Komunita roleplayerů

Obecné diskuze nezávislé na herním systému či světě.

máte rádi fantastiku?

ano
27
87%
ne
4
13%
 
Celkem hlasů: 31

Uživatelský avatar
Raven
Příspěvky: 4217
Registrován: 6. 11. 2006, 07:40
Bydliště: Brumov

Komunita roleplayerů

Příspěvek od Raven »

Tímto tématem a hlasováním bych chtěla zjistit, zda v naší komunitě skutečně existují lidé, kteří nemají s fantastikou nic společného kromě toho, že hrají RPG.
A pokud SKUTEČNÌ existují (dosud jsem je považovala za pouhý mýtus), tak...
PROČ?
"Make BDSM, not war, sister."
Argonantus
.
Příspěvky: 18112
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Příspěvek od Argonantus »

Tož, to je těžké.

Fantastiku mám rád (i tu fandomovou vlastně skoro nečtu, přiznám se), ale nikdy jsem nebyl na žádném "conu", nebyl v žádné fantasy komunitě, a nemám pocit, že by mi to chybělo (spíš mne to děsí - jak kdosi trefně pravil, na "cony" jezdí jen Vrbenská a úchylové.).

Zdejší fóru, jsem našel tak, že jsem dal do googlu "Jerson".
RPG jsem objevil tak, že jednoho dne přinesl můj bratr pravidla DrD. (nejspíš je někde koupil - ten už tuplem není členem ničeho)

Takže vážně nevím, jak odpovědět.
Uživatelský avatar
Fritzs
Příspěvky: 6299
Registrován: 9. 5. 2005, 21:47
Bydliště: Brno

Příspěvek od Fritzs »

Hlasoval sem, že ne... dřív sem měl fantastiku výrazně raději než jinou literaturu, nicméně to opadlo, takže dnes už v podstatě nerozlušuju, je to fantastika, není to fantastika, ale spíš se řídím heslem líbí/nelíbí...

Každopádně proti fantastice jako takové nic nemám, jenom nechci psát, že ji mám rád, když můj vztah k fantastice je z tohoto hlediska neutrální, kterážto možnost mi tam chyběla, tak sem zvolil ne...

Každopádně každej měsíc kupuju Ikarii, takže tak zle na tom zas nejsem :wink:
-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!
Uživatelský avatar
Raven
Příspěvky: 4217
Registrován: 6. 11. 2006, 07:40
Bydliště: Brumov

Příspěvek od Raven »

na "cony" jezdí jen Vrbenská a úchylové.
jsem úchyl...
+proč bych měla být úchyl?
Cony si každý neznalec představuje jako slet okostýmovaných šílených trekkies.
Ale tak to není...
Já popravdě řečeno na cony jezdím hlavně z toho důvodu, že právě na nich mám pocit, že NÌKAM PATŘÍM a že ti lidé kolem mě, jsou stejní jako já...
"Make BDSM, not war, sister."
Sosacek
Příspěvky: 25787
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

Raven píše: že ti lidé kolem mě, jsou stejní jako já...
Stejni uchylove? :-)= $D

Hlasoval jsem ne, jelikoz je mi fantastika posledni dobou ukradena.
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Uživatelský avatar
Fritzs
Příspěvky: 6299
Registrován: 9. 5. 2005, 21:47
Bydliště: Brno

Příspěvek od Fritzs »

Raven: Když já sem byl na pragoconu, tak sem měl těžkej pocit, že semka nepatřím... aspoň že tam byla RPG sekce, kam se m zapad...

Nicméně existuje jedna akce, kerou nevynechávám, a to je Animefest... nicméně tam já taky nepatřím, nějaké pseudovtipné prezentace o růžových mecha a "balení otakyň" mě nezajímají a tak mám občas nepříjemnej pocit, že patřím mezi to málo, keré tam přišlo fakt hlavně kvůli anime, jak kvůli lidem...
-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!
Uživatelský avatar
Raven
Příspěvky: 4217
Registrován: 6. 11. 2006, 07:40
Bydliště: Brumov

Příspěvek od Raven »

jo, ale já to myslím tak, že ti lidé na conech jsou vám bližší než vaše normální okolí (práce, škola, rodina...).
V komunitě samozřejmě existují další podkomunity", takže tam narazíte na trekkies, starwarsáky, roleplayery atp.

Je jasné, že každý roleplayer v SF komunitě se pak automaticky zařadí do jakési RPG odnože, protože to je jeho domov $D
"Make BDSM, not war, sister."
Uživatelský avatar
Fritzs
Příspěvky: 6299
Registrován: 9. 5. 2005, 21:47
Bydliště: Brno

Příspěvek od Fritzs »

Raven: Ale RP nemá s SF komunitou v prvé řadě nic společného, proč by vůbec RPGčkař jezdil na cony...
-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!
Uživatelský avatar
Corvus
Příspěvky: 1812
Registrován: 3. 5. 2005, 13:53
Bydliště: BA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Corvus »

som sa v zivote zucastnil na dvoch conoch: comics salon (kde som sa hlavne siel zoznamit s urcitymi ludmi) a slavcon kde som robil Open Gaming.... to je aj odpoved na to co RPGckar robi na cone $D
There's nothing in the universe cold steel won't cut.

On eternal hold: d20 Warheart
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22629
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson »

Fantastiku moc nečtu, vlastě čím dál méně. Fantasy vůbec, kromě Zeměplochy, a Sci-fi jen občas. Byl jsem na Southconu a Pragoconu, nejsem v žádné fandovské komunitě.
Uživatelský avatar
Jiron
Rytíř
Příspěvky: 2321
Registrován: 16. 10. 2004, 16:34

Příspěvek od Jiron »

Já jsem vývojově zdá se na stejné trati jako Fritz ale jen o kousek za ním. Hlasoval jsem, že ano ale poslední dobou mi to je vážně jedno. Musím říci, že přestávám pomalu ale jistě hrát RPG Fantasy. A když tak s nějakými silně nefantasy prvky (například eliminace ras jako jsou elfové a trpaslíci). Asi jsem se toho žánru přejedl ale neznamená to, že ho nemám rád.
Jeden moudrý muž kdysi řekl: "To, ze mas na něco právo, neznamená ze nejsi č***k, když to uděláš."
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo »

Co znamená přesně "máte rádi fantastiku"?

Pokud to znamená že jsem do ní zažranej a nečtu nic jiného, tak NE
Pokud to znamená že máte k ní pozitivní vztah a preferuje te ji, tak spíše NE (dřív to tak bylo ale v současné době jsem nečetl "klasické fantasy" už pěkně dloho
Pokud to znamená, má te k ní kladnější vztah (něco jste četli) ale čtete i něco jiného, tak ANO.

Každopádně je to clekem irelevantní, protože i když jsem fantasy dříve celkem četl, tak jsem se k ní dostal přes RPG. Respektive nejprve jsem hrál DrD a potom až četl Hobita. $P
Argonantus
.
Příspěvky: 18112
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Příspěvek od Argonantus »

Raven píše:jo, ale já to myslím tak, že ti lidé na conech jsou vám bližší než vaše normální okolí (práce, škola, rodina...).
To je právě to, co já za moc normální nepovažuju.
Neumím si představit, jak by mi nějaká komunita mohla být bližší, než rodina.*

Autorem toho sloganu o úchylech je jistý Divous z Pervnosti, který zase patřil ke komunitě šermířů.

*možná je potíž v tom, že "rodina" znamená pro Raven a mne něco úplně jiného; já si svoji rodinu vytvořil, kdežto ona ji nafasovala.
Uživatelský avatar
Fritzs
Příspěvky: 6299
Registrován: 9. 5. 2005, 21:47
Bydliště: Brno

Příspěvek od Fritzs »

Argonantus: Na tom, že si někdo se svými rodiči nerozumí, nebo "míjí o vesmír" není nic divného, řekl bych, že je to celkem i poměrně běžný případ, a pak je logické, že si je s lidmi, třeba z SF komunity bližší, než se svými rodiči...
-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!
Argonantus
.
Příspěvky: 18112
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Příspěvek od Argonantus »

Fritzs:

to je právě to; moje rodina nejsou moji rodiče, nýbrž žena a děti.
Čímž se může stát, že to vidím trochu jinak.
Odpovědět

Zpět na „O hraní obecně“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů