Jak vymyslet dobře znějící fantasy jména?

Obecné diskuze nezávislé na herním systému či světě.
Uživatelský avatar
crowen
Administrátor
Příspěvky: 3748
Registrován: 11. 9. 2004, 12:51
Bydliště: Hlavna dedina Bananistanu
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak vymyslet dobře znějící fantasy jména?

Příspěvek od crowen »

Aljen píše:
Sosacek píše:Ano, tvoje postavy pojmenova podle samponu uz mi jednu hru zhnusily.
??
Tie samponove mena som tusim videl niekde tu na fore povalovat sa :-)
Uživatelský avatar
Conlai
Správce rozbitých snů; Moderátor
Příspěvky: 2399
Registrován: 25. 11. 2003, 19:08
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak vymyslet dobře znějící fantasy jména?

Příspěvek od Conlai »

Já si tu udělám sprostou reklamu: 667 - What's in a Name
Uživatelský avatar
skew
Příspěvky: 2519
Registrován: 30. 1. 2008, 18:25
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak vymyslet dobře znějící fantasy jména?

Příspěvek od skew »

Ne že by to zaručeně generovalo dobře znějící jména, ale zase je to docela zábavný :) :
Obrázek
(s trochou snahy si lze takhle vytvořit vlastní šablonu a pak dosazovat vlastní jména / slova)
Where thou'rt cut off upon thy neck, kind brother, the falling of one head lifts up another.

I know this, which I never learnt in schools, the world's divided into knaves and fools.
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6886
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: Jak vymyslet dobře znějící fantasy jména?

Příspěvek od Antharon »

ale s dlhými priezviskami to je divne

Kirukato Katochikatakumi
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
skew
Příspěvky: 2519
Registrován: 30. 1. 2008, 18:25
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak vymyslet dobře znějící fantasy jména?

Příspěvek od skew »

To máš ještě dobrý.
Rinkashichikito Nomoarinokiarikita už začíná být docela hardcore.

Tohle by možná šlo při hře v nějakém asijském settingu, ale používal bych jen krátká česká / slovenská jména. Spíš možná ani ne jména, jenom krátká slova, a ne nutně česká.
Motoka
Mikachi
Zukato
...

Ale měl jsem na mysli spíš vytvořit si vlastní vzor, stačí zaměnit některá písmena za jiná, a jen místo několika dát dvoupísmennou slabiku a tak. Podle toho, jak člověk chce aby to znělo dáš na pravou stranu nějaká písmena třeba častěji.
...
Hm, kdyby nic, je to fajn rozptýlení.
Where thou'rt cut off upon thy neck, kind brother, the falling of one head lifts up another.

I know this, which I never learnt in schools, the world's divided into knaves and fools.
Amy

Re: Jak vymyslet dobře znějící fantasy jména?

Příspěvek od Amy »

Vymýšlet jména? - a dobře znějící? Tak to mi dělalo vždycky problém... Pokaždé jsem se s tím nějak vypořádala. S fantasy knihami začínám. Píšu ráda, ale do teďka jsem na prázdné strany sešitů dostávala pouze povídky o koních. Už mě to omrzelo.
Chci napsat knihu, fantasy, které by bylo nadpřirozené, strašidelné a napínavé, ale... Co strhující jména? Já vezmu nějaké slovo, které je nějakým způsobem zabudované do konkrétní věci, člověka, zvířete, města nebo děje a přeložím ho do určitého jazyka a pak k němu ještě připojím něco jako "plusko".

Např.: černý pegas, který umí vyhledávat křišťálově čistou vodu (postačí krátká začáteční věta a z té už se dá leccos odvodit) → černá, voda, čisto, křišťál (vyberou se nějaká slova, a přeložím) → black, water, clear, crystal (už z těchto slov lze stvořit jméno, ale jdeme dále) → black + ir = Blackir, water + in = Waterin, clear + crystal = Crylear (je snad nekonečno možností, jak kombinovat a stále je vidět, že jméno má nějaké jádro... najděte si to své pro hrdinu vaší knihy a pusťte se do práce!)
→ ( + nebo stačí použít historická jména, jako třeba "Alexandr" či třeba jména hvězd, měsíců, souhvězdí... ta bývájí žádaná, "Venuše" = "Venus", ale také je možnost si vymyslet úplně vlastní jméno, "Tristy")
martas666
Příspěvky: 7
Registrován: 4. 4. 2011, 10:19

Re: Jak vymyslet dobře znějící fantasy jména?

Příspěvek od martas666 »

skew píše:Ne že by to zaručeně generovalo dobře znějící jména, ale zase je to docela zábavný :) :
Obrázek
(s trochou snahy si lze takhle vytvořit vlastní šablonu a pak dosazovat vlastní jména / slova)
Tak to je geniální! :D Jen nevim, jestli bych s Rinkashichikito měl moc úspěch $lol$ $lol$ $lol$
Uživatelský avatar
MaMaHaJ
Příspěvky: 293
Registrován: 6. 6. 2010, 22:14

Re: Jak vymyslet dobře znějící fantasy jména?

Příspěvek od MaMaHaJ »

"Rifuto Kume! Jsem Rifutu Kume a tohle je tvoje smrt, zrádný shogune..."
Jo... To je dobrý. :-)

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek


"Listen here's the thing – I don't know what you kids are up to, but I do know one thing: laws are threats made by the dominant socio-economic, ethnic group in a given nation. It's just a promise of violence that's enacted and police are basically an occupying army, you know what I mean? You guys want to make some bacon?" - Bud Cubby
Uživatelský avatar
skew
Příspěvky: 2519
Registrován: 30. 1. 2008, 18:25
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak vymyslet dobře znějící fantasy jména?

Příspěvek od skew »

He, to mi připomíná, že jsem ulovil další podobnou věc (i když míň seriozní).
Obrázek
Where thou'rt cut off upon thy neck, kind brother, the falling of one head lifts up another.

I know this, which I never learnt in schools, the world's divided into knaves and fools.
Sosacek
Příspěvky: 25732
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Jak vymyslet dobře znějící fantasy jména?

Příspěvek od Sosacek »

Fagosh the Lolieater?

$D
But nobody came.
Uživatelský avatar
pipux
Příspěvky: 371
Registrován: 2. 3. 2010, 18:48
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak vymyslet dobře znějící fantasy jména?

Příspěvek od pipux »

Jak vymyslet dobře znějící jména? Zkoušet stovky možných kombinací, a pomocí náhody se dopracovat k libě znějícímu jménu. A to pomocí generátorů, protože lidská mysl není na takové procesy dobře stavěna.

Fantasy generátor jmen je vlastně jen implementací konečného automatu. Abecedou pro takový automat je přípustný soubor slabik daného generovaného jazyka. Dobrý generátor jmen pak bere v potaz i prioritu/rekurenci některých slabik, resp. i návaznost specifických slabik na jiné, specifické slabiky (i když toto jsem ještě neviděl).
To kdyby si někdo chtěl naprogramovat vlastní generátor ... a vůbec, na podobném principu fungují vlastně i honeypoty, tedy generátory náhodných e-mailových adres, určené pro spamboty, hledající po internetu obnažené e-mailové schránky (pro devaluování spamovacích databází).

Dobrý generátor (s možností vl. tvorby a prioritizace slabik) je zde: http://www.nbos.com/products/ipad/ipad.htm
Výborné jako rozhraní pro generování jmen, slov i názvů z vlastního, umělého jazyka.
Jde o nekomerční, instalovatelnou win/32 aplikaci.

Jako webová aplikace existuje ještě Chris Pound's Name Generators: http://www.ruf.rice.edu/~pound/
Ostatní generátory se v porovnání s ním mohou jít zahrabat (řečtina, asyrština, sumerština).
Jsou zde odkazy na textové soubory se jmény z jednotlivých jazyků; k re-generaci jmen dochází jednou denně ze strany serveru - což může být jediná nevýhoda, potřebujete-li hodně jmen, teď a tady.
Uživatelský avatar
Lorwyn
Příspěvky: 783
Registrován: 30. 8. 2011, 13:17
Bydliště: Krajina snů

Re: Jak vymyslet dobře znějící fantasy jména?

Příspěvek od Lorwyn »

Vybrat si typ jména...tj, je to Darxánec (jeden z mých národů) takže tam jsou typické tyhle a tyhle hlásky, nebo je to Narský barbar, tak to bude jméno vikingské nebo nějaké takové...přecejen Francouzi se taky jmenují jinak než my.
Buď převzít jména národa od nás, nebo si je vymýšlet, ale nějak podobně, aby k sobě hezky zněla.
Aspoň to takhle dělám já, přesmyčky nemám ráda, leda přesmyčky z našich obyčejných jmen. Pak mi vznikají takoví jako Andrell (Andrej a ještě něco, už nevím co přesně).
Ne, nezemřelo to, co věčně odpočívá,
a dlouhý věků běh i smrtí smrti bývá.
Uživatelský avatar
Goran
Don Quijote
Příspěvky: 3390
Registrován: 2. 5. 2006, 12:58
Bydliště: Litoměřice/Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak vymyslet dobře znějící fantasy jména?

Příspěvek od Goran »

Já jsem si vygeneroval databázi jmen pro svůj svět do EBoNu. Je tady úplně dole. Zatím mám mužská (používám často a jeden hráč si pojmenoval všechny své postavy s jeho pomocí) a ženská (nic moc) jména z Aledonie/Kaledonie (tj. kde se postavy pohybují) a něco pro Pangor (zatím jsme skoro nevyužili, ale až se tam dostaneme...)
Nejsem trouba, ale snažím se a s pomocí Boží se jím brzy stanu!

R.I.P.
Uživatelský avatar
Vaarsuvis
Příspěvky: 689
Registrován: 15. 2. 2008, 10:42

Re: Jak vymyslet dobře znějící fantasy jména?

Příspěvek od Vaarsuvis »

A co takhle přídavná španělská jména? Španělština není tolik profláknutým jazykem jako angličtina nebo němčina, a také můžete s nimi vyjadřovat charakterové vlastnosti či znaky, něco jako u Charlieho na 3. stránce této diskuze. Uvedu pár příkladů:
feo/a - ošklivý/á
atrevido/a - drzý/á, odvážný/á
rizado/a - kučeravý/á
bajo/a - malý/á
atd.
A pokud si troufáte, tak můžete použít i názvy měsíců (enero-leden, febrero- únor, marzo- březen, abril, mayo, junio, julio, agosto,..)
Uživatelský avatar
crowen
Administrátor
Příspěvky: 3748
Registrován: 11. 9. 2004, 12:51
Bydliště: Hlavna dedina Bananistanu
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak vymyslet dobře znějící fantasy jména?

Příspěvek od crowen »

Dva super zdroje na mena:
- Nekonecny zoznam mien s variantami a vysvetlenim povodu http://dmnes.org/
- Super pristup, ako systematicky tvorit mena pre fantasy svet https://www.reddit.com/r/DnDBehindTheSc ... rs_of_the/ Vpodstate asi najlepsi clanok na tuto temu, aky som kedy cital
Odpovědět

Zpět na „O hraní obecně“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Ahrefs [Bot], Pieta a 8 hostů