Zajímavé projekty z Kickstarteru

Obecné diskuze nezávislé na herním systému či světě.
Odpovědět
Pepa
Příspěvky: 3233
Registrován: 25. 5. 2013, 15:00

Re: Zajímavé projekty z Kickstarter

Příspěvek od Pepa »

Dokonalá kostka? To zní jako splněný sen každého, kdo studuje teorii pravděpodobnosti :D

Jerson: To víš, kamaráde. Pokrok nezastavíš :-) Kdy se bude hrát Omega s elektronickými kartami? :wink:
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Zajímavé projekty z Kickstarter

Příspěvek od Jerson »

Asi nikdy. Když už bych používal elektroniku, tak by bylo jednodušší generovat výsledek hodu 1d2 s tím, že by každý úspěšný hod snižoval šanci na další úspěch a každý neúspěšný by ho zvyšoval.
Aegnor
Příspěvky: 527
Registrován: 31. 7. 2018, 15:13

Re: Zajímavé projekty z Kickstarter

Příspěvek od Aegnor »

.
Naposledy upravil(a) Aegnor dne 2. 11. 2021, 16:14, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Zajímavé projekty z Kickstarter

Příspěvek od Jerson »

Na několika školeních nás učili, jak se dá odhalit nenáhodný jev. Podvádění může být těžké, protože chceš vyrovnaný graf, ale zároveň nechceš aby byl moc vyrovnaný, to by působilo nepravděpodobně.
Neříkám, že podváděli. Jen že na jejich místě bych taky prezentoval hezké grafy :-)
Uživatelský avatar
Nordoslav
Příspěvky: 749
Registrován: 24. 10. 2017, 10:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Zajímavé projekty z Kickstarter

Příspěvek od Nordoslav »

Obrázek

Hra o životě v scifi kapitalistické dystopii, kombinace každodenní všednosti a misí

https://www.kickstarter.com/projects/ne ... lation-iii
Ahoj, já jsem Nordst Fuchs a tohle je DRAČÁK: THE NEXT GENERATION!
:!: Fantasy PbtA které klade důraz na fikci v kulisách povědomé fantasy, ale zároveň je tam hodně originalnich prvku, které z her dělaji nové zážitky.
:!: Jednoduchý systém tvorby postav, který ovšem nabízí mnoho možností a voleb na výběr a produkuje unikátní, nezaměnitelné a velmi hratelné a zábavné charaktery.
:!: Jednoduchý systém hry ve kterém můžete hrát aniž byste nad ním museli pořád přemýšlet.

:arrow? Vše o pravidlech a o hrách zde: https://discord.gg/Mks4DzzMJ7
:arrow? A vlákno tady: https://rpgforum.cz/forum/viewtopic.php?t=16363
Uživatelský avatar
alladjex
Příspěvky: 200
Registrován: 4. 12. 2020, 10:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Zajímavé projekty z Kickstarter

Příspěvek od alladjex »

Dneska jsem narazil na Death in Space. Tématicky se mi to líbí docela hodně. Temnější scifi inspirované mnoha mými oblíbenými filmy a seriály včetně Firefly. Říkám si, jestli by to nebyl fajn doplněk k nadcházejícímu Starforge. Akorát mi přijde, že v kampani není zas tak moc informací, abych se byl schopný rozhodnout, jestli do toho jí. Možná pořídím jen elektronickou edici.

https://www.kickstarter.com/projects/cn ... y_category

Obrázek
🗡 Toho času solitér v Železných zemích (Ironsworn). 🗡
Uživatelský avatar
Fritzs
Příspěvky: 6292
Registrován: 9. 5. 2005, 21:47
Bydliště: Brno

Re: Zajímavé projekty z Kickstarter

Příspěvek od Fritzs »

Carl Nibleaus píše:This sci-fi tabletop roleplaying game takes you to the grimy blue-collar future of a universe filled with risk, but also opportunity. DEATH IN SPACE presents a vision of space where technology is broken and dirty, and society is harsh and desperate.

DEATH IN SPACE has its roots in the OSR scene, and follows similar design principles. In terms of setting and tone, inspiration comes primarily from the gritty science fiction of films like Outland and Prospect, classic westerns and the grimy future of early 80’s science fiction movies.
<zívající smajlík> Ten člověk je ovšem dle vlastních slov data scientist, dost možná tento projekt optimalizoval na základně nějakých velkých dat z předchozích RPG kickstarterů.
-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!
Uživatelský avatar
kin
Warden
Příspěvky: 919
Registrován: 31. 7. 2006, 23:00
Bydliště: Pilsen
Kontaktovat uživatele:

Re: Zajímavé projekty z Kickstarter

Příspěvek od kin »

Tak nějak, další scifi systém...nejdřív jsem taky zíval, ale pak jsem si všiml že šoučástí by měla být obrovská spousta space-related random generátorů a možná to backnu... :D
OSR - Open-world Survival horroR
Survive, Save, Solve ...pick two
Uživatelský avatar
Fritzs
Příspěvky: 6292
Registrován: 9. 5. 2005, 21:47
Bydliště: Brno

Re: Zajímavé projekty z Kickstarter

Příspěvek od Fritzs »

Carl Niblaeus píše:Light-weight rules, intended to be easy to use and quick to learn
To slibují všichni. Dneska je to standard.
Carl Niblaeus píše:An introduction to the default setting, the Tenebris stellar system, its main locations and history (with many pieces of the puzzle left for you to fill in)
Tenebris? Jako vážně?! Víc klišé jméno snad ani není.
Carl Niblaeus píše:A system for repairs, where you collect spare parts to repair your stuff
Otrava a všichni to ví
Carl Niblaeus píše:20 cosmic mutations, representing physical manifestations of the void through your body

Kurva proč musí všude cpát warhammerovské (původně glorantha, ale kdo ji zná) mutace?


Jako kdo tohle backuje? Velryby co backují všechno co má správná klíčová slova?
-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!
Uživatelský avatar
Bifi
Motivátor; Moderátor
Příspěvky: 7484
Registrován: 3. 3. 2005, 12:24
Bydliště: hanzové mesto Brémy

Re: Zajímavé projekty z Kickstarter

Příspěvek od Bifi »

V princípe súhlas s Fritzsom. Celé to pôsobí ako trocha neveľmi originálneho obsahu s neštandardnou trocha artpunkovou prezentáciou (zdravím Mörk Börg) a marketingom okolo.
"Modern roleplayers own too many rule books and not enough story books and history books." :arrow? Play the worlds, not the rules
Môj príležitostný Youtube kanál Karpatské bunkre


Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3812
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: Zajímavé projekty z Kickstarter

Příspěvek od Selhan »

Vy jste hrozní hejteři :D Ok, není to moc originální, ale to snad není třeba se rozčilovat, že si někdo založil Kickstarter pro artpunkové scifi. Zpracování je rozhodně působivé.

A asi to není úplně záměr a reálný obsah, ale nějak to ve mě evokovalo představu settingu "post-apo in space", a to mi nezní úplně špatně. Totiž, jasně, spousta scifi světů je v technologickém úpadku a nějaké době temna, nebo v ničivé válce, ale teď myslím spíš opravdu mrsknout o sebe klišovitým postapo vzor Mad Max a vesmírem. Z lidstva zůstali jen kriminálníci, bezdomovci, outsideři a hobos, co neměli na to se napojit do cyberspacu, když se celý wipenul i s mozky všech připojených - a ti teď žijí už desetiletí rabováním minulé civilizace. Líbí se mi na tom, že by tam to typicky nesmyslné postapo vlastně dávalo smysl - lidi nezačli opět obdělávat pole, protože mají zásoby nabalených nutričních balíčků pro bilion lidí, všechno neovládla armáda, protože zbyli opravdu jen nespolupracující vyvrhelové, technika stále ještě zvládá celkem fungovat, protože šlo o plně zautomatizované procesy - a zůstávají tak tlupy vesmírných tuláků, co ve vylidněných metropolích shánějí náhradní reaktor do svého hotrodovaného star destroyeru...
Ehm, pardon, nějak jsem se zasnil.
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Uživatelský avatar
alladjex
Příspěvky: 200
Registrován: 4. 12. 2020, 10:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Zajímavé projekty z Kickstarter

Příspěvek od alladjex »

Shawn Tomkin zveřejnil datum začátku kampaně na Ironsworn: Starforged. Připadá na 27.4. Pro mě absolutní must have a to i proto, že dayone dostanou backeři pdfko s tzv. Preview verzí, což podle slov autora na dotaz na discordu je:
Preview Edition is the PDF of the core rulebook, with the following chapters:

1) The Basics
2) Launching Your Campaign
3) Oracles

Plus appendixes for glossary and moves.

About 230 pages.

And print-and-play downloads for all reference sheets, asset cards, etc.

The eventual complete rulebook will include a chapter called "Gameplay in Depth", which provides extra detail for the moves and gameplay options, and the Foes and encounters chapter
https://www.facebook.com/groups/3282794 ... 795688486/

Obrázek
🗡 Toho času solitér v Železných zemích (Ironsworn). 🗡
Uživatelský avatar
PardGalen
Příspěvky: 2105
Registrován: 26. 2. 2006, 21:28

Re: Zajímavé projekty z Kickstarter

Příspěvek od PardGalen »

To je paráda.
Always bring a gun to a puppet fight
Uživatelský avatar
Nordoslav
Příspěvky: 749
Registrován: 24. 10. 2017, 10:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Zajímavé projekty z Kickstarter

Příspěvek od Nordoslav »

Tohle vypadá strašně zajímavě - Oneshot e kterém hrajte skupinu lidí, schovávaících se před nacisty v podkroví. Hrané s páskou přes oči a s audiotracky na pozadí. V podstatě už se to blíží k LARPu

https://www.kickstarter.com/projects/ch ... nd_backing
Ahoj, já jsem Nordst Fuchs a tohle je DRAČÁK: THE NEXT GENERATION!
:!: Fantasy PbtA které klade důraz na fikci v kulisách povědomé fantasy, ale zároveň je tam hodně originalnich prvku, které z her dělaji nové zážitky.
:!: Jednoduchý systém tvorby postav, který ovšem nabízí mnoho možností a voleb na výběr a produkuje unikátní, nezaměnitelné a velmi hratelné a zábavné charaktery.
:!: Jednoduchý systém hry ve kterém můžete hrát aniž byste nad ním museli pořád přemýšlet.

:arrow? Vše o pravidlech a o hrách zde: https://discord.gg/Mks4DzzMJ7
:arrow? A vlákno tady: https://rpgforum.cz/forum/viewtopic.php?t=16363
Aegnor
Příspěvky: 527
Registrován: 31. 7. 2018, 15:13

Re: Zajímavé projekty z Kickstarter

Příspěvek od Aegnor »

.
Naposledy upravil(a) Aegnor dne 2. 11. 2021, 16:08, celkem upraveno 1 x.
Odpovědět

Zpět na „O hraní obecně“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti