Otevřené hraní v Brně (St 11.12. zrušeno)

Komunitní sekce o akcích, hledání spoluhráčů a inzerátech RPG produktů.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Jutwen
Příspěvky: 26
Registrován: 20. 5. 2012, 17:34
Kontaktovat uživatele:

Otevřené hraní v Brně (St 11.12. zrušeno)

Příspěvek od Jutwen »

Cíle otevřeného hraní

Nejbližší hraní:

Datum: 11. prosince 2013 - zrušeno!
Místo: čajovna Za zrcadlem, Jiráskova 55 (salonek?)
Čas: (?)

Systém/hra: Dread
Vypravěč: Antharon
Kapacita: bude upřesněno
Aktuální volná místa: _

Nahlaste se prosím předem buď zde v tématu, nebo na mail marusjakub@gmail.com. (Průběžnou zaplněnost budeme hlásit.)

Další informace ke hře:


Další plány:

:?:
-----------------------------
:?:
-----------------------------

Chcete-li si něco vyzkoušet (ať už jako hráč, či jako vypravěči), neváhejte navrhovat, nebo klidně i rovnou uspořádat, rádi vás podpoříme. Vždyť otevřené hraní je tu pro vás! ;)

poptávka: Dračí doupě 1.x

nabídka:
- Bajo: Old school (klony původního DnD: Labyrith Lord?, Swords & Wizardry?)
- boubaque: Příběhy Impéria, Primetime Adventures
- Maugir: DrD II, Příběhy Impéria
- Sniper: WFRP 3e, DrD 1.6, Mouse Guardu, DnD 3.5, DnD 4e
- Fenikso: Fate Accelerated Edition (odrůda Fate Core) a Archipelago III (GM-less)

(Omlouvám se Jutwen, že jsem jí unesl příspěvek, je to nezbytné :) -- boubaque)
Obrázek
Uživatelský avatar
Maugir
Příspěvky: 978
Registrován: 13. 8. 2011, 02:20

Re: Otevřené hraní

Příspěvek od Maugir »

Jutwen v prvním příspěvku původně píše:Zdravím,
nedávno (na podzimní slezině) někdo (Bubák) navrhoval, že by se mohlo v Brně uspořádat otevřené hraní RPG.
Uskuteční se to? Mám totiž jednoho zájemce o hraní DrD2 - na ani jedno hraní, kterého se účastním, ho nemůžu vzít jako aktivního hráče, a bylo by mi líto, pokud by jeho nadšení mělo zůstat pouhým nadšením.

Pokud máte tedy nějaké další zájemce a chuť něco vést (tím mířím především na Bubáka, který to celé vymyslel :wink: ), zkusme se tedy dát dohromady a něco zahrát. Přiznávám, že zrovna já se na vedení dobrodružství necítím :oops: , ale zakládám tohle téma pro ty, kteří by byly ochotni jednou za čas něco hrát a především vést.

Kdo by do toho tedy šel? :>;o)
Já bych byl ochotný čas o času vést DrDII, případně SotE.
Obrázek
Uživatelský avatar
boubaque
bubák; Moderátor
Příspěvky: 6644
Registrován: 2. 10. 2006, 19:49
Bydliště: Brno/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Otevřené hraní

Příspěvek od boubaque »

No jo, no jo, mám to pořád v plánu, ale teď jsem týden nestíhal vůbec nic než co jsem dělal do školy a teď sázel Drakkar...

Chtěl jsem původně ještě před prvním hraním svolat "valnou hromadu", kde bychom si trochu vyjasnili, jak často by mělo smysl to dělat a kdo by byl ochotný (ně)co vést a jak často.

Jinak zatím jsem ochotný vést jednou za čas Příběhy, Primetime Adventures, a když mě bude někdo moc přemlouvat, tak nějaký Og, Wushu, nebo představit Usagi Yojimbo RPG, případně Red Box Hack, snad i to DrDII :)

Víc zítra, teď jdu spat.

EDIT: upravil jsem název tématu, ať to nemate lidi, co na to budou koukat přes seznam nepřečtených příspěvků nebo si neuvědomí, ve které jsou sekci ;)
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)
Hraju/vedu: D&D 5e, Svitky hrdinů, Příběhy Impéria
Další oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch, Wushu
Vlastnoruční heartbreaker: Fossa (Fate to Old School System Adjustment)
Uživatelský avatar
Jutwen
Příspěvky: 26
Registrován: 20. 5. 2012, 17:34
Kontaktovat uživatele:

Re: Otevřené hraní v Brně

Příspěvek od Jutwen »

Já bych byl ochotný čas o času vést DrDII, případně SotE.
Dobrá, ať už je to druhé cokoli, píšu si tě na seznam :>;o)
Jinak zatím jsem ochotný vést jednou za čas Příběhy, Primetime Adventures, a když mě bude někdo moc přemlouvat, tak nějaký Og, Wushu, nebo představit Usagi Yojimbo RPG, případně Red Box Hack, snad i to DrDII :)
Všechno to zní skvěle :clap:
Chtěl jsem původně ještě před prvním hraním svolat "valnou hromadu"
Svolej, ráda se přidám a podpořím tě :wink:
Obrázek
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12359
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: Otevřené hraní v Brně

Příspěvek od Ecthelion »

Jutwen píše:Dobrá, ať už je to druhé cokoli, píšu si tě na seznam :>;o)
SotE je stará zkratka pro Příběhy Impéria (dokud měly ještě anglický název Stories of the Empire). Proto občas Alef hlásí něco o "kuraciem soté". O-)
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Jutwen
Příspěvky: 26
Registrován: 20. 5. 2012, 17:34
Kontaktovat uživatele:

Re: Otevřené hraní v Brně

Příspěvek od Jutwen »

Ecthelion: ach, díky za vysvětlení

Bubák: kdy bude ta valná hromada? Pro lepší domluvu na termínu můžeš využít třeba "doodle" :wink: a jestli nestíháš či chceš pomoct s čímkoli (třeba vymyšlením termínů, zarezervováním zasedačky apod., stačí říct, stačí jen naznačit...)
Obrázek
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6887
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: Otevřené hraní v Brně

Příspěvek od Antharon »

ak by ste planovali Og alebo Usagiho dajte mi prosim vediet :)
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
boubaque
bubák; Moderátor
Příspěvky: 6644
Registrován: 2. 10. 2006, 19:49
Bydliště: Brno/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Otevřené hraní v Brně - termín: ANKETA

Příspěvek od boubaque »

Zadal jsem do záhlaví anketu, aby se to konečně trochu pohnulo. (Počítejte časově s večerem -- řekněme 18.00--22.30, sejdeme se nejspíš v čajovně.)

Původně jsem chtěl ještě před Vánocemi udělat "valnou hromadu" a teď v lednu už uspořádat první hraní, ale nakonec před Vánocemi nic nebylo :P Takže je potřeba se rozhodnout, jestli na prvním setkání budeme chtít hrát, nebo se spíš jen pobavíme, co od toho kdo čeká a je pro to ochotný udělat (tzn. kdo je co ochotný vést, jak často by to mělo probíhat a kolik je nás schopných se scházet, aby se pokaždé nesešli čtyři stejní lidé).

Navržené termíny (zvlášť ten první) jsou dost narychlo, vím, ale radši to uspořádat dřív než to dál odkládat. Neděle vybírám roto, že mám zkušenost, že na neděli si většina lidí nic nedomlouvá, a i když odjíždějí na víkend pryč, v neděli už bývají zase v Brně. Pokud máte jinou zkušenost (a neděle vám nevyhovují), směle navrhujte jiné dny.
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)
Hraju/vedu: D&D 5e, Svitky hrdinů, Příběhy Impéria
Další oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch, Wushu
Vlastnoruční heartbreaker: Fossa (Fate to Old School System Adjustment)
Uživatelský avatar
Fritzs
Příspěvky: 6292
Registrován: 9. 5. 2005, 21:47
Bydliště: Brno

Re: Otevřené hraní v Brně - termín: ANKETA

Příspěvek od Fritzs »

Na univerzitách sú včil zkůšky! Nemá smyls začínat s otevřeným hraním v době kdy skromným odhadem 1/3 potenciálních zájemců myslí na úplně jiné věci než RPG.

První hraní bych udělal nejdřív v únoru, organizaci bych vyřešil přes fórum.
-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!
Godric
Příspěvky: 51
Registrován: 21. 5. 2008, 15:03
Bydliště: Brno

Re: Otevřené hraní v Brně - termín: ANKETA

Příspěvek od Godric »

Od února poběží (nejspíš) další kolečko Hraju larpy, to může být k tématu „aby tam nebyli pokaždé ti samí lidé“ (ale nevím, nakolik chcete cílit na nové lidi z fóra, nebo na úplně nové tváře). Každopádně za mě jsem pro osobní setkání – kdyby nic, tak se toho určitě víc vymyslí a namotivuje.

EDIT: 6.1. za mě ne - má v Brně v 18:30 Daysir přednášku o historii a etice v larpu. Poněvadž zatím není info, zdali 6.1. nějaký pokec o opengamingu bude, upsal jsem se jemu.
Uživatelský avatar
boubaque
bubák; Moderátor
Příspěvky: 6644
Registrován: 2. 10. 2006, 19:49
Bydliště: Brno/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Otevřené hraní v Brně - termín: ANKETA

Příspěvek od boubaque »

Mňo. Tak vzhledem k počtu lidí, co se zapsali do ankety, jsem se rozhodl, že zítra v 18 hod. budu v čajovně Za zrcadlem, sednu si někam na pódium a budu rád, když přijde někdo další. Pokud někdo přijde, můžeme otevřené hraní probrat, když ne, dám dohromady, co od toho čekám já (a později to hodím sem), a pak si budu dělat svoje :)
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)
Hraju/vedu: D&D 5e, Svitky hrdinů, Příběhy Impéria
Další oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch, Wushu
Vlastnoruční heartbreaker: Fossa (Fate to Old School System Adjustment)
Godric
Příspěvky: 51
Registrován: 21. 5. 2008, 15:03
Bydliště: Brno

Re: Otevřené hraní v Brně (Ne 6.1. v 18.00 Za zrcadlem, poke

Příspěvek od Godric »

Proběhla nakonec diskuze s nějakým výstupem? Těším se na jakékoli info o posunu vpřed v této věci :)
Uživatelský avatar
Maugir
Příspěvky: 978
Registrován: 13. 8. 2011, 02:20

Re: Otevřené hraní v Brně (výsledky setkání)

Příspěvek od Maugir »

Proběhla komorní diskuse ve třech, ale se zveřejněním výstupu čekám na Bubáka. To on by vám měl říct, že se rozhodl vést jako zahajovací hru 3. února Příběhy impéria:) No a podle počtu zájemců se pak ukáže, zda bude další hra čtrnáct dní nebo měsíc poté. Vypravěče je ochotný zatím dělat, pokud vím, jen Boubaque (ony Příběhy, případně speciality na požádání) a já (DrDII), v případě nouze by se neochotně přidal Stařec.
Zbytek informací (kde a kdy se přihlašovat, pro koho to je, apod.) už nechám na tom, kdo to vymyslel:)
Obrázek
Uživatelský avatar
boubaque
bubák; Moderátor
Příspěvky: 6644
Registrován: 2. 10. 2006, 19:49
Bydliště: Brno/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Otevřené hraní v Brně (Ne 3.2., Příběhy Impéria)

Příspěvek od boubaque »

Jak už zmínil předřečník, domluvili jsme se na tom, že...

Termín prvního hraní: neděle 3. února
Místo: čajovna Za zrcadlem, Jiráskova 55
Čas: 18.00--22.00 (pokud nás nevyhodí, je možné, že se to o max. hodinu protáhne)

Systém/hra: Příběhy Impéria (K dispozici budou předpřipravené postavy a pomůcky potřebné ke hře)
Vypravěč: boubaque
Kapacita: max. 6 postav/hráčů (raději budu za 5)

Nahlaste se prosím předem buď zde v tématu, nebo na mail marusjakub@gmail.com. (Průběžnou zaplněnost budu hlásit.)
Čumilové a kibicové povoleni (do celkového počtu cca 10 lidí s hráči), ale taky se prosím předem nahlaste.

----------

Další hraní proběhne podle počtu zájemců nebo jejich neodbytného zájmu o měsíc později (začátkem března), nebo čtrnáct dní po prvním hraní. Krátké dobrodružství v DrDII povede Maugir.
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)
Hraju/vedu: D&D 5e, Svitky hrdinů, Příběhy Impéria
Další oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch, Wushu
Vlastnoruční heartbreaker: Fossa (Fate to Old School System Adjustment)
Uživatelský avatar
boubaque
bubák; Moderátor
Příspěvky: 6644
Registrován: 2. 10. 2006, 19:49
Bydliště: Brno/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Otevřené hraní v Brně (Ne 3.2., Příběhy Impéria)

Příspěvek od boubaque »

Cíle otevřeného hraní
(aspoň toho našeho brněnského)

...aneb o co nám vlastně jde a proč otevřené hraní pořádáme.

Nejdřív trocha negativního vymezení:

:!: Především, cílem není nabírat nováčky k RPG, nebo dokonce k nějakým konkrétním RPG. Nechceme spasit česko-slovenskou, českou, moravskou, ani brněnskou RPG scénu. Není v plánu někde inzerovat nebo agitovat za hraní RPG. Otevřené hraní nabízí možnost si zahrát pro ty, kteří by jinak měli možnosti významně omezené.

A teď už pozitivně, bez pořadí důležitosti:

:arrow? Dát možnost lidem, kteří si chtějí vyzkoušet RPG, aby si měli s kým zahrát, aniž by museli hledat skupinu, která by je přijala byť jen na jednu ukázkovou hru.

:arrow? Dát možnost lidem, kteří nemají s kým hrát, aby si mohli alespoň jednou za čas zahrát, případně se poznat s dalšími lidmi, kteří v Brně RPG hrají, za účelem vytvoření další skupiny.

:arrow? Vytvořit příležitost pro vyzkoušení nových (resp. dosud nevyzkoušených) her a herních přístupů těm, kteří o to mají zájem, ale nenacházejí pochopení mezi svými dosavadními spoluhráči.

:arrow? Dát prostor pro výměnu zkušeností. Něco vám ve hře nefunguje, nebo chcete zjistit, jak vedou hru jiní vypravěči, případně hrají jiní hráči -- otevřené hraní je k tomu ideální příležitost.

:arrow? Dát prostor prostor pro rozvíjení svých hráčských a vypravěčských schopností -- např. pokud by si někdo chtěl vyzkoušet vedení hry (a dostat k tomu zpětnou vazbu od dalších hráčů), než s tím vyrukujete na svou domovskou skupinu :)

Předpokládáme, že hráčské složení se bude na každé sezení obměňovat. Není vhodné, aby kdokoli (včetně boubaqua) chodil na každé sezení, všechny více obohatí, pokud se budou hráči střídat ... a navíc otevřené hraní není útulek opuštěných RPGčkařů $P

EDIT: Jo a prosimvás, pokud jste ochotní něco jednou za čas (nebo i jednorázově) vést, tak se prosím ozvěte, buď sem do tématu, nebo na mailovou adresu v prvním příspěvku.
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)
Hraju/vedu: D&D 5e, Svitky hrdinů, Příběhy Impéria
Další oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch, Wushu
Vlastnoruční heartbreaker: Fossa (Fate to Old School System Adjustment)
Odpovědět

Zpět na „Akce, seznamka a inzeráty“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů