Kohoutovická kampaň - příprava

Zápisy a zážitky z vašich her, pomoc s přípravou, společné hraní.
Odpovědět
Uživatelský avatar
fenikso
Příspěvky: 792
Registrován: 11. 10. 2009, 10:58
Bydliště: Brno

Re: Kohoutovická kampaň - příprava

Příspěvek od fenikso »

A teď to důležitější. Protože se nám kampaň chýlí ke konci, je potřeba se připravit na další hru. S většinou jsem se bavil, že bychom si dali historičtěji laděné fantasy cca 13. století. Pěkně syrový středověk, jemně okořeněný fantasy prvky. K tomuto účelu jsem před nějakou dobou (hmm, tak zdá se že tak asi před dvěma lety) začal vytvářet hack Apocalypse Worldu s velmi neoriginálním názvem Medieval World. A protože není tak úplně dokončený, pokusím se to v následujících cca dvou až třech týdnech dorazit do hratelné podoby.

Pravidla a playbooky najdete tady, ale jak jsem psal, je to v dost rozpracovaném stavu.

Potřeboval bych od vás, abyste se nějak +/- dohodli, které playbooky by se vám líbily, abych je mohl dokončit jako první. A taky bych vás poprosil napsat mi, který vám přijde nejhorší/nejméně zajímavý. Jo a potřebuju to BRZY :-)=.
Uživatelský avatar
fenikso
Příspěvky: 792
Registrován: 11. 10. 2009, 10:58
Bydliště: Brno

Re: Kohoutovická kampaň - příprava

Příspěvek od fenikso »

A poslední věc, na středověkou hru bych se doporučil naladit přečtením nějakých těch článků, dobrý základ je například z Wikipedie, týkající se prostředí, ve kterém se bude vaše postava nejvíce vyskytovat - až si teda vyberete playbook. Nejsem žádný extra expert na středověk, i když se to pokusím rychle dohnat $D.
Uživatelský avatar
fenikso
Příspěvky: 792
Registrován: 11. 10. 2009, 10:58
Bydliště: Brno

Re: Kohoutovická kampaň - příprava

Příspěvek od fenikso »

Rychlý překlad shrnutí o čem je který playbook:

Kejklíř
Jsi bard, akrobat nebo tanečník. Zpíváš písně o neobyčejných činech nebo předvádíš taneční či jiná vystoupení k pobavení publika. Jsi velmi společenská osoba a cítíš se doma kdekoli mezi lidmi, ať už v nejhorší pivnici nebo na králově dvoře. Ovlivňovat nálady, přesvědčení a emoce ostatních je pro tebe samozřejmé.

Věřící
Jsi svatý muž, kněz nebo mnich. Následuješ víru dneška nebo pohanské bohy dávno zapomenutých časů. Jsi ikonou svého náboženství, velebíš tvého boha či bohy, uctíváš je, provádíš jejich obřady a naplňuješ jejich přání. Nebojíš se světského práva, neboť tvá je posvátná cesta k osvícení.

Rytíř
Přísahal jsi bránit tvého pána, krále, slabé a bezbranné. Možná to vždy nevyšlo. Tak nebo tak jsi muž cti, vycvičený v umění válčení, který nikdy neodmítne výzvu od sobě rovného. V blyštivé zbroji, s kopím a na válečné oři, jsi snem každé dámy.

Žoldnéř
Jsi žoldák, námezdní voják, který raději přijímá bojové úkoly za úplatu, než jako příslušník armády. Obvykle se sdružuješ se sobě rovnými, bratry ve zbrani, bojujíc za peníze a vítěznou stranu. Tvůj meč, ruka, která jím vládne, stejně jako tvá čest, se dají snadno koupit nejvyšší nabídkou.

Šlechtic
Patříš ke šlechtě a ačkoli nejsi král ani nikdo z vyšší šlechty, máš dovoleno přijít ke dvoru, máš poměrně pohodlný život, mnoho známých mezi mocnými lidmi a vysoké společenské postavení. Avšak aby sis udržel tyto výsady, tak musíš hrát dvorní hru, udržet si podporu ať už politikou nebo špinavými triky či zradou.

Průzkumník
Jsi lovec, stopař nebo zvěd. Znáš divočinu, lesy a hory, ale i cesty nimi vedoucí. Jsi schopný nejen při hledání zvěře, lidí a jiných tajemství, ale umíš také snadno přežít pod širým nebem, pohybovat se skryt a neviděn. Vždy svobodný, chápající sílu a moc přírody, která je stále mimo lidský dosah.

Učenec
Jsi vzdělaný, muž soudnosti, filozofie a studia. Velkou část svého života jsi studoval mnohá umění na universitě, včetně a nikoli pouze aritmetiku, geometrii, astronomii, logiku, rétoriku, medicínu a tajemství pouze pro zasvěcené. S titulem Magistr jsi pokládán za moudrého a s přehledem, tvá rada je ceněna a vyhledávána.

Šejdíř
Jsi lhář, zloděj nebo jiný zločinec. Víš, jak lidi oklamat, získat co chceš bez výčitek, vždy připraven použít výhrůžku, vydírání nebo i násilí. Světská spravedlnost po tobě jde, ale ty znáš správné lidi, hříšná tajemství, mazané cesty a špinavé triky jak se vyhnout žaláři.

Vagabund
Ty a tvá parta se touláte po cestách, z místa na místo, a ve městech či vesnicích děláte různá řemesla, tam tohle, tu zas onohle. Není neobvyklé, že vagabundi žebrají, spojují se s kriminálníky, a také jsou prospěchářskými ničemy, kteří kradou, pašují a dělají mizernou práci, pokud je nikdo nehlídá.

Čaroděj
Většina by řekla, že jsi zaprodal svou duši. Jsi provozovatel temných a nebezpečných umění, s blízkým spojením k pohanským bohům, vílám nebo démonům samotným. Jsi respektován a žádán o pomoc stejně často, jak se tě lidé bojí a opovrhují tebou. Ať je to jakkoli, jsi mocnější než běžní smrtelníci, ale temnota má svou vlastní cenu.
Uživatelský avatar
komi
Příspěvky: 674
Registrován: 17. 8. 2012, 19:07

Re: Kohoutovická kampaň - příprava

Příspěvek od komi »

Za těch 14 dnů asi budu pryč.

Kejklíře bych si aj zahrála.

Možná by neškodilo k němu ještě trošku povykrást The show. Ten Crack open the world move je takový hezky napsaný, akorát příliš odvázaný na naše potřeby :-). Ty tu podobnou věc máš jako Touching performance.
Licho
Příspěvky: 47
Registrován: 27. 8. 2012, 11:22

Re: Kohoutovická kampaň - příprava

Příspěvek od Licho »

Zahrál bych si učence, věřícího, rytíře, šlechtice nebo vagabunda. Uvidím co ostatní :)
Licho
Příspěvky: 47
Registrován: 27. 8. 2012, 11:22

Re: Kohoutovická kampaň - příprava

Příspěvek od Licho »

Jinak jako inspiraci se znovu podívám na Jméno Růže http://www.csfd.cz/film/166-jmeno-ruze/prehled/
Kdo neviděl, doporučuji.
Licho
Příspěvky: 47
Registrován: 27. 8. 2012, 11:22

Re: Kohoutovická kampaň - příprava

Příspěvek od Licho »

Po přečtení playbooku škrtám věřícího, ale můžu být i šejdíř nebo žoldnéř (kromě učence, rytíře, šlechtice a vagabunda).
Uživatelský avatar
fenikso
Příspěvky: 792
Registrován: 11. 10. 2009, 10:58
Bydliště: Brno

Re: Kohoutovická kampaň - příprava

Příspěvek od fenikso »

Pokud někdo stále nemůže najít playbooky, tak jsou tady.
Uživatelský avatar
fenikso
Příspěvky: 792
Registrován: 11. 10. 2009, 10:58
Bydliště: Brno

Re: Kohoutovická kampaň - příprava

Příspěvek od fenikso »

komi píše: Kejklíře bych si aj zahrála.
Určitě? Další pokus hrát necynickou, nesarkastickou a nedrzou postavu? :lol:
Jsem čekal tak Noble, Witch nebo Mercenary 8). Nebo jsi v těch movech objevila nějaké kombo :>;o)?
komi píše: Možná by neškodilo k němu ještě trošku povykrást The show. Ten Crack open the world move je takový hezky napsaný, akorát příliš odvázaný na naše potřeby :-).
A ti lidi tam co hulí? $D
Uživatelský avatar
fenikso
Příspěvky: 792
Registrován: 11. 10. 2009, 10:58
Bydliště: Brno

Re: Kohoutovická kampaň - příprava

Příspěvek od fenikso »

Licho píše:Jinak jako inspiraci se znovu podívám na Jméno Růže http://www.csfd.cz/film/166-jmeno-ruze/prehled/
Kdo neviděl, doporučuji.
Doporučuji celkem pěkný článek o Karlu IV. a 14. století.

Což mi připomíná, že se nemůžu nějak rozhodnout mezi 13. stoletím (více divočiny, méně osídlených míst a tím i méně důležitých osob, počátky měst, rozpor panovníka s církví) a 14. stoletím (Jan Lucemburský je furt někde v tahu, takže šlechta si v Čechách a na Moravě dělá co chce, mnoho nových měst, klášterů a tak).
Uživatelský avatar
fenikso
Příspěvky: 792
Registrován: 11. 10. 2009, 10:58
Bydliště: Brno

Re: Kohoutovická kampaň - příprava

Příspěvek od fenikso »

Licho píše:Po přečtení playbooku škrtám věřícího, ale můžu být i šejdíř nebo žoldnéř (kromě učence, rytíře, šlechtice a vagabunda).
Čím to, že Věřící se ti přestal líbit po přečtení playbooku? Nesplnil očekávání?
Uživatelský avatar
komi
Příspěvky: 674
Registrován: 17. 8. 2012, 19:07

Re: Kohoutovická kampaň - příprava

Příspěvek od komi »

fenikso píše: Určitě? Další pokus hrát necynickou, nesarkastickou a nedrzou postavu? :lol:
Jsem čekal tak Noble, Witch nebo Mercenary 8). Nebo jsi v těch movech objevila nějaké kombo :>;o)?
Pche! Víš jak fenomenálně jsem tady odehrála první epochu toho PbP? Ani jeden sarkasmus, ani náznak ironie! Jsem dobrá! A vůbec to nesouvisí s tím, že té postavě bylo třináct, neuměla skoro vůbec mluvit a celý dosavadní život se před lidmi skrývala. Noble bych měla problém hrát, tak trochu čarodějnice hraju furt, mercenary jsem taky zvažovala.

A vůbec, zatím jsem neřekla, že tahle postava bude neironická. U každé postavy si vybírám povahový rys, u kterého si nevěřím, že ho dokážu odehrát, vždycky jeden a vždycky jiný. (že jich někdo najde víc, za to nemůžu, pouze jeden je plánovaný a garantovaný)
fenikso píše: A ti lidi tam co hulí? $D
Taky by mě zajímalo, jen nevím, zda bych našla odvahu na až tak silný matroš :-)
Licho
Příspěvky: 47
Registrován: 27. 8. 2012, 11:22

Re: Kohoutovická kampaň - příprava

Příspěvek od Licho »

Zdá se, že svatým není úplně jednoduché být.. dokonce tomu musí i věřit a tak.. Není to jako v životu Briana :)
Uživatelský avatar
fenikso
Příspěvky: 792
Registrován: 11. 10. 2009, 10:58
Bydliště: Brno

Re: Kohoutovická kampaň - příprava

Příspěvek od fenikso »

Takže prozatím mají vybráno:

Komi - Entertainer
Honza - Knight
Jana - Witch
Soňa - Vagabond

Playbooky pro tyhle postavy jsou doplněné, tak se na ně můžete podívat a zkritizovat 8). Případně jemně upozornit na nesrovnalosti, jak je libo.
Pascall
Příspěvky: 13
Registrován: 16. 8. 2012, 23:05

Re: Kohoutovická kampaň - příprava

Příspěvek od Pascall »

Tak já nakonec zahraji opět slechtice. (Neslo bz selechtice trochu zkombinovat s Rytirem neco jako Karel IV ?)
Odpovědět

Zpět na „Vaše hraní - příprava, rady, zápisy a PbP“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů