Nacisti a okultismus

Obecné diskuze nezávislé na herním systému či světě.
Odpovědět
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Příspěvek od Argonantus »

Problém je, že neznám fakta z žádného alespoň trochu rozumného zdroje.
Vědecký tým sestávající z Nikoly Tesly, Einsteina a von Neumanna sám o sobě moc nebudí moji důvěru.
Byl bych ochoten věřit, že se nestalo vůbec nic, a je to vymyšlené od A do Z.
Uživatelský avatar
lotrando
Příspěvky: 586
Registrován: 28. 6. 2007, 09:28
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lotrando »

Já jsem to teda odkoukal z archivu a ten pán co tvrdil, že modrobílý záblesk je průvodním jevem prolomení časoprostoru je šéfredaktorem čeho? Našel jsem nějakej www.osud.cz, kde někdo podobného jména figuruje.

Jinak vlastní pořad je strašnej blábol, jen spekulace obalené do hávu tajemna, konpsirace atd. Ještě chybělo říct, že otěvřeli červí díru na Sirius, odkud knám přicházejí mimozemšťané a , že pravda je tam venku.

EDIT: je to ten server, dokonce se tam holedbá, jakou vzbudil vlnu zájmu. :eyecrazy:
Petr "Lotrando" Kulda
Uživatelský avatar
hugo
Příspěvky: 387
Registrován: 6. 2. 2007, 16:31
Bydliště: Čistší část Smogové kotliny

Příspěvek od hugo »

Jerson píše:Hugo, já jsem tak trochu doufal, že tam zazní alespoň něco z toho co jsi říkal, jako "uvěřitelnější teorie", ale oni tam místo toho prohlásili, že si to jako vymyslil Clarke, aby na žádost armády odvrátil pozornost od výzkumu atomové bomby.

Takže teď je čas zeptat se tě na detaily, pokud je chceš sdělit.
Dobre pracuju na tom, zkusim dopatrat zdroj odkud jsem cerpal, prozatim:

Podle toho co si vzpominam, se melo jednat o neco podobneho jako projekt Window pro letectvo, ale pro namornictvo, tedy o RADAROVOU "neviditelnost" a nikoli o fyzickou neviditelnost nebo cloaking.

Snaha byla o rozmitani elektromagnetickeho paprsku, kterzy by sice na obrazovce radaru vytvoril velky flek, ale z nej by uz neslo urcit, zda se v tom fleku vyskytuje jedna lod vybavena prislusnym zarizenim, a nebo je v nem schovan konvoj.

linky:

http://en.wikipedia.org/wiki/Philadelphia_Experiment

http://www.history.navy.mil/faqs/faq21-1.htm oficialni

http://www.science-explorer.de/philadel ... fakten.htm

zajimave je, ze Clarka jsem zde nenasel, ani jsem zde nenarazil na mikrovlne zareni a o radarove neviditelnosti je tam jen zminka jaksi mimochodem(?!)

----
Nicmene a ted budu ponekud spekulovat: pokud jisty veteran ktery slouzil na lodi Engstrom (viz prislusny clanek na wikipedii) zde zminuje kanal http://en.wikipedia.org/wiki/Chesapeake ... ware_Canal, kterym by bylo mozne pro Eldridge procestovat z mista A (Filadelfie) na misto B (Norfolk) a zpet behem jednoho dne. (az potud Wikipedie)

A pak by bylo mozne (zacina spekulace) uvazovat, experiment se seredne nepovede, dejme tomu, ze se podari skutecne vygenerovat obrovskou mikrovlnou troubu, co s tou spousti, tady (ve Filadelfii) se to vylozit neda. Dobre proplujeme kanalem do mista B, uklidime ten svinec, ty co to prezili a zcvokli se dame do blazince a vratime se zpatky mezitim, se musi vymyslet co rekneme ven...
Uživatelský avatar
Ebon Hand
Temný paladin
Příspěvky: 1806
Registrován: 13. 5. 2003, 15:07
Bydliště: Čertův příbytek

Příspěvek od Ebon Hand »

Já se ještě vrátím k raketám, protože Philadelphský experiment byl první díl Detektoru, který jsem viděl a asi i poslední... :-?
Zprávy jak z Hromu (pro znalé $D )

Jersone, celou dobu se bavíme o skutečných raketách, von Braunovi a Peenemünde. A ty se žačneš ohánět kaťušema, sorry příteli, ale motáš jablka s hruškami. Ruské kaťuše, nebo spojenecké HVARy mají své německé ekvivalenty, ale o tom jsme se nebavili. To je stejné jako bychom se bavili o dělostřelectvu a ty si argumentoval pistolema. Je to podobný, střílí to, ale tím to končí.

Za WW2 neměl nikdo jiný skutečné rakety (rozuměj řiditelnou věc schopnou nést užitečný náklad) a nikdo ze spojenců k tomu neměl ani slušně nakročeno. Rusové postavili svou poválečnou raketovou techniku na V2 a na náporových motorech z V1. A Amíci si rovnou přivedli von Brauna s týmem, aby jim rakety konstruoval v lini vývoje z V2 a první pořádná raketa startující z White Sands byla V2.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson »

Ebone, já když se bavím o "raketách", tak jsem měl namysli všechny raketové zbraně (asi jsme si to měli vyjasnit už na začátku). Američané a rusové nezkoušeli postavit velké rakety (dejme tomu s nosností přes půl tuny trhaviny), takže si vystačili s tuhým palivem a bez gyroskopu.

Nicméně věřím, že kdyby velkou raketu potřebovali, tak by velice rychle zjistili, že potřebují kapalné palivo, stabilizaci a další srandy, a že by takové rakety sestavit dokázali, protože stejně jako Němci měli nadšence, kteří se konstrukcí takových raket už pár (desítek) let zabývali. Tedy u američanů o takových lidech vím najisto.

Stejně tak si myslím, že kdyby s němci dostali do situace, že by potřebovali obří bombardér, tak by postavili svůj ekvivalent Flying Fortress. V případě raket na jedné nebo bombardérech na straně druhé nemůžu říct, jestli byto jedni dokázali lépe než druzí a za jak dlouho. Ale nemám důvod se domnívat, že by to nedokázali vůbec.

-----------------------------

To radarové maskování mi přijde jako docela dobré vysvětlení - osobně by mě zajímalo, čím ho napájeli (a čím měli napájet podle zastánců teleportace a "rozkmitání časoprostoru) jejich zařízení.) I když na rušivý radarový signál by nemuselo být třeba nijak velkých výkonů, a pořád by to bylo dost na usmažení lidí.
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Příspěvek od Argonantus »

Ebon praví o raketách prakticky to samé, co já o pár postů dřív.

Samozřejmě, že pokud se v moderní době nějaká dostatečně velká a bohatá mocnost na něco vrhne, pak to dokáže vybudovat skoro z ničeho.
Cesta na Měsíc je vzorný příklad; při Kennedyho projevu na počátku šedesátých měli Američani opravdu jen to svaté nadšení a horu peněz.

Nicméně i tak jsou roky vývoje zkrátitelné jen do jisté míry. Ty roky experimentů v Peenemümnde by se přeskočit nijak nedaly; Němci se dostali k raketám této třídy vlastně na konci války (kdy už byla prohraná), V2 vlastně do ní moc nezasáhly; a kdyby poraženi nebyli, Američani by se k tomu dostali možná ještě později, než ve skutečnosti. O Rusech ani nemluvě; ti neměli vůbec z čeho začít; uloupením V2 se pohnuli asi tak o deset let.

V případě spekulace "kdyby Hitler neprohrál válku" by byla zřejmě první družice německá a kosmonaut taky.

Což je zajímavý opačný konec německého okultního třeštění; na jedné straně je pravda, že to byla banda bláznů, ale na straně druhé je také očividné, že jejich technika byla špičková a věda taky.
Uživatelský avatar
hugo
Příspěvky: 387
Registrován: 6. 2. 2007, 16:31
Bydliště: Čistší část Smogové kotliny

Příspěvek od hugo »

Argonantus píše:...že jejich technika byla špičková a věda taky.
A to i presto, ze si vyhnali mnozstvi mozku vetsi nez male kvuli rasevo nevhodnosti.

Mno nic.

A mimochodem abych se Jersona zastal. Zalezi na tom, co si vezmete pod pojmem raketa. jestli to vezmete podle mustru veci, ktera leta na reaktivni pohon bez niceho dalsiho, tak ma Jerson pravdu. Ono raketa jako takova nespecifikuje nic vic, nez zpusob pohybu a pohonu, o nejakem druhu a typu raket nevypovida nic.

Druhak Argo, nejsem si jisty, zda Rusove neukoristily, krom spousty hotovych/nehotovych raket V2 resp A4 take mnoho personalu nizsi a stredni kvalifikace. Zase bacha na vec, Rusum se musi nechat to, ze na zpetne inzenyrstvi a pajcovani nejsou spatni.
Uživatelský avatar
hugo
Příspěvky: 387
Registrován: 6. 2. 2007, 16:31
Bydliště: Čistší část Smogové kotliny

Příspěvek od hugo »

Ebon Hand píše:Já se ještě vrátím k raketám, protože Philadelphský experiment byl první díl Detektoru, který jsem viděl a asi i poslední... :-?
Zprávy jak z Hromu (pro znalé $D )
Herdek taky si budu ten zaznam asi muset pustit, protoze takova Ueber sracka to musi stat za to, hehehehe.
Jinak s tebou Ebone souhlasim, ze porad jest kvalitativne na nizi a omyla uz mnohokrate omlete
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson »

hugo píše:Herdek taky si budu ten zaznam asi muset pustit, protoze takova Ueber sracka to musi stat za to, hehehehe.
Nedělej to. Já jsem vydržel až do konce s největším sebezapřením a jen proto, že jsem doufal, že by na konci mohli říct právě něco o "radarové neviditelnosti", což bych jim uvěřil.
To siraději zapal cigaretu - ta ti zkrátí život jen o čtyři minuty, jeden Detektor o půl hodiny (nebo jak dlouho trvá).
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Příspěvek od Argonantus »

Oni Rusové vůbec nejsou špatní inženýři; spousta jejich válečných věcí byla skvělá; spojení těch V2 ostatně byl taky jejich nápad; slabé místo bylo jen v tom, že to prostě nikdy předtím nezkusili a konkurence měla ohromný náskok.

Vožď to ovšem neomylně postřehl ještě včas, že ty rakety budou důležitá věc. Na tohle měl oko. Kdyby neměl, studená válka by se vůbec nekonala.
Ale to už je jiný okultismus jiné party.
Uživatelský avatar
Ebon Hand
Temný paladin
Příspěvky: 1806
Registrován: 13. 5. 2003, 15:07
Bydliště: Čertův příbytek

Příspěvek od Ebon Hand »

EDIT: Sakra mezitím se ta diskuze posunula.. Tudíš můj poslední přísěvek na téma rakety..

No já nesouhlasím s tím, že kdyby rusové a američani přeci jen chtěli, tak by to v rozumném časovém období dokázali, rozumějme v intencích WW2.
Velké řiditelné rakety jsou naprosto specifické odvětví, se kterým až do současnosti dokázalo vapořádat jen nemnoho zemí a to je dnes doba hypermoderní a technologická. Je potřeba si říci, že v době WW2 běžní lidé topili v kamnech. A neřiditelné rakety jsou jen takový lepší ohňostroj, to měli všechny zúčastněné strany a Číňani před staletími.

Dám ti podobný příklad, strategický bombardér. Velké specifikum amerického letectví. A bavíme se o letadle kvalit strategického bombardéru, nikoliv čtyřmotorový dopravní letoun.
Němci se o vývoj strategického bombardéru pokoušeli celou války a kriticky řečeno, projekt se nikdy nedostal do fáze skutečné masové použitelnosti (Heinkel He-177 Greif).
Rusové se o podobný projekt snažili a nakonec natvrdo okopírovali B-29 do poslední šroubku, včetně přesného převodu palcové soustavy do metrické (každé zaokrouhlení znamená buď zmenšení pevnosti, nebo větší hmotnost letadla a následné snížení nosnosti).
Ať chtěli, jak chtěli, tak se jim to nepovedlo. Což mi přijde dost podobné případu raket.
Ale tím naprosto opouštíme okultismus a věnujeme se inženýrství.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson »

Necháme rakety plavat, kdyžtak to probereme na Slezině.
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Příspěvek od Argonantus »

Mne by zajímal ten Svatý grál, když ho tak pěkně připomněl Boubaque.

Co to ten Himmler tak nadšeně četl, že ho to zblblo? Wolframa von Eisenbach? Poslouchal Wagnerovy opery? Nebo nějakého soudobého šílence?
A proč hledal Grál v Tibetu, když každý kojenec ví, že se hledá buď ve Svaté zemi, nebo v západní Evropě?
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson »

Nevím že by Himmler hledal v tibetu Grál - pokud vím, vedla ho tam myšlenka, že se v Tibetu nachází potomci starší rasy.
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Příspěvek od Argonantus »

Jerson:

aha, tak to mám zmotané. Co měl tedy Himmler společného s Grálem? měl vůbec něco?
Odpovědět

Zpět na „O hraní obecně“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Semrush [Bot] a 9 hostů