Proč v ČR pořád vychází fantasy RPG?

Obecné diskuze nezávislé na herním systému či světě.
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8895
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč v ČR pořád vychází fantasy RPG?

Příspěvek od sirien »

nevim jakej tón slyšíš, moje pointa byla především v tom, že kulisy této fanfikce se řídí především aktuálně trendující fikcí - s RPGčkama to má společnýho pramálo.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22579
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč v ČR pořád vychází fantasy RPG?

Příspěvek od Jerson »

To zní, jako bys ty skupiny nejen sledoval, ale také aktivně hrál.
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8895
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč v ČR pořád vychází fantasy RPG?

Příspěvek od sirien »

Ne, bohatě mi stačily Tvoje copypastnuté ukázkové herní útržky a letmý náhled na inzeráty z Tebou odkázané skupiny. O co jde bylo více než velmi zřejmé.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15020
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč v ČR pořád vychází fantasy RPG?

Příspěvek od Pieta »

Co bychom si počali bez lidí ochotných přijít a rozhodně prohlásit, že XY není opravdové RPG.

A kolik by nám toho asi ve škatulce RPG zbylo, kdybychom všechna taková prohlášení brali vážně.
Lyncz
Příspěvky: 379
Registrován: 29. 5. 2020, 11:23

Re: Proč v ČR pořád vychází fantasy RPG?

Příspěvek od Lyncz »

Pieta píše: 3. 11. 2020, 21:04 Co bychom si počali bez lidí ochotných přijít a rozhodně prohlásit, že XY není opravdové RPG.

A kolik by nám toho asi ve škatulce RPG zbylo, kdybychom všechna taková prohlášení brali vážně.
asi tolik, co by zbylo kupříkladu ze Star Treku, kdyby se natáčel podle trekkies
nebo z SW, kdyby je natáčeli "skalní" fanoušci SW
...a podobně :)
Spoiler
v zásadě asi nic, ale i o tom by se pohádali
We dreamed only the greatest dreams, Malachai and I.
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3796
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč v ČR pořád vychází fantasy RPG?

Příspěvek od Selhan »

Tak ale zase v tomto případě to dělaj holky, takže to je přece jasný, ne? Co jiného s tím chceš dělat, než se tomu opovržlivě vysmát?
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Uživatelský avatar
Jiron
Rytíř
Příspěvky: 2321
Registrován: 16. 10. 2004, 16:34

Re: Proč v ČR pořád vychází fantasy RPG?

Příspěvek od Jiron »

Fritzs píše: 3. 11. 2020, 09:26 Jak moc je fantasy rozšířeno mezi hráči facebookových her? (dotaz hlavně na Jersona)
Nejsem Jerson ale na FB jsem aktivní dost. Řekl bych, že hodně. Spousta hráčů nebo potenciálních hráčů má představu, že nic jiného vlastně ani neexistuje.
Jeden moudrý muž kdysi řekl: "To, ze mas na něco právo, neznamená ze nejsi č***k, když to uděláš."
Lyncz
Příspěvky: 379
Registrován: 29. 5. 2020, 11:23

Re: Proč v ČR pořád vychází fantasy RPG?

Příspěvek od Lyncz »

Když dám všechny vtípky stranou, když jsem hledal nějakou RPG komunitu, první kam jsem se se dostal se jmenovala něco jako RPG cz/sk (jsem v práci, na fb nemůžu, tudíž nedohledám) a řešilo se tam právě jen a pouze HP, Vampire diaries a podobné... překvapivě dlouho mi trvalo se dostat (najít) tohle fórum
We dreamed only the greatest dreams, Malachai and I.
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8895
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč v ČR pořád vychází fantasy RPG?

Příspěvek od sirien »

Lyncz: a tak ze zájmu, kde a podle čeho si hledal? Protože pro valnou většinu klíčových termínů co sem si zkoušel Google vyhodí Kostku (d20.cz) jako první nebo mezi prvními (RPG F sem netestoval, ale sem tam sem ho zahlíd taky, takže neviditelné taky úplně nebude).
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Jiron
Rytíř
Příspěvky: 2321
Registrován: 16. 10. 2004, 16:34

Re: Proč v ČR pořád vychází fantasy RPG?

Příspěvek od Jiron »

Sirien píše: 4. 11. 2020, 15:31 Lyncz: a tak ze zájmu, kde a podle čeho si hledal? Protože pro valnou většinu klíčových termínů co sem si zkoušel Google vyhodí Kostku (d20.cz) jako první nebo mezi prvními (RPG F sem netestoval, ale sem tam sem ho zahlíd taky, takže neviditelné taky úplně nebude).
Ono je možné, že Lyncz hledal něco méně specifického než běžně hledáš ty. Jakoby, kdybych hledal společno-masturbační fanfikci asi by mě překvapilo, že to najde Jersona. :-)
Sorry Jersone, bylo to silnější než já.

Lyncz: Hlavně, že jsi to tu našel.
Jeden moudrý muž kdysi řekl: "To, ze mas na něco právo, neznamená ze nejsi č***k, když to uděláš."
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3796
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč v ČR pořád vychází fantasy RPG?

Příspěvek od Selhan »

Podle mě hledal na facebooku, ne na googlu. Taky google každému ukazuje něco jiného, že. Mě to vyhazuje RPGF místo kostky.
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22579
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč v ČR pořád vychází fantasy RPG?

Příspěvek od Jerson »

Lyncz - ano, to je problém, že na českém FB je asi čtyřicet skupin, které mají v názvu "RPG", přičemž nejspíše dvě třetiny z nich založili tři lidé, kteří (každý sám) hledali skupinu, ve které si budou moct vybírat spoluhráče pro sebe. V některých skupinách tyhle textové RPG vyčleňují, jinde je tolerují, nicméně díky tomu, že řada těch her rychle umírá, tak menší část hráček hledá pořád další a další spoluhráče, takže píše docela dost příspěvků a příspěvky o ne-textových RPG pak mají tendenci zapadat, takže se tyhle skupiny přirozeně rozdělují.
Na druhou stranu se hraní textovek ve velké míře přesouvá na Discord a specializované portály, který je asi stovka (nevím kolik aktivních), takže myslím, že přímo hraní přes FB bude pomalu upadat.

Siriene, pokud nechodíš na FB a místo toho hodně navštěvuješ D20 a RPGF, tak ti inteligentní vyhledávač najde právě tyhle dva portály jako první a FB vůbec. Naopak běžnému uživateli FB to napřed vyhodí skupiny na FB.
Jiron píše:Jakoby, kdybych hledal společno-masturbační fanfikci asi by mě překvapilo, že to najde Jersona. :-)
Já s nimi hrál třeba Cthulhu detektivku, a společně s Quentinem jsme se dvěma holkama hráli Apocalypse World. Jedna z nich ho pak hrála i naživo s Faskalem, takže mě to neurazí.
Ostatně ty mámy od rodin, které se v takových hrách také vyskytují, si o původních takových prohlášení myslí své.
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8895
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč v ČR pořád vychází fantasy RPG?

Příspěvek od sirien »

Selhan, Jerson: ...a proto se podobné věci zjištují v anonymním okně a ideálně přes VPN, aby to dalo obecné, nepersonalizované výsledky. Internet 1-0-1. Což jako nevylučuju že na mnoho věcí by to našlo spíš RPG F než Kostku - jak sem psal, RPG F sem nezkoušel a u Kostky sem šel po věcech klíčových pro Kostku (tj. hlavně překlady, výsledky v češtině na názvy konkrétních her atp.) a u některých RPG F bylo mezi top výsledky.

Jiron: jasně no, ale tak tohle místo neni na FB a těžko čekat že ho na FB najdeš. Jakože Kostka třeba má FB mirror, ale jako jak moc je tento nalezitelnej a případně podle čeho fakt netušim.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Lyncz
Příspěvky: 379
Registrován: 29. 5. 2020, 11:23

Re: Proč v ČR pořád vychází fantasy RPG?

Příspěvek od Lyncz »

Můj první impuls pro hledání bylo najít i jiné lidi, komunitu, co hrají "dračák nebo dndčko". V té době jsem asi čtvrt roku hrál 1.6 a chtěl víc. Proto jsem první hledal na FB a nenašel nic použitelného. (Bez vtipu a bez urážky, ať si každý hraje co chce, jen mě to nebralo)

Až po tomhle fb zklamání jsem šel na google a hledal aspoň nějaké čtivo a českou komunitu a našel RPGF.
We dreamed only the greatest dreams, Malachai and I.
Odpovědět

Zpět na „O hraní obecně“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot], MaMaHaJ a 7 hostů