Drowové

Obecné diskuze nezávislé na herním systému či světě.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Valkira
Příspěvky: 120
Registrován: 11. 2. 2003, 16:46
Bydliště: Valhala
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Valkira »

svist píše:
eh, každý asi říkáme "plastičnost" něčemu jinému. No nic.
Plastičnost IMHO vůbec nesouvisí z % zlých skřetů. 98% skřetů je takových, že pro paladina není hřích je zabít. Ale i mezi těmi zlými je spousta rozdílů, někteří vraždí lidi pro zábavu, jiní pro majetek, další s lidmi spolupracují, ale ochotně zradí.......
Plasticnosti se mysli, ze cela rasa neni podle jednoho archetypu, ale kazdy jeji jednotlivy zastupce at uz je to skret, drow, nebo clovek ma svou vlastni identitu. Pak je rasa tvorena individui. Jinak je to jen sbirka kopii jednoho archetypu. Podivej se na lidi, kazdy ma vlastni hodnoty, vlastni cile a uznava jina meritka. Proc by to nemelo platit i pro ostatni rasy???
Dnes je dobry den na smrt.... Tvoji.
Uživatelský avatar
svist
Příspěvky: 90
Registrován: 4. 2. 2003, 10:01
Bydliště: Praha

Příspěvek od svist »

Plasticnosti se mysli, ze cela rasa neni podle jednoho archetypu, ale kazdy jeji jednotlivy zastupce at uz je to skret, drow, nebo clovek ma svou vlastni identitu. Pak je rasa tvorena individui. Jinak je to jen sbirka kopii jednoho archetypu. Podivej se na lidi, kazdy ma vlastni hodnoty, vlastni cile a uznava jina meritka. Proc by to nemelo platit i pro ostatni rasy???
Teoretcky u mě každý skřet i drow i člověk má vlastní identitu. Prakticky se pak nenamáhám tvořit 40 individuálních skřetích identit, když proti družině posílám bandu 40 skřetů.
To, že 98% skřetů je zlých je ovlivněno obdobnými faktory jako že, 98 lidí ze sta nezabije jiného člověka.
Znate nejaky zvire, co vydrzi vic nez svist?
Uživatelský avatar
hRob
Příspěvky: 16
Registrován: 24. 8. 2002, 22:17
Bydliště: říčany u Prahy, hřbitov :-)

Příspěvek od hRob »

Nikdy jsem se moc nezajímal o Forgotten Realms a moje informace o drowech jsou založeny na Complete book of elves a Icewind dale trilogy, takže můžu bejt mimo ale přesto...
Mylsím, že se tu trochu matou pojmy temný elf a drow (Dalamar byl temný elf, ale do drowa měl daleko). Temní elfové jsou tím pádek etnikum, to že jsou "zlí" je nálepka, kterou jim dali ti "hodní elfové" a i pokud jdou "zlí", tak budou mezi nimi veliké rozdíly v názorech (nejen) na etiku. Naproti tomu drowové jsou, jak jsem to pochopil (třeba mě někdo opraví), rasa, která se nechala v touze po moci zkorumpovat temnou mocí (Lloth?) a rodí se s tímto stigmatem (něco na způsob Prvotního hříchu, kterého se prostě nezbavíte). Tak co, jak moc jsem mimo? :wink:

Mimochodem, jak tu byly zmíněna války s mindflayery, jaký mají drowové vztah k nekromancii? Stačí totiž vyrábět obyčejné kostlivce a ti by umlátili mindflayery čepicema i s tou jejich psionikou. $D
That is not dead which can eternal lie,
and with strange eons even death may die.
Uživatelský avatar
hRob
Příspěvky: 16
Registrován: 24. 8. 2002, 22:17
Bydliště: říčany u Prahy, hřbitov :-)

Příspěvek od hRob »

svist píše:To, že 98% skřetů je zlých je ovlivněno obdobnými faktory jako že, 98 lidí ze sta nezabije jiného člověka.
No, tak tohle by řekl John Wayne při porovnání Indiánů a bělochů. $D
Chudáčci skřeti byli totiž vytrženi z Tolkiena jako "ti zlí", ale bez specifických kulturních a dějinných souvislostí jeho světa. Pokud ale jsou ve tvém světě skřeti něco jako výtvor jakési zvrácené moci, která je zotročila a ve svém (krátkém) životě znají pouze utrpení (a nemohou tedy ani znát pojmy soucit a milosrdenství), tak se ti za tu poznámku o Wayneovi omlouvám. :oops: Tolkienovští skřeti jsou totiž aberration (jako třeba beholdeři).
Řekl bych, že heroická fantasy je založena na černobílosti, hodní versus zlí (Conan toho moc neřešil, leda koho propíchnout jako prvního). Proto ve většině světů postrádám rozbory kultur, aneb proč by si elf nemohl rozumět lépe s trpaslíkem ze stejné země a kultury než s elfem ze sousední země? No a kulturní rozdíly bývají většinou u lidí, u "nelidí" je to řešeno "podrasou" s odlišnými statistikami (zatímco lidé jsou stále unifikovaní).
That is not dead which can eternal lie,
and with strange eons even death may die.
Uživatelský avatar
Drizzt
Series Freak
Příspěvky: 1349
Registrován: 8. 7. 2002, 08:44
Bydliště: Somewhere around...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drizzt »

hRob píše:Nikdy jsem se moc nezajímal o Forgotten Realms a moje informace o drowech jsou založeny na Complete book of elves a Icewind dale trilogy, takže můžu bejt mimo ale přesto...
Mylsím, že se tu trochu matou pojmy temný elf a drow (Dalamar byl temný elf, ale do drowa měl daleko). Temní elfové jsou tím pádek etnikum, to že jsou "zlí" je nálepka, kterou jim dali ti "hodní elfové" a i pokud jdou "zlí", tak budou mezi nimi veliké rozdíly v názorech (nejen) na etiku. Naproti tomu drowové jsou, jak jsem to pochopil (třeba mě někdo opraví), rasa, která se nechala v touze po moci zkorumpovat temnou mocí (Lloth?) a rodí se s tímto stigmatem (něco na způsob Prvotního hříchu, kterého se prostě nezbavíte). Tak co, jak moc jsem mimo? :wink:

Mimochodem, jak tu byly zmíněna války s mindflayery, jaký mají drowové vztah k nekromancii? Stačí totiž vyrábět obyčejné kostlivce a ti by umlátili mindflayery čepicema i s tou jejich psionikou. $D
Musím s tebou nesouhlasit. Drowové je v podstatě zkomolený výraz z drowštiny, který používají lidí a osttní rasy. Tudíž drowové a temní elfové jsou jedno...
Jinak mně osobně nejsou zatím tak dobře známy okolnosti roztřepení elfů a jejich následné rozdělení na dvě frakce. Ale pokud se nemýlím, tak mám doma elfí historii světa FR, a tak se ji pokusím v nejbližší době přeložit, abych vás konečně umlátil argumenty!!
Jinak, tady hážu historii temných elfů světa Warhammer, která byla podle vytvořena podle temných elfů právě FR. Samozřejmě je trošku upravená, aby vyhovovala podmínkám Wrahmmeru, ale alespoň si uděláte jakýž takýž obrázek.



Rasa temných elfů se zrodila ve válce, v konfliktu, který trvá již více než 5000 let. Kořeny této hrozné války leží v jediné bytosti, kdysi elfím princi nejvznešenější krve, který však byl předurčen stát se Čarodějným králem temných elfů. Jméno tohoto proklatce je Malekith.

Malekith byl synema Aenariona, prvního elfího Fénického krále, a tajemné a krásné vědmy Morathi. Vyrostl v silného válečníka a velkého čaroděje. Ale nikdo nevěděl, že Malekith tajně experimentuje se silou temné magie a jeho kontakt s touto zlou energií poznamená jeho duši a vyvolá v něm touhu být nejmocnější.

Nicméně, Malekithovy tajné experimenty pomalu začali poznamenávat jeho vzhled a charakter. Stával se více a více introvertní, jeho kůže bledla a jeho osobnost se postupně stávala zlovolnější a pochmurnější. Když Aenarion zemřel, mnoho elfů bylo přesvědčeno, že by Malekith byl vhodným vládcem, ale upřednostněn byl Bel-Shanaar, který se stal druhým Fénickým králem. Malekith skryl svou zlost a frustraci a rozhodl se vyčkat na vhodnou příležitost pro uzurpování trůnu. Nikdo ho nepodezříval z nekalých záměrů nebo nezměrné touze po moci.

Malekith čekal na příležitost. V koloniích vedl úspěšné války proti orkům a chaosu. Jeho výpravy ho zavedly až do chladných krajů v severním Novém světě. Zde v sutinách opuštěného předlidského města našel kovový kruh, talisman obrovské čarodějné síly. Nakonec se, po mnoha dekádách, dostal do pozice hned po Fénickém králi, a tehdy začal jednat.

Malekith prohlásil, že je Bel-Shanaar tajný uctívač bohů chaosu a otrávil ho. Věřil, že nyní mu stačí jen korunovat se novým Fénickým králem, a vkročil do svatého ohně Asuryana, což byl poslední test, kterým musel každý Fénický král projít, aby dokázal svůj nárok na korunu. Malekith byl přesvědčen, že vydrží utrpení jako jeho otec, ale ukázalo se, že se krutě spletl. Asuryanův oheň nepřijal jeho nečisté tělo a nenechal ho projít. Těžce popálen a zjizven padl Malekith na tu stranku, kterou vkročil.

Malekith a jeho stoupenci prchli do své pevnosti v horách na severu Ulthuanu. Bez vůdce je elfové nepronásledovali. Horečné porady rozhodly o tom, že dalším Fénickým králem bude Imrik, který přijal jméno Caledor První. Zatím na Ulthuanu zuřila občanská válka. Byla to doba velkého zmatku a protikladných zvěstí. Bratr bojoval s bratrem. V dalekých říších a koloniích nikdo nevěděl, kde je pravý král. Někteří tvrdili, že Caledo, jiní, že Malekith.

V síle byly obě strany vyrovnané. Stoupenci Malekitha byly početní a zběhlí v magii, byli to potomci ponurých elfů, kteří následovali Aenariona, když pozvedl Khainův meč. Nebylo mezi elfstvem krutějších válečníků. Jejich horské pevnosti v severním Ulthuanu byly téměř nedobytné a z nich mohli podnikat své nájezdy. Nejprve byli tak organizovaní a ukáznění, jako byli jejich nepřátelé zmatení. Nicméně, nový Fénický král svolal mocné dračí jezdce Caledoru a legie Fénické gardy.

Sám Malekith obnovil svou sílu a svolal své zbrojíře. S pomocí čarodějů vyškolených v temné magii a Hoteka, odpadlého Vaulova kněze, ukoval černé brnění, které dalo sílu jeho zchřadlému spálenému tělu. Na vrchol své velké rohaté přilby přikoval železný kruh. Při výrobě nechal brnění přidělat přímo k tělu. Po setkání s plamenem Asuryana mu ani pekelná kovářská výheň nemohla ublížit. Od toho dne se ti, kdož pohlédli na Malekitha, rozklepali hrůzou, neboť se stal postavou děsu. Později byl Malekith znám jako Čarodějný král.

Jeho četná vítězství nebyla nic platná. Pomalu, ale jistě vycházela na povrch pravda a pomalu, ale jistě se elfové přidávali na stranu Caledora. Zas a znova nový Fénický král dokazoval svou vojenskou lstivost. Překvapoval jednotky Čarodějného krále pastmi a přepady. Drtil je na bitevních polích. Bílí lvi ho ochránili před mnoha vražednými pokusy a jeho osobní doprovod Sapherijských čarodějů odrazil všechna smrtící kouzla. Nakonec Caledor stanul proti Čarodějnému králi v bitvě a porazil jeho armádu, zatlačiv jí do bažin Maledoru.

Čarodějný král se rozhodl učinit poslední pokus. Shromáždil všchny své čaroděje a odhalil jim svůj plán, tak šílený jako troufalý. Zamýšlel zlomit kouzlo, které drželo Říši chaosu v Neverních pustinách. Čarodějný král a jeho následovníci zavolají samotné temné bohy chaosu, aby jim pomohli porazil Caledora. Tak hluboko klesl zdravý rozum mnoha temných elfů, že ochotně souhlasili. Za soumraku, kdy se obloha zbarvila mnoha barvami, se Čarodějný král a jeho stoupenci rozhodli provést svůj zlý záměr. Hodiny se snažili, ale brzo začalo být zřejmé, že ani jejich spojená síla nebyla dostatečná, aby prorazila magickou zeď, která držela Říši chaosu.

Náhle se vlna tajemné síly přihnala zpět na Čarodějného krále a jeho stoupence. Mnoho z elfů zkamenělo. Země se prohnula a zvedla jako splašený kůň a bouře zhoubné magie kroužila nad krajem. Nic nemohlo odolat rozpoutaným silám. Samotná země se prohnula obrovským napětím a kontinent ovládlo zemětřesení boříc města a srovnávajíc hory. Vlny vysoké tísíc stop se přihnaly k pobřeží a moře pokrylo obrovskou plochu severnáho Ulthuanu. Desítky tisícovek elfů bylo zabito, utopeno ve vlnách, pohřbeno zemětřeseními, zasaženo magickými blesky. Otřes byl cítit až ve vzdálených Horách konce světa a je zapsán v kronikách trpaslických králů.

Síla Čarodějného krále byla omezena, ale nikoli zničena. V poslední hodině, kdy moře pokrývalo zemi, seslal Čarodějný král a nejmocnější z jeho stoupenců temná a hrozivá kouzla. Když vlny narazily do vrcholků hor, čarodějné paláce se uvolnily a plavaly na povrchu vln. Velké jako ledovec byly unášeny na sever odnášejíc zbývající stoupence Čarodějného krále. Tak vznikly neblaze proslulé Černé archy Naggarothu.

Pohroma zničila většinu toho, co bylo vybudováno během dlouhé vlády Bel-Shanaara, a zanechala elfy příliš slabé, než aby pronásledovali svě temné příbuzné. Černé archy přistály v pustině Nového světa, blízko místa, kde Malekith nalezl železný kruh. Temní elfové pojmenovali svou novou zem Naggaroth, Země chladu. Jejich věže se staly základy nových měst. Jiné Černé archy byly ponechány k ochraně bouřlivých moří. Tam chytali mořské obludy, které pak začaly sloužit svým zlým pánům. Zrodilo se padlé království temných elfů. Smrt a ničení byly odkazem, který přineslo ostatním rasám světa.
Uživatelský avatar
Ravenon
Příspěvky: 93
Registrován: 25. 2. 2002, 00:00
Bydliště: někde mezi Nine Hells, Underdarkem, Pandemonií a Prahou

Příspěvek od Ravenon »

Hele takovej dotázek. Vy považujete Drizzta za Drowa?! Já teda ne! Drizzt je urážkou všech Drowů!

Nijak osobně Drizzte :-)
Uživatelský avatar
hRob
Příspěvky: 16
Registrován: 24. 8. 2002, 22:17
Bydliště: říčany u Prahy, hřbitov :-)

Příspěvek od hRob »

Drizzt: Pokusím se o syntézu - "drow" je "temný elf" v prostředí Forgotten Realms, v jiných světech mohou být "temní elfové" ale nejsou to "drowové", ale můžou se nazývat jinak (drow je čistě FR lokální název pro temného elfa). Viz již zmíněný Dalamar, který byl označován jako temný elf kvůli svému studiu nekromacie. A ve FR jsou, jak jsem pochopil i z tohoto tvého výkladu, do svého stavu zrozeni (viz spojení se s temnými bohy chaosu a inherentní magické schopnosti drowů) a Drizzt (ne ty, ten druhej - nebo ne? :wink: ) je pravděpodobně ojedinělý v historii tohoto světa.
That is not dead which can eternal lie,
and with strange eons even death may die.
Uživatelský avatar
Drizzt
Series Freak
Příspěvky: 1349
Registrován: 8. 7. 2002, 08:44
Bydliště: Somewhere around...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drizzt »

hRob píše:Drizzt: Pokusím se o syntézu - "drow" je "temný elf" v prostředí Forgotten Realms, v jiných světech mohou být "temní elfové" ale nejsou to "drowové", ale můžou se nazývat jinak (drow je čistě FR lokální název pro temného elfa). Viz již zmíněný Dalamar, který byl označován jako temný elf kvůli svému studiu nekromacie. A ve FR jsou, jak jsem pochopil i z tohoto tvého výkladu, do svého stavu zrozeni (viz spojení se s temnými bohy chaosu a inherentní magické schopnosti drowů) a Drizzt (ne ty, ten druhej - nebo ne? :wink: ) je pravděpodobně ojedinělý v historii tohoto světa.
Hmm...

To Raven: klidně může být urážkou všechno drowů, ale stále to drow je, svůj původ a rasu nezapře... a všichni (až an jeho přátele) ho za drowa považují, protože jím je!
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22629
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson »

Ravenon píše:Hele takovej dotázek. Vy považujete Drizzta za Drowa?! Já teda ne! Drizzt je urážkou všech Drowů!

Nijak osobně Drizzte :-)
Podobná otázka ... považuješ se za "barevného" ? Nebo za "Čecha" ? Já třeba jo, ale už mi taky lidé řekli "Nepiješ pivo, nejsi čech". :-)
Uživatelský avatar
Themida
Příspěvky: 18
Registrován: 15. 8. 2003, 23:23
Bydliště: Middle of Nowhere
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Themida »

Ravenon píše:Hele takovej dotázek. Vy považujete Drizzta za Drowa?! Já teda ne! Drizzt je urážkou všech Drowů!

Nijak osobně Drizzte :-)
A proč ho považuješ za urážku všech drowů? Protože není zlý?
Možná by tě zajímalo, že drowové nejsou zlí od přírody. Jsou zlí, protože jsou ke zlu vychováváni a to velice tvrdou formou. Sám pak musíš uznat, že nenechat se ovlivnit a být dobrým je v takovýchto podmínkách velice obtížné. Přesto se však najde pár vyjímek...Já bych je označila za statečné a vyjímečně silné a odolné muže a ženy. Ty za urážku....
Vidím dobro, schvaluji je, avšak sleduji zlo.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22629
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson »

Themida píše:A proč ho považuješ za urážku všech drowů? Protože není zlý?
Možná by tě zajímalo, že drowové nejsou zlí od přírody. Jsou zlí, protože jsou ke zlu vychováváni a to velice tvrdou formou. Sám pak musíš uznat, že nenechat se ovlivnit a být dobrým je v takovýchto podmínkách velice obtížné. Přesto se však najde pár vyjímek...Já bych je označila za statečné a vyjímečně silné a odolné muže a ženy. Ty za urážku....
Myslím, že Ravenon považuje Drowy ze zlé od přirozenosti, což by vysvětlovalo jeho odpork Drizztovi (jako postavě, ne k návštěvníkovi tohoto fora).
Uživatelský avatar
Themida
Příspěvky: 18
Registrován: 15. 8. 2003, 23:23
Bydliště: Middle of Nowhere
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Themida »

Jerson píše:Myslím, že Ravenon považuje Drowy ze zlé od přirozenosti, což by vysvětlovalo jeho odpork Drizztovi (jako postavě, ne k návštěvníkovi tohoto fora).
Vždyť já jsem to tak pochopila, snažila jsem se jen Ravenonovi vysvětlit, že se mýlí a vysvětlit mu, jak to doopravdy s těmi zlými drowy je... :D
Vidím dobro, schvaluji je, avšak sleduji zlo.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22629
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson »

Themida píše:
Jerson píše:Myslím, že Ravenon považuje Drowy ze zlé od přirozenosti, což by vysvětlovalo jeho odpork Drizztovi (jako postavě, ne k návštěvníkovi tohoto fora).
Vždyť já jsem to tak pochopila, snažila jsem se jen Ravenonovi vysvětlit, že se mýlí a vysvětlit mu, jak to doopravdy s těmi zlými drowy je... :D
No, možná máte každý jiné zdroje, nebo je chápete jinak. Já fakt nevím, o Drizztovi jsem jen slyšel.
Uživatelský avatar
Drizzt
Series Freak
Příspěvky: 1349
Registrován: 8. 7. 2002, 08:44
Bydliště: Somewhere around...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drizzt »

Hele, já ho chápu, uvědomte si, že drowové jsou už teď zlí od přírody, neboť jsou k tomu nejenom vychováváni, ale už to mají také v genech a on prostě, tím že Drizzt je "hodný", chce popřít jeho drowí původ, ale to popřít nejde... prostě sem tam se vyskytne v genovém řetězci "chyba" a z od přírody temného tvora se stane tvor "hodný".
Prostě si myslím, že více méně mluvil o jeho povaze...
Uživatelský avatar
Drizzt_luke
Příspěvky: 114
Registrován: 18. 10. 2003, 21:15
Bydliště: Frýdek-Místek, případně Zapomenuté říše
Kontaktovat uživatele:

Drowové..svině?

Příspěvek od Drizzt_luke »

Vendui´, přidám se k vašim jistě rozumným rozhovorům, můžu? :)
Takže předem:
NESOUHLASÍM s tím, že jsou VŠICHNI drowové ty největší svině a vůbec zasr**í parchanti co si nezaslouží žít (u VALNÉ většiny to sice platí ale..).
Dobrých a neutrálních je více než se zdá (tj. více než 1,2) a mají své místo ve světě Zapomenutých Říší.
Možná to nevíte, ale drowové mají dokonce svou dobrou bohyni - pro nechápavé = bohyně s dobrým přesvědčením, která má přisluhovače s dobrým a neutrálním přesvědčením. Miluje přirodu, hudbu a radovánky. Ale hlavně své milé, hodné drowy :) . Je největší nepřítelkyní temné pavoučí bohyně Lloth a velmi moudrá. (Mimochodem, na tohle téma jsem už vedl menší rozhovor se zakladatelem téhle místnosti..)
Ptám se, říkám ptám se..Na CO by drowové měli dobrého boha, kdyby žádní nebyli? Ha?
No nic, teď jsem se nějak zamotal a už ani nevím co přesně jsem chtěl říct...
Jo, mluvil jsem o tom, že ne všichni drowové jsou svině. To že jsou všichni svině by se dalo říct snad jen v tom smyslu, že jsou všichni velmi silní protivníci a pro hráče AD&D setkání s nimi nepatří k těm nejpříjemnějším...
Ještě něco: Osobně si myslím že větši svině jsou duergaři a různé démonické rasy. Nemůžu taky zapomenout na Illithidy (o těch jste se myslím zmínili), kteří jsou tak hnusně mocní a zlí, že mám chuť na ně hned teď uspořádat nějaký hon a rozsekat jim ty jejich chobotnicovité ksichty. Asi skočím pro Bruenora...určitě se mu do toho bude chtít...
Takže DROW RULEZ :>;o)
Odpovědět

Zpět na „O hraní obecně“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů