Vaše oblíbené rozšiřující příručky

Obecné diskuze nezávislé na herním systému či světě.
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17447
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Vaše oblíbené rozšiřující příručky

Příspěvek od York »

  • Jaké jsou vaše oblíbené rozšiřující příručky a proč?
  • Co v nich nejčastěji hledáte?
  • Jaký druh rozšiřujícího obsahu nejčastěji používáte (geografické moduly, moduly s dobrodružstvím, nová povolání, nové schopnosti a kouzla, bestiáře, případně nějaké další)?
  • Vyhovuje vám, když je ke hře velké množství rozšiřujících příruček se spoustou nových schopností, povolání a podobně, nebo máte raději, když je všechno v základních pravidlech?
Paralelní diskuse na Kostce.
Uživatelský avatar
Jiron
Rytíř
Příspěvky: 2321
Registrován: 16. 10. 2004, 16:34

Re: Vaše oblíbené rozšiřující příručky

Příspěvek od Jiron »

Musím ještě zmínit příručku Pathfinder Unchained. V podstatě je to kniha, která dává hráčům možnost hrát Pathfinder úplně jinak. Jsou tam možnosti pro alternativní přesvědčení, systém pro změnu v házení multi-útoků, systém združování skillů do skupin, možnosti pro nastavení následků zranění nebo třeba úplně jiný systém akcí v boji.
Jeden moudrý muž kdysi řekl: "To, ze mas na něco právo, neznamená ze nejsi č***k, když to uděláš."
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Vaše oblíbené rozšiřující příručky

Příspěvek od Markus »

Tahle diskuze si zasluhuje oživit! Tehdy jsme ji naplno nevyužili. Pojďte se podělit o svoje oblíbené příručky, kampaně, doplňky, rozšíření, dobrodružství... cokoli, co nejsou základní pravidla hry. Slibuju si od toho nějakou inspiraci a doporučení. Orientuju se na OSR scéně, ale nemám moc představu, co je dobrého v jiných hrách.

Něco jsem vychrlil na začátku. Teď přidám ještě:

Obrázek

Castle Xyntillan – Megadungeon ve „strašidelném“ hradu. Můj aktuální platonický ideál toho, jak má vypadat produkt psaný tak, aby se dobře hrál. Stránky jsou koncentrovaně nabyté zajímavým obsahem a situacemi, velmi přehledně podáno, neuvěřitelně nadupadné.

Obrázek

Od stejného autora (Gábor Lux - žeru od něj všechno) třeba ještě The Nocturnal Table, megatabulka nočních setkání pro dekadentní velkoměsto. Kterou jsem stále neměl příležitost použít ve hře, a o to víc mě to mrzí.
192: Exile: Tyrant Gurcianus (Fighter 6) living up the last gains from his former empire among 2d10 faithful reformist adherents. 01-80 try to sell claim to throne for outrageously low price.
341: Spectre Taulan the Dream-bringer, 2d4 giant moths fluttering around him, spreading dream dust. He is looking for one of his lost dreams in the city streets, and nothing else will occupy his attention for long.
Chci vaše doporučení! A neuniklo mi, že York sice tohle téma založil, ale sám do něj nepřispěl. :wink:
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17447
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Vaše oblíbené rozšiřující příručky

Příspěvek od York »

Ty jo, už sám nevim, jestli jsem to chápal včetně dobrodružství. Ty mě ale určitě zajímaj taky. Možná téma přejmenovat na "Vaše oblíbené příručky a dobrodružství", ať je to jasný?

Markus píše: 23. 2. 2023, 09:08A neuniklo mi, že York sice tohle téma založil, ale sám do něj nepřispěl. :wink:
Ještě jsem je nestihl napsat ;-)

Ale tak dobře, tak apoň trochu archeologie: V dobách hraní Shadowrunu (II. a III. edice) to byl určitě Companion, The Grimoire, Katalog pouličního samuraje (ten jsme kupodivu měli jen v češtině). Občas Rigger Black Book na výběr a customizaci vozidla a Man and Machine.


A co se týče oldschoolově laděnejch dobrodružství, tak určitě doporučuju Quentinův Tross (středně velkej sandbox) a Slangu (vesnice v bažinách a okolní mokřady), obojí s varováním, že si to budete muset dopracovat, a Bubákova Zpropadeného trpaslíka (dungeon s mapou zhruba na 2 A4ky).
Uživatelský avatar
smrq
Příspěvky: 2558
Registrován: 6. 2. 2006, 10:16
Bydliště: Vsetín

Re: Vaše oblíbené rozšiřující příručky

Příspěvek od smrq »

Nejsou to sice rozšiřující příručky, ale mě vždy hrozně bavilo číst v knihách WoD ty různé mikropovídky a fluf na začátku příruček. Pokaždé to měli moc hezky vysazené a atmosférou to doslova přetékalo.
Radim "Smrk" Trčálek
Dnes aktivně hrající Zapovězené země. Hotové a rozpracované dobrodružství:
Vražedné světlo Strach nad Kelpenem Kdo seje vítr
Překlady:
VtM 5V startovací sada, Vetřelec startovací sada, Rozbité příběhy-rychlý start
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Vaše oblíbené rozšiřující příručky

Příspěvek od Markus »

smrq píše: 25. 2. 2023, 10:09 Nejsou to sice rozšiřující příručky, ale mě vždy hrozně bavilo číst v knihách WoD ty různé mikropovídky a fluf na začátku příruček. Pokaždé to měli moc hezky vysazené a atmosférou to doslova přetékalo.
To je přesně ta věc, kterou jsem ve WoD vždycky přeskočil, nikdy nečetl víc než dva řádky a neskutečně mě iritovalo, že velká část příruček je zaplácaná nesmyslnou beletrií. $D (Ale já jsem asi nikdy nebyl cílovka WoD.)
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17447
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Vaše oblíbené rozšiřující příručky

Příspěvek od York »

Markus píše: 25. 2. 2023, 14:23 To je přesně ta věc, kterou jsem ve WoD vždycky přeskočil, nikdy nečetl víc než dva řádky a neskutečně mě iritovalo, že velká část příruček je zaplácaná nesmyslnou beletrií. $D (Ale já jsem asi nikdy nebyl cílovka WoD.)
Spíš jsi minul pointu, ta beletrie tě seznamuje s atmosférou a fungováním světa. Ty informace bys tam chtěl mít stejně, takhle jsou jen stravitelnějš podaný.
Uživatelský avatar
smrq
Příspěvky: 2558
Registrován: 6. 2. 2006, 10:16
Bydliště: Vsetín

Re: Vaše oblíbené rozšiřující příručky

Příspěvek od smrq »

Markus píše: 25. 2. 2023, 14:23 To je přesně ta věc, kterou jsem ve WoD vždycky přeskočil, nikdy nečetl víc než dva řádky a neskutečně mě iritovalo, že velká část příruček je zaplácaná nesmyslnou beletrií. $D
Na hranici s ním! :D
Radim "Smrk" Trčálek
Dnes aktivně hrající Zapovězené země. Hotové a rozpracované dobrodružství:
Vražedné světlo Strach nad Kelpenem Kdo seje vítr
Překlady:
VtM 5V startovací sada, Vetřelec startovací sada, Rozbité příběhy-rychlý start
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Vaše oblíbené rozšiřující příručky

Příspěvek od Markus »

No to jsem tu pointu minul evidentně. Jestli mi chcete předat nějaké informace o settingu, tak mi je předejte v nějaké přehledné podobě, v odrážkách, seznamech, grafech, mapách a tabulkách, ať si to nemusím pracně lovit z beletrie.

(Chápu, že beletrie ukazuje atmosféru a "typy příběhů", co se můžou odehrávat. Přijde mi ale hrozně nepraktická a moc neodpovídá na otázku, jak to přenést do hry. Ale ano, evidentně uvažuju úplně jiným způsobem.)
captain66
Příspěvky: 321
Registrován: 30. 7. 2009, 15:15

Re: Vaše oblíbené rozšiřující příručky

Příspěvek od captain66 »

Pridavam se jako dalsi clovek, co me rad beletrii v priruckach WoDu a dokonce nektere veci z ni pouzil i ve hre.
Bolt actions speak louder than words.
Odpovědět

Zpět na „O hraní obecně“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů