Hledám hráče: živé hraní, okolí Prahy

Komunitní sekce o akcích, hledání spoluhráčů a inzerátech RPG produktů.
Uživatelský avatar
Ascella
Příspěvky: 23
Registrován: 13. 11. 2009, 15:21
Bydliště: Neratovice

Hledám hráče: živé hraní, okolí Prahy

Příspěvek od Ascella »

Ahoj, tož ještě jednou, načisto :)

KDE: Neratovice (1h mhd z centra Prahy, autem rychleji)
KDY: střídavě jeden týden pondělí, druhý týden středa, 17.30-21.30 (po dohodě možno přehodit na út+čt) (pozn. Hodně cestuji, tedy 3-4x ročně jsou zhruba 2-3 týdny dlouhé herní prázdniny)
CO: skoro 5 let trvající kampaň v převážně lidském světě ve vlastním systému na bázi DrD,
KOHO HLEDÁM: rozumného, týmového, přizpůsobivého hráče s nadhledem a srdcem, který má chuť hrát.
CO NABÍZÍM: hru se zázemím a budováním postavení; propracovaný vlastní svět, vyváženost zápletek, boj-pátrání-překonávání překážek-tajemno, možnost užívat si osobní linie pokud je o ně zájem, volnost v rozhodování, spoluzodpovědnost za příběh; a hlavně skvělá parta se smyslem pro humor.
OMEZENÍ: pro minimalizaci konfliktů mezi postavami a světem (a tudíž harmonická pohodová hra pro všechny) postava stejné národnosti (al-skali, "člověk" blízkovýchodní inspirace, Persie/Arábie). Pro zachování stávající úrovně obtížnosti bojové povolání (válečník všech zaměření či výrazně bojově posílený hraničář).

A tady původní znění inzerátu ve formě TL;DR:

Ahoj všichni,
Po krásných skoro pěti letech s tou nejlepší partou, jaká se nám kdy sešla, řešíme náhradu za klíčového hráče. Něco končí, aby něco mohlo začít.
Je mezi vámi někdo, kdo by se rád zapojil?

Na rovinu, bude to těžké, protože lore světa je za těch pět let dost rozvinutý, takže to od vás chce buď trpělivost se s ním potázat, nebo přijmutí toho, že se zpočátku nebudete úplně chytat. Ale určitě to není nemožné, protože to hlavní je chuť hrát, chuť si užít příběh, prožít postavu, zažít něco nového. A hlavně si užít společně strávené volno, zasmát se - ač je hra míněna zcela vážně, tak smysl pro humor, nadhled a nadsázku je více než vítán. Kdo má chuť zkoumat svět, bude odměněn i když zpočátku zahlcen, kdo má raději přímý prožitek ze hry, ten by s námi mohl být spokojen, protože emoce až na doraz :)

Leccos se dá přečíst na FB stránce Dračí doupě, DnD a další, kde občas herní záznamy píšu s podpisem A* (jako Ascella :)) Jedno dobrodružství, řekněme vzor toho, jak jsme hráli před třemi lety, jsem zpracovala pro Dračí Hlídku, k nahlédnutí zde: https://www.dracihlidka.cz/quest-mesto-ctyrke-stazeni/ Je dost oproštěné od světa a herní styl se za tu dobu taky posunul, ale tak nějak to o mně jako vypravěči vypovídá :)

To zásadní pro mne je týmová hra. Sice každá z postav rozvíjí své sólové linie, ale při sezení striktně týmově a kooperačně.
Hrajeme se zázemím, družina nejsou žádní potulní dobrodruzi a žoldnéři, ale dlouhodobě si budují postavení, mají rodiny, kontakty, vztahy. Není to sbírka asociálních individuí jak to občas ve hrách bývá, ale postavy, které si prošly vývojem od rozjívených puberťáků po muže, kteří jsou ochotni položit život za lásku.
Ve hře je silný aspekt náboženství, hledáme tedy někoho, komu nevadí si zahrát věřící postavu (pro nás bandu agnostiko-ateistů je to prima změna), družina je morálně na straně světla.
Svět je pseudoarabský, drsná romantika pouští, beduínů, oáz, vše se točí kolem jednoho pouštního velkoměsta na vodním zřídle; náboženství je pak mix křesťanství s buddhismem zjednodušeně řečeno.

Hrajeme výhradně na živo, pouze osobní linky psaně. Místo hry Neratovice (za hodinku mhd z centra Prahy, vlakem i rychleji, jezdí to k nám z Ládví, takže sever Prahy za chvilku, dojezdová vzdálenost v pohodě z Mělníka, Kralup, Brandýsa, kdysi jezdil hráč i z Kladna)
1x týdně všední dny (zpravidla na střídačku pondělky a středy podle směn jednoho z hráčů, možno po dohodě měnit na úterky a čtvrtky) od 17.30 do 21.30 (poslední vhodný bus na Prahu). Systém vlastní odvozený z DrD, domácí 1.7 dalo by se říct - na zkušenostech nezáleží, rozhodně jsme tolerantní i k úplným začátečníkům.

S odchodem bojovníka družina značně oslabila na bojeschopnosti a protože nás bitvy hodně baví, hledáme válečníka. K tomu může mít libovolné schopnosti odvozené z osobního příběhu. Hráčům dávám velkou volnost v rozvoji postavy, ať jsou to schopnosti, ambice, byznys, osobní příběh - je to vaše zodpovědnost, chcete-li se jí ujmout.

Hru se snažím vést vyváženě, boj-řešení-komunikace-překonávání překážek-pletichy a intriky, důležitý je pro mne silný příběh, logika, provázanost, promyšlenost, tajemno. Jasně, že občas něco zaskřípe, něco se nepovede, nejsem dokonalý vypravěč, ale snažím se :) A je třeba, aby se všichni snažili, protože hra je skupinová zábava a každý má svůj díl zodpovědnosti, aby byla pěkná, zábavná, abychom si ji všichni užili.
Všem nám je něco přes 30, ale věk je jen číslo :) Důležitá je vyzrálost a ta může být v patnácti a nemusí být ve čtyřiceti.

Zbyli jsme čaroděj ohně, šermíř a "spellsword"... a PJka. Postavy jsou na 9.úrovni a protože nechci družinu oslabovat, tak i nově příchozí na tom budou stejně.
Svět je silně magický, pro mne je to velmi vítaný taktický prvek, ale hráči magického minimalismu by nemuseli být úplně spokojeni.

Aby zapojení nebylo tak těžké, nabízím postavu odkamenělého, kterého si můžete vytvořit k obrazu svému. Cca 50 let byl změněn v kámen pohledem medúzy a tudíž je vytržen z reálií, konktaktů, souvislostí, a učí se vše nejen hráč, ale i postava, a zároveň si přináší svůj příběh a schopnosti, dostává příležitost nového života a budování nového zázemí. Ale je to jen možnost, pokud je zájem, dá se vytvořit postava z městských rodů obeznámená se situací, nebo beduín, nebo člen rodin postav, nebo někdo z osobní gardy světice, kterou družina provází... jsem otevřená lecčemus, ale pro minimalizaci konfliktů jak v družině tak mezi družinou a světem (jsou zde velké rozdíly mezi kulturami, jejich psychologie je propracovaná a odlišná, tudíž to zákonitě vede ke střetům) chceme postavu téže národnosti, kultury a nejlépe i víry, tedy al-skali, "člověk" blízkovýchodní inspirace (Persie, Arábie). Postavu tvoří její příběh, ne jestli je to trpaslík nebo elf, které stejně valná část hráčů hraje na základě stereotypu :)

Osobně je pro mne důležitý prožitek a emoce, byla bych ráda, kdybyste se nestyděli za lásku ke svému imaginárnímu druhovi, kdybyste si uměli prožít vítězství stejně jako selhání; prostě bych byla ráda, aby se k nám připojil hráč, který má srdce.

Dlouhé, co? Na hře mi velmi záleží, na tom, abychom si ji užili všichni, tak chci poskytnout co nejvíc informací a minimalizovat šanci na vzájemné zklamání 😇 Tak 😊
Kontakt petra.vresova@gmail.com, FB Petra Vřesová
"Ucelený pohled, neboť vše ostatní je ubohost."
"Cílem není malovat život, ale dát život malbě."
Uživatelský avatar
Ascella
Příspěvky: 23
Registrován: 13. 11. 2009, 15:21
Bydliště: Neratovice

Re: Hledám hráče: živé hraní, okolí Prahy

Příspěvek od Ascella »

Rok uplynul, lockdowny nějak moc hraní nepřály, pak jsem hodně cestovala, tak jsem hledání neopakovala. Teď už snad bude epidemická situace lepší, abychom se mohli pravidelně scházet na živo.
Inzerát je pořád platný :) Hledáme parťáka na pravidelné hraní ságy v lidském kousku světa, v orientálním prostředí. Pořád platí, že začít bude těžké, protože sága je v půlce, ale budeme se moc snažit, celá parta, to usnadnit. Hezky pomalu, s nadhledem a respektem tvořit příběh společně.
"Ucelený pohled, neboť vše ostatní je ubohost."
"Cílem není malovat život, ale dát život malbě."
Odpovědět

Zpět na „Akce, seznamka a inzeráty“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů