic proti němu osobně, ale byla by to opět typická ukázka vyhnití bez zpětné vazby (Sniperovi podněty pro budoucnost fóra je trochu něco jiného. To psal v rámci objektivní debaty, ale to, že ho něco naštvalo a víceméně řekl, že nemá cenu sem chodit, si už nechal pro sebe.).

Kritika zvenčí ústy zdejších návštěvníků je ve formě "Na Lopuchu (nebo na čem to je) se mluví o elitářství CzechDnD" - žádné linky, žádná jména, žádné konkrétnosti, nic...

Za těch skoro pět let, co sem chodím, slýchávám o tom, že "tam venku" jsou lidé, kterým je tohle fórum protivné. Nepočítám-li těch pár, kteří tu byli a odešli (o těch ale ty zkazky právě nejsou), nikdy jsem žádného takového kritika neviděl a jeho kritiku taky ne. Asi by bylo rozumné je holt vystopovat... Jenže co to je za kritiku, když ani neni schopná se nějak sama objevit...

Tím rozhodně nechci říct, že ta kritika není a protože o ní nevím, tak jí nevěřím - to ne :wink: Ale je zkrátka docela prdlajs platná.
Je to totéž, jako kdyby třeba Alnag s Tukanem kritizovali OG stále jen a pouze mezi sebou a někdo třetí toho účasten, třeba Sosák, by občas vám vypustil hlášku, že včera Alnag s Tukanem zase kritizovali OG.

Nevíte jak, nevíte proč, nevíte téměř nic a můžete jen kroutit hlavou, proč vám to ani jeden z nich neřekne formálně.

Což není z tvého pohledu žádná smyšleně modelová situace - se vznikem new order jsi měl přesně tytéž pocity, jak jsi to tu sám psal (ala "teď, když odcházim, je mi prdlajs platný, že tu nahazujete kritiku a nápady").

Takže jinými slovy - protože to tu třeba bude pořád na prd, za tři měsícem fórum zchátrá, projde doména, zavře se krám a ani bych se nedivil, kdyby se objevily desítky známých (tj. odsud) i neznámých lidí s hromadami komentářů o tom, jak se co dalo zlepšit, mělo dělat, a že třeba stačilo jen málo, aby se registrovali, aby psali, aby cokoliv...

Fajn, nějaká kritika a návrhy tu v 'Nové tváři padla', je tam uložená, bude se řešit. Neřeší se momentálně kvůli zkouškovému (a to třeba nejen Markuse, ale všech aktivních oranžových/červených zde), řešit se bude.

Jenže, jak mám dojem, a to je skutečně můj osobní pocit - to, co je v těch fórech o přestvabě fóra, jaksi není úplně to, čemu se spílá třeba zde a z úst těch neviditelných "externistů"...

Nicméně, to jsme teď trochu odjeli do OT... :wink:
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Portál do světa RPG - Sigil.cz


Obrázek
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Nikdy bych nevěřil, že budu hájit Markuse na postu diktátora, ale evidentně jsme došli až tak daleko. Myslím si, že Markus poprvé dokázal (tedy mně), že i "diktátor" má své opodstatnění. Možná, že moderátorský tým by se k problému jaký tu vznik nikdy nikdy ani nedostal, ale pokud už takový problém nastane je "diktátor" opodstatněný, když se proti sobě pustí dvě skupiny moderátorů.

Myslím si, že zdůvodňovat odchod OG z fóra jeho kvalitou je vyloženě zakrývací taktika. Pravda je taková, že si chcete udržet kontrolu nad OG a udržet si kontrolu na fóru, které patří někomu jinému není možné. To ovšem není problém fóra, ale váš...

RPG fórum má jistě problémy. Bylo jasně řečeno, kdy se budou řešit a stěžovat si na to, že se neřeší dřív (a je jedno jak dlouho by to trvalo) není tedy vůbec na místě. Naprosto neuvěřitelná je ovšem skutečnost, když taková kritika přichází z postu moderátora jako odůvodnění takového kroku. Jako moderátor máš zvýšenou odpovědnost za osud fóra, pokud máš pocit, že se reformy vlečou, měls je urgovat. A znovu urgovat. Pokud jsi to neudělal Dalcore, pak pláčeš na špatném hrobě.

Hledali jste spolupracovníky už víc než rok? A nenašli? Myslíš, že s novým fórem jich naleznete víc? Nebo jak to souvisí? Možná, že hledat spolupracovníky znamená jim také něco nabídnout. Možná, že to co nabízíte není to, na co by spolupracovníci slyšeli. Možná by bylo lepší změnit nabídku a ne fórum.
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo »

A co by jsme jim, asi tak Alnagu měli nabídnout. Vzhledem k tomu, že mi to děláme ve svém volném čase a jediný co z toho máme jsou starosti, problémi a kritika. Ono je to docela dost těžky motivovat sebe, snášet kritiku z venčí a ještě shánět nový lidi a motivovat je: "No víš, sháníme nový lidi na OG, je to sice spousta práce, starostí, občas se na tebe sesype nějaká kritika, ale jinak je to clekem fajn. Jo a budeš to dělat ve svém volném čase a nebudeš z toho nic mít. No vlastěn můžeš mít dobrej pocit, že děláš něco pro RPG."

Jiank upozorňuji že já s touto debatou končím.
Myslím si, že zdůvodňovat odchod OG z fóra jeho kvalitou je vyloženě zakrývací taktika. Pravda je taková, že si chcete udržet kontrolu nad OG a udržet si kontrolu na fóru, které patří někomu jinému není možné. To ovšem není problém fóra, ale váš...
Tahle reakce mě přesvědčila, že tady nemácenu nic řešit. Ať už se snažím cokoliv vysvětli, někdo nakonec příjde s další konspirační teorií.
Ano přiznávám MoMW jsou prohnilí, do morku kostí. Uzurpují si praávo na OG a nechtějí k němu nikoho připustit. Na RPG fóru se nám ho nepodařilo zcela ovládnout, je načase se přemístit někam, kde budeme mít absolutní moc. A nikdo nás již nezastvaví.
Uživatelský avatar
Vlasák
Administrátor
Příspěvky: 1419
Registrován: 7. 12. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák »

Ale tak, nemyslím, že by Dalcor měl házet tady nám klacky pod nohy - zas tu někomu do hlavy necpěme třeba to, co si nemyslí.

Třeba mě osobně mrzí, že Dalcor, byť ho znám, byť je tu moderátor, byť je to kolegiální, předem neřekl ani ň. O to víc, pokud se o OG fóru uvažovalo už dřív a ne v rovině teorie, ale zřejmě teda i uvedení do praxe.

Ale tak, chyby děláme každý, Dalcor se za ní interně v moderátorech omluvil, beru to za vyřízené...

Klacky pod nohy to být nemusí - mám důvod věřit tomu, že obě fóra mohou dobře spolupracovat. Myslím, že potenciál, aby na tom obě vydělala a zlepšila se díky tomu, tu je. Tak holt odešla jedna sekce fóra, na strategii celkové to nic nemění...

A navíc, nevím, proč by Dalcor nemohl pomáhat tady a vést OG? To musí vědět on, jak si čím chce lézt do zelí a preferovat to, nebo ono... Osobně myslím, že i dvě lehce splývající fóra lze podporovat se stejnou intenzitou a vydělají na tom třeba obě.
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Portál do světa RPG - Sigil.cz


Obrázek
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Qualdezar píše:Tahle reakce mě přesvědčila, že tady nemácenu nic řešit. Ať už se snažím cokoliv vysvětli, někdo nakonec příjde s další konspirační teorií.
Na tom není nic konspiračního. Do doby, než Sylvaenovy moderátorské pravomoci narazili na moderátorské a adminovské pravomoci a pravidla fóra si nikdo na nic nestěžoval a fórum bylo plně vyhovující. Jediné co se změnilo je právě toto. Ergo buď mi něco uniká, nebo příčinou reakce je právě toto. Vysvětlení jako fórum je špatné neberu od lidí, kteří mají odpovědnost a možnost usilovat o to, aby bylo lepší.

Qualdezar: Čím je motivovat by bylo na dlouhou diskusi a pár nápadů bych měl, ale nevím jestli se mi chce v téhle atmosféře o ně dělit. Zřejmě by byly odsuzeny předem jako naivní, nerealistické, přilévání oleje do ohně nebo by si je vlastně nikdo nepřečetl, protože podle různých deklarací už to tu prý vlastně nikdo nečte. )
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Thracus

Příspěvek od Thracus »

Huráááá. Dneska jsem přežil úžasnou diskuzi o openg game a jeho budoucnosti. Takže se tímto veřejně a kajícně omlouvám Tukanovi. Opravdu mne dneska hodně mile a hodně intenzivně překvapil. Nejen že má spousty keců ( $P ) ale dokonce jsou někdy i docela hodně dobře podložený. Tukane omlouvám se, opravdu jsem tě podcenil.
Co mě ovšem překvapilo daleko víc byla funkčnost některých jiných kritiků OG.
Píšu to tu veřejně a s plným vědomím si možných následků. Bohžel mě ale v tuto chvíli napadají jenom takové klasické bonmoty jako "kdyby blbostnadnášela jsi supertryskáč." nebo třeba "Říct o tobě že jsi debil je urážka debilů". Alnagu mám pocit že jsi skoro stejný jako právník. (Ti co byli v hospodě určitě vědí) Tvoje přítomnost alespoň ve mně vyvola tak maximálně velkou chuť použít Wand of Persuasion.
Nechápu proč jsi vůbec chodil. Nic jsi neřek, nic jsi neudělal, jenom jsi tam všechny sral. Ano je mi líto že to musím napsat takhle ale jinak to nejde.
Tak jak jsem to řekl klukům odmítám jakoukoliv formu spolupráce v případě že by ses jakkoliv na budoucím OG měl aktivně podílet.
Btw. Na tomhle fóru končím. Nejejn proto že si myslím že tu pro OG již opravdu není místo, ale i proto že si tu určitě již brzo budeme moct přečít o tom, jak se vlastně sešli jenom zarytíá příznivci starých a prohnilých časů. kteří jsou úplně blbí a vůbec ničemu nerozumí.
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

No tak to vidíte. Když něco řeknu, je to špatně a když nic neřeknu, tak je to taky špatně. Je to holt těžký. Co kdybyste mi příště napsali, co mám říct... $P

Musím tě uklidnit Thracusi, samozřejmě se na OG nijak aktivně podílet nebudu. Nevím jak to mám ještě podat jinak. Samozřejmě kromě dodělání toho loga, pokud je o něj zájem. Pokud by však i to mělo být překážkou tvého obrovského vkladu, který hodláš OG dát, potom bych ti rozhodně nechtěl stát v cestě a předám to někomu kompetentnějšímu.
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Uživatelský avatar
Vlasák
Administrátor
Příspěvky: 1419
Registrován: 7. 12. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák »

Thracus píše:Btw. Na tomhle fóru končím. Nejejn proto že si myslím že tu pro OG již opravdu není místo, ale i proto že si tu určitě již brzo budeme moct přečít o tom, jak se vlastně sešli jenom zarytíá příznivci starých a prohnilých časů. kteří jsou úplně blbí a vůbec ničemu nerozumí.
Obávám se, že pokud se na to budeme dívat těmahle očima a hledat zpětné háčky, tak to vážně může dopadnout tím, že si obě strany řeknou "ti druzí jsou úplně blbí a ničemu nerozumí" :>:o/
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Portál do světa RPG - Sigil.cz


Obrázek
Uživatelský avatar
Raist
Příspěvky: 206
Registrován: 1. 6. 2004, 19:42
Bydliště: Potštejn, někdy taky Věž vysoké magie v Palantasu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Raist »

Mohl by nekdo shrnout co se na te diskusi vyresilo, pokud se tak vubec stalo?
This happens because I choose it to happen!
Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 397
Registrován: 26. 4. 2006, 08:06
Bydliště: Principielně v Brně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sniper »

Jen malá poznámka - všimli jste si, že to ce se dělo v topicu The new OG order se teď beze změny přesunulo sem. Nechcete založit téma "The OG ring - kdo se mnou nesouhlasí, tomu jednu ubalím, blbečkovi!"

K mým kritikám - ze zkušenosti vím, že když mám kritizovat, musím tvrdě. A podle reakce zjistím, zda to mělo smysl. Zde to smysl nemělo.

Takže - hoši, sice jsem s vámi nehrál, ale věřím, že hodně lidí to bavilo, jinak by jste to nedělali tak dlouho (kdyby to nikoho nebavilo, tak by s vámi asi nehráli, že?). Za to vám chci poděkovat (protože česká scéna prostě potřebuje mástry kteří to dělají s chutí, byť se to nezdá, určitě to ovlivnilo i moji hru, efekt motýlých křídel je všude). Až budete chtít slyšet kritiku, názor, řekněte si, já tu budu. To žejsme nehrál neznamená, že nemůžu kritizovat. Mám v praze své uši a oči a mnoho věcí mohu dodedukovat.

***

A dejte už pokoj s těmi slovními šarvátkami a radši se bavte u RPG. Tohle je fakt ztráta času.
Pokud si myslíš, že tě nikdo nevidí, mí tajní dostanou prémie.

Chci hrát: Mouse Guard
Mám také rád: GURPS 3e, house-DrD, DnD 4.0, DnD 3.5
Vyvíjím: DrD 2.0 unofficial
Uživatelský avatar
Sylvaen
Příspěvky: 916
Registrován: 13. 5. 2004, 11:34
Bydliště: Blaen bHóirne@Merian, Svaekke@Arlan, Romhäryl@Fiery Halls, Praha@Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sylvaen »

1.) Podoba OG se reformuje. Z přípravného týmu který dříve domlouval termíny, hráče, propagaci aj. a ještě kromě toho mástroval, se stane vícečlenný organizační tým, v němž se povinnosti a zodpovědnost budou dělit mezi jednotlivé členy.

2.) OG bude otevřený všem herním systémům.

3.) OG se bude profilovat jako brandová záležitost, tj. značka.

4.) V následujících týdnech proběhnou další diskuse a (pokud bude zapotřebí) schůze, na kterých vyprofilujeme:

4a) Jaké budeme mít nároky na potenciální DMy aby hráli pod brandem OG
4b) Jaké výhody z toho budou mít, včetně propagace, zajištění mnoha materiálů atd atd.

5.) Přes léto se bude připravovat marketing OG

6.) Přes léto se bude zajišťovat nominální a faktická přeměna prozatím "neoficiální" podoby OG v podobu oficiální - tj. pokusíme se o přeměnu v o.s. (občanské sdružení).

7.) Přes léto se budou zajišťovat nové možnosti prostor ke hraní, pro případ že by ČR nebyl schopen pokrýt svou kapacitou množství pořádaných her.

8.) Budeme navazovat spolupráci s česko-slovenskými RPG weby a sf-f komunitami a médii.

9.) A dalších "n" věcí je připraveno k vyřízení poté, co těchto předchozích osm bodů bude splněno.
-"What's going on out there!?"
-"Murder. Want some?"
(George Stark in 'The Dark Half', Stephen King)
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Já jsem se k tomu nedostal ale Sylvaen to shrnul celkem jasně a přehledně.

Já se ještě vrátímk Valsákovi. Jednouv ětou. O Open Gaming fórech jsem se dozvěděl ten den kdy Sylvaen v rozsáhlém příspěvku řekl že tady končí, den mé registrace je den kdy vzniklo OG Fórum.: 14.6.2006. Za vznikem OG fór bych viděl 4 body - 1. atmosféra zde (ne že bychom za ní také nemohli), 2. myslím si že OG jako nový projekt si zaslouží vlastní fóra, 3. snaha osamostnit se (ačkoli věřím tomu že to by se s M. vyřešilo, 4. RPG fórum stagnuje. AL e tím nechci úplně RPG fórum zatracovat, nebo ho opustit. Navíc stále doufám v určitpou spolupráci.

K Alnagovi: Ano prohlašují že RPG Fórum neplní své funkce. Ano skrývám za to jeden z důvodů proč vzniklo OG Fórum. Ale dávat mi za vinu že nebuzeruju Markuse mi příjde nemístné a směšné :>:o/ Dál to rozvádět nebudu.

Thracusi já s tebou nesouhlasím ve dvou věcech. 1. bylo zbytečné a promiň trochu neetické tady zase na někoho útočit :>:o/ A přestože Alnagova rétorika je někdy trochu ironického charakteru, myslím si že poznámky které měl byly na místě a do diskuze určitě přispěl, ačkoliv méně než jsem čekal.



Závěrem vbych rád toto fórum zamknul, neb co budou Dalcor a Sylvaen dělat dál už není na pořadu dne. Na pořadu dne je Open Gaming!
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Zamčeno

Zpět na „Open Gaming“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů