Draci jako dominantní fantasy stvoření

Obecné diskuze nezávislé na herním systému či světě.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Sethi
Příspěvky: 100
Registrován: 14. 3. 2003, 08:54
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sethi »

sežere svůj poklad ??? :D jasně, pohlcování nestravitelných anorganických a dostatečně tvrdých kousků biomu (čti: šutrů) se objevuje, za účelem lepšího trávení, ale pomůže to drakovi? nerozpustí se mu některé hezké kousky v žaludečních šťávách? nemá trochu malej poklad, když je ho schopen nejen pozřít celý, ale ještě odletět??? :P no to se nedívím, že chcípne!

vyhlašuji hnutí pro založení ústavu pro dožití přestárlých draků, přičemž péče zahrnuje odvoz pokladu. takové nelidské chování fantasy autorů nemůžu tolerovat... :>:o/
Uživatelský avatar
Sethi
Příspěvky: 100
Registrován: 14. 3. 2003, 08:54
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sethi »

Warhammer píše: Já mám čím dál tim větší pocit že nic se nemá přehánět a jak se do fantasy začne plest realita a věda tak ztrácí své kouzlo :-( jo plazi mají vývin neukončený ale copak je drak plaz??? vždyť je to jen fikce :-( já už se tu začinám bát $D $D $D
chápu, že jsem nesnesitelná, posedlá a agresivní, ve své snaze ukázat světu, že je biologie kamarád a že chemie nám ručičku neukousne, když na ni budeme hodní :D copak je drak plaz? ano, já draky obecně za plazy považuju. když si hraju se svým světem, nikdy nebrzdím fantasii, abych dala za pravdu biologii, ale překroutím biologii jak při thajské masáži, abych ji napasovala na svoje myšlenky. drak je pro mě plazem, i drak v lidské podobě pořád zůstává plazem... ("všimli jste si, že lady min moc nemrká..." :roll: ).
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Neodolal jsem tomuhle super maskovacímu drakovi...

Obrázek
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Uživatelský avatar
Warhammer
Příspěvky: 130
Registrován: 7. 6. 2004, 12:28
Bydliště: Praha

Příspěvek od Warhammer »

Sethi píše: copak je drak plaz? ano, já draky obecně za plazy považuju.


ale překroutím biologii jak při thajské masáži(
"všimli jste si, že lady min moc nemrká..." :roll: ).
Dobre tak drak je plaz a vis to protoze.......???? Jsi ho zkoumala, pitvala.....




S tou thajskou masáží to mám brát jako neslušný návrh ?? $D :>;o) $;)
Víš já jsem docela stydlivý a takhle hned hrrr na mě být nemůžeš...... :think:
Uživatelský avatar
Sethi
Příspěvky: 100
Registrován: 14. 3. 2003, 08:54
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sethi »

pro mě jsou draci plazi. prostě proto, že mi to dává smysl. můj názor, který nikomu nenutím. bycházím z toho, že dost mytologií popisuje draky jako obrovské hady nebo ještěry, kůži mají většinou šupinatou... co se mě týče, považujte si draky třeba za obojživelníky, pro mě navždy zůstávají plazy.

já thajskou masáž nikdy nezažila, otec ovšem ano, a říkal, že všechno to ohýbání, lámání a vykřupávání vydržel až do okamžiku, kdy mu slečna vzala levou nohu a zadem se mu lí pokusila přitisknout k jeho pravému uchu.
osobně bych řekla, že to není nic příjemného.
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

No jasne ze drak je plaz, na to snad byt savec?
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Dalcor píše:No jasne ze drak je plaz, na to snad byt savec?
To by ve skutečnosti nebylo až tak podivné, jak se zdá... pokud by svoje mláďata kojil, mohl by klidně klást i vajíčka (jako ježura)... taky záleží jak to má s termoregulací... vzhledem k tomu, že se moc netraduje o na sluníčku vyhřívajících se dracích, ale spíš o tom, jak se schovávaj v nějaké díře, to bude spíš nějaký teplokrevný živočich... savec nebo pták!!!
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

To tezko, modri draci se vyhrivaji an slunicku a bily v ledu :) Takze drak je...drak. Novej druh. Ktery se vyvinul z plazu!
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Sethi
Příspěvky: 100
Registrován: 14. 3. 2003, 08:54
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sethi »

vzhledem k tomu, že se uvažuje o teplokrevnosti u některých prehistorických ještěrů, třeba u pterodaktylů, nebyla by teplokrevnost u draků-plazů zcela vyloučitelná. naopak, někteří z nich mají tak silnou exotermickou reakci, kterou by savec nebo pták, poměrně eurytermní, v porovnání s plazy, nemusel vydržet.
Uživatelský avatar
Beowulf
Příspěvky: 131
Registrován: 7. 6. 2004, 14:22
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Beowulf »

Je to teda naprosto mimo můj obor, ale někde jsem četl, že velcí dinosauři, tuším, že se jim říká theropodi (brachiosaurus, apatosaurus (nesprávně nazýván brontosaurem)), by jako studenokrevní živočichové, tak jak je známe, nemohli vůbec existovat, protože srdce studenokrevného živočicha nemá takový výkon, aby nahnalo krev do mozku, který je o několik pater výš. (s tím výkonem srdce to v tom článku bylo složitě popsaný, takže jsem to přeskočil $D )
Dost možná to byla, ale další z nových a lehce podivných teorií, které vydrží, asi tak dlouho jako vítězové superstar, či vláda v Itálii :)
Ale drak rozhodně není dinosaurus, i když takhle podle mě pověsti o nich vznikli - nálezy velkých zvířecích kostí.
Drak by zřejmě měl mít plazí vzhled. Jeho tělní funkce jsou však otázkou, kterou si každý tvůrce světa musí položit, a pak i zodpovědět sám. Já dávám přednost teplokrevnému typu se schopností hibernace, určitě klade vejce, inteligence vyšší než zvířecí, ale de facto můžeš jako u lidí narazit leccos (není nad retardovaného draka $:).
Největším potěšením v životě muže je svlékat ženu a oblékat ragbyový dres.
Uživatelský avatar
Fritzs
Příspěvky: 6292
Registrován: 9. 5. 2005, 21:47
Bydliště: Brno

Příspěvek od Fritzs »

Beowulf píše:(není nad retardovaného draka $:).
$lol$ $lol$ $lol$ tudle myšlenku si budu dlouho pamatovat a možná ji i upotřebím :-)=
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Beowulf píše: ale de facto můžeš jako u lidí narazit leccos (není nad retardovaného draka $:).
Já si zase vzpomenu na jednu povídku ze Dragonlance (překvapivě) kde se rytíř vydal po stopách bílého draka, kterého mu ukázaly vesničané, tak ho zabil bez problémů. A pak začal přemýšlet - moment, vždyť on mi nechtěl ublížit, vždyť mě mohl třikrát zabít proč to neudělal atd, tak šel dál do jeskyně ( a teď si to přesně nepamatuju) ale tuším že tam našel malé stříbrné dráčátko jehož matka byla stříbrný dračice albín!
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Tůma's Revenge
Příspěvky: 139
Registrován: 9. 2. 2004, 11:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tůma's Revenge »

To my připomíná Bg2, kdy tě stříbrná dračice v podemnu změní na drowy aby si se proinfiltroval mezi drowy a vrátlo jí zpět její vejce.
Nejlepší quest, hlavně jak se změní vizáž družiny. nejlepší je Minsc jako namakanej drow s obouručákem, má to něco do sebe.
Farshkul

Příspěvek od Farshkul »

To my připomíná Bg2, kdy tě stříbrná dračice v podemnu změní na drowy aby si se proinfiltroval mezi drowy a vrátlo jí zpět její vejce.
Nejlepší quest, hlavně jak se změní vizáž družiny. nejlepší je Minsc jako namakanej drow s obouručákem, má to něco do sebe.
Jojo, na tento quest vzpominam s laskou :) Nejlepsi bylo, jak se clovek nemohl dostat na povrch dokud to tam nedokoncil. Nejvice se mi libilo, jak moje druzina mela 3 verze dracich vajec a jak dala Matce ty spatny od toho Sol...(jmeno si nepamatuju)...

Ale jinak (aby to nebyl offtopic) jsou hodni draci nejlepsi. Stejne jako treba hodne druhy obru atd...
Uživatelský avatar
Ignatius Grey
Příspěvky: 124
Registrován: 20. 4. 2005, 10:04
Bydliště: SR-Nitra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ignatius Grey »

Jednoznacne ale iba vtedy ked ho nestretnes na kazdom druhom kroku. Myslim, ze s drakmi treba byt velmi opatrny.
Cleric
Odpovědět

Zpět na „O hraní obecně“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů