Vesnické Fantasy

Obecné diskuze nezávislé na herním systému či světě.
Odpovědět

Vesnická fantasy znamená...

Víc low než low-fantasy
6
2%
Málo-magická
16
4%
Magie, byť třeba mocná, je neokázalá
20
5%
Rustikální romantické prostředí
22
6%
Pozitivní, hřejivé ladění
8
2%
Poetika českých vesnických příběhů (Němcová atd.)
11
3%
Tlak je na "uvěřitelnost" nebo "smysluplnost" ve vztahu k fantasy-historičnosti
13
3%
"Dračákovská realističnost" okolních lokací
5
1%
Přítomnost folklóru
21
6%
Absence "pořádné" veřejné moci
11
3%
Divočina za humny
25
7%
Význam přírodních cyklů
12
3%
PC jsou vesničani
7
2%
PC působí v rámci své komunity
9
2%
PC řeší "strasti obyčejných vesničanů" / "malé velké problémy"
25
7%
Postavy makají za zlámanou grešli
15
4%
Postavy nejsou žádané - a když tak ze zoufalství
4
1%
Hrdinové začínají jako mládež
4
1%
Zabývá se obyčejným člověkem
13
3%
Komorní množství osob
16
4%
Vztahy a osobnost vesničanů jsou příběhově důležité
24
6%
Nízkoúrovňové zápletky (okolí vesnice)
24
6%
Zápletky jsou triviální, všední, nezajímavé, běžně nevyžadující hrdiny
7
2%
Zápletky nepřesahují vesnici/komunitu
13
3%
Zápletky nemají dopad na vnější svět
14
4%
Největší sázkou je osud / smrt jednotlivců
9
2%
Motivace záporáků jsou triviální / lokální / omezené skriptem
9
2%
Detektivka o vesničanech
9
2%
Nudná hra, zábavná aktem hraní - obsahu navzdory
2
1%
Je to hanlivé označení pro nudná dobrodružství
4
1%
 
Celkem hlasů: 378

ondralukas1010
Příspěvky: 124
Registrován: 16. 6. 2017, 14:45

Vesnické Fantasy

Příspěvek od ondralukas1010 »

Vesnické fantasy je termín, který se tu dle všeho používá celkem často, obzvlášť ve vztahu s Dračím Doupětem (až už ODRD nebo DRD II). V databázi má tento termín i vlastní tag, ale nejsem si jistý jestli to někdo někdy přišel s nějakou ucelenou definicí.

Pokud se nemýlím jde o čistě českou (československou?) záležitost a jakožto zájemce o historii vývoje Fantasy a RPG (hlavně v našich končinách) by jsem se rád o tomto fenoménu dověděl víc. Nenapadá mě nic lepšího než se zeptat pamětníků... (Jestli vám tak můžu říkat?)

Co je to teda to vesnické fantasy? Co musí správné vesnické fantasy obsahovat? Co nesmí obsahovat? Jak došlo k zrodu tohoto žánru? Jak se liší od klasického low fantasy? Jací jsou klasičtí představitelé vesnického fantasy? Vyskytuje se vesnické fantasy i mimo RPG (knihy, filmy)? A jé to vůbec vhodný žánr pro 'klasické' (DnD, DrD) FRPG?

Vložte svůj názor do této spreadsheet.
Naposledy upravil(a) ondralukas1010 dne 14. 9. 2021, 10:56, celkem upraveno 7 x.
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8896
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Vesnické Fantasy

Příspěvek od sirien »

Týpek ve full armor v magickém lese, holka co povolává firestorm, hořící dvacetimetrový monstrum ...dav vesničanů s vidlema ve stylu Frankensteina a holka se smečkou direwolfů...

Do toho jeden haha human a holka s koněm.

...ignorujte je, jeden je mimo realitu a nechytá pointu jako obvykle a druhej jen zdánlivě seriózní obhajobou nesmyslu dál trollí téma.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Vesnické Fantasy

Příspěvek od Markus »

A jinak... jeden exemplář zahraniční vesnické fantasy jsem našel v Alcrosském řezníkovi (viz moje poslední recenze).
Jezus
Příspěvky: 2601
Registrován: 26. 1. 2018, 10:35
Bydliště: Brno

Re: Vesnické Fantasy

Příspěvek od Jezus »

Markus píše: 21. 9. 2021, 10:02 Tak on je zásadní problém jaksi v tom, že z obrázků žánr moc nevyčteš. Žánr je věc vyprávění příběhu – odráží "obsah" v delším časovém úseku, ne ve statickém snímku.
Naprostý souhlas. Důležité je, co scéně předcházelo, a kam směřuje. Proto ty obrázky lze číst jen jako inspiraci (případně v jakém kontextu dávají smysl ve vesnické fantasy), než je někam přímo zařazovat.

Ostatně takový dav vesničanů jdoucí po sešitém monstru vyzní jinak, když se ho pokoušíš zastavit a dobrodružství bylo o zjišťování, co je ta "stvůra" vlastně zač, a jinak, když jsi ji na něj sám poštval, aby ses vyhnul finálnímu fightu s masným golemem, protože máš málo HPček, ale potřebuješ grimoár, co hlídá...
Markus píše: 21. 9. 2021, 10:02 Nemůžeš otočit kameru od téhle epické bitvy o devadesát stupňů bokem, kde se shodou okolností nachází zablácená vesnička, udělat z toho statický snímek a prohlásit: „Hle! Vesnická fantasy!"
Ve skutečnosti můžeš :-) Nenechej si těmi firebally a thieflingy v kozačkách zastínit výhled. Pokud přestanu řešit globální konflikt a soustředím se na obyčejnou vesnici a partu přízemnějších hrdinů, co sféricky cestovat neumí ani nevyvolává mocná kouzla, klidně v Magic tu vesnickou fantasy dám. Otázka je spíš, proč bych to dělal, když mi to prostředí nepomáhá a spíš mi hází klacky pod nohy nebo strhává pozornost k epice.
(Byť mimochodem celá jedna edice Magiců byla inspirována pohádkami bratří Grimů apod, takže vážně záleží, kam se ta kamera dívá ;-) ).
Sirien píše: 21. 9. 2021, 10:10 Týpek ve full armor v magickém lese, holka co povolává firestorm, hořící dvacetimetrový monstrum ...dav vesničanů s vidlema ve stylu Frankensteina a holka se smečkou direwolfů...
Obávám se, že trollíš sám, nebo ti žluč způsobuje nějaký druh zákalu.

Ta holka očividně žádný firestorm nevyvolává, ale normálně pracuje s ohněm přirozeně hořící pohřební hranice nebo dokonce jen zaříkává, zatímco má v zádech vítr. A to tvé dvacetimetrové monstrum je přece dřevěná figura pálená na nějakém festivalu (haló, Burning Man?). Jo, ten festival bude spíš městská (jarmareční) záležitost, protože vesničani na něco takového nemají prostředky, ale i tak jsi solidně mimo.

Tak odlož prosím ty hejty a zkus se tu normálně bavit a věcněji diskutovat, pokud to ještě umíš.
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8896
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Vesnické Fantasy

Příspěvek od sirien »

Když vidíš vesnickou fantasy v čemkoliv kde se na pozadí objeví chalupa a všechno ostatní okolo zakecáš nebo násilim naroubuješ, tak se mi nezdá, že by bylo nějak moc o čem diskutovat. A pokud davy s pochodněma jdoucí na upíra s dvacetimetrovými hořícími konstrkcemi v pozadí a se smečkou direwolfů okolo považuješ za vesnickou fantasy, tak se zjevně bavíš o něčem jinym než všichni ostatní tady.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16381
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: Vesnické Fantasy

Příspěvek od MarkyParky »

Jen ta hezká tabulka, co jsme si udělali, dává za pravdu spíš Jezusovi, no ... :)
Jezus
Příspěvky: 2601
Registrován: 26. 1. 2018, 10:35
Bydliště: Brno

Re: Vesnické Fantasy

Příspěvek od Jezus »

Ale to já nedělám, že Siriene? Já netvrdím, že všechny ty obrázky musejí sedět. Jen že spousta z nich může...

Navíc já nemluvil o direwolfech, ale o tom, že ty, Siriene, tady plácáš o firestormu tam, kde je pohřební hranice a o upalování monstra tam, kde se pálí panák na vesnické či městské slavnosti.

Kam jde ten dav, je právě otázka. Třeba honí hráčkou postavu kouzelnice...

Já to možná trochu přeháním s konstruktivním hledáním toho, za jakých podmínek by to mohla být vesnická fantasy. Kdežto ty tu jen pliveš "moudra" o tom, že dav vesničanů určitě být vesnická fantasy nemůže, vlkodlaci taky ne. a to až do té míry, že si pleteš normální oheň (kde je navíc vidět tělo spalovaného nebožtíka!) a slavnost (kde jsou vidět lampióny!) s úplně jinými obrazy, jen aby ti seděla tvá negativní narace.

Vždyť ty jsi doslova dokázal, že vidíš jinou realitu než my, jenom proto, abys mohl něco strhat. Takže jo, klidně se mnou nediskutuj, ale buď té lásky, a alespoň tu netroll.
Pepa
Příspěvky: 3233
Registrován: 25. 5. 2013, 15:00

Re: Vesnické Fantasy

Příspěvek od Pepa »

Jerson píše:Prastaré astronomické zařízení, navíc velikosti sportovní haly, ti do "vesnické fantasy" háže slušné vidle.
Když se podívám do té vaší tabulky na prvky "Obsahuje jen minimum magie", "Magie, byť třeba mocná, je neokázalá", "Magické prvky vychází víc z folklóru než moderního fantasy", tak vy tam také nemáte úplnou shodu, co tam musí být. Respektive takhle: Myslím, že ten Celestus se do toho popsaného vydá a není to ještě tak úplně "antiprvek"...
Markus píše:Tak on je zásadní problém jaksi v tom, že z obrázků žánr moc nevyčteš. Žánr je věc vyprávění příběhu – odráží "obsah" v delším časovém úseku, ne ve statickém snímku. Žánr odráží to, o čem příběh je, jak je strukturovaný, co se v něm děje a co do něj vstupuje.
Dovol mi tedy, abych tě o příběhu více zpravil ve vlákně k tomu určeném... (Nicméně já jsem ten příběh a zápletku už vlastně sdělil tady hned v tom prvním postu s kartami... :wink:)
Markus píše:A Magic: the Gathering prostě vypráví příběhy o světech hýřících magií na každém rohu, kde se pestré magické stvůry a fantasy rasy střetávají v epických bitvách, zatímco mezisféričtí mágové metají firebally a blesky...

Nemůžeš otočit kameru od téhle epické bitvy o devadesát stupňů bokem, kde se shodou okolností nachází zablácená vesnička, udělat z toho statický snímek a prohlásit: „Hle! Vesnická fantasy!"
Víš, Markusi, Magic je multivesmír, tudíž ne všechno, co jsi doposud v Magicu viděl, se odehrává na stejně "planetě". A různé Magicové světy vypadají prostě různě. "Artefaktový" Mirrodin vypadá úplně jinak než "vikingský" Kaldheim, což zase vypadá úplně jinak než "heroický DnD set"... A Innnistrad je prostě... Uvidíte sami... ;-)
Jezus píše:Ta holka očividně žádný firestorm nevyvolává, ale normálně pracuje s ohněm přirozeně hořící pohřební hranice nebo dokonce jen zaříkává, zatímco má v zádech vítr. A to tvé dvacetimetrové monstrum je přece dřevěná figura pálená na nějakém festivalu (haló, Burning Man?). Jo, ten festival bude spíš městská (jarmareční) záležitost, protože vesničani na něco takového nemají prostředky, ale i tak jsi solidně mimo.
Díky, Jezusi. Je to přesně tak, jak říkáš ;-)

Obrázek

"Leave behind the sorrow of this body. Be blessed, being of light."

Obrázek

"The folk of Kessig build up their courage by burning effigies of the things they fear."

Obrázek

"We can go into the dark hand-in-hand or alone. I know which I prefer."

Podle mě jste se mnozí tak trochu zasekli na tom, že "vesnická fantasy" musí znamenat "českou (či slovanskou) vesnickou fantasy". Nemusí :wink:

(A pokud si ještě někdo dovolí tvrdit, že tohle je nějaký odpadní žánr, tak mu to půjdu vysvětlit s vidlema v rukách.)
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16381
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: Vesnické Fantasy

Příspěvek od MarkyParky »

A pochodněmi. Nezapomeň na pochodně!
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8896
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Vesnické Fantasy

Příspěvek od sirien »

Magic sou samy o sobě odpadní žánr, vesnickej Magic je double a oxymoron k tomu.

Jezus: Roubovat vesnici kamkoliv abys dokázal, že kdeco je vesnická fantasy... jo, právě to děláš. A ano, obhajování toho proč jsou dost velkolepé vizuály (jako pálení 20 metrů vysoké sochy...) naprosto standardní vesnická podívaná (...btw. burning man jako národní festival je dokonalý vzor běžného každo-vesnického dění, super logika) je přesně ono.

Marky: protože výprava na upíra nebo Frankensteina do jeho sídla (hradu) je "malý velký problém" a zjevně to je příběh o osobních vztazích a interakcích s běžnými obyvateli (jak vyplývá definice VF z oné tabulky) - sure. Stejně jako obrázek ženský v drahý róbě která sama stojí u pohřební hranice v rituálnim postoji - to je předpokládám ta "neokázalá" magie, že?

Ne, tyhle vizuály fakt nemaj evokovat low-cokoliv (ostatně sou z kartiček které jsou docela vyhlášené tím, že jsou high- všechno).

Tahle snaha nejdřív nějak vymezit VF... ale pak do ní vlastně rvát všechno co vypadá jakkoliv cool a neni to ve městě, je fakt křečovitá, sorry (neřikám, že to děláš Ty - ale Jezus vcelku vytrvale).
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17447
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Vesnické Fantasy

Příspěvek od York »

Asi nejmíň mi na vesnickou fantasy sedne rytíř a obrázek s dire wolfama.

Rytíř by byl asi ok, kdyby tu zbroj skladoval na půdě v zaprášený truhle a vyndal ji po letech, když je vesnice v ohrožení. Jenže on líčí oka na zvěř, takže neřeší něco poblíž vesnice, ale někam putuje.

Direwolfové nejsou mimo žánr sami o sobě, ale ta scéna prostě moc evokuje Game of Thrones.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Vesnické Fantasy

Příspěvek od Jerson »

Pepa píše: 21. 9. 2021, 13:51 Když se podívám do té vaší tabulky na prvky "Obsahuje jen minimum magie", "Magie, byť třeba mocná, je neokázalá", "Magické prvky vychází víc z folklóru než moderního fantasy", tak vy tam také nemáte úplnou shodu, co tam musí být. Respektive takhle: Myslím, že ten Celestus se do toho popsaného vydá a není to ještě tak úplně "antiprvek"...
Krčím rameny. To, co jsi popsal, bych za "vesnickou fantasy" neoznačil. Jak to bude mít někdo jiný je na tom jiném člověku.

Jinak "vesnická fantasy" v Magicu mi přijde podobná jako "život v džungli" v Predátorovi. Ano, je tam vesnice, to nemohu popřít. Dokud nepřijdou hrdinové a nevykropí vesnici magickým ekvivalentem minigunu M134. :-)

Jinak ta obří hořící figurína mi taky naznačuje spíše to, že nadcházející události budou epické, právě aby mě nezmátly vesnické kulisy.
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16381
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: Vesnické Fantasy

Příspěvek od MarkyParky »

Jen aby od potom epickému pálení figuríny nešli epicky do sousední vesnice podříznout májku.

jako že jo, trolim. Mně ve skutečnosti ty obrázky také zas tolik vesnicky fantastické nepřijdou.

Ale jediný argument který opravdu platí, co se tu zmínil, je stylizace.

Veškerá ta snaha vyvrátit to přes obsah je spíš k pobavení než že by to byly argumenty, a přesně takovéhle trollení si zaslouží.

Jezus
Příspěvky: 2601
Registrován: 26. 1. 2018, 10:35
Bydliště: Brno

Re: Vesnické Fantasy

Příspěvek od Jezus »

Sirien píše: 21. 9. 2021, 14:08 Jezus: Roubovat vesnici kamkoliv abys dokázal, že kdeco je vesnická fantasy... jo, právě to děláš.
Možná že jo, ale já to myslel tak, že nedělám tohle:
Sirien píše: 21. 9. 2021, 13:15 A pokud davy s pochodněma jdoucí na upíra s dvacetimetrovými hořícími konstrkcemi v pozadí a se smečkou direwolfů okolo považuješ za vesnickou fantasy, tak se zjevně bavíš o něčem jinym než všichni ostatní tady.
Protože to mi podsouváš ty. Tohle jsem nikdy netvrdil, o direwolfech jsem se nikdy nevyjádřil a dokonec jsem výslovně napsal, že na ně nenarážím. Takže tu vytrvale tvrdíš něco, proti čemu jsem se už i ohradil. Fauluješ nebo nečteš?
A ano, obhajování toho proč jsou dost velkolepé vizuály (jako pálení 20 metrů vysoké sochy...) naprosto standardní vesnická podívaná (...btw. burning man jako národní festival je dokonalý vzor běžného každo-vesnického dění, super logika) je přesně ono.
V tom příspěvku o Burning manovi výslovně píšu, že je to spíš městská fantasy, protože na to vesničané nemají prostředky. A ty mi teď vyčteš, že tvrdím, že je to vesnická fantasy? Ty si vážně nevidíš už ani na monitor, že?

To, že ti připadá, že VF roubuji na všechno, protože moje příspěvky nedokážeš číst s chladnou hlavou, jaksi neznamená, že je je to pravda.
Marky: protože výprava na upíra nebo Frankensteina do jeho sídla (hradu) je "malý velký problém" a zjevně to je příběh o osobních vztazích a interakcích s běžnými obyvateli (jak vyplývá definice VF z oné tabulky) - sure. Stejně jako obrázek ženský v drahý róbě která sama stojí u pohřební hranice v rituálnim postoji - to je předpokládám ta "neokázalá" magie, že?
Opět zesměšňování na základě věcí, které jsem ani já ani Marky netvrdili. Nejspíš nezazněli od nikoho. Solidní fauly, Siriene. :clap:

Jak víš, kam ten dav jde? Co když jde na vesnickou vědmu, protože se ztratilo něčí dítě? Nebo jde na frankensteinovo monstrum, co se schovává v mlýně s nějakou dívkou, do které se zamilovalo (to, že zjišťování, co je "monstrum" zač mohlo být hlavní náplní dobrodružství jsem tu už psal).
Tak má nějaká kněžka drahou róbu. Jirásek pláče, ale nebyl jsi to ty, kdo zesměšňoval dračákistický historický purismus jako prvek vesnické fantasy?
Rituální postoj u pohřební hranice je přesně neokázalá magie. Jdou jí snad z očí blesky? Zhmotňují se za ní stíny? Vždyť ona zaklíná nad ohněm, proboha! To už je okázalá magie i součané skákání přes oheň při pálení čarodějnic? Nebo když mě vesnickém na pohřbu pokropí kněz kropenkou?
Ne, tyhle vizuály fakt nemaj evokovat low-cokoliv.
Že to neevokují tobě, ještě neznamená, že to neevokují kreativním lidem s fantasií. Už jsem ti doporučoval, abys odložil ty svoje hejty a začal se na to dívat konstruktivně. Asi to neumíš...
Tahle snaha nejdřív nějak vymezit VF... ale pak do ní vlastně rvát všechno co vypadá jakkoliv cool a neni to ve městě, je fakt křečovitá, sorry (neřikám, že to děláš Ty - ale Jezus vcelku vytrvale).
Křečovitý jsi tu evidentně ty.

Jo, Marky to vystihl lépe a v klidu. +1.

EDITEM opraven omylem zdvojený citát a komentář o zesměšňování přesunut pod vybájený příspěvek s vesničany jdoucími na hrad.
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8896
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Vesnické Fantasy

Příspěvek od sirien »

"Kreativní lidé s fantazií" jsou předpokládám lidé schopní vidět v čemkoliv cokoliv co chtějí, ať už to tam je nebo ne?

Jinak tady píšeš, že Ti většina těch obrázků VF evokuje (bez specifické výhrady) a v dalším svém postu ten hořící kolos obhajuješ (...přirovnáním k USA-národnímu festivalu) - zmiňuješ že se to odehrává ve městě, ale ve zřejmém kontextu obhajoby toho že to "evokuje VF", přesně jak si napsal dřív.

Tzn. jestli chceš teď najednou tvrdit, že si ty obrázky nevydával za VF, tak z toho co píšeš by člověk snadno usoudil, že teď lžeš.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Jezus
Příspěvky: 2601
Registrován: 26. 1. 2018, 10:35
Bydliště: Brno

Re: Vesnické Fantasy

Příspěvek od Jezus »

"Kreativní lidé s fantazií" jsou lidé schopní se nechat bez předsudků něčím inspirovat a vymýšlet, jak něco použít v dané věci. Tedy jak to třeba naroubovat na vesnickou fantasy, nebo jak využít okázalý obrázek jako inspiraci pro vesnickou zápletku.

Ano, většina obrázků =/= všechny. A hned v dalším postu - po té, co jsi ty direwolfy zmínil, výslovně píšu, že jsem nemluvil o direwolfech - a ty se jich přesto v dalších postech držíš.

A ten kontex je mnohem více o tom, že ty jsi na začátku byl schopen v těch obrázcích vidět úplně něco jiného, než na nich je. Tys neviděl ani tu městkou/státní slavnost. To byla moje pointa - že máš prostě totální klapky na očích a místo toho, abys právě věcně řekl, že taková obří konstrukce se na vesnici nehodí (jako jsem v tom postu udělal já), tak tu budeš jen přehnaně kydat "moudra" na všechny strany v odmění, že jsi snad vtipný nebo alespoň větší guru, než všichni ostatní (nebo jakou jinou motivaci kromě trollího hejtování můžeš mít).

Od začátku jsem psal, že ne všechny obrázky byly VF a od začátku jsem psal, že ten pálený panák do vesnické fantasy spíš nesedí. Nemyslím si, že jsem řekl lež, ale chápu, že když čteš rychle a chceš vidět jen nějaké věci, že si tam ten kontext najdeš.
Odpovědět

Zpět na „O hraní obecně“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů