BOG 16.5. 13:00

Zálohovaná témata projektu Open Gaming, který ve svých počátcích sídlil na tomto Fóru.
Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 397
Registrován: 26. 4. 2006, 08:06
Bydliště: Principielně v Brně
Kontaktovat uživatele:

BOG 16.5. 13:00

Příspěvek od Sniper »

Takže, ujal jsem se PJování dobrodružství pro 2-6 hráčů podle mírně upravených GURPSů 3. edice, znalost ani vlastnění pravidel není podmínkou a je vlastně skoro lepší je neznát/nemít.

Hra by měla být zaměřená víc na interakci, komunikaci a průzkum než na boj, rozhodně nečekejte bezmyšlenkovou čistku nějaké jeskyně.

Varianta A:
Svět Alkavana, Kazmionské království, realistická fantasy. Svět je docela klidný a nějaké to dobrodružství se musí hledat, to se samozřejmě mění s tím, jak se člověk přibližuje k hranicím, tam už si dobrodružtví najde i ty, co jej zrovna dvakrát nechtějí. A takovými byste měli být i vy, žádní hrdinové, prostě normální řemesníci, obchodníci, sedláci, lovci... kteří byly na svaté pouti a bohužel se dostali do blízkosti magického souboje, který tak trochu pokřivil okolní realitu. Smůla si nevybírá, ale štěstěna dává naději těm, kdo se bijí o svůj osud...

Varianta B: (odkládá se na budoucí hru)
Svět Gohar, kdesi v předaleké galaxii. Jak to všechno bylo? To ví málokdo, ale teď vládne právo silnějšího a slabší jsou zadupáni do prachu u cesty. Mágové chtějí moc, lovci lidí mají žně, mocné rody vládnou pevnou rukou. Člověk neví, jestli jeho domov i živobytí nezničí magická bouře, zdivočelý robot ze staré doby či kámen, co z padne z nebezkých ostrovů (nikdo neví, co na nich, ale plují po nebesích, potichu, pomalu, hrozivě). A jaká je vaše úloha? Jste nájemní žoldáci, volná skupina, která si hledá zaměstnání u toho, kdo nejvíc zaplatí. Není dobra, není zla, je jen přežití a na to je potřeba si vydělat? Nebo je všechno jinak a rebelské řeči o ideální budoucnosti nejsou hloupé žvásty, jak všichni vládci tvrdí?

*****

Takže, co bych nyní od vás chtěl? Docela rád bych se dozvěděl, kdo by měl zájem si něco z toho zahrát, popřípadě kterou z variant by si rád zahrál (napište i pokud byste byli ochotni hrát oboje). Jsem i přístupný návrhům a změnám, takže pište, pište, pište a pak hlavně přijďte.

Přejít na seznam hratelných postav
Naposledy upravil(a) Sniper dne 4. 5. 2006, 13:19, celkem upraveno 1 x.
Pokud si myslíš, že tě nikdo nevidí, mí tajní dostanou prémie.

Chci hrát: Mouse Guard
Mám také rád: GURPS 3e, house-DrD, DnD 4.0, DnD 3.5
Vyvíjím: DrD 2.0 unofficial
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo »

Tak já nevím :think: . obijí vypadá celkem zajímavě. Asi bych si zahrál obojí.

Mám dotaz, VarB.: je ze sociálního a kulturního hlediska spíše fantasy (středověk, nebo tak něco), současnost, či budoucnost?
Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 397
Registrován: 26. 4. 2006, 08:06
Bydliště: Principielně v Brně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sniper »

VarB: sociální hledisko? Docela těžká technologi, v různých oborech se používají technologie z rozmezí +-200 let, to jest dá se sehnat supervznášedlo na antigravitačním pohonu, jenže je již nikdo neumí vyrobit a s každým rozbitým padá úroveň celé civilizace. Dalo by se říct, že sociálně i technologicky to pomalu upadá od dneška k feudalismu.

Je zde:
- otroctví
- kvalitní lékařská péče, pokud má člověk hodně peněz, ale průměrný obyvatel je rád za techniku ekvivalentní tak roku 1900 a i na to nesmí být chudák bez peněz
-jídla není nadbytek a tak často vypukají hladomory (samozřejmě mimo pansví jednotlivých velkorodů, kde za cenu omezení svobody člověk přeci jen nějaké jistoty má)

Takže lajcky řečeno se to přibližuje z dlouhodobé (a tudíž neextrémistické) anarchii s lokálním feudalismem.
Pokud si myslíš, že tě nikdo nevidí, mí tajní dostanou prémie.

Chci hrát: Mouse Guard
Mám také rád: GURPS 3e, house-DrD, DnD 4.0, DnD 3.5
Vyvíjím: DrD 2.0 unofficial
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo »

Jo mám představu :wink: .
Jestli máš ale tyto dvě možnosti. Asi bych tu druhou zahrál další měsíc.
Jinak jsem tedy pro obojí, obecně má asi radši fantasy, než sci-fi (alůe zase to sci-fi vypadá celkem zajímavě), takže uvidím jak se budou tvářit ostatní.
Uživatelský avatar
Invictus
Nerozhodný volič
Příspěvky: 7462
Registrován: 21. 11. 2005, 02:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Invictus »

Já bych si zahrál spíš variantu B. Sedláci mě už docela nudí. Leda že bych hrál sedláka intelektuála.
Nájemný žoldák s tím že si vyberu co to bude je mi mnohem milejší, přestože nějaký ten kupec taky není úplně od věci.
Takže spíš B.

Jo a díky že ses toho ujal.
Iron Within
Iron Without
Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 397
Registrován: 26. 4. 2006, 08:06
Bydliště: Principielně v Brně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sniper »

No, ono to království je relativně vyspělé a inteligentní sedlák, vesnický kněz či podobně možné je. Ale nejsou to prostě hrdinové z povolání.

Varianta A je situována na svět, který dělám podrobně pro MMORPG, takže je propracovanější, ale hodně "klasická":

Variantu B tvořím dle potřeby, státle jsou tam oblasti "hic sunt leones", je hodně otevřená a je to všehochuť, dá se na tom hrát ledacos.

Takže jinak řečeno, oboje má svá pro a proti... Nicméně je potřeba, aby bylo vybráno brzy a já dovymyslet ona dobrodružství, sice již 90% hry s družinou hraju z vody bez přípravy, ale to už se dobře známe a mám na ně osvědčené metody.
Pokud si myslíš, že tě nikdo nevidí, mí tajní dostanou prémie.

Chci hrát: Mouse Guard
Mám také rád: GURPS 3e, house-DrD, DnD 4.0, DnD 3.5
Vyvíjím: DrD 2.0 unofficial
Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 397
Registrován: 26. 4. 2006, 08:06
Bydliště: Principielně v Brně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sniper »

Invictus: jinak rozumím dobře, že by jsi byl při přehlasování ochotný hrát i VarA, ale jsi spíše pro B?
Pokud si myslíš, že tě nikdo nevidí, mí tajní dostanou prémie.

Chci hrát: Mouse Guard
Mám také rád: GURPS 3e, house-DrD, DnD 4.0, DnD 3.5
Vyvíjím: DrD 2.0 unofficial
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Mě je to jedno. Ale radši to A.

Mimochodem, Snipere, budeš dělat předpřipravené postavy? Asi by to bylo ideální, protože málokdo si může doma připravit postavu v GURPS.
Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 397
Registrován: 26. 4. 2006, 08:06
Bydliště: Principielně v Brně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sniper »

Několik předpřipravím, ale v ideálním případě bych je rád tvořil dialogem zde poštou či přes ICQ.
Pokud si myslíš, že tě nikdo nevidí, mí tajní dostanou prémie.

Chci hrát: Mouse Guard
Mám také rád: GURPS 3e, house-DrD, DnD 4.0, DnD 3.5
Vyvíjím: DrD 2.0 unofficial
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo »

Sniper píše:Několik předpřipravím, ale v ideálním případě bych je rád tvořil dialogem zde poštou či přes ICQ.
Se mnou můžeš počítat. :wink:
Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 397
Registrován: 26. 4. 2006, 08:06
Bydliště: Principielně v Brně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sniper »

Tak, jak se zdá, asi vám na výběr nedám :-)= , teda ne že bych chtěl být autokrat, ale při variantě A bych mohl mít docela zajímavé překvapení, které hru rozhodně zpestří, alespoň co jsem se včera z doslechu dozvěděl. ALe pokud budete přesto pro B, vadit mi to nebude (neboli já na tom neprodělám ;-)).
Pokud si myslíš, že tě nikdo nevidí, mí tajní dostanou prémie.

Chci hrát: Mouse Guard
Mám také rád: GURPS 3e, house-DrD, DnD 4.0, DnD 3.5
Vyvíjím: DrD 2.0 unofficial
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo »

Tak tedy, já jsem pro A. :wink:
Uživatelský avatar
Invictus
Nerozhodný volič
Příspěvky: 7462
Registrován: 21. 11. 2005, 02:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Invictus »

dobrá tedy, Áčko, búú :cry: :P

sedlák intelektuál se mi bude líbit.
Iron Within
Iron Without
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo »

Invictus píše:dobrá tedy, Áčko, búú :cry: :P

sedlák intelektuál se mi bude líbit.
jenom aby sebou zase nenesl nějaké záhadné brašny. :>;o) $P $lol$
Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 397
Registrován: 26. 4. 2006, 08:06
Bydliště: Principielně v Brně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sniper »

Takže závazná je varianta A. Pokud chcete hrát, pošlete mi prosím zde poštou či přes ICQ svoji "herní představu" (pokud jste tak již neučinili) - info, jaké postavy hrajete rádi, či naopak jaké zásadně nechcete. Prostě mi nějak přibližte, co vás baví, ať můžu navrhnout postavy "na míru". Zatím je čas a tak si tento náročnější postup můžu dovolit. Taktéž můžete připsat i své zkušenosti s GURPSy a jaké styly hry vás baví / nebaví (detektivní, dobrodružný, horor, akční,...).
Pokud si myslíš, že tě nikdo nevidí, mí tajní dostanou prémie.

Chci hrát: Mouse Guard
Mám také rád: GURPS 3e, house-DrD, DnD 4.0, DnD 3.5
Vyvíjím: DrD 2.0 unofficial
Zamčeno

Zpět na „Open Gaming“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů