Kohoutovická kampaň - příprava

Zápisy a zážitky z vašich her, pomoc s přípravou, společné hraní.
Odpovědět
Uživatelský avatar
komi
Příspěvky: 674
Registrován: 17. 8. 2012, 19:07

Re: Kohoutovická kampaň - příprava

Příspěvek od komi »

fenikso píše:Nepamatujete si někdo, který upír to měl bydlet v Petrohradě?
Musela jsem poslat dotaz do dlouhodobé paměti a odpověď právě dorazila: Nějaký boss od Ilji, mluvilo se o něm, když si Takis házel na to, jak zná ty upíry z černého dvora, jméno si ale fakt už nepamatuju.
Uživatelský avatar
komi
Příspěvky: 674
Registrován: 17. 8. 2012, 19:07

Re: Kohoutovická kampaň - příprava

Příspěvek od komi »

Jak se mi nevěřilo, že v Moskvě je ve skutečnosti celkem nízký počet vražd: je tam cca 6,5 vraždy/100 000 obyvatel https://en.wikipedia.org/wiki/Homicide_ ... 0s_by_rate. Takže tak průměr na větší město.

Za posledních 5 let je to teda nějakých 5 tisíc vražd. Kdybych uměla rusky, určitě bych nějakou, kterou superbulvár označí jako upíří vygooglila i v reálu. Takto jsem pochopitelně zcela selhala a našla jen nějakou ženskou, která zcela jistě obcuje s upíry a démony (a nebo je prostě jen blbá jak tágo :-) )
Licho
Příspěvky: 47
Registrován: 27. 8. 2012, 11:22

Re: Kohoutovická kampaň - příprava

Příspěvek od Licho »

No na stát je to tam celkem špatné, na 100 000 obyvatel a rok:
http://www.worldlifeexpectancy.com/caus ... y-country/

Rusko - 9.21
USA - 5.56
ČR- 0.69
UK - 0.63
Japonsko - 0.28

Takže 32x horší než Japonsko i s Tokyem. Nevím jak je to velkoměsto vs okolí ale většinou na tom hlavní města bývají líp než průměr země (pro Rusko to platí taky) a v té tabulce měst jsou celkem dost vražedné lokality..
Uživatelský avatar
komi
Příspěvky: 674
Registrován: 17. 8. 2012, 19:07

Re: Kohoutovická kampaň - příprava

Příspěvek od komi »

Po dnešní noci chápu mnohem líp proč Ariana chlastá. Začnu ve stylu Ariany: Takže Takisi, jestli budeš lítat ultralightama a nebudeš milý na jistou přerostlou horolezkyni, stane se něco strašného!!!

Vize začínala v Alpách, kde jsme lezli na nějaký kopec. Kousek od nás na sněhovém poli dost tvrdě přistálo malé letadlo s ulomeným kusem křídla. Vevnitř byl chlap a vypadal, že je v posledním tažení, zavolali jsme horskou, ale nedokázali jsme zastavit krvácení, takže než dorazila horská, považovali jsme ho za mrtvého. Postavili jsme stan, vlezli do něj a že zítra sestoupíme. Pak chlap vlezl k nám do stanu, byl nahý a neměl ani škrábnutí. Tak jsme mu dali oblečení a ve stanu jsme se zmáčkli a nechali ho přespat. Jenže byl nějaký strašně divný, nejdřív pasivně pak i lehce aktivně agresivní - a tak jsme se rozhodli, že ho zabijeme. Trhli jsme mu vazem, když se nekoukal (aby netrpěl) a pojistili ranou cepínem. Do pěti minut byl zase zpátky ve stanu (opět nahý a oblečení nikde) a ještě o dva řády divnější a protivnější, ale že jsme ho zabili si nepamatoval. Tak jsme ho další den shodili dolů ze skály a přes sedlo sešli do jiné doliny.

Další den jsme sešli do civilizace a šli dokoupit zásoby do nějakého obchodního centra. Byl tam zase on, opět nahý, rval se s ochrankou v obchodě. Protože naposled jsme ho nezabili nenápadně, tak si svou vraždu pamatoval a zuřivě se na nás vrhnul. (v tu chvíli projelo kolem baráku popelářské auto, na na chvíli mě vzbudilo a došlo mi, že je to asi immortal Takis a že by bylo dobré ho upálit). Pamatovali jsme si, že v tom obchodním centru bylo i nějaké Obi nebo co, tak že ho nacpeme do drtičky na větve a její výstup polijeme benzínem a zapálíme. Jenže ono Obi zavřeli a místo toho tam byly domácí potřeby. Po zběsilé honičce v domácích potřebách jsme našli široké nože na výrobu tataráku (to místo drtičky na větve) a místo benzínu na upálení zavařovací hrnec a velké omniovky, takže jsme ho podřízli a pak postupně z něj odškrabávali kousky a dávali do těch zavařovacích sklenic. Tohle už bylo fakt příliš uchylné, jak se během toho opižlávání co pár minut začínal znovuoživovat a bylo potřeba ho furt dorážet (mimochodem jeho tělo působilo dokonale homogenním dojmem - žádné kosti ani vnitřnosti). Tak jsem se radši probudila a vylezla z postele (se silnou chutí na vodku:-) )
Oberon
Příspěvky: 24
Registrován: 6. 2. 2013, 20:59

Re: Kohoutovická kampaň - příprava

Příspěvek od Oberon »

Teda kdybys byla na minule hre, tak bys vedela, ze Takis je hodny a mily a nikoho neobtezuje. ba prave naopak on byva obtezovan a svaden pochybnymi zenstinami :)
Licho
Příspěvky: 47
Registrován: 27. 8. 2012, 11:22

Re: Kohoutovická kampaň - příprava

Příspěvek od Licho »

Nejděsivější na celém příběhu je ale tohle:
nejdřív pasivně pak i lehce aktivně agresivní - a tak jsme se rozhodli, že ho zabijeme
Co když dojde ke konfliktu o piškotové kolečko nebo kousek ovoce? Co pak? Máš únikovou strategii Takisi? Preventivně vykup všechny drtičky, nože a zavařovací hrnce.
Uživatelský avatar
komi
Příspěvky: 674
Registrován: 17. 8. 2012, 19:07

Re: Kohoutovická kampaň - příprava

Příspěvek od komi »

Správně, přesně to bylo nejděsivější - vědomí, že bychom ho nemuseli tak zdlouhavě zabíjet, kdybychom byli ze začátku trochu tolerantnější. Bylo pěkně hnusné muset ho už dopitvávat (už nám nic jiného nezbývalo) a uvědomovat si při tom, že zabíjíme vlastně příslušníka vzácné, cizí a pravděpodobně vyšší formy života.

Ale chtěla jsem něco jiného:
V Kladně asi chytili člena nějaké celkem drsné vlkodlačí smečky http://praha.idnes.cz/nahac-v-kladne-vl ... zpravy_rsr napadl pár lidí, nahý rozbil kolenem předni sklo auta, porval se s policajtem a označkoval chodbu domu. Na to, že je těsně po novu, tak byl teda docela při síle.
Uživatelský avatar
komi
Příspěvky: 674
Registrován: 17. 8. 2012, 19:07

Re: Kohoutovická kampaň - příprava

Příspěvek od komi »

Začínám si tady z toho dělat pomalu vlastní blogísek :-)

Když jsem si prý měla vymyslet vlastní movy, protože se mi žádné od jiných postav nehodí, tak tady jsou návrhy:

Nikdo nikdy neočekává ... - Když útočí nečekaně a neviděná, vybere si ze seznamu u Unleash o jednu položku víc.

Vezmu to zkratkou - Pokud je nehmotná, může se okamžitě vrátit někam, kde už byla.
Hodí se na spirit
10+ - ok
7+ - MC vybere jeden: Není přesně tam nebo někdo se na ni pověsil nebo všichni v okolí ví, že se tam zjevila

(Ne)životní energie - Může dotykem léčit, tj. předat vlastní energii někomu jinému. Hodí se na spirit
10+ ok
7+ Hráč vybere jeden: stoji ji to dvojnásobek než co vyléčí nebo -1 ongoing u pacoše do správné léčby nebo se to časem zase zhorší

Tak teď jste mě nasrali: Když utrží v bitce harm, má +1 ongoing na Unleash a Act under pressure, ale -1 na escape.

To poslední není moc pro Niku - ale Sergej s takovým movem .... jsem se úplně zasnila :-)
Uživatelský avatar
fenikso
Příspěvky: 792
Registrován: 11. 10. 2009, 10:58
Bydliště: Brno

Re: Kohoutovická kampaň - příprava

Příspěvek od fenikso »

komi píše:Nikdo nikdy neočekává ... - Když útočí nečekaně a neviděná, vybere si ze seznamu u Unleash o jednu položku víc.
Při nečekaném útoku se ale na Unleash obvykle nehází, to jen pokud se nepřítel může bránit (konkrétně "fight back", jak to přeložit?). Ale asi by se to dalo nějak poladit tak, aby to mělo smysl u bytostí, které stejně tuší, že tam někde jsi a tak se nedají úplně překvapit.
komi píše:Vezmu to zkratkou - Pokud je nehmotná, může se okamžitě vrátit někam, kde už byla.
Hodí se na spirit
10+ - ok
7+ - MC vybere jeden: Není přesně tam nebo někdo se na ni pověsil nebo všichni v okolí ví, že se tam zjevila
Něco v tomto smyslu by šlo, ale musel bych upravit ty nechtěné efekty 8).
komi píše:(Ne)životní energie - Může dotykem léčit, tj. předat vlastní energii někomu jinému. Hodí se na spirit
10+ ok
7+ Hráč vybere jeden: stoji ji to dvojnásobek než co vyléčí nebo -1 ongoing u pacoše do správné léčby nebo se to časem zase zhorší
Zase tak nějak, koncept dobrý, ale muselo by se to poupravit.
komi píše:Tak teď jste mě nasrali: Když utrží v bitce harm, má +1 ongoing na Unleash a Act under pressure, ale -1 na escape.
Tohle je trochu přehnané, možná -1 na vše ostatní?

Řekni, který se ti líbí nejvíce, a já se nad tím zamyslím :>;o).
Uživatelský avatar
komi
Příspěvky: 674
Registrován: 17. 8. 2012, 19:07

Re: Kohoutovická kampaň - příprava

Příspěvek od komi »

fenikso píše: Při nečekaném útoku se ale na Unleash obvykle nehází, to jen pokud se nepřítel může bránit (konkrétně "fight back", jak to přeložit?). Ale asi by se to dalo nějak poladit tak, aby to mělo smysl u bytostí, které stejně tuší, že tam někde jsi a tak se nedají úplně překvapit.
Když nečekaně útočí letícím buldozerem či kusem střešní krytiny tak ne, ale při pokusu přepižlat protivníka střepem má vetšinou ten dotyčný na "protiútok?" času dost. Očekávala jsem, že by to nebylo jen na mortal chudáky.
fenikso píše:Vezmu to zkratkou - Pokud je nehmotná, může se okamžitě vrátit někam.....
Něco v tomto smyslu by šlo, ale musel bych upravit ty nechtěné efekty 8).
Třeba jsou to chtěné efekty :)
fenikso píše:Tak teď jste mě nasrali...
Tohle je trochu přehnané, možná -1 na vše ostatní?
Jsi zcela a naprosto očekávatelný, mohla bych si vytvořit tvůj simulátor kdybych chtěla!
fenikso píše:Řekni, který se ti líbí nejvíce, a já se nad tím zamyslím :>;o).
Až se nad nějakým zamyslíš, tak se mi už určitě nebude líbit nejvíce. Tak se zamysli nad 2. a 3. a já si vyberu 8)
Uživatelský avatar
komi
Příspěvky: 674
Registrován: 17. 8. 2012, 19:07

Re: Kohoutovická kampaň - příprava

Příspěvek od komi »

Krokhino. Tady se schovat před černými upíry - starý opuštěný kostel a kolem všude voda! Akorát je to z moskvy půlden cesty. To by byla romantika jako kráva - obzvláště se Sergejem :oops:
Obrázek
Uživatelský avatar
komi
Příspěvky: 674
Registrován: 17. 8. 2012, 19:07

Re: Kohoutovická kampaň - příprava

Příspěvek od komi »

Jen taková malá poznámečka: Doufám, že je alchymista nefalšovaný immortal nebo má zásobu mrtvé a živé vody a kamarády, kteří ji umí používat.

Jinak bych lehce otrávena tím, že po úspěchu v unleash, kde výsledek byl, že:
- za a) Nika ho dostane tam, kde ho chce mít - tj. má pochopit, že jestli se s ní nedomluví, tak se s ním nebude mazat a zabije ho a
- za b) vykopne mu pistoli.

A následně po malém úspěchu na manipulate (má navalit prachy jako odškodnění za potíže, vysvětlit a my na oplátku nebudeme šířit, že tu bydlí, když je na to tak háklivý a jako bonus ho Nika nezabije) se jen dementně culí a nechá si ustřelit hlavu.

I kdyby to byl immortal, kterému je jedno jestli ho zabiju, tak jsem pak neměla vůbec házet na tu manipulaci.

A jinak vím, že to bylo trochu zmatené a Nika se zase co se týče jízlivostí překonávala. A otrávena samozřejmě nebudu tak ani tak. Jen jsem si tu musela vylít srdce :-)
Uživatelský avatar
fenikso
Příspěvky: 792
Registrován: 11. 10. 2009, 10:58
Bydliště: Brno

Re: Kohoutovická kampaň - příprava

Příspěvek od fenikso »

Jo, bylo to zmatené až příliš, takže je dost možné, že jsem něco pos... eh, pokazil. Patrně se párkrát nemělo na něco házet, možná mělo něco vyznět jinak. Většinu času jsem byl pořád šokovaný, jak to Christine alchymistovi napřímo vpálila, že ví o jeho největším tajemství :D.

Takže určitě z toho mělo vyplynout, že umřít mu až TAK nevadilo. I když ve chvíli, kdy Nika tu spoušť zmáčkla, byl asi opravdu lehce překvapen. To, že věděl, že jsi ochotná ho zabít, když se nedomluvíte, ještě neznamená, že čekal, že to bude tak rychle :D.

Pro pořádek, příště je potřeba na chvíli zastavit hru a promluvit si o tom, kam směřuje. Třeba by mi to pomohlo ten chaos trochu usměrnit.
Uživatelský avatar
komi
Příspěvky: 674
Registrován: 17. 8. 2012, 19:07

Re: Kohoutovická kampaň - příprava

Příspěvek od komi »

fenikso píše:Většinu času jsem byl pořád šokovaný, jak to Christine alchymistovi napřímo vpálila, že ví o jeho největším tajemství :D.
Mě to teda nijak nešokovalo, z mého pohledu to bylo celkem logické a Nika by udělala to samé. Potřebovali rychle vyléčit a zcela se odevzdat do rukou někoho, kdo je chce využít, by mi nepřišlo moc rozumné. A tím, jak odmítl vůbec vysvětlit způsob léčby, tak by si s postavama během ní mohl udělat, co by chtěl. Pokud by mě mělo něco šokovat, tak spíš to, jak zareagoval alchymista. Čekala jsem třeba, že bude lhát, nebo že se nechá od nás nějak přesvědčit, že dohodu zruší, nebo že za vhodný úplatek bude předstírat, že dohodu plní, ale bude to výhodné i pro nás. Ale samozřejmě nevím o co tam má jít, takže mé předpoklady jsou možná úplně mimo :-). Ale že se v podstatě přizná a pak nás prostě zkusí vyhodit, to bylo pro mě naprosto nepochopitelné, bych nás aspoň zkusila zabít, když už chce mít tajemství zachované.

Hezké, jak máme díky rozdílným rolím rozdílné pohledy na to, co je od postav logické. Uvažuješ úplně jinak, protože nejsi schopen přitom zapomenout informace, které víš jen ty sám.
fenikso píše: Pro pořádek, příště je potřeba na chvíli zastavit hru a promluvit si o tom, kam směřuje. Třeba by mi to pomohlo ten chaos trochu usměrnit.
No jo, příště to udělám místo toho, abych ustřelila někomu ve vzteku hlavu :-)
Uživatelský avatar
fenikso
Příspěvky: 792
Registrován: 11. 10. 2009, 10:58
Bydliště: Brno

Re: Kohoutovická kampaň - příprava

Příspěvek od fenikso »

TAP, TAP, zkouška mikrofonu, funguje ta věc? Snad.

V první řadě, jak pořešíme konec Moskevských stínů? Pokud by byla rozumná šance, že se sejdeme za dva týdny všichni, tak bychom třeba mohli příští týden hrát něco jiného?
Odpovědět

Zpět na „Vaše hraní - příprava, rady, zápisy a PbP“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Semrush [Bot] a 5 hostů