Drowové

Obecné diskuze nezávislé na herním systému či světě.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Ebon Hand
Temný paladin
Příspěvky: 1806
Registrován: 13. 5. 2003, 15:07
Bydliště: Čertův příbytek

Příspěvek od Ebon Hand »

To Drizzt: Ne, na srazu si vypadal docela normálně. 8) To byla iluze? $D
Uživatelský avatar
Drizzt
Series Freak
Příspěvky: 1349
Registrován: 8. 7. 2002, 08:44
Bydliště: Somewhere around...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drizzt »

Ebon Hand píše:
Jerson píše:Eh, mám dotaz ... kolik je ve vašem světě takových Drowů a jak jsou rozptýlení ? Mě přijde zatraceně nelogické, když je jedna rasa rozstrkaná po celénm světě, je jich dohromady 30 milionů, ale jednotlivci jsou šablonovití, jak kdyby to byli terminátoři.
Základní věc: píšu to z pohledu postav, ne DM a světa jako celku.
Pokud vím, tak u nás nežijí na povrchu, jen v podzemí, což je pro postavy něco jako jiná sféra. A všechny, které jsme potkali byli šmejdi.
Mno však já ti to neberu... Já osobně taky tvrdím, že drowové jsou hnusné svině... a já jsem toho někdy příkladem...
Uživatelský avatar
Themida
Příspěvky: 18
Registrován: 15. 8. 2003, 23:23
Bydliště: Middle of Nowhere
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Themida »

Drizzt píše:Hmm, ale tady jde už jenom o podstatu té rasy... Všichni "hodní" elfové, co žijí na povrchu také nejsou hodní, ale bere se rasa jako celek... a drowové tvoří vlastní rasu...

To Ebon: máš něco proti mýmu vzhledu?? :evil:
Právě, nedají se házet všichni jednoho pytle. To je jako tvrdit, že úplně všichni barbaři jsou tupí, nebo že každý trpaslík je hrozný chamtivec...
Vidím dobro, schvaluji je, avšak sleduji zlo.
Uživatelský avatar
Drizzt
Series Freak
Příspěvky: 1349
Registrován: 8. 7. 2002, 08:44
Bydliště: Somewhere around...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drizzt »

Themida píše:
Drizzt píše:Hmm, ale tady jde už jenom o podstatu té rasy... Všichni "hodní" elfové, co žijí na povrchu také nejsou hodní, ale bere se rasa jako celek... a drowové tvoří vlastní rasu...

To Ebon: máš něco proti mýmu vzhledu?? :evil:
Právě, nedají se házet všichni jednoho pytle. To je jako tvrdit, že úplně všichni barbaři jsou tupí, nebo že každý trpaslík je hrozný chamtivec...
Mno... prsotě se vytvoří nějaká rasa... a podle ní se vytvářejí potom jednotlivé postavy a povahy... a většinou jsou ty povahy stejné... proč měnitjiž zaběhlé... a nezapomeňte, že kdyby byli temní elfové hodní, tak potom by nebyli asi temní, ne??
Uživatelský avatar
Themida
Příspěvky: 18
Registrován: 15. 8. 2003, 23:23
Bydliště: Middle of Nowhere
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Themida »

Drizzt píše:Mno... prsotě se vytvoří nějaká rasa... a podle ní se vytvářejí potom jednotlivé postavy a povahy... a většinou jsou ty povahy stejné... proč měnitjiž zaběhlé... a nezapomeňte, že kdyby byli temní elfové hodní, tak potom by nebyli asi temní, ne??
Já se nehádám o rase jako celku, já jenom tvrdím, že jsou i vyjímky. Potvrzující pravidlo. :D Vždyť kdo soudný by si, po přečtení základních informací o drowech mohl myslet, že jsou to milá a neškodná stvoření? Maximálně tak naprostý sebevrah $D
Vidím dobro, schvaluji je, avšak sleduji zlo.
Uživatelský avatar
Drizzt
Series Freak
Příspěvky: 1349
Registrován: 8. 7. 2002, 08:44
Bydliště: Somewhere around...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drizzt »

Themida píše:
Drizzt píše:Mno... prsotě se vytvoří nějaká rasa... a podle ní se vytvářejí potom jednotlivé postavy a povahy... a většinou jsou ty povahy stejné... proč měnitjiž zaběhlé... a nezapomeňte, že kdyby byli temní elfové hodní, tak potom by nebyli asi temní, ne??
Já se nehádám o rase jako celku, já jenom tvrdím, že jsou i vyjímky. Potvrzující pravidlo. :D Vždyť kdo soudný by si, po přečtení základních informací o drowech mohl myslet, že jsou to milá a neškodná stvoření? Maximálně tak naprostý sebevrah $D
Hehe... pravda... to víš, myslím, že tou jednou z mála vyjímek jsem já... i když přeci jenom se někdy projevuje má pravá drowí povaha... ale to je většinou pouze v boji...
Takže se asi všichni shodneme na tom, že drowové jsou svině, ale že se mezi nimi vyksytují i nějací ti "hodní" (0,0001%), ne?? :)
Uživatelský avatar
Max
Příspěvky: 101
Registrován: 23. 9. 2002, 15:08
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Max »

Jedinej dobrej Drow je mrtvej Drow $D
Chcete snad žít věčně ?
Uživatelský avatar
Themida
Příspěvky: 18
Registrován: 15. 8. 2003, 23:23
Bydliště: Middle of Nowhere
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Themida »

Max píše:Jedinej dobrej Drow je mrtvej Drow $D
Nebo znovu oživenej a plně plně pod kontrolou :-)=
Vidím dobro, schvaluji je, avšak sleduji zlo.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22590
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson »

Eh, mám dojem, že takové zobecňovaní a mluvení o "vyjímkách" je jako mluvit o Japoncích stylem: "Oni jsou šikovní, když dojde na elektroniku, a taky strašně pracovití, klidně v práci i spí. A když se jim nedaří, tak spáchají sebevraždu a nikdo se nad tím nepozastavuje."

Jasně že tohle všechno obecně asi platí, ale copak je každý Japonec takovýto ? Těch, kteří se chovají přesně takhle je dost málo ... a stejně je to i s temnýma elfama. Stačí přeci, aby jeden takový elf někoho v sebeobraněš zabil, jiný tu a tam něco ukradl, další křivě vypovídal, a už se o nich mlže říkat, že "temní elfové lžkou, kradou, jsou to křiváci" ... a tohle vztahovat na každého příchozího temného elfa. A když se takhle bude chovat většina společnosti, tak ti slušní temní elfové do ní chodit nebudou, ti horší ještě víc srážejí mínění a vznikne začarovaný kruh ... a přitom těch zlých nemusí být tak moc. Předsudky jsou lepší než skutečně špatné charakterové vlastnosti.
Uživatelský avatar
Valkira
Příspěvky: 120
Registrován: 11. 2. 2003, 16:46
Bydliště: Valhala
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Valkira »

Myslím, že tohle zobecňování je klasický rys... vnášení črnobílosti do jinak barevného světa.

Každá fantasy rasa je nějakou jednou vlastností determinována už dopředu... barbar-tupec, skřeti-ti zlí atd.
Jen lidé si mohou vybrat, tedy jen lidé se pohybují od extrému přes všechny varianty až k druhému extrému.
Myslím, že je to ypůsobeno neschopností autorů vytvořit psychologicky plastickou a propracovanou rasu. Pak dochazí k tomu, že celá rasa, všichni jedinci, jsou vytvořeni podle jednoho archetypu... jsou to jen kloni jednoho zástupce.
Dnes je dobry den na smrt.... Tvoji.
Uživatelský avatar
Drizzt
Series Freak
Příspěvky: 1349
Registrován: 8. 7. 2002, 08:44
Bydliště: Somewhere around...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drizzt »

Jerson píše:Eh, mám dojem, že takové zobecňovaní a mluvení o "vyjímkách" je jako mluvit o Japoncích stylem: "Oni jsou šikovní, když dojde na elektroniku, a taky strašně pracovití, klidně v práci i spí. A když se jim nedaří, tak spáchají sebevraždu a nikdo se nad tím nepozastavuje."

Jasně že tohle všechno obecně asi platí, ale copak je každý Japonec takovýto ? Těch, kteří se chovají přesně takhle je dost málo ... a stejně je to i s temnýma elfama. Stačí přeci, aby jeden takový elf někoho v sebeobraněš zabil, jiný tu a tam něco ukradl, další křivě vypovídal, a už se o nich mlže říkat, že "temní elfové lžkou, kradou, jsou to křiváci" ... a tohle vztahovat na každého příchozího temného elfa. A když se takhle bude chovat většina společnosti, tak ti slušní temní elfové do ní chodit nebudou, ti horší ještě víc srážejí mínění a vznikne začarovaný kruh ... a přitom těch zlých nemusí být tak moc. Předsudky jsou lepší než skutečně špatné charakterové vlastnosti.
Mno, ale co třebas říct o skřetech že jsou dobří? HA? Jeden něco ukradne, druhý někoho zabije, třetí někoho sní... nemůžeme přeci posuzovat chování celé rasy podle jedinců co? :>:o/ :>;o)
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22590
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson »

Drizzt píše:Mno, ale co třebas říct o skřetech že jsou dobří? HA? Jeden něco ukradne, druhý někoho zabije, třetí někoho sní... nemůžeme přeci posuzovat chování celé rasy podle jedinců co? :>:o/ :>;o)
Se ti klidně přiznám, Drizzte ... já nemám zlé ani skřety. Jistě, s lidmi se nemají rádi, asi jako Izraelci a Palestinci, s elfy je to ještě horší, ale přesto jsou mezi nimi i tací, kdo se snaží nebojovat a místo toho mluvit. Dá to hodně práce, ale to jsou zase předsudky a předsudky, co obě rasy rozděluje, a ne chování skřetů. Tak třeba malým skřetíkům říkají, že elfové je chytají a žerou zaživa. No, a pak skřet vidí elfa a co udělá ? Přece se nenechá sežrat, ne ? Uteče nebo bude zabíjet. U elfů a lidí je to to samé.
Takže nevidím důvod, proč by to takhle nemohlo fungovat u temných elfů.
Uživatelský avatar
svist
Příspěvky: 90
Registrován: 4. 2. 2003, 10:01
Bydliště: Praha

Příspěvek od svist »

Jasně že tohle všechno obecně asi platí, ale copak je každý Japonec takovýto ? Těch, kteří se chovají přesně takhle je dost málo ... a stejně je to i s temnýma elfama. Stačí přeci, aby jeden takový elf někoho v sebeobraněš zabil, jiný tu a tam něco ukradl, další křivě vypovídal, a už se o nich mlže říkat, že "temní elfové lžkou, kradou, jsou to křiváci" ... a tohle vztahovat na každého příchozího temného elfa. A když se takhle bude chovat většina společnosti, tak ti slušní temní elfové do ní chodit nebudou, ti horší ještě víc srážejí mínění a vznikne začarovaný kruh ... a přitom těch zlých nemusí být tak moc. Předsudky jsou lepší než skutečně špatné charakterové vlastnosti.
Myslím, že tohle zobecňování je klasický rys... vnášení črnobílosti do jinak barevného světa.

Každá fantasy rasa je nějakou jednou vlastností determinována už dopředu... barbar-tupec, skřeti-ti zlí atd.
Jen lidé si mohou vybrat, tedy jen lidé se pohybují od extrému přes všechny varianty až k druhému extrému.
Myslím, že je to ypůsobeno neschopností autorů vytvořit psychologicky plastickou a propracovanou rasu. Pak dochazí k tomu, že celá rasa, všichni jedinci, jsou vytvořeni podle jednoho archetypu... jsou to jen kloni jednoho zástupce.
Tady opravdu záleží na pojetí světa každého DM. Někdo má svět se 100% zlých skřetů/drowů, někdo s 99% někdo s 85% a někde jich se stejné procento zlých jako u lidí. (A to se nezmiňuju o světech, kde se dobro azlo vůbec nerozlišuje). Mí skřeti jsou plastičtí, přesto jich je 98% zlých, mají takovou kulturu, podlost, nenávist a brutalita jsou uctívány, soucit, úcta a jsou trestány. Navíc mají geneticky dané sklony k násilí a agresivitě výsledkem je, že lze velmi dobře paušalizovat a označit skřety za zlé.
Někdo má skřety jako tvory zplozené zlým bohem a jsou zlí už ze své podstaty. Někdo může považovat všechny rasy za sobě si rovné. Každému podle jeho gusta.
Znate nejaky zvire, co vydrzi vic nez svist?
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22590
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson »

svist píše:... Mí skřeti jsou plastičtí, přesto jich je 98% zlých, mají takovou kulturu, podlost, nenávist a brutalita jsou uctívány, soucit, úcta a jsou trestány. ...
eh, každý asi říkáme "plastičnost" něčemu jinému. No nic.
Uživatelský avatar
svist
Příspěvky: 90
Registrován: 4. 2. 2003, 10:01
Bydliště: Praha

Příspěvek od svist »

eh, každý asi říkáme "plastičnost" něčemu jinému. No nic.
Plastičnost IMHO vůbec nesouvisí z % zlých skřetů. 98% skřetů je takových, že pro paladina není hřích je zabít. Ale i mezi těmi zlými je spousta rozdílů, někteří vraždí lidi pro zábavu, jiní pro majetek, další s lidmi spolupracují, ale ochotně zradí.......
Znate nejaky zvire, co vydrzi vic nez svist?
Odpovědět

Zpět na „O hraní obecně“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 5 hostů