Jerson go JH

Komunitní sekce o akcích, hledání spoluhráčů a inzerátech RPG produktů.
Lubyck
Příspěvky: 15
Registrován: 15. 11. 2008, 20:38

Příspěvek od Lubyck »

Svět se velice podobá středověku a je v něm mnoho historických reálií, ale záměrně zmatených aby chytřejší hráči nemohli odvozovat běh dějin. Nicméně pomáhá to lépe si svět představit.

Hrajeme v polytheistické feudální společnosti. Nachází se zde několik zásadních civilizačních okruhů, které se různou měrou prolínají. V současné chvíli bude asi nejdůležitější rozpor mezi západo a východoevropskou společností. Zatímco většina postav pochází z relativně osvíceného západu, zavál je jejich osud do drsných poměrů východu, kde zvyk je víc než zákon.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson »

Stačí mi popis reálií v nejbližším okolí výchozího mšsta. Nic jiného bych stejně znát nemusel, možná tak zkazky.
Lubyck
Příspěvky: 15
Registrován: 15. 11. 2008, 20:38

Příspěvek od Lubyck »

Jo pochopil jsem, že otec by byl dobrodruh a to není vůbec na škodu. Proč nejít ve stopách slavného bojara ze záporožských stepí.
Další eventualitou by bylo, že právě bohatýrskými skutky pro sebe a své pokolení získal svobodu.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson »

To by pak těžko mohl tvrdit svému nezvedenému synovi, že být dobrodruhem není nic pěkného a má to jen samé nevýhody. Ale v tomto směru bych to zkrátil - na hru to stejně nebude mít vliv, ne?

Řešil bych jen věci, které se za těch pár hodin projeví. Třeba na koho si mám dát pozor, co dělat, co nedělat a tak.
Lubyck
Příspěvky: 15
Registrován: 15. 11. 2008, 20:38

Příspěvek od Lubyck »

Dobrá tedy. Tvůj otec sloužil v Lubnech. Jako dvorní zámečník knížete Jeremiáše Višňověckého (na východě se jedná o relativně ceněné povolání zámek na dveřích nemá jen tak někdo).

Lubny jsou silně opevněné město s centrální tvzí, která je tradičním sídlem rodu Višňověckých, který patří k velice významným v říši.
Lubyck
Příspěvky: 15
Registrován: 15. 11. 2008, 20:38

Příspěvek od Lubyck »

Rozhodneš li se pro tuto Variantu bude relativně jednoduché tě připojit. Protože vzhledem k geografické poloze Luben budou tudy muset postavy projíždět. Pokud by ti to vyhovovalo, rád bych s tebou hru započel ve fázi, kdy teprve z domu odcházíš za svým osudem a bylo by rozumné začít posledním rozhovorem s otcem.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson »

OK. Pár věcí - co mě asi tak může potkat na cestách. Můžu se jen tak sebrat a odejít, nebo jsem nějak omezen (ne že by mě to zastavilo) Čím se platí, jak časté jsou vesnice nebo města, jak se dívají na cizince?
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson »

Ještě jedna věc - poslednímu hovoru s otcem jsem se chtěl vyhnout, mínil jsem se v tichosti vypařit právě proto, abych s ním nemusel mluvit.
(zptávu předtím jsem odslal dřív než jsem četl tvoji)

Jo, a ještě jak je to s bojem, nošením zbraní, kdo prosazuje zákon a kolik takových lidí je?
Lubyck
Příspěvky: 15
Registrován: 15. 11. 2008, 20:38

Příspěvek od Lubyck »

Lubny nejsou městem v pravém slova smyslu. To tady ostatně krom Kyjeva není žádné. Neexistuje totiž měšťanstvo. V populaci je nicméně velké množství šlechticů. Je to dáno tím, že všechny rody, které před 800 lety stály u zrodu státního útvaru nazývaného Řeč Pospolitá daly základ feudálnímu zřízení. V čele stojí Král a má velkou moc, ale ta je omezena šlechtickým sněmem nazývaným senát do nějž jsou vybíráni a voleni nejvýznamnější šlechtici kteří mají rozhodnou funkci, při řízení státu. Podmínkou je však aby takovému šlechtici bylo nejméně 40 let a měl za sebou nějaké významné zásluhy významné pro celé království. Kníže Višňověcký není senátorem a to prý proto, že mnoho šlechticů ho považuje za příliš ukvapeného. Nicméně je významným politikem a vojevůdcem s vlastní silnou armádou a velkým lénem. Vládne tvrdě, ale spravedlivě. jeho rod je strý a vážený. má ženu a osmiletého syna, který jednou nastoupí na jeho místo. To má však ještě čas neboť kníže je ve svých 42 letech stále v plné síle.
Uživatelský avatar
Thanathos
Příspěvky: 191
Registrován: 27. 5. 2008, 11:57
Bydliště: Jindřichův Hradec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Thanathos »

Lubyck: Kdybych byl býval věděl, že datluješ stejnou kadencí jak perkusní pistole střílí, tak jsem ti sehnal sekretářku. $D

Edit: Ale ono by to stejně nepomohlo. :D Na moje hemzy nereaguj, jinak budeš datlovat ještě 6 ráno. $D
PbN není mrtvé jen čeká na lepší zítřky aneb kdo řešil Ferculiho, ten mne zná.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson »

No, mám už jen patnáct minut strojového času, asi bybylo lepší, kdybych sepsal seznam otázek, abych alespoň na začátku věděl, jak se mám vlastně chovat, a zbytek pochytím za chodu. Co vy na to?
Uživatelský avatar
Thanathos
Příspěvky: 191
Registrován: 27. 5. 2008, 11:57
Bydliště: Jindřichův Hradec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Thanathos »

to Jerson: sepiš co potřebuješ vědět a hoď mi to do pošty na Thanathos@email.cz nebo do soukromych zprav.

Já donutím Luboška sepsat odpovědi (skze mé písařské schopnosti) a hodit ti je do emalu (když mi ho dáš).

takže zatím zdar a sílu v pracovním nasazení.
PbN není mrtvé jen čeká na lepší zítřky aneb kdo řešil Ferculiho, ten mne zná.
Lubyck
Příspěvky: 15
Registrován: 15. 11. 2008, 20:38

Příspěvek od Lubyck »

Já jsem taky poněkud pozadu :-?

Zloděj je vskutku jen název povolání. a je mi jasný, že to neznamená automaticky kleptomana. Primární věc je charakter, který se mnění tím co poznáváš a jak tě ovlivňuje prostředí. Výchozím bodem je přesvědčení, které je spíše životním názorem, než určujícím faktorem a pochopitelně se s hraním může měnit vpodstatě neexistují dva stejní lidé, ale na základě přesvědčení se můžou a nemusí shodnout na mnoha věcech. Pokud se nejedná o extrémní přesvědčení (1 nebo 8 ) nechávám na hráčích, aby měli charakter vcelku libovolný nicméně je pro hru dobré držet pohromadě a většina hráčů to chápe a tu a tam udělají i menší ústupek proti postavě. V takovém případě nikterak netrestám srážkou expů. Pochopitelně je lepší mít spíše nekonfliktní charakter, ale to snad nebude potíž. Družina je vesměs relativně nakloněna dobru.
Naposledy upravil(a) Lubyck dne 15. 11. 2008, 22:53, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson »

O to to bude snažší.
Já už musím končit, díky za tvůj čas. Sepíšu otázky, abych byl připraven a zbytek se uvidí při hře, souhlasíš?
Uživatelský avatar
Thanathos
Příspěvky: 191
Registrován: 27. 5. 2008, 11:57
Bydliště: Jindřichův Hradec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Thanathos »

určitě souhlasí. $D Já ho znám.

Měj se a´t nezdržujem.
PbN není mrtvé jen čeká na lepší zítřky aneb kdo řešil Ferculiho, ten mne zná.
Odpovědět

Zpět na „Akce, seznamka a inzeráty“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 11 hostů