DM hledá lidi na pravidelné hraní DnD

Komunitní sekce o akcích, hledání spoluhráčů a inzerátech RPG produktů.
Dmitriy
Příspěvky: 1
Registrován: 1. 9. 2021, 09:34

DM hledá lidi na pravidelné hraní DnD

Příspěvek od Dmitriy »

Zdravím všechny dobrodruhy!

V DnD jsem začátečník, ale základy umím a orientuju se. Dřív jsem taky hrával ve velkém DrD, takže systém pro mě není neznámá.

Hrát můžeme online přes Discord, mapy mám na Roll20 a pokud jsi z Prahy nebo okolí, dalo by se klidně sejít i osobně. Hrál bych rád ideálně 1x týdně někdy večer.

A jak to mám jako DM v plánu?

Protože stejně naše představy budeme řešit a probírat, ušetřeme si dopředu nějakou tu konverzaci a já ti níže popíšu, jak to vidím jako DM a co tě čeká jako hráče...

Je mi 30 let a mám rád věci tak trochu po svém, vyrobil jsem si proto svůj vlastní svět a pustil bych se v něm do dlouhé a spletité kampaně.

Jeho základ mám zmapovaný, má svoji historii, vazby mezi národy a rasami a tak dále. Noví hrdinové zde na začátku rozhodně nemají respekt ani uznání a rozhodně si z nich nikdo nesedne na zadek, zažívají mnoho nedůvěry, útlaku a šikany a je to na nich, aby prorazili, získali si svůj respekt, jméno a slávu. Svět jim nic lacino nedá…

Začínat budeme v lidských zemích, které nachází inspiraci ve středověké Evropě a u Zaklínače, takže očekávej temný a surový svět plný nebezpečí.

Lidé mají vlastní dominantní náboženství (monoteismus podobný křesťanství) včetně dobových lahůdek jako fanatismus, všudypřítomné upalování heretiků, černých mágů, čarodějnic nebo pronásledování Elfů (lidé s nimi kdysi vedli svatou válku), rasismus, omezenost, nevychovanost (zvláště na vesnicích)...

Magie je ve světě o něco vzácnější a mágové ve světě lidí nejsou úplně na každém kroku, ale centralizováni do cechů (a kdo ví, co tam vlastně potají osnují?) a obecně nemají omezení lidé (zvláště na venkově) mágy a další vědmáky a čáryfuky moc v oblibě.

V lidských zemích jsou dominantně u moci právě lidé, ostatní rasy jsou zde také zastoupeny, ale ne v tak ohromném množství, často jsou zde vidění ghetta a jiné typy segregace. Mimo lidských zemí tu máme i exotičtější země a kontinenty s dominancí jiných ras čekající na objevení, záleží jen na tobě a na družině, kam budou směřovat vaše kroky.

A pokud pominu rasy, monster a příšer je ve světě požehnaně. Neměj strach, že kromě lidí nebude koho mordovat...

Mimo příšery a boj a házení kostek kladu jako DM důraz především na děj, příběh, psychologii a sociální interakci, rozhovory s NPC a většina questů je rozvětvenější a s velkým množstvím řešení. Každé tvé rozhodnutí může mít tak dlouhodobý a možná i dramatický dopad na další hru, každá maličkost rozhoduje o tvém dalším osudu. Historie je již za námi a napsána, ale současnost máš ve svých rukách!

Pokud by sis chtěl zahrát, ozvi se na Discord a určitě něco vymyslíme!

Discord: Ermine#6052
Odpovědět

Zpět na „Akce, seznamka a inzeráty“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti