Vlkodlaci proti upírům

Obecné diskuze nezávislé na herním systému či světě.

Co vítězí u vás?

Upíři
21
44%
Vlkodlaci
27
56%
 
Celkem hlasů: 48

Sosacek
Příspěvky: 25734
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

Nodiron: zalezi na tom, jestli mas rad slovo ROZŽVLECHT. :-)=
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Uživatelský avatar
Nodiron
Příspěvky: 174
Registrován: 12. 10. 2007, 18:36
Bydliště: Trenčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nodiron »

Sosacek píše:Nodiron: zalezi na tom, jestli mas rad slovo ROZŽVLECHT. :-)=
Nemám, neviem, čo je to ? :>;o) :-)= :s_grin:



A vlkodlaci sú najlepší!! :beer:

Hrám: nič, ale chcel bych
Vediem: Družinu DrD+
čítam: Všetko, čo mi príde pod ruku.
Uživatelský avatar
Jiron
Rytíř
Příspěvky: 2321
Registrován: 16. 10. 2004, 16:34

Příspěvek od Jiron »

Rozžvlecht je zároveň citoslovce ("vlkodlak mávl tlapou, rozžvlecht ozvalo se pod jeho spáry") a zároveň podstatné jméno ("Vlkodlak se rozhlédl kolem sebe. Toto byl pěkný rozžvlecht."). Často bývá použito též jako sloveso ("Vlkodlak svého nepřítel doslova rozžvlechtnul, všude kolem se povalovali jeho kusy.").

Jedná se o způsobený masakr, většinou do stavu plochého (vhodné synonymum je Rozmáznout v případě slovesa), za mohutného zastoupení tělesných tekutin. Přesto to ovšem neznamená cíl rozdrtit jedinou ranou jako to popisuje citoslovce čvacht. Může se tedy jednat o mnohonásobné trhání na kusy dost malé aby nezabíraly příliš mnoho prostoru.
Jeden moudrý muž kdysi řekl: "To, ze mas na něco právo, neznamená ze nejsi č***k, když to uděláš."
Uživatelský avatar
Nodiron
Příspěvky: 174
Registrován: 12. 10. 2007, 18:36
Bydliště: Trenčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nodiron »

Jiron píše:Rozžvlecht je zároveň citoslovce ("vlkodlak mávl tlapou, rozžvlecht ozvalo se pod jeho spáry") a zároveň podstatné jméno ("Vlkodlak se rozhlédl kolem sebe. Toto byl pěkný rozžvlecht."). Často bývá použito též jako sloveso ("Vlkodlak svého nepřítel doslova rozžvlechtnul, všude kolem se povalovali jeho kusy.").

Jedná se o způsobený masakr, většinou do stavu plochého (vhodné synonymum je Rozmáznout v případě slovesa), za mohutného zastoupení tělesných tekutin. Přesto to ovšem neznamená cíl rozdrtit jedinou ranou jako to popisuje citoslovce čvacht. Může se tedy jednat o mnohonásobné trhání na kusy dost malé aby nezabíraly příliš mnoho prostoru.
Díky moc, už rozumiem. :D

Hrám: nič, ale chcel bych
Vediem: Družinu DrD+
čítam: Všetko, čo mi príde pod ruku.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson »

Když už jsme u toho, jsou vlkodlaci spíše psovití nebo spíše kočkovití?

On je vtom totiž docela podstatný rozdíl, psovití jsou do všeho tlamou a tlapy mají jen jako hodně hodně pomocné, zatímco kočkovití používají mnohem více tlapy, pokud zrona nepotřehují chytit něco tak velkého jako jsou sami (nebo většího).

Takže vlk je schopen někoho rozžvejkat, ale ne rozdrásat, u koček je to napřed drásání, případně jedno dvě kousnutí - a žvejkání až pak.

To že vlkodlaci mají jak ostré zuby, tak drápy jako břitva mi přijde jako docela ubohé munchkinování od jejich autorů.
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15030
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pieta »

Jerson píše:Když už jsme u toho, jsou vlkodlaci spíše psovití nebo spíše kočkovití?
Vlkodlaci jsou spíše zvířecí.
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Příspěvek od Argonantus »

Podstata vlkodlaka je munchkinovská.

Na počátku je ten problém s hmotností; vlk je velký jako člověk, čili lehce přerostlý; jinak z jednoho vlka by asi nebyl důvod mít nějaké velké obavy (problém bývají tradičně vlci).

Tím už je jaksi dané, že vlkodlak je supervlk.

Upír je taky munchkinovský, ostatně. Maník, co saje krev, by nestál za řeč.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson »

Vlkodlak i upír jsou potvory nebezpečné i jak jednotlivec. Tedy nic, co by se vymykalo schopnostem jediného člověka.

Spíše mi šlo o to, že starší vlkodlaci útočili prostě jako vlci, tlamou, stejně jako starší upíři byli sice rychlí a uměli se proměňovat, ale jejich "útok" byl založen spíše na strachu, který jejich oběť paralyzoval nebo zbavil rozvahy.

Zatímco upíři dnes jsou smrtelně rychlí a to tak, že prostě provádějí rychlé pohyby a útoky, útočí kousáním a často i drápy, a vlkodlaci to samé.

Prostě jak alieni, jeden i druhý. Už jim chybí jen útok ocasem.
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10160
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Příspěvek od ilgir »

To souvisí s tím, že v žádném filmu jsem zatím nenašel vlkodlaka, který by aspoň přibližně odpovídal mým idealistickým představám. Vždy to byly takové podivné kreatury.
Už jim chybí jen útok ocasem.
Vlkodlaci naštěstí nemají ocas. $D (Aspoň ti staroangličtí.)
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson »

Teď jsem chtěl napsat o jednom obrázku, ale raději nic 8)
Uživatelský avatar
Jiron
Rytíř
Příspěvky: 2321
Registrován: 16. 10. 2004, 16:34

Příspěvek od Jiron »

Ano my víme jaký máš na mysli. Musím říci, že vlkodlaci v Underworld se docela blíží mojí představě.
Jeden moudrý muž kdysi řekl: "To, ze mas na něco právo, neznamená ze nejsi č***k, když to uděláš."
Uživatelský avatar
Nodiron
Příspěvky: 174
Registrován: 12. 10. 2007, 18:36
Bydliště: Trenčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nodiron »

Jiron píše:Ano my víme jaký máš na mysli. Musím říci, že vlkodlaci v Underworld se docela blíží mojí představě.
Vlodlakov áno, ale upíri... :doh: nie celkom.

Hrám: nič, ale chcel bych
Vediem: Družinu DrD+
čítam: Všetko, čo mi príde pod ruku.
Uživatelský avatar
Jiron
Rytíř
Příspěvky: 2321
Registrován: 16. 10. 2004, 16:34

Příspěvek od Jiron »

Musím říci, že i většina upírů se mi v Underworld docela líbila. Ta blondýnka byla velmi roztomilá...
Jeden moudrý muž kdysi řekl: "To, ze mas na něco právo, neznamená ze nejsi č***k, když to uděláš."
Uživatelský avatar
Peekay
Příspěvky: 5532
Registrován: 4. 2. 2007, 12:11
Bydliště: Foxdale Manor, Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peekay »

Jiron píše:Musím říci, že i většina upírů se mi v Underworld docela líbila. Ta blondýnka byla velmi roztomilá...
V tom pripade ta asi potesi, ze existuje serial o upiroch, kde hra hlavnu zensku rolu ;)
"Ve světě DrDII je mnoho mísat, která jsou plná démovů."
- Pieta

"When I became a man I put away childish things, including the fear of childishness and the desire to be very grown up."– C. S. Lewis
Uživatelský avatar
Jiron
Rytíř
Příspěvky: 2321
Registrován: 16. 10. 2004, 16:34

Příspěvek od Jiron »

Ano to mě těší.
Jeden moudrý muž kdysi řekl: "To, ze mas na něco právo, neznamená ze nejsi č***k, když to uděláš."
Odpovědět

Zpět na „O hraní obecně“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů