Co se stalo při vašem posledním sezení?

Zápisy a zážitky z vašich her, pomoc s přípravou, společné hraní.
Odpovědět
Jezus
Příspěvky: 2601
Registrován: 26. 1. 2018, 10:35
Bydliště: Brno

Re: Co se stalo při vašem posledním sezení?

Příspěvek od Jezus »

"Co se stalo při vašem posledním sezení?"

Vysoce specializované útočné borovice.
Uživatelský avatar
Jocho
Příspěvky: 490
Registrován: 5. 7. 2009, 23:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Co se stalo při vašem posledním sezení?

Příspěvek od Jocho »

Po DLHEJ dobe som sa rozhodol zahrať cudzí systém a keďže najčerstvejší a najprístupnejší prírastok u mňa na poličke je Mörk Borg, navrhol som ten. Sám som ho ešte nikdy nehral, ale žiadalo sa mi už vrátiť sa k overenému D20 systému a ľudí - ako inak - zaujal nechutne dekadentný setting, a tak bola voľba jasná.

Z troch hráčov si pravidla prečítal jeden, druhý ich preletel a tretí ich videl. Prvý si postavu vygeneroval poctivo podľa knižky, ostatní ťukli na oficiálny generátor postáv.

Ja som si prípravu na sedenie robil v ten deň a pred sedením som spísal dôležité body, aby som počas rozprávania nepôsobil, že mám mŕtvicu a čakal až začneme.

Začali sme o hodinu neskôr, pretože meškali hráči. Nevadí.

Sám som bol prekvapený, s akou sviežosťou a dynamikou som predstavil úvodnú scénu. Cinematickým overvoicom som predostrel situáciu, blížiacu sa apokalypsu a rozpad spoločnosti, urobil vizuálny prelet nad chátrajúcim svetom, násilnosťami, chórmi veriacich aj hlúčikmi fantikov, len aby som opustil civilizáciu, prešiel ponad čierne stromy hynúceho lesa a pristál záberom tesne nad karavánou otrokov, vedených bohatým kupcom do skleneného mesta k bielej pani.

Súčasťou tejto karavany boli aj hráčske postavy - najatí žoldnieri a iné existencie, ktorých od otrokov odlišovalo hlavne to, že nemali ruky zviazané do zástupu.

Karavana zastala s tým, že sa blíži večer, otroci už fakt nevládzu a treba sa utáboriť.
"Štuchnem do otroka tuto femurom, nech sa zaradí," ohlási Kvetin, postava, ktorá podľa popisu neskutočne zapácha.
"Ok, hoď si na útok," vyzvem jeho hráča - otrokovi som hodil 3 HP, jemu na D4 padlo 4.
"Fúha, tvoj jemný štuchanec bola, zdá sa, posledná kvapka - otrok sa skrútil pod úderom a zviezol na zem."

Druhá veta na scéne, prvá akcia a hneď máme mŕtvolu navyše. Toto bude zábava.

Drsnejšie odetý žoldnier pokynul pár poskokom (hráčskym postavám), aby preskúmali blízke rozvaliny, vedľa ktorých karavana zastala.
Kvetin a Broche sa vybrali napred. Všimli si, že v blatistej zemi sa po okolí rozvalín nachádzajú ľudské stopy a smerujú k rozpadnutej veži, krivo sa týčiacej zo zeme. Drevená strecha celkom chýba, prepadnutú podlahu je vidieť cez otvor, ktorý bol kedysi dverami do veže z cimburia. Celé rozvaliny vyzerajú, ako keby sa prepadávali do zeme.

"Chcem vstúpiť do tých akože dverí," ohlási Kvetin a vstúpi do veže.
"Hoď si na Agility," vyzvem hráča a postava zlyhá. Nevšimne si pascu so zastrúhaným dreveným kolom, ktorý sa ako kyvadlo vyrúti zhora a naberie nič netušiaceho Kvetina plnou rýchlosťou.

Drevený kôl považujem za improvizovanú zbraň, hodím teda 1d4 a padne opäť raz 4.
"Koľko máš životov?" pýtam sa Kvetina.
"Tri."
"Uff..."

Tretí hod v hre a druhá mŕtva osoba.
"Aj tak bol neschopný. A ešte k tomu smrdel. Že Kvetin." Ohlási hráč a pobavene si otvára generátor postáv.

"Ja by som sa aj prichystal, ale pozerám, že nemám žiadnu normálnu zbraň," ohlási Broche.
"Veď môžeš obrať tuto Kvetina," poradím mu a začne 10 minútové rabovanie ešte teplého kolegu.
"Čo to má pri sebe? zvitok?" spýta sa Broche.
"Ten chcem!" zrúkne Nifehl a tasí zbraň.

Hádže sa osobná iniciatíva. Zvíťazí Broche, tak Nifehl cúvne a nakoniec aj tak vykšeftuje poloviciu peňazí a spomínaný zvitok.

"Hm, hovor s mŕtvymi. tak ho rovno vyskúšam," povie a hráč, ktorý ešte pár minút dozadu hral za Kvetina, hrá zaňho znova. Aspoň na zodpovedanie troch otázok, ktoré má Nifehl k dispozícii.

"Si tu?"
"Hej," odpovie mŕtvola Kvetina a ja dodávam: "To bola prvá otázka."
"Of fuck."

A v takomto duchu sme odohrali prvú polhodinu.
Zvyšok sedenia potom skĺzol do guláša boja, sociálnej potýčky medzi novým prišelcom a vedúcim žoldnierom karavany (hráč Kvetina prišiel so zubatým pustovníkom Grittrom, sprevádzaným tromi opicami) a nejakým tým zakrádaním. Pod rozvalinami totiž postavy objavili vchod do úkrytu fanatikov súdneho dňa, kde spôsobili veľký rozruch, povraždili, čo stihli a dali sa na útek, lebo ich tam bolo kupodivu habadej.

Nakoniec sme to uťali, pretože sa blížila polnoc a - to si nerobím srandu - počas prestrihu na inú scénu, kde boli Grittr a Broche, hráč Nifehla seriózne zaspal. Vypol kameru, že pre čosi odbehne a už sa nevrátil. iba ráno odpísal, že bol hore od piatej a nedal to, ale dosť sa mu to páčilo a pokojne by dal aj pokračovanie. Len, máme, preboha, začať skôr ako o 21:10.

Dokončili sme teda aspoň scénu s dvojicou a uťali to tak, že aj tá moja celodňová mentálna príprava a zápisky hotové za hodinu boli vyčerpané len asi z 30 %. Jedným slovom, klasika.

Tí, čo nezaspali, zhodnotili, že je to strašne grim svet a je to sranda ho hrať, ale musí sa to brať s nadhľadom a aj schválne preháňať, lebo keby sme to hrali so všetkou vážnosťou, tak to by bola instantná depresia pre všetkých zúčastnených.

K tomuto one-shotu sa už asi nevrátime a skúsime budúci týždeň voľačo iné, ale za seba môžem zhodnotiť, že to bolo skvelé osvieženie po vstupe do síce tematicky zatuchnutých, ale inakosťou sviežich vôd oproti systému, v ktorom od začiatku roka hráme Village of Hommlet. Recenziu na knihu som už písal v anotáciách, toto sú fakt skôr dojmy z hrania - systém je strašne jednoduchý, miestami by som ho sám možno upravil a rád by som napr. menil fixné cieľové číslo 12, proti ktorému hráči vždy hádžu. Nepamätal som si, či sa dá hádzať s výhodou/nevýhodou a toto 5E pravidlo by som tam asi aj implementoval, pretože som nijak raz nevedel zohľadniť snahu o šikovnú alebo naopak, hlúpu činnosť, ktorých sa postavy dopúšťali tak často, ako keby som ich o to sám žiadal. Možno to bola iba degradácia spôsobená návykmi z iných systémov, ale voľba "hoď si na DR 12 alebo nehádž vôbec" sa mi ako DMovi nezdala až taká zábavná. Hráči oceňovali, že systém mechanicky nijako nepindá na to, čo a ako musia robiť - opíšu akciu, hodia si podľa povahy na melee, ranged alebo defence, v prípade úspechu hodia na DMG a hotovo. Žiadne bonusy, výhody, modifikátory. A aby som nezabudol, dosť mi pomáhali aj randomizačné tabuľky, ktoré nie sú obsahovo vyčerpávajúce, ale keď by sa hrali krátke kampane o maximálne desiatke sedení, ich obsah by sa beztak nevyčerpal, takže mi prišli absolútne postačujúce.

Teším sa, až si Mörk Borg znova zahrám. A po dlhej dobe je mi jedno, či ako DM alebo hráč.
DNGN - vstupný d6 systém so sandboxovým freeform svetom
moloth - sólo kartové RPG o živote na tvorovi veľkom ako okres
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Co se stalo při vašem posledním sezení?

Příspěvek od Markus »

Díky Jocho, přečetl jsem se zájmem, zní to dobře.

Teda až na ten arbitrátní hod na zabití otroka při "šťouchnutí" a na nesignalizovanou past, která zabila hráčskou postavu. :>;o)
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Co se stalo při vašem posledním sezení?

Příspěvek od Jerson »

Po neúspěšném pokusu rozstřílet člověka napadeného parazitickou houbou přichyceného na sloupu uprostřed bažin se tai-či mistr spojil se svým dračím průvodcem a požádal ho, aby tu věc spálil. To mi přivodilo lehký problém, protože z ničeho vytvořit efekt plamenometu, aby se to dalo vyložit i nějak "skepticky uvěřitelně" mě zrovna nenapadlo, a samovznícení toho tvora jsem zrovna používat nechtěl. Nicméně hráč si na efekt vytáhl tři úspěchy, takže se to prostě nějak stát muselo.

Takže po chvíli uslyšeli vrčení motoru, které se blížilo, pak si uvědomili, že se ozývá ve vzduchu, nad bažinami v mlze proletěl v relativně malé výšce stín velkého letadla, ze kterého se uvolnila fosforová bomba, která dopadla přímo na sloup s houbou a celé okolí zapálila.

Následně proběhla diskuse o tom, zda je běžné takhle přesně bombardovat, jestli ten bombardér navedl mistr, jestli náhodou Národní garda nedala agentům nějaký sledovací přístroj, pomocí kterého by je lokalizovali a následně zařídili shození bomby, a ještě pár dalších fantastických teorií, a pak prostě usoudili, že to je jedna z těch věcí, které se můžou stát.

Zajímavé bylo, že chtěli zachovat inteligentní entitu, která byla zřejmě nějak spojená s tím člověkem, a zároveň chtěli zničit tu houbu. A v poslední scéně dosáhl stav úspěchů a komplikací přesně 20 / 20, tedy mělo dojít k dobrému konci, ale zároveň i ke "špatnému" konci. Ještě budu přemýšlet nad následky, ale řekl bych, že časem přijde další série ve stylu Sirenhead: Návrat z pekla, nebo tak něco :-)
Uživatelský avatar
Jocho
Příspěvky: 490
Registrován: 5. 7. 2009, 23:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Co se stalo při vašem posledním sezení?

Příspěvek od Jocho »

Markus píše: 13. 5. 2021, 11:00 Díky Jocho, přečetl jsem se zájmem, zní to dobře.

Teda až na ten arbitrátní hod na zabití otroka při "šťouchnutí" a na nesignalizovanou past, která zabila hráčskou postavu. :>;o)
Otrokov som vykreslil vyčerpaných na prahu smrti to štuchnutie som overil aj s hráčom, či ho len tak ťukne ako bachar, keď prechádza celami a obuškom ťuká na mreže, alebo ho seriózne udiera.

Seriózne ho udrel.

Ale s pascou súhlasím, mal som ju poriadnejšie signalizovať. Spomenul som len cudzie stopy smerujúce do veže, hráč sa napriek tomu vybral neohrozeným krokom dovnútra, nepripravený, bez zbrane v ruke. DR som nastavil na 10, čo bolo pod priemerom, lebo pascu som označil za pomerne jednoduchú a jeho Agility bolo+1, takže mal šancu 55 %, že sa jej vyhne. Hráč mal teda smolu hneď niekoľko krát:
- pri hode na úhyb
- pri generovaní postavy (nemala žiadnu zbroj)
- pri hode na zranenie (padlo 4 na 1d4)
- nevyužil Omens, ktorými mohol zvrátiť výsledok (prehodiť ľubovoľný hod, znížiť DMG o 1d6)

ja som v tom systéme hral tiež prvé 4 minútky, tak mi nenapadlo poradiť mu využiť mechaniky určené hráčom. Priznám však, že aj bez toho pasca prekvapila aj mňa, pretože denníky postáv som si nečítal, povedali mi iba moje mená, aby so mich mohol oslovovať, a nemal som tak ani tušenia o tom, aký rozsah životov tí neboráci majú. Po tomto incidente som si už denníky prešiel, kým rozoberali ostatky kolegu, povedal si "Ou" a do konca sedenia sa už takýto fail nestal.
Jerson píše: 13. 5. 2021, 11:10 Nicméně hráč si na efekt vytáhl tři úspěchy, takže se to prostě nějak stát muselo.
Neviem, ako prebieha spájanie sa so svojím sprievodcom. Pokiaľ je to nejaká forma meditácie a postavy by mali aspoň malý zdroj plameňa (zápalky, zapaľovač), asi by mi skôr napadlo použiť drobnú scénu, kedy by tai-chi majster po spojení so sprievodcom iba otvoril oči, zrenice zmenené vplyvom nadprirodzena, So sútredeným pohľadom by sa zľahka naklonil vpred, so zdrojom plameňa v prstoch, a jemne by doňho fúkol. S využitím mocil dračieho sprievodcu by plameň neprirodzene silno, ako vplyvom náhleho zblúdeného prievanu, preskočil na telo, načo by sa majster vystrel, dvakrát zažmurkal a oči by mal opäť normálne.

Asi tie veci so sprievodcami v Omege fungujú ináč, ale ako som prečítal tvoj zápisok, táto scéna mi vyskočila v hlave takmer okamžite.
DNGN - vstupný d6 systém so sandboxovým freeform svetom
moloth - sólo kartové RPG o živote na tvorovi veľkom ako okres
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16381
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: Co se stalo při vašem posledním sezení?

Příspěvek od MarkyParky »

Jerson v Omeze schválně chce magií mnohoznačnou, aby nikdy nebylo jednoznačně vysvětlitelné, zda časté opravdu kouzlí a bylo to nadpřirozeno nebo zda jde o trik/využití něčeho, co se děje přirozeně či zda jde fakt o náhodu.

Z tohohle pohledu dává to vyhodnocení mechanicky smysl.

Priznam se ale, že když to čtu, tak mi to přijde už moc Deus ex a suspension of disbelief to spíš nabourává než dodává.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Co se stalo při vašem posledním sezení?

Příspěvek od Markus »

Já už jsem na to reagoval v Jersonově tématu, abychom neplevelili tady zápisové téma. Tak pojďte tam. Kdyby se to rozjelo, můžu to oddělit a všechno spojit do nějaké obecnější diskuze (napadá vás, jak určit téma?). Uvidíme.
Uživatelský avatar
smrq
Příspěvky: 2558
Registrován: 6. 2. 2006, 10:16
Bydliště: Vsetín

Re: Co se stalo při vašem posledním sezení?

Příspěvek od smrq »

Učím v jedné skupině čtyři asi třináctileté kluky přes ZOOM grafiku a několik týdnů jsem jim básnil, jak úžasná zábava jsou stolní RPG hry. Dva si to chtěli vyzkoušet již dlouho (jen neměli s kým), tak jsme se domluvili, že to na konci hodiny zkusíme. Ti další se přidali s nevolí, moc od toho nečekali.
Rozhodl jsem se, že použiju své vzpomínky na Night of Blood. Měli jsme jen ZOOM a elektronickou kostku, jinak nic. Žádná pravidla, obrázky, mapy, ani ten modul... Borci si na začátku vymysleli, co chtějí hrát za postavy, jakou mají výbavu (vše velmi minimalisticky) a pak popisovali akce a já jim poté určil, co by mělo na k6 padnout, aby uspěli. A pak kliknul. Omladina tedy neznala žádná pravidla, neházela, jen popisovala akce.
Času moc nebylo, hráli jsme to nakonec na tři sezení. Myslím, že mise byla splněna a po Vsetíně běhají další čtyři nadšenci do RPG. Dokonce tak moc, že mě nutí s nimi hrát dál, byť původní myšlenka byla jim to jen ukázat. Kde na to vezmu čas, fakt nevím.

Děkuji Markusovi a Otovi a Hansovi za inspiraci. :)
Radim "Smrk" Trčálek
Dnes aktivně hrající Zapovězené země. Hotové a rozpracované dobrodružství:
Vražedné světlo Strach nad Kelpenem Kdo seje vítr
Překlady:
VtM 5V startovací sada, Vetřelec startovací sada, Rozbité příběhy-rychlý start
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Co se stalo při vašem posledním sezení?

Příspěvek od Markus »

A četl jsi ten modul aspoň, nebo jsi jel jenom po paměti podle naší hry? :)
Uživatelský avatar
smrq
Příspěvky: 2558
Registrován: 6. 2. 2006, 10:16
Bydliště: Vsetín

Re: Co se stalo při vašem posledním sezení?

Příspěvek od smrq »

Markus píše: 14. 5. 2021, 00:50 A četl jsi ten modul aspoň, nebo jsi jel jenom po paměti podle naší hry? :)
Jen po paměti. Ale viděl jsem tenkrát video i druhé party, plus ty rozhovory po hře, takže jsem měl docela představu, co všechno v tom modulu ještě mělo být. Ale situaci dole ve sklepě, kde se vyvolávalo monstrum, jsem dával HODNĚ z patra. :)
Radim "Smrk" Trčálek
Dnes aktivně hrající Zapovězené země. Hotové a rozpracované dobrodružství:
Vražedné světlo Strach nad Kelpenem Kdo seje vítr
Překlady:
VtM 5V startovací sada, Vetřelec startovací sada, Rozbité příběhy-rychlý start
Uživatelský avatar
Henrik the Little
Příspěvky: 17
Registrován: 10. 5. 2021, 12:16
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Co se stalo při vašem posledním sezení?

Příspěvek od Henrik the Little »

Zvrhlý kněz (Hargha) a krvežíznivý zběh (Lesser) otevřeli hrobku a zjistili, že místo rakve je v ní mírně zakrytý vchod do podzemí. Po kratší debatě se oba i s obřím psem vydali vzhůru dolů. Kněz byl přehnaně opatrný, kamenné schodiště sešel opírajíc se o stěnu. Naopak zběh se pomalu rozběhl a a protože si nevšiml slizu, uklouzl a další 4 metry sjel schody po zadku. Díky brnění, které měl na sobě se všude kolem rozléhala ozvěna neskutečně hlasitýho padání těžkého plechu. Naštěstí je svalnatější postavy a nic zásadního se mu nestalo.

Na mezipatře zjistili, že druhé schody jsou poškozeny a do dalšího prostoru se dostanou jedině skokem z asi 3metrové výšky, pokusí se opatrně slézt po stěně, nebo roztrhají stan a udělaj z něj "lano" na sešplhání. Hargha s hláškou "3 metry mě nezabijou" nakonec slezl po kamenné stěně dolů a všiml si vybledlé a příšerně pohublé postavy, která stála v rohu. Nahá. Když při hovoru zjistil, že jim neublíží, zahalekal na zběha aby mu dolů opatrně hodil psa "ale fakt opatrně, já ho chytím". Lesser vzal psa do náruče, s trochou síly ho hodil knězi do náručí... ten ho sice zachytil, ovšem pod jeho vahou spadl na záda a pes ho okamžitě začal olizovat. "Super, hrozně díky! Říkal jsem opatrně! Teď pojď ty a dávej bacha, víš, že seš jelito" zahlásil kněz. Lesser se přehoupl přes okraj, pomalu sestupoval níž a níž, jenže mu ujela noha a říznul sebou na zem, kde chvíli ležel bez hnutí. Hargha mu pomohl na nohy, po té se snažili z cizince dostat proč tu je, jak dlouho a zda chce pomoci. Neznámý nedal jinak a trval si na svém, aby rozhodně dál nechodili... ve tváři mu bylo vidět odhodlání, že může dojít i na souboj.

Po pár minutách se dohodli - pomůžete mi odsud pryč, ale dál nepůjdete. Protože byl neznámý víc než slabý, nedokázal vyšplhat po stěně ke schodům. Lesser mu šel pomoci, chytil ho za boky, vyzvedl nad hlavu a čekal až se muž zachytí kraje. Jenže bohužel, nedobrovolný vězeň byl zesláblý, neudržel se nahoře a po pár přehmatech spadl holým zadkem Lesserovi na obličej. Ten se rozzuřil, chytl postavu a vší silou ji vyhodil do vzduchu... a skutečně, muž se obloukovitým letem dostal nad úroveň schodů. Pak bylo jen slyšet dopadající tělo s dutou ránou a jak ze shora stéká krev.

Hargha se podíval na Lessera "no, to jsme mu pomohli".
Newbie DM v tréninku ve světech:
Mörk Borg & Mausritter & Hogwarts & Zapovězené Země

Amatérský sběratel pravidel, který nakonec ani nemusí použít.
Uživatelský avatar
Lorwyn
Příspěvky: 783
Registrován: 30. 8. 2011, 13:17
Bydliště: Krajina snů

Re: Co se stalo při vašem posledním sezení?

Příspěvek od Lorwyn »

(setting magický Londýn, prosinec 1852)

Postavy si vyžádal Temže. Stařec vzpomínající na dobu, kdy do jeho vln lidé házeli krvavé obětiny, podrážděný mosty a doky, špinavý od splašků, popílku a oleje.

Nový tunel pod říčním dnem ho urážel, poté co ho poněkolikáté při stavbě zatopil nechal stavitel (na radu intrikařícího elfa) zazdít do stěn tunelu mramor dovezený z posvátného pahorku na Skye. Sídhe, horský elf patřící k pahorku bylo připoutáno do zdí tunelu, aby muselo držet klenbu proti divoké síle řeky. A horský elf je něco, co říční duch fakt nechce mít pod svým dnem.

Postavy přijaly nabídku Temže a snažily se se sídhe ve zdech dorozumět, hledat magické pečeti, propustit ho...a nakonec se jim to povedlo. Vyžadovalo to nějaké ty rvačky, obřady, riskantní rozmluvu s jiným elfem, trochu krvavých obětin a výslech stavitele, ale stavitel si mohl ponechat duši, horský elf dostal svobodu a Temže byl spokojen (přestože hudral).

Bylo to divný a bylo to fajn.
Ne, nezemřelo to, co věčně odpočívá,
a dlouhý věků běh i smrtí smrti bývá.
Uživatelský avatar
Stařec
Příspěvky: 226
Registrován: 25. 8. 2010, 11:30

Re: Co se stalo při vašem posledním sezení?

Příspěvek od Stařec »

Systém: Spire RPG - City Must Fall
Dobrodružství: Last Train

Ve Věži o velikosti monstrózního města vládnou dekadentní Aelfirové, vysocí elfové, kteří utlačují Drowy, temné elfy, pro jejich citlivost na slunce, jež samozřejmě musí být důsledkem kletby či zavržení bohy. Drowové proto vytvořili tajnou skupinu "Ministry", jež slouží zapovězenému aspektu bohyně, která byla trojjediná, dokud se do toho nevložila aelfirská propaganda.
Ministry a jeho agenti se snaží podkopávat aelfirskou diktaturu, zamezovat dlouhodobému týraní zvláště dekadentními jedinci nebo kazit projekty, jejichž jediným účelem je utlačovat bezmocné.

Věž je prošpikovaná komplexem železničních tratí znamým jako Vermissian. Ambiciózní snaha propojit všechny gigantické části věže skončila debaklem kvůli nedostatečnému financování, lobbingu tradičních přepravců atd. Aelfirští inženýři se nakonec pokusili železnici zprovoznit silně experimentální magií, která je známá tím, že jejím výsledkem bývá často hromadné šílenství a nadměrné množství chapadel na nečekaných místech. A dopadlo to podle očekávání. Tunely Vermissianu se rozpadly na bezpočet alternativních světů, parazitických dimenzí a polosfér, kde vládnou šílení zmutovaní démoni.

Vermissian byl uzavřen dřív, než se v něm projela byť jen jedna lokomotiva.

A přesto kolují zvěsti o Posledním vlaku - vozidle, které dokáže proskakovat dimenzionálními portály a dostate se do jakékoliv části Věže. Pro tajné drowí agenty by to bylo naprosté požehnání a nepředstavitelná taktická výhoda.

Úkolem najít, pochopit a polapit Poslední vlak byli pověření 4 drowové - assasínka, kněz boha mrtvých, investigativní novinářka a vermissiánský mudrc, který se zaměřuje na studium a chápání prokleté železniční trati. Relevantní pátrání bylo umožňěno tím, že drowové nedávno ukradli staré konstrukční plány Vermissianu doplněné o aelfirské výzkumné poznámky, ze kterých bylo možné odvodit pravděpodobnou trať Posledního vlaku.

Dobrodružství bylo určeno jako krátký One-shot, takže se pak všechno vyvíjelo rychle. Postavy vlak našly hned na začátku (resp. vlak našel je), pokusily se na něj vyskočit a neuspěly. Našly vchod do vermissiánského vaultu - jedné z polosfér, které učenci používají jako skladiště zakázaných knih a artefaktů - ve kterém našly portál vedoucí do jiné části tratě. Usměrňování portálu nedopadlo dobře, postavy se teleportovaly přímo před jedoucí vlak a musely uskočit do opuštěného údržbářského prostoru (který náhle objevila novinářka díky své schopnosti, jež funguje podobně jako fate pointy).

Další průzkum tunelů odhalil, že na trati jsou skokové brány založené na stejné technologii jako portály do vermissiánských vaultů. Ty už pak díky učenci v družině nebyl problém "hacknout" a využít k tomu, aby se postavy konečně teleportovaly přímo na vlak. Teleport ovšem neproběhl hladce. Vermissiánský mudrc si hodil špatně a to takovým způsobem, že prakticky umřel. Pravidla ovšem neoperují s přímou smrtí - mudrc místo toho zešílel, dostal za úkol vybrat si jednu věc, které se bude obsesivně věnovat, a jakmile ji splní, nepochopitelné energie Vermissianu jej pohltí a udělají z něj NPC. Mudrc si určil, že se bude věnovat studiu toho, jak Poslední vlak funguje.

Ve strojovně vlaku družina našla technokněze, který složil obrovskému tumorovitému, cystickému srdci, jež měl vlak místo kotle. Srdce odpojili od elektrických obvodů, prozkoumali a nakonec zjistili, že vůli srdce lze překonat a zkrotit tradiční portálovou magií vermissiánských učenců. Vlak tak dopravili do tajné základny Ministerstva a šli oslavovat. Šílený mudrc si ovšem uvědomoval, že Ministerstvo bude vlak chtít pro své tajné mise a zabrání mu studovat zvláštní magii srdce a obvody na něj napojené (jinými slovy, GM se zeptal mudrce, jestli je nějaká šance, že by vlak chtěl ukrást pro sebe, a hráč mudrce se rozhodl, že ano) a vlak unesl. Assassínka hbitě na odjíždějící vlak naskočila, mudrce nemilosrdně zabila a pokusila se stroj zastavit, ale neúspěšně. Vlak odjel do neznámých dimenzí, ve kterých asssínka nejspíš rychle zešílela, zemřela nebo se proměnila v něco, o čem není vhodné ve slušné společnosti mluvit.

Spousta věcí byla samozřejmě ovlivněna tím, že se jednalo o one-shot. Spire RPG ovšem není designováno pro dlouhé kampaně - obecně předpokládá cca (velmi zrhuba) 8 her (8 scénářů, nikoliv sezení) jako maximum toho, co je postava schopna vydržet, než zemře.

Ačkoliv hned dvě postavy umřely výsledkem špatného hodu, nikdo z hráčů tím nebyl rozladěn, naopak to přispělo k větší zábavě, a to hlavně díky pravidlové mechanice severe fallout. V momentě, kdy postava kvůli "životům" a špatným hodům dojde do situace, kdy by měla umřít nebo být obdobně vyřazena ze hry, získá většinou nějaký cíl, který musí okamžitě nebo intenzivně následovat, a k tomu cíli ke všemu výrazný mechanický bonus. Teprve až jeho naplněním odchází ze hry (čili smrt je vždy "going out with style").
Verba vana aut risui apta non loqui!
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3812
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: Co se stalo při vašem posledním sezení?

Příspěvek od Selhan »

To zní dobře, dal bych si taky!
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6890
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: Co se stalo při vašem posledním sezení?

Příspěvek od Antharon »

Hranie hornouhorska sa dostala do finálneho dielu. Mali sme tu krvavú obetu, cestovanie portálmi, krásnu pannu kúpajúcu sa v jazere, strašnú smrť mladíka zaživa zožratého rastlinou i total party kill. Hrstka však prežila, stretli starých kamošov a ušli z väzenia len aby v epickom cliffhangeri zistili, že sú uväznení v temnom mimozemskom svete a černokňažné kniežatá pripravujú inváziu do čachtíc!
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Odpovědět

Zpět na „Vaše hraní - příprava, rady, zápisy a PbP“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů