Proč v ČR pořád vychází fantasy RPG?

Obecné diskuze nezávislé na herním systému či světě.
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17400
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Proč v ČR pořád vychází fantasy RPG?

Příspěvek od York »

Fritzs píše: 27. 10. 2020, 14:10Na co má The Topps Company reálně práva? Značka? Určitě. Pojmenovaná oficiální terminologie, NPC, místa, bestie a vybavení? Nepochybně. Kyberpunk? Ne. Fantasy? Ani náhodou. Kyberpunk+fantasy? Překvapí tě to, ale ne.
Ano, máš pravdu, ale to jsme zase u toho, co jsem psal - setting Shadowrunu mi přijde fakt dobrej a líbí se mi v podstatě tak, jak je. Šlo by vymyslet něco podobnýho, ale neviděl jsem v tom smysl.


Pepa píše: 27. 10. 2020, 14:18Jak vlastně dopadly tvoje hry? DrD 1.7.? Dakara? Hra bez přípravy?
DrD 1.9 umřelo na nezájem.

Co je "Dakara" je dost komplikovaný, ale v zásadě:

• Hra, se kterou jsem původně přišel na RPG fórum, je dávno opuštěná. Některý obsahový věci jsem z ní vykradl pro Dračák podle staré školy.

• "Middleschool revival" systém jsem úplně opustil spolu s myšlenkou settingově nezávislého rpgčka.

• Hra bez přípravy je uceleně sepsaná a dostupná v pdfku tady.

Pepa píše: 27. 10. 2020, 14:18Vyšlo z toho někdy něco víc "oficiálně" nebo "uceleně"?
Jen Hra bez přípravy. Sice o ni taky není zájem, ale přišlo mi přínosný, že jsem v ní uceleně sepsal povídání o celkem unikátním stylu hry. Občas na ni odkazuju, když na to přijde řeč v diskusích.

Pepa píše: 27. 10. 2020, 14:18Vyšlo někdy něco z toho tiskem?
Ne.

Pepa píše: 27. 10. 2020, 14:18"Přerodila" se jedna hra v druhou?
Ano. Tu spoustu práce nepovažuju za marnou, s každou další verzí jsem se posunul dál.

Pepa píše: 27. 10. 2020, 14:18Jaké s tím máš vlastně plány? Zahlédl jsem, že něco o nějaké sazbě řešíš, tak plánuješ něco vydat? Nebo to všechno bylo, je, a bude pouze pro tvoje vlastní soukromé hraní?
Plánuju vydat Dračák podle staré školy. To je v podstatě komplet nová hra - neběží na původním systému Dakary (na rozdíl od toho starýho pokusu o DrD 1.9), systém je úplně novej. Settingově se odkazuje na DrD, ale dost věcí jsem převzal z úplně první verze Dakary a část je taky nová.

Hra je obsahově téměř kompletní (jsou tam všechna povolání, všechny schopnosti, všechny magický předměty, kompletní bestiář, chybí jen část kapitoly pro vypravěče). Pracuju teď na betaverzi, což obnáší pořádnou sazbu, co nejlepší grafiku, jakou jsem schopen vytvořit a kompletní revizi textu + začlenění všech komentářů z vývoje a poznatků z testování a dotažení kapitoly pro Pána jeskyně. Je na tom pořád spousta práce, ale už teď je to kompletní a plně hratelná hra.

Následně chci do produkční kvality dotáhnout dva dungeony, který jsou už napsaný a intenzivně testovaný (včetně hraní na dvou Gameconech). A výhledově se chci pustit do novýho sandboxovýho prostředí.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20841
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč v ČR pořád vychází fantasy RPG?

Příspěvek od Markus »

York píše: 27. 10. 2020, 14:54 Jen Hra bez přípravy. Sice o ni taky není zájem, ale přišlo mi přínosný, že jsem v ní uceleně sepsal povídání o celkem unikátním stylu hry. Občas na ni odkazuju, když na to přijde řeč v diskusích.
Pokud ji bereš za „vyšlou“ a vhodnou pro veřejnou spotřebu, co takhle ji zadat do databáze? Aspoň trochu ji to tím zviditelní. Já to neřešil, protože jsem měl dojem, že je to rozpracované.
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17400
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Proč v ČR pořád vychází fantasy RPG?

Příspěvek od York »

Markus píše: 27. 10. 2020, 15:02Pokud ji bereš za „vyšlou“ a vhodnou pro veřejnou spotřebu, co takhle ji zadat do databáze?
Klidně můžeš. Šanci na to, že bych to v dohledný době udělal já, můžeš celkem dobře odvodit z toho, že tam stále ještě není.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22580
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč v ČR pořád vychází fantasy RPG?

Příspěvek od Jerson »

Gedimane, a není těch modů pořád víc než hráčů?
Pepa
Příspěvky: 3233
Registrován: 25. 5. 2013, 15:00

Re: Proč v ČR pořád vychází fantasy RPG?

Příspěvek od Pepa »

Díky, Yorku. Já jsem právě kdesi narazil na to, že Dračí Hlídku pojmenovali jako "DrD 1.8.", tak to vypadalo, že "DrD 1.7." patří tak nějak tobě... :-) (A také mě vlastně napadlo, jestli ses nepřidal do týmu Dračí Hlídky...)

Jestli plánuješ nějak vydat svoji aktuální hru, tak ti přeji hodně síly, štěstí a také budoucích hráčů. Protože to vypadá, že zrovna teď ta konkurence bude obrovská :think:
Uživatelský avatar
skaven
Příspěvky: 1133
Registrován: 30. 11. 2004, 16:53
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč v ČR pořád vychází fantasy RPG?

Příspěvek od skaven »

Pepa píše: 28. 10. 2020, 13:35 Jestli plánuješ nějak vydat svoji aktuální hru, tak ti přeji hodně síly, štěstí a také budoucích hráčů. Protože to vypadá, že zrovna teď ta konkurence bude obrovská :think:
Konkurence je sice velká, ale taky si myslím, že díky tomu roste zájem hráčů o RPG, takže by se na tom další hra klidně mohla svézt a najít si své hráče nebo alespoň místo v knihovničce...
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17400
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Proč v ČR pořád vychází fantasy RPG?

Příspěvek od York »

skaven píše: 28. 10. 2020, 13:58Konkurence je sice velká, ale taky si myslím, že díky tomu roste zájem hráčů o RPG
Nejen že roste zájem hráčů, ale začínají se ojevovat nový herní akce a streameři, kteří pravděpodobně budou chtít o novejch hrách mluvit. Takže pro nový autory teď bude start snazší než kdy dřív. Zároveň ale výrazně vzroste tlak na kvalitu produktů, a to jak po produkční, tak po designový stránce.
Uživatelský avatar
Vitus
Příspěvky: 2659
Registrován: 21. 7. 2006, 09:03
Bydliště: Kladno

Re: Proč v ČR pořád vychází fantasy RPG?

Příspěvek od Vitus »

York píše: 28. 10. 2020, 16:12
skaven píše: 28. 10. 2020, 13:58Konkurence je sice velká, ale taky si myslím, že díky tomu roste zájem hráčů o RPG
Zároveň ale výrazně vzroste tlak na kvalitu produktů, a to jak po produkční, tak po designový stránce.
Ještě bych dodal i tlak na podporu (support) a post-produkční fázi :wink: .
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč v ČR pořád vychází fantasy RPG?

Příspěvek od OnGe »

Tak je to ale dobře, ne?
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
ShadoWWW
Příspěvky: 4561
Registrován: 21. 8. 2007, 11:16
Bydliště: Kostka
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč v ČR pořád vychází fantasy RPG?

Příspěvek od ShadoWWW »

Za mě (rozmlsaného DnD 5e) je ten support doplňkových produktů stejně důležitý jako samotná pravidla. Samotná pravidla už mě nenalákají, když vím, že k nim není následná podpora.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Fritzs
Příspěvky: 6288
Registrován: 9. 5. 2005, 21:47
Bydliště: Brno

Re: Proč v ČR pořád vychází fantasy RPG?

Příspěvek od Fritzs »

Jak moc je fantasy rozšířeno mezi hráči facebookových her? (dotaz hlavně na Jersona)
-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22580
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč v ČR pořád vychází fantasy RPG?

Příspěvek od Jerson »

Asi tak půl na půl, minimálně z jedné třetiny, ale docela se to mění. Před pár lety to určitě bylo víc lidí, teď preferují spíše různé příběhy z reálného světa. I když ono je to stejně hlavně o hraní vztahů, u některých o hraní Mary Sue, která má trpět, ale přitom být úplně nad věcí, a zda fantasy nebo "realita" jsou už jen kulisy a několik možností při činnostech postavy, takže to nehraje tak velkou roli.

Jinak už nabídky FB her moc nesleduju, jak hraju naživo, tak už tuhle náhražku nepotřebuju.
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17400
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Proč v ČR pořád vychází fantasy RPG?

Příspěvek od York »

Fritzs píše: 3. 11. 2020, 09:26 Jak moc je fantasy rozšířeno mezi hráči facebookových her? (dotaz hlavně na Jersona)
Tipnul bych si, že brutálně hodně, protože to, co se řadí pod fantasy, se za posledních 30 let dost výrazně rozšířilo. Mrkni se třeba na seznamy "fantasy seriálů" - jak tam máš upíry, štěnátka, supermany a kdo ví, co ještě, lidi to řaděj pod fantasy.
Odpovědět

Zpět na „O hraní obecně“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Semrush [Bot] a 12 hostů