Sú vaši spoluhráči aj vašimi priateľmi?

Obecné diskuze nezávislé na herním systému či světě.

Stretávate sa voľne so spoluhráčmi aj inde ako pri hraní?

Nie.
2
3%
S niektorými občas áno.
6
10%
S niektorými sa "dobrovoľne" stretávam často aj mimo hru - v pohode známi, kamoši.
4
7%
Niektorí patria medzi mojich najlepších priateľov.
18
31%
Áno, skoro celá skupina aspoň občas niečo podnikne spoločne.
8
14%
Áno, sme dobrá parta a robíme spolu kopu vecí.
19
33%
Iné: ...
1
2%
 
Celkem hlasů: 58

Uživatelský avatar
Bifi
Motivátor; Moderátor
Příspěvky: 7484
Registrován: 3. 3. 2005, 12:24
Bydliště: hanzové mesto Brémy

Sú vaši spoluhráči aj vašimi priateľmi?

Příspěvek od Bifi »

Zaujímalo by ma, nakoľko sú herné skupiny aj skupinami ľudí, ktorí by sa stretávali aj pokiaľ by nehrali RPG. Kdesi som čítal radu (parafrázujem): "Choďte s vašimi (potenciálnymi) spoluhráčmi von, na pivo, do kina, či si s nimi zahrajte nejakú inú hru. Ak si s nimi nerozumiete ako ľudia, nehrajte s nimi RPG."

Čo si o tejto rade myslíte a ako je to u vás?
Naposledy upravil(a) Bifi dne 19. 8. 2007, 14:31, celkem upraveno 2 x.
"Modern roleplayers own too many rule books and not enough story books and history books." :arrow? Play the worlds, not the rules
Môj príležitostný Youtube kanál Karpatské bunkre


Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo »

Vetsinu lidi, se kterymi hravam, jsou moji pratele. Mnoho z nich znam dele nez s nimi hraji RPG a nektere z nich povazuji za sve nejlepsi pratele.

Co se tyce te rady, asi s ni souhlasim. Jen u me to nekdy trva trochu dele, nez zjisti, ze mi nekdo opravdu nesedna. Ale nastesti se to stava jen zridka.

Kazdopadne pridal bych jeste jinou poznamku. Ne vsichni opravdu dobri pratelke jsou pro nas opravdu dobri hraci (tedy hraci se kterymi si opravdu sedneme).
Uživatelský avatar
boubaque
bubák; Moderátor
Příspěvky: 6644
Registrován: 2. 10. 2006, 19:49
Bydliště: Brno/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od boubaque »

Nejlíp mi sedla možnost "Niektorí patria medzi mojich najlepších priateľov." ale mám potřebu se k ní ještě vyjádřit...

V naší pravidelné herní skupině je včetně mě 5 lidí (momentálně 4, protože jeden je momentálně dlouhodobě mimo ČR, ale počítám ho taky). Dva z nich jsou mí nejlepší kamarádi, ale i s dalšími dvěma jsme kamarádi se vídáme na společných akcích. Málokdy se ale celá naše skupina sejde někde celá, protože to už bychom asi hráli :D

Každý ale máme i jiné zájmy a kamarády, navíc hrajeme poměrně často, takže nejčastěji se vidíme při hře.

EDIT: a k tomu doporučení... hm, nevím. Samozřejmě na tom asi něco je, ale pokud to není nějaká valožená averze, tak v tom problém nevidím. Při dlouhodobé hře se lidi poznají a pokud někomu někdo nesedí, pozná se to myslím celkem brzo a řešení se podle mých (zatím jenom nepřímých) zkušeností vyvrbí samo.
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)
Hraju/vedu: D&D 5e, Svitky hrdinů, Příběhy Impéria
Další oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch, Wushu
Vlastnoruční heartbreaker: Fossa (Fate to Old School System Adjustment)
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9334
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Sú vaši spoluhráči aj vašimi priateľmi?

Příspěvek od Quentin »

Bifi píše:Zaujímalo by ma, nakoľko sú herné skupiny aj skupinami ľudí, ktorí by sa stretávali aj pokiaľ by nehrali RPG. Kdesi som čítal radu (parafrázujem): "Choďte s vašimi (potenciálnymi) spoluhráčmi von, na pivo, do kina, či si s nimi zahrajte nejakú inú hru. Ak si s nimi nerozumiete ako ľudia, nehrajte s nimi RPG."
pro napnutejsi atmosferu HnS s prislibem stylu DM vs hraci je mozna lepsi kdyz sve hrace neznas prilis dobre a jsou to jen znami nebo nahodni kolemjdouci.

pokud ale chces delat nejakou pribehovou hru, chces si ji v klidu uzit a nehadat se o pravidlech, tak budou lepsi letiti pratele. Po tolika sezenich a prihodach z jinych her (serm, larpy, world of warcraft, magic the gathering...) po tolika spolecnych zazitcich (stehovani vyhoreleho bytu, smrt v rodine, nebo jen filmove vecery a mejdany) jsou ti blizsi a vis co je bavi a oni vedi co bavi tebe. Je pak snaze poznat co vsichni od hry ocekavaji a jsou mnohem ochotnejsi debatovat nebo delat kompromisy.
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson »

V mojí družině nemám žádné "přátele" - až na jednu holku jsem se s nimi jinak než na hře nesešel, i když je považuju za své kamarády.

V pražsdké skupině jsou naopak lidé, se skterými jsem se častěji setkal mimo hru. Také je pokládám za kamarády, tedy většinu z nich.
Uživatelský avatar
lotrando
Příspěvky: 586
Registrován: 28. 6. 2007, 09:28
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lotrando »

téměř výhradně přátelé, sem tam se ukáže někdo nový, když vydrží patří mezi kamarády :). Zpravidla je s někým ve vztahu přítel.

Na cokoliv vážnějšího, je hraní s přáteli sázka na jistotu.

S úplně cizími lidmi moc nehraji, je to dáno i šancí k takové hře se dostat, moc jiných skupin z okolí neznám. Kdysi jsem dělal nějakou záležitost pro veřejnost v rámci pionýráku (prostory ke hraní), tam jsme tenkrát posbírali dost lidí co s náma hrajou dodnes.
Petr "Lotrando" Kulda
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10160
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Příspěvek od ilgir »

Moji přátelé jsou i mými spoluhráči.
Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zrzavec »

Jsme jedna parta lidí, podníkáme spolu spoustu nejrůznějších akcí. Jako hráči si občas sedneme, občas nesedneme. A co víc, občas se i pohádáme, ale jinak jsme takoví normální.

S lidmi, se kterými si nesednu jako člověk si nesednu ani ve hře. Ale s lidmi, se kterými si sednu jako člověk si ve hře občas nesednu.
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15030
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pieta »

Já mám tak trochu problém s přátelstvíma, samovolně směřuju k poustevnictví a sólovosti, takže hry jsou pro mě často nejpevnější pouto, které mě k někomu váže; spoustu akcí podnikám se spoluhráčema i mimo hru (oslavy narozek, výlety, posezení), ale s přehledem nejčastějš se s nima vídám na hrách. Když s někým, i když ho beru za kamaráda, přestaneme hrát, tak četnost kontaktu rapidně klesne; ale potkáváme se třeba na netu.
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
hugo
Příspěvky: 387
Registrován: 6. 2. 2007, 16:31
Bydliště: Čistší část Smogové kotliny

Příspěvek od hugo »

v podstatě všichni přátelé, ještě dříve než se začalo hrát.

Pieta: meiner meinung nach přátelství není o tom se vídat nebo nevídat často, spíš o tom, že máš li problém přítel/kamarád ti pomůže. (aneb v nouzi poznáš přítele, případně: dobrou radu v nouzi dá ti každý přítel, ale málo který dáti v nouzi mouky pytel).
Uživatelský avatar
Bifi
Motivátor; Moderátor
Příspěvky: 7484
Registrován: 3. 3. 2005, 12:24
Bydliště: hanzové mesto Brémy

Příspěvek od Bifi »

Výsledky sú veľmi pekné - väčšina hlasujúcich aspoň časť zo svojich spoluhráčov považuje za svojich priateľov. Niektorí už odpovedali aj na ďalšiu otázku, ktorá sa tisne na jazyk:

Boli vaši spoluhráčmi aj vašimi priateľmi ešte predtým, než ste začali hrať?

Prípadne zažil niekto to, že z priateľa sa stal len spoluhráč?
"Modern roleplayers own too many rule books and not enough story books and history books." :arrow? Play the worlds, not the rules
Môj príležitostný Youtube kanál Karpatské bunkre


Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Corvus
Příspěvky: 1812
Registrován: 3. 5. 2005, 13:53
Bydliště: BA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Corvus »

vacsina mojich skupin v ktorych som hral sa dala dokopy pre hranie a vacsinu ludi som pred tym nepoznal a casom sa z nas stali kamarati (z niektorych aj priatelia) a stretavame sa castejsie aj mimo hry.

v aktualnej skupine je to podobne. niektorych som poznal z netu. a aj annun funguje ako nasa zakladna. najnovsi priselec je ale clovek uplne mimo, na forum nechodi, nestretava sa s nami... to povazujem trochu za problem.
There's nothing in the universe cold steel won't cut.

On eternal hold: d20 Warheart
Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zrzavec »

Myslím, že s některými ze skupiky bych se nespřátelil kdyby nebylo hraní a kdyby hraní skončilo, asi bych se s nimi vídal sporadicky. ne, že bych je neměl rád, ale naše řeč by se změnila na dva cizí jazyky. :-D
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
Uživatelský avatar
Alaris
Příspěvky: 133
Registrován: 7. 4. 2007, 17:12
Bydliště: Ostrava černa, děvucha věrna...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alaris »

Ano, moji spoluhráči patří mezi mé nejlepší, dlouholeté přátele a kromě drd máme společné i mnoho jiného. DrD je ale naši nejoblíbenější zábavou, takže se scházíme hlavně u něj.
Uživatelský avatar
Wan-To
Rebel
Příspěvky: 2967
Registrován: 2. 8. 2006, 18:33
Bydliště: Praha

Příspěvek od Wan-To »

Teď už ani nevím, pro co jsem hlasoval... Každopádně, setkávám se s hráči, se kterými se jako s lidmi nesednu. A s těmi si pak nesednu ani ve hře; většinou protože se s takovými lidmi nedokážu dohodnout na nějakém rozumném kompromisu.
Odpovědět

Zpět na „O hraní obecně“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů