Kohoutovická kampaň - příprava

Zápisy a zážitky z vašich her, pomoc s přípravou, společné hraní.
Odpovědět
Uživatelský avatar
fenikso
Příspěvky: 792
Registrován: 11. 10. 2009, 10:58
Bydliště: Brno

Re: Kohoutovická kampaň - příprava

Příspěvek od fenikso »

Tak jestli chceš přímo Rytíře, tak Honza se vyjádřil, že klidně bud hrát nějakou z asi čtyř dalších postav.

Šlechtic v pojetí téhle hry je spíše diplomat a intrikán, někdy třeba vyslanec nebo špión. Taky se spíše počítá, že za něj budou bojovat ostatní (viz třeba Natural authority move). Ale na druhou stranu není problém si za dvě první vylepšení zvýšit Hard na +2 a za třetí si vzít nějaký drsný bojový move od jiné postavy.

Pokud bys chtěl bojovníka bez omáčky a vznešených ideálů, pak se nabízí Žoldnéř.
Oberon
Příspěvky: 24
Registrován: 6. 2. 2013, 20:59

Re: Kohoutovická kampaň - příprava

Příspěvek od Oberon »

Ja bych sel do Ucence. Se mi libi move, kdyz pri leceni hodim miss a postava pak ma byt pul roku mimo:)
Licho
Příspěvky: 47
Registrován: 27. 8. 2012, 11:22

Re: Kohoutovická kampaň - příprava

Příspěvek od Licho »

Takže Franta chtěl rytíře, budu žoldnéř.
Uživatelský avatar
fenikso
Příspěvky: 792
Registrován: 11. 10. 2009, 10:58
Bydliště: Brno

Re: Kohoutovická kampaň - příprava

Příspěvek od fenikso »

Učenec je taky hotov, můžeš mrknout a zhodnotit. Poslední v pořadí je žoldnéř, toho stihnu dorazit zítra.
Pascall
Příspěvky: 13
Registrován: 16. 8. 2012, 23:05

Re: Kohoutovická kampaň - příprava

Příspěvek od Pascall »

Licho píše:Takže Franta chtěl rytíře, budu žoldnéř.
Nejak nestiham, nakonec jsme se dohodli z Honzou na tom, ze budu Rytir :)
Uživatelský avatar
fenikso
Příspěvky: 792
Registrován: 11. 10. 2009, 10:58
Bydliště: Brno

Re: Kohoutovická kampaň - příprava

Příspěvek od fenikso »

Tak žoldnéř je taky hotov. Jinak můžete se podívat do playbooků a zamyslet se nad otázkami na představení postavy (INTRODUCTION). A taky tíhnu k období roku 1220 v okolí Olomouce, pokud nikdo nemá nic výrazně proti, tak se můžete mrknout třeba na Wikipedii, jaká byla situace, abyste byli v obraze :wink:.
Uživatelský avatar
fenikso
Příspěvky: 792
Registrován: 11. 10. 2009, 10:58
Bydliště: Brno

Re: Kohoutovická kampaň - příprava

Příspěvek od fenikso »

A na nějaké zhuštěné info o 13. století se můžete mrknout tady: viewtopic.php?f=299&t=13287
Ysabell
Příspěvky: 1
Registrován: 3. 8. 2016, 17:04

Re: Kohoutovická kampaň - příprava

Příspěvek od Ysabell »

Vrchol mého čarodějného umění - Dave mě zaregistroval a už se tím vším od odpoledne pročítám, zatím zmatená jak polární motýl. Jelikož mi byla chlapská role čaroděje hned ze startu ze zřejmých důvodů zaražena (asi by to nezachránilo ani jméno Tim), tak už teda namýšlím ženskou postavu :-) Zatím to vypadá, že budu poprvé vědět i pravidla, aspoň dneska v noci :-)
Uživatelský avatar
fenikso
Příspěvky: 792
Registrován: 11. 10. 2009, 10:58
Bydliště: Brno

Re: Kohoutovická kampaň - příprava

Příspěvek od fenikso »

Ysabell píše:Vrchol mého čarodějného umění...
Týjo :). Doufám, že ti kliknul i na takové to "sledovat téma" dole. A jinak co se pravidel týče, je to pořád skoro to samé. Jestli je něco, co se vyplatí pročíst, tak to je playbook (takový ten oboustranný papír s nadpisem Witch) a pak basic moves. A pak už spíše mrknout na omáčku o 13. století, třeba jestli byla inkvizice a tak :>;o).
Oberon
Příspěvky: 24
Registrován: 6. 2. 2013, 20:59

Re: Kohoutovická kampaň - příprava

Příspěvek od Oberon »

Takze tady je muj vzdelanec Vincenc:

• Who are you and where are you from?
25 let. Syn knihovnika z Olomouce, matku neznam. Jako nadany student jsem byl poslan Olomouckym biskupem na studia do Valladolidu. Zde jsem stravil znacnou cast sveho zivota (13-24). Po navratu domu chci sepsat kniku o mistnich zviratech a rostlinach.

• What are your family and other close people like?
Krome otce jsou pribuzni rolnici/obycejni lide, kteri jsou roztrouseni v okoli Olomouce. Moc se s nimi neznam ani se s nimi nestykam.

• What is the most heretic thing you believe is true and who knows about it?
Jsem pelagianista (clovek nepotrebuje bozi milost k tomu, aby dosahl spaseni). Vi o tom muj univerzitni ucitel Alfonso a Tamara.

• What is the most illogical thing you have seen and how it breaks science?
1. Po ceste pres Nemecko jsem videl cloveka probodnuteho mecem, ktery normalne vstal a sveho soupere zabil holyma rukama jako by nic
2. Pouzivani Tamariny magie a prace s demony

• What is the worst thing you witnessed on your travels?
Predtim, nez jsem odjel na studia, jsem jeste jako maly chlapec byl svedkem vrazdy nejakeho zebraka, ktere se ucastnil mistni slechtic. Az v pozdejsim veku jsem si uvedomil, ze to byla ritulani vrazda.

Extra vybava:
hourglass
magnifying glass
egyptian or other untranslated book
2-hold for accorded magic from an elemental (counts as two options chosen)

Jazyky: arabstina, cestina, latina, spanelstina, hebrejstina

Nejlepsi pritel:
Vojtech - krestansky mnich, ktery se mnou studoval. Po navratu do Cech slouzi v Brnenskem kostele sv. Petra


Kdyby bylo neco treba upravit, tak se ozvete:)
Uživatelský avatar
fenikso
Příspěvky: 792
Registrován: 11. 10. 2009, 10:58
Bydliště: Brno

Re: Kohoutovická kampaň - příprava

Příspěvek od fenikso »

Kdo další mi napíše intro bez diakritiky, tomu zpřelámu hnáty :>;o). Ale jinak jsem hodný a mírumilovný MC.
Uživatelský avatar
fenikso
Příspěvky: 792
Registrován: 11. 10. 2009, 10:58
Bydliště: Brno

Re: Kohoutovická kampaň - příprava

Příspěvek od fenikso »

Uživatelský avatar
komi
Příspěvky: 674
Registrován: 17. 8. 2012, 19:07

Re: Kohoutovická kampaň - příprava

Příspěvek od komi »

Tak protože jsem výstavní chcípák a tento týden se ještě nedohrabu, tak sem aspoň šupnu mou postavu:

Samira - The Entertainer

Obrázek

V popisu práce má být krásná, chladná a tajemná cizinka původem z orientu. Chlapi to berou jako z nějakého důvodu jako velkou výzvu - dokázat, aby v jejich přítomnosti byla méně studená a neosobní.

Když ale nepracuje, tak je ve skutečnosti celkem upovídaná, hravá a společenská. Občas ale zapomene, že je v práci nebo naopak že má volno. (tohle prostě nemůžu jako hráč zprasit, že ji nebudu umět hrát, vždycky můžu říct, že se zapomněla postava)

Představení:
Hadí žena. Sama má sílu a pružnost hada, navíc má i několik ochočených živých hadů. Když tančí nebo ohýbá tělo do neuvěřitelných pozic a přitom se po ní svíjejí dvě zelené krajty, tak obecenstvo nedokáže odtrhnout zrak. Někteří údivem, někteří vzrušením, někteří hrůzou, někteří hnusem, někteří tím vším dohromady. Jinak provozuje rozličné fakírské kousky, polykání a plivání ohně, cvičení či chození na hřebíkách, házení nožů aktivně i pasivně.

Introotázky:

• Who are you and where are you from?
Jsem u kejklířů od malička, ujali se mě jako sirotka. Rodiče ani místo, kde jsem se narodila si nepamatuju. Kejklíři říkají, že to není důležité, že oni jsou moje rodina.

• What are your family and other close people like?
Jsem součástí asi desetičlenné skupinky kejklířů.
Suri - bývalá tanečnice, je pro mě matka a učitelka v jedné osobě. Už nemívá vystoupení, vaří, stará se o chod skupiny.
Dorian - už starší muž, vůdce skupiny, má impozantní vous a vypadá trochu jako temný mág.
Djar - svalnatý holohlavý muž egyptského původu. Vlastně nejen holohlavý, nemá na sobě vlasu ani chlupu. Pokud nevystupuju sama, tak on je mým partnerem. Máme trochu zvláštní vztah.

• Who is your most powerful enemy and why did you make them mad?
Nejmocnější nejsou v Českých zemích, ono kočujeme nejen proto, abychom hledali nové publikum, ale také často proto, abychom prchali před tím starým. Tady z okolí je to pán Vilém ze Štemberka. Vystupovali jsme u něj na hradě, dělal si na mě nějaké nároky, byl připitý a choval se jako prase, chvíli jsem to jeho chování trpěla, ale jsem se pak z hostiny vytratila. Dala jsem se ale do řeči s jeho synem Vratislavem, povídali jsme si až do rána a vypili jsme spoustu vína. Dal mi krásnou brož. Jeho otec ale kvůli tomu šílel, poslal za mnou stráž, že jsem ten šperk ukradla, pak se vysvětlilo, že je to dar, tak zas ječel, že jsem jeho syna očarovala. Nakonec mě propustili i brož mi nechali. Myslím, že jen proto, že Vilém pouze nechtěl zcela ztratit před synem a svými lidmi tvář. Nemám nejmenší chuti jej ještě někdy potkat.

• How did you nearly die of horrible dead, and who saved you?
Lapkové se nás pokoušeli přepadnout během cest už několikrát a z toho několikrát úspěšně. Nedávno ale odtáhli i mě. Djar mě zachránil a byl přitom ošklivě zraněn. Jsem mu vděčná, zachránil mě, on si ale asi myslí, že mu teď tak nějak patřím.

• What is your most favourite settlement to perform and why?
Neuvěřitelné publikum bylo třeba v Nürnbergu nebo Regensburgu, tolik vznešených pánů zírajících s otevřenou pusou...Ale je mi to celkem jedno, pokud na mě nekřičí, že jsem zplozenec ďábla a pokud vyděláme dost peněz, tak jsem spokojená.

Staty: Cool=0 Hard=0 Charm+2 Sharp=0 Weird+1
Movy: Absorbing performance, Unexpected twist, Your majesty's humble servant

Vzhled:
Je určitě tmavší než Češi nebo Moraváci. Jestli je ale určitě perského původu, za co se vydává, to těžko říct.
Uhrančivé oči, dokáže se dívat lidem dlouho bez mrkání či mimických pohybů dívat do očí. Prostě trochu jako had, cvičila to.

Její obličej i tělo působí exoticky a trochu cize. Je krásná takovým tím funkcionalistickým způsobem. Příklad: kočka není krásné zvíře, protože by se nějak zdobila a upravovala, ale protože je dokonalý lovec a její ladný a elegantní vzhled je jen vedlejší produkt, podobným příkladem jsou hadi. Na představení se ale samozřejmě namaluje a nazdobí.

Oblečení: na představení má extra oblečky, jinak se obléká tak, aby zapadla mezi společnost ve které se zrovna nachází. Ale vždy je oblečení čisté, trochu vyzývavější než je obvyklé a ozdobené nějakým výrazným šperkem (výrazným ale ne moc drahým, celkem v hodnotě 1B).

Má vrhací nože a vzhledem k tomu, že jsou i součástí některých jejích představení, tak často cvičí a je v tom fakt dobrá.
Naposledy upravil(a) komi dne 14. 8. 2016, 20:36, celkem upraveno 3 x.
Uživatelský avatar
fenikso
Příspěvky: 792
Registrován: 11. 10. 2009, 10:58
Bydliště: Brno

Re: Kohoutovická kampaň - příprava

Příspěvek od fenikso »

Postava fajn, dodáš nám i zbytek - look, stats, výběr vybavení? Ne že by to bylo nutné, ale jsem zvědavý :D.
komi píše:• Who is your most powerful enemy and why did you make them mad?
si pak vyberu co ještě vygenerujete za NPCčka...
Ono cílem té otázky je právě abys nám nějaké NPC nagenerovala ty :wink:. Ale stačí obecně, přesné určení místa můžeme probrat později.
Uživatelský avatar
komi
Příspěvky: 674
Registrován: 17. 8. 2012, 19:07

Re: Kohoutovická kampaň - příprava

Příspěvek od komi »

Doeditovala jsem tam zbytek informací o postavě.

No říkala jsem si jestli tam už nějakého hezkého vysoce postaveného kandidáta na nepřítele nemáte....když ne, tak jsem tam něco dopsala.
Odpovědět

Zpět na „Vaše hraní - příprava, rady, zápisy a PbP“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů