[Asterion] Životopis Ruga Ruga

Zápisy a zážitky z vašich her, pomoc s přípravou, společné hraní.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Dante
Příspěvky: 29
Registrován: 26. 9. 2006, 03:19
Bydliště: Praha - Holešovice
Kontaktovat uživatele:

[Asterion] Životopis Ruga Ruga

Příspěvek od Dante »

Dovolim si sem vrazit zivotopis jedne z byvalych postavy jednoho z mych hracu, co jsme spolu davali dohromady, ke ktere jeste nalezel vyplnenej charakternik, ale ten uz nenajdu. Je to asi rok stara zalezitost, svet Asterion, DrD+...oblasti Lendor a drzavy Storabska v Severni Dalave. Je to trochu extrem, a mala insipirace priklady v pravidlech.

Rug Rug, JÁ, ha, podle slov má otec já narodil dobrá den. Šak že to mou mamu ani prý nebolet. Já vždycky dobrá a hodná kroll! Ten den prý ne zima jako obvykle. Navíc velká úlovek. Rug Rug mít prý velká štěstí. Moc bratr prý né taková štěstí. Můj otec být Gurg - Velká meč (mít jedinný v klanu velká meč) pak Abak, Kodrog, Rgul, víc Rug Rug nepamatovat, ale mít hodně otců. Bratrů taky. Velká bratr, velká kamarád Wasgar a Flarg. Pak Bfol, Gahur a Zol a víc nepamatovat. Sestry a matky jména Rug Ruga nezajímat a nepamatovat, ale mít hodně sestra a hodně matka. Klan Maraug být velká klan, velká rodina.
Později přítel v táboru Igjarjuk vyprávět, že Rug být narodit medvěd. Ale Rug Rug narodit mamě a být Rug Rug. Rug medvěd akorát lovit. Igjarjuk vyprávět, že já být vždy medvěd, vždy stát nohama pevně na zemi nebo na stromě. Ha, to jo. Plno slov přítel říct. Rug Rug jim nerozumět. Přegurdčení, agrologie, hvězdy určující Rug Rug a další moc slov od přítele. Pak vyprávět o medvěd. Že medvěd soudit selská rozumem a mít rád vše jasné. A tak chtít i od ostatních. Vše musí být srozumitelné. Pak být medvěd silný a neporazitelný. Tak kde medvěd tápat. Kde nevědět komu, čemu věřit, kde nevidět jasně, medvěd ztratit zem pod nohou. Vše muset vidět, slyšet, ochutnat nebo cítit. O všem se potřebovat na vlastní kůže přesvědčit. Nevím proč Igjarjuk toto říkat. Co kroll a tak určitě i medvěd nevidí nebo necítí, to sežral. A bude brzo opět cítit. Ha. Rug Rug vědět hodně o svět. Igjarjuk občas divný. Medvěd prý milovat hostiny a oslavy. Já nikdy medvěd s džbán piva nevidět. Rug rug mít rád oslavy, pak občas vidět i víc medvěd. Pak medvěd tancovat třeba s liškou, když Rug Rug se válet na zemi. Prý medvěd přízemní. Jo, medvěd nemít křídla a být moc velký. Létat neumět. To já znát líp než Igjarjuk. A prý medvěd těžko rozezlít. Medvěd být prý trpělivý. A když už tak být medvěd nepříčetná. Nejvíc medvěd zlobit, když lidi mluvit a myslet jinak. Když medvěd lidem nerozumět, když člověk mít mlha okolo slov, taky rozezlít. Medvěd být jako Rug Rug, ale já říct, že medvěd mít lepší maso.
Rodina žít v bílá zem, všude led a sníh. Rug Rug žít v dobrá jurta, když ne v pláň tak jeskyně. V noci nebýt zima, kůže z bílý medvěd a kost z velká ryba chránit hlava Rug Ruga i kamarádů. Když nebýt kůže a kost, otec postavit sněhová jurta. Maraug lovit ryba a medvěd. Občas ptákoryba a fousatá ryba co plácat na sněhu. Když být tepleji a mít domov jinde, lovit velká jelen s placatá paroh. Pak Maraug lámat stromy a mít oheň a být dobře. Když lovit, tak nejdřív najít stopa a pak muset prosit ducha lov,o přízeň, když velká kořist, tak nejdřív namalovat kořist na zem do sníh nebo hlína a tak jí uctít. Pak obrázek rozšlapat, aby kořist připravena a duch spokojená. Tak dělat i při boj s jiná klan nebo obr. Tak připoutat zrak velká duch boj, aby on vidět jak správná boj vést Maraug a jim naklonit velká válečná štěstí. Když kořist zabít a snízt tak nechat krev a kost země a kus maso jiná šelma než kroll. Když na lov šaman, kroll obdivovat, Rug vidět vždy velká vzájemná respekt mezi šaman a koist. Šaman prý vždy dohodnout s kořist, to ne kořist ale přítel šamana, na správná boj a pak spolu šaman a jeho zvíře kamarád tančit, bojovat, dívat se do očí, pak šaman udělat rychlá a kamarádská bum po krk a kamarád šamanu vzdát a věnovat mu sám sebe.
Maraug mít velká náčelník Gurg a šaman Heraxos. Šaman být občas divný jako Igjarjuk. Ale moc nemluvit, ani s náčelník. Jednoho dne ztratit a otec Kodrog a Abak, bratr Flarg, Zol a Gahur jít hledat. Nikdy se nikdo nevrátit. Později sestra najít hlava Gahur. Mít pak hezká lebka, dobře držet rybí kost na jurta pohromadě. Občas klan bojovat s jiný klan. Když bojovat s Hadda tak Rug Rug poprvé vzít kyj do ruka. Nikoho ale nezabít. Když bojovat s klan Orlyg tak já hodit kyj na hlava jejich šaman a on spadnout. Pak ticho. Rgul neváhat, zašklebit na Rug a šlápnout na hlava šaman a být po šaman. Orlyg pak spřátelit s Maraug a být jedna rodina. Když zima a juty v horách moc blízko pláni s ledem, zaútočit na Maraug Hadda s moc obrů z ledová pláň. Brzo Hadda zjistit, že obr ne kamarád a tak přidat na strana Maraug. Pak být Maraug ještě vetší rodina. Než obr většina pobít. Při boji padnout Gurg a pak být bitka o nová náčelník. Rug Rug taky chtít být velká náčelník, ale dostat od Bfol palica po palici a pak nic nepamatovat. Náčelník, jediný v pořádku zůstat, se pak stát Rgul. Aby Maraug zapomenout na nesvár a moc mrtvá kamarád, tak putovat k moře a přepadnout rybářská tábor. Pak vypít všechna vodka a být vše v dobrá nálada. Tam na chvíle Maraug usadit a lovit ryba a velká ryba. Osadit pěkná dřevěná jurta, bouda, a dobře žít. Rug Rug se často porvat s bratr nebo otec a být fajn. Ne dlouhá doba. Zima minout a být nuda. Porvat s kamarád už nic nového. Žádná nepřátelská kroll, člověk nebo obr na fajn klanová férovka. Pak přijít zlo, ne férovka. Připlout na břeh moc loď a z nebe padat moc dřevěná komár. Moc šíp na Maraug. Ohnivá. Pak z loď vyskákat moc člověci a kamarádi padat jako ptákoryba. Sestra i matka padat jako bratr, otec. Moc člověk na dobrá boj. Maraug nebýt. Rug Rug schovat před šíp do bouda. Bouda hořet a já dýchat moc kouř. Kolem projít velká bílá tygr, mocná a zubatá. Pak nic nepamatovat. Vzbudit se jak po velká džber vodka, Rug celé v provaz. Bouda nikde. Kolem Rug nic, jen ušlapaná sníh. O krollí délka dál ležet moc mrtvá člověk v krev a moc ohořelá kmen. U hromada mrtvá člověk ležet tygr. Rug nejdřív nevšimnout, že tygr, myslet že velká ježek. Pak všimnout, že tygr a moc šíp v tygr.
Rug Rug být ještě malý, teprve být vysoký stop jako prsty na ruka a navíc palec na druhá ruka. Člověk svázané Rug odtáhnout na loď a dát k velká strom s velká bílá list uprostřed loď. Člověk mluvit tak jak mluvit Rug Rug teď. To ale Rug ještě tato skřek neznát a nerozumět člověk. Dnes Rug rozumět člověk, ale nerozumět člověk se špičatá ucho. Člověk navíc mluvit všude s jiná zvuk. Na lodi mluvit jinak než FalKon, víc jako ToGal. Rug dostávat nedobrá ryba a špinavá voda a muset bubnovat. Dobrá buben být na loď a Rug líbit buben. Pak člověk vidět, že Rug bubnovat s radost. Člověk buben vzít a Rug se nudit. Všude velká voda a velká lodní strom držet pevně Rug a já nemoct se hnout. Pak vidět přes okraj loď zem a pak velká tábor s moc člověk, moc bedna a moc sud a pak zase být voda a voda. Člověk se posmívat Rug a lít po něm vše. Házet po něm vše. Rug zuřit, ale nemoct se hnout. Mít kyj v ruka pak nebýt člověk. Ale já kyj nemít. Pak být špatně a vidět tygr a medvěd a liška tancovat okolo zelená oheň. Pak vidět tygr chodit po paluba. Člověk náhle rozmnožit a to nemít mama ani sestra na paluba. Rug nechápat. Každá člověk mít jedna úplně stejná bratr. A loď se točit a velká slunce a měsíc točit se svět, asi je to bavit. Možná hrát na houpačka, jeden sedět na jedna konec svět a druhá na druhá konec a houpat se. Rug rug bolet moc hlava a moc plivat velká žlutá hromada. Mít pak velká hlad a trpět. Pak Rug vidět zem uprostřed velká vody, žlutá zem a málo strom. Občas skála. Slunce být jinde na obloha než kde být Rug s Maraug, A brzo jít zase po jiná cesta od východ k západ. Jako by na druhá strana obloha. Slunce asi chtít změnit cesta, kudy chodit celá Rug život. Duch voda se pár nocí moc zlobit a houpat ještě víc, házet na Rug velká vlna a metat okolo hrom. Všude voda, moc houpat, hlava bolet, noc za noc a den za den. Tenkrát já myslet, že konec světa. Radši zapomenout.
Po dlouhá čas vidět divná zem, samá zelená, žádná sníh a moc teplo a Rug se dusit. Všude divná strom s velká zelená list. Připlout do obrovská tábor, plná velká loďe a všude bouda vedle bouda a samá potok mezi. Velká a vysoká bouda, žádná pěkná jurta. Rug vidět všude člověk, malá člověk, velká člověk, černá člověk, žlutá člověk, červená člověk, bílá člověk, zakřivená člověk, hranatá malá kroll, ale kroll nikde. Pak přijít člověk velká skoro jako Rug a mít v ruce divná kyj. Se šklebem se Rugovi poklonit, tak to má bejt. Hu, Rug moc dobře pamatovat jméno, Gordor. Chytit Rug pod krkem a já chtít chytit Gordor pod krkem, by byla fér boj. Ale ne, on mě bácnout a s další pár člověci odvléct na jiná loď. Tam mě posadit za velká kmen, rozvázat ruka a říct „tahej“. Rug máchat ruka kolem sebe, ale nemoct se odpoutat od kmen pod velká zadek, člověk pak přivázat Rugova ruka ke kmen před Rug. Však taky člověk dostat velká bum. Člověka ale být moc na kroll. Pak já zatáhnout a kmen v rukách se zlomit. Pak Gordor a ještě nějaká člověk střídavě švihat Rug taková divná dlouhá ocas. Než tma tak člověk dát nová kmen před Rug a já tahat. Pak mi nová kamarád přede já ukázat jak tahat. Taková velká člověk, taky přivázané ke kmen pod zadek. Ja myslet, že najít bratr po dlouhé čas. On však brzo začít vyčerpaně dýchat a přestat máchat s kmen. Po tma přijít člověk a má kamarád hodit do vody. To hodit člověk ještě nějaká jiná člověci do vody. Rug Rug nechápat, ale umět plavat, dřív lovit velká ryba a často spadnout mezi led do ledová voda, a tak se těšit až i Ruga člověk hodit do vody. Rug ale asi ne do vody.
Loď pak narazit na břeh a všichni muset na zem. Rug mít řetěz na noha i na ruka a muset jít dlouhá cesta s ostatní člověci. Okolo být moc člověk na kůň. Všichni v lesklá šedivá nehuňatá kožešina co divně chrastit. Igjarjuk pak Rugovi povědět, že taková kožešina jmenovat Zbroj a že moc dobrá proti šíp a nepřátelská meč. Na konci velká dlouhá cesta Rug a člověci dorazit do tábor. Dřevěná bouda všude a moc divná zem. Moc pokácená strom, divná strom, uprostřed vykácená les pak pár, málo, divná černá obrovská strome co jmenovat grúk, co prý né dobrá kácet - pak zlo a kdo pokácet ten být zabit od nemoc. Velká vedro a moc mokro, dusno. Všude divná strom a z temná zarostlá les co jmenovat Džungle něco pořád koukat. Na Ruga a ostatní člověci pořád dívat člověk ve Zbroj na velké kůň. Na každá roh být. Pak Ruga odvléct do divná dřevěná ne bouda, ne jurta. Taková hromada. Každá ráno pak Rug dostat miska vody a nějaká tvrdá placka. Rug začít hladovět. Nejdřív nechtít poslouchat, člověk chtít Rug zapřehnout do velká vůz. Rug nechtít a dostat malá šíp do těla. Zbroj na koni moc nebezpečná. A mít v ruka taková placatá malá luk s kláda a šíp, kuše prý. Rug dostávat pak v miska moc dobrá pití. Ale moc si po něm nepamatovat, mít pocit že pak moc dělat. Před noc akorát vždy Rug bez síla.
Po několika noc připlížit se divná člověk k Rug. Silná člověk a přinést Rugu vědro s voda a půl prase. Rug ho nidky předtím nevidět, ale dobrá prase, i když voda ne tak dobrá jako pití od člověk ve Zbroj. Pak říct člověk svá jméno, to být Igjarjuk a já brzo poznat nad strom velká bratr a kamarád. On hodně mluvit k Rug. Celá noc spolu mluvit. Rug neumět člověková skřek moc dobře, ale po noc naučit. Igjarjuk mít podobná cesta jako já. Zanechat rodina na sněhu a být odvlečen tu. Narodit se ve zemi na sever co se jmenuje Storabsko. Divná jméno. Pracovat jako velká námořník, prý házet a vázat lano na loď, ale za pár rok (rok být prý mezi zima a zima a mezi celá měsíc na obloha a další celá měsíc prý jmenovat měsíc, ale nebýt prý vždy, že měsíc často splést a tak měsíc být jinak než měsíc na obloha, den být mezi tma, to Rug vědět už z loď) stát z Igjarjuk velká námořník a mít prý roura co vidět daleko. Mít doma kamarád žena, také on otec. Prý být moc malá klan, jeden otec, jedna mama a čtyři děti. On ale kamarádit s velká klan co na lodi. Pak jednou prý přijít Rebélie, taková nestvůra Rug nikdy nevidět. Igjarjuk udělat kamarád s Rebélie. Mnoho člověci ale Rebélie zabít a Igjarjuk chytit a svázat. Pak na loď a odvézt tu.
Igjarjuk Rug naučit, že každá ruka jmenovat jinak. Jedná Levá a druhá Pravá a že svět mít světová strana a jaká a pak Igjarjuk říct, že jít na malá strana. Rug pochopit, že svět mít strana jako prsty na ruka. Sever, Západ, Jih, Východ a Malá strana. Z Malá strana se vždy ale vrátit zpátky, to být strana na nic, asi nikam nevést. Ale Rug nepotřebovat tolik strana, stačit mu svět sámo o sobě a pak dvě strana od každá živá tvor. Zadní strana lepší, pak Ruga tvor nevidět a já udělat zvíře velká boule na hlava nebo ne hlava.
Igjarjuk mluvit s já celá dlouhá noc. Před slunce on odejít. Ráno dostat Rug dobrá pití a ne dobrá placka. Pak Rug točit hlava a nemoct rozhodnout. Až modrá měsíc Rug probrat. Pak za tma přijí k Rugova přístřešek opět Igjarjuk. Snažit se Rug říct, že dobrá pití ráno ne dobrá, ale Rug cítit dobrá a Igjarjuka nechápat, rozzlobit se na Igjarjuk, že nemoc pochopit. Igjarjuk odejít. Pak další den Rug zase bolet hlava a tahat strom, nevědět proč a večer chtít někoho zabít.
Igjarjuk přijít, ale nechtít se porvat s Rug. Já se naštvat, ale nemoct nic dělat. Všude být řeťez. Igjarjuk stát daleko a mluvit. Držet v ruka luk, šíp a divná jehla. Rug radši ne zlobit, nechtít dostat šíp pod kůže. Poslouchat Igjarjuk. Igjarjukovi rozumět, mluvit teď dobrá slovo. Říct, že Rug muset pryč z tábor, že udělat velká věc společně. Že nejdřív naučit ruk střílet z luk a pak pořídit velká železná palice, ale že před tím muset naučit Rug nějaká zákon příroda co tady platit. Vzít jehla a moc malá korbel, namočit jehla v korbel. Pak řict ať Rug nebojovat, ať zatnout zub a čekat a nehýbat se. Pak vrazit jehla do Rugova levá ruka a pak rameno a znova a znova a namáčet v korbel. Ruga občas lechtat a občas píchnout jako malá komár. Nevědět, ale věřit kamarád. Pak na svá ruka vidět Rug obrázek, moc čar. Pak ale Igjarjuk popsat. Ukázat v obrázek tvář v křovisko. Rug myslet, že Igjarjuk chtít bojovat s černá člověk a tak Rug připravit na válečná řev. Ale Igjarjuk nechtít bojovat, zacpat pusa Rug velká hadr. Rug snízt, co být v pusa to být uvnitř Rug. Ale pak nebýt moc dobře. Rug ještě poslouchat Igjarjuk jak vyprávět, že obrázek dobrá proti zlá šaman a zlá duch Džungle. A že Rug muset spát aby hlava blízko les, blízko víc než noha. A vstávat ještě za tma, že Igjarjuk bude Rug budit. Tak stát a ještě když tma, Igjarjuk přijít a vzbudit Rug. Pak společně sedět a koukat do obrys velká les a hovořit s duch. Uctívat a ukazovat mu, že mít velká respekt. Rug pochopit, že tady velká duch a poznat i pár nová ducha. Ruga duch určitě slyšet, být pak kamarád s duch Džungle, s duch černá člověk, s duch pták i divná zvuk zvíře v lese. Když rozmluvit s duch, moct jít spát až do světlo. Občas přijít do tábor jiná člověk a mít velká škleb a hahaha nad duch. Brzo člověk nebýt. Tu duch být velká mocná duch. Rug chtít poznat duch boj a lov, ale obtěžovat duch když nebýt důvod, nebýt dobrá.
Ráno dostat Rug dobrá pití a pak zase tahat strom, mít i v ruce sekera a kácet strom, ale nechtít kácet člověk. Večer být unaven a už vůbec nechtít nikoho zabít. Igjarjuk přijít s luk a šíp učit Rug střílet. Rug mít ruka v řetěz, ale Igjarjuk říkat, že to dobře. Že když neomezovat Rug řetěz tak Rug zlomit luk. Rug být unaven. Igjarjuk pak říkat člověk slova, jak jmenovat různá věci a před ráno už sám Rug vbudit a mluvit s ducha. A tak opakovat každá den a noc. Igjarjuk mluvit o král a další král, o nějaká dvě zem, že jedna jmenovat Tara, tam kde být Rug tu a ta druhá Rug nepamatovat, ale prý tam Rug narodit a že pak další zem, kde být vše co Rug chtít. Rug nevědět, že být víc svět. Igjarjuk být ale cítit jako dobrá kamarád a Rug myslet, že muset ještě vidět každá tato svět a pak snad vědět. Být to moc zajímavá, že víc svět.
Igjarjuk výprávět dál. Pak že tato tábor prý být náčelník Krutji, který běhat po druhá zem, co Rug nepamatovat a pak ještě druhá náčelník, což velká blbost, nikdy nebýt dva náčelník, pak muset spolu bojovat. Ta druhá náčelník být Ubar a běhat prý ne daleko, v tato svět, Tara. Pak slyšet že ne dlouho před Rug přijít jedna klan osada zmizet, všude oheň a nic nezbýt. Jako u Rugova klan. Ale že tady to dobýt nějaká člověk z les, nějaká klan co být asi vedena náčelník Divoch. Brzo Rug tato divná klan vidět. Být to samá malá shrbená člověk, ale úplně černá, ohořelá. Nosit kopí a luk. Občas zaútočit na tábor, ale Rug jenom pozorovat z velká dálka, jak kůň a Zbroj tato divná člověk zašlapat do zem. Jednou, když Rug nést kmen, dostat šíp do hruď, pak zařvat. Vidět černá člověk jak utíkat. Tato černá člověk prý, říkat Igjarjuk, ne jenom luk a šíp, ale i malá trubka s moc malá šíp, jako komár, co nést malá semínko nějaká rostlina. Když černá člověk fouknout do trubka, vyletět šípek, a když trefit člověk tak rostlina moc rychle vyrůst a kořen prorůst celá člověk. Pak člověk nebýt. V tom muset být nějaké šaman, nějaká velká kouzlo. Rug naštěstí kořen nepoznat na vlastní kůže.
Igjrarjuk vyprávět o pár kamarád, co utéct z tábor a pak na ně velká hon od Ubar a zabít kamarád. Že ale v les nějaká žena kamarád, nějaká šaman co uctívat velká žena duch země, co jemnovat Alkaryl, co pomoct těm co utéct po cesta prokletých do Džungle a že pak ještě poblíž velká kamenná jurta, pevnost, s velká kamarád, rytíř, člen nějaká známá klan, Eldebran. Ale než se tam uprchlík dostat, být velká hon a uprchlík ulovit a zabít. Některá kamarád prý na jih v jiná les, taky Džungle. Hloupé, že dva les jmenovat stejná jméno. A tam prý kamarád stát kamarád s Džungle a vracet se do tábor a zabíjet ne kamarád. Ne lovit, ne bojovat, ne zabíjet, ale mstít. Podle Rug to být zabíjet, ale člověk mít moc slovo pro stejná věc.
Pak Rug dozvědět, že tu jmenovat, když ne Džungle a les, tu pole a planina, se jmenovat Bitalan a že být kus země z jiná zem, ta co Rug nepamatovat, a ta zem se jmenovat Storabsko a tam nedobrá člověk jiná člověk poslat do Bitalan. A že v Bitalan samá špatná člověk. Ale Igjarjuk být dobrá člověk. Takže prý špatná člověk pro člověk v Storabsko, ale dobrá člověk. Rug nechápat, člověk buď být dobrá nebo špatná. Obojí ne možné. A že v Bitalan být několik tábor a jiná malá zem. Člověk mít vše moc složitá. Nechápat. Být Bitalan a dost. Ale člověk myslet, když lepší že Bitalan ne Bitalan, ale Severní statky, Západní statky, Východní statky a Jižní statky. Pak Rug nechápat, proč ne Malá strana statky. A pak že Rug teda nebýt v Bitalan, ale v Západní statky. Rug nevědět kde být a víc nestarat. Radši poslouchat Rug uši a oči a duch. Pak Rug poznat tu zpátky duch boj.
V noci být moc velká ticho, jako před bouře. A bouře přijít. Igjarjuk s ní, celá promočená, a pak přijít jeho kamaráde. Člověků skoro jako prsty na Pravá i Levá. Každá člověk zbraň. Rug unaven, ale člověk mu říct, že bojovat. Že bude velká útěk. Rug pak hovořit s duch boj, ale člověk pak pryč. Rug chtít hledat člověk. Všude být tma a moc voda. Vidět, že Rug řetěz nebýt celá a tak hledat, kam člověk odejít i s Igjarjuk. V tu kus tábor nikdo nebýt, všichni pryč. Rug jít a všude být stopa, pak déšť smévat, člověk utíkat všude a mizet z tábor. Obcházet bouda, když zaslechnout. Taková chrocht. Pořádně kouknout a jenom vidět mrtvá kůň a pár mrtvá člověk, kapky déšť dopadat na tělo a krev stékat a míchat se s bahno. Rug cítit, že boj blízko. Ale tohle ne dobrá boj. Hledat na kraj lesa a pak vstoupit do Džungle. V Džungle Rug nevědět kde být a tak jít, dotva dýchat jak moc voda ve vzduch. Když už má být slunce na obloha, všude tma. Taková šero, ale bouřka trvat. Rug hledat a pak uslyšet táhlá kvil. Rug jít za zvuk přerušovaná kapka bubnující do list. Dostat se na pěšina, kde ležet jedna mrtvá kamarád v krev. Už nestačit Rugu nic říct. Mít v krk dva šíp. Rug běžet po pěšina a okolo cákat bahno. Cítit Igjarjuk ne daleko. Pak vidět hlava kamarád v kaluž bahna a krev. Divná škleb ve tvář, plná strach. V křovisko ležet mezi kapraď tělo obalené v bahno. Rug slyšet běžící kůň a pak vidět zalesknout Zbroj mezi strom. Slyšet jak kapka cinkat o železo. Kůň frkat, ne daleko. Rug plácnout na zem. Nemít rád nebezpečná nepřítele ve Zbroj. Nechtít víc šíp do zad. Pak kůň pryč a Rug plížit po cesta. Celá noha v bahno s hnusná smradlavá list. Pak slyšet ryk v dálka. Rug běžet co nohy stačit. List mrskat mu přes tvář. Rug být celá na kost mokré. Bahno pod noha klouzat. Ostrá voda štípat do kůže. Pak doběhnout k taková ďolík s voda na dno. Na kraj ďolík ležet dva mrtvá kamarád, jeden šíp v za krk druhá tři šíp v záda. A pod nima Igjarjuk celá od bahna. Mít krev na obličej a tělo, ale žádná šíp ani nic useklá. Hluboce dýchat a prskat. Podívat špinavá tvář na Ruga, oči v tmavá tvář úplně svítit. Pak říct Rugu aby Rug utíkat a ukázat směr. Od huba kapat bahno a pěna. Igjarjuk zopakovat a zesílit hlas. Syknout na Rug s velká jistota. Rug vědět, že Igjarjuk velká kamarád tak určitě chtít a tak Rug běžet.
Strom ne strom, voda ne voda, kapraď ne kapraď. Noha nebolet, Rug vědět, že tak chtít kamarád. Rug běžet. Dlouho už neběžet a Rug cítit že moct běžet a že duch na něj smát. Rug ucítit dobrá chuť na pořádná běh a na pořádná štvanice. Rug vědět, že být kořist. Ale moc dobrá kořist na lovec a lovec neprosit duch o přízeň. Duch neklást Rug kláda pod noha. Rug běžet. Jistá a trvalá běh. Dlouhá běh, nikdy v život tak dlouhá běh, ale ani tak dobrá běh. Pak vyběhnout z Džungle, být další den, a cítit čerstvá vzduch, duch se usmívat a Rug vědět, že muset běžet. Nevnímat nějaká člověk na kůň v dálka, cítit, že člověk né kamarád duch a že duch kamarád s Rug. Pak ucítit Rug ostrá bolest v záda, ale nepřestávat běžet.
Už neběžet rychle, ale schovávat se za strom, využívat dobrá kopec. Běžet hezká les s normální strom, běžet velká pláň, s málo strom a velká stádo velká zvíře s malá roh. Cítit, že Rug být teď jeden jako stádo, jako zvíře. A zvíře se neplašit. Sledovat lov na Rug. Teď nebýt zvíře kořist, teď být kořist Rug a lovec člověk. Ale lovec ne dobrá lovec a zvíře nechtít pomsta za to, že kořist ono před kroll. Protože když kroll lovit, pak kořist kamarád a dohoda. Ale člověk neznát duch a neznát kamarád se zvíře. Mít zvíře v tábor jako kroll nebo ne pro Storabsko dobrá člověk. Člověk použít taková zvíře, jiná člověk nebo kroll jako kámen co používat kroll na udělání kyj ze strom.
Rug běžet dál až k velká řeka, co Rug nevidět v život. Rug skočit do voda a plavat. Dlouho plavat až na druhá strana. Pak se zastavit a otočit. Vidět daleko na první strana řeka nějaká člověky s kůň. Pak člověk i kůň jít od řeka a zmizet ve velká dálka. Pak Rug vzpomenout, že směr možná ne špatná aby pak říct kamarád jak jít a tak jít směr Jih. Igjarjuk naučit, jak odpovídat směr svět a Rug pak pochopit, že i duch znát směr. Tam kde Rug narodit prý Jih tam kde teplo a tu tam kde víc zima. Rug chtít pryč z moc velká vedro. Dobrá hora nebo jeskyně by nebýt špatná. Pak toulat Rug svět. Být náčelník, moct vést, nebýt špatná, ale jenom Rug moc malá klan Rug pochopit člověko slovo svoboda. Cítit jíná život než v klan, úplně jiná život než v tábor a být to bodrá chuť, vonět dobře. Ale bez kamarád nebýt dobrá život.
Rug toulat. Jít okolo moc velká jezero a bažina, toulat po moc kopec. Hovořit s duch. Lovit zajíc, protože zajíc rád, když kořist. A Rug vědět, která zajíc připravená. Rug jíst dobrá bobule v les, tam kde Maraug být ve svět, nikdy tak dobrá bobule. A Rug najít dobrá houba. Vidět divná velká rohatá tvor v les, potkat moc velká medvěd. Taková medvěd mít respekt a nechtít lov. Potkat malá tygr v noc, jak svítit oko. Pak jít do zem, kde ne moc světlo. Obloha jako když bouřka, ale ne bouřka, ne déšť. A pak vidět v les, v dálka světlo od oheň. To být nějaká člověk. Ale ne moc člověk, ne nebezpečí pro Rug a ne ve Zbroj. Být tam člověk, divná člověk s černá oko co být divná smrad, když Rug poznat, silná člověk, malá malá člověk, malá tlustá člověk a pak dvě žena člověk se špičatá ucho. Já sledovat divná rodina. Pak chtít vidět kam kmen jít a kde Rug být a Rug vylézt na velká strom, podbná strom co znát Rug z druhá svět. Pak chtít dolů, ale pod kmen celá klan usadit a udělat oheň. Všichni spát a člověk nespát. Člověk odejít pryč a Rug už nikdy nevidět. Oheň Rug štípat do oko a špatná vzduch, Rug chtít pryč. Pak neudržet v koruna a spadnout do oheň. Ruga bolet hlava noha, když se probudit. Vědět, že moc velká pád. Pak vidět všechna člověk okolo, malá malá člověk utéct s divná škleb a Rug už nikdy nevidět. Další před Rug strach, ale jeden vypadat jako Igjarjuk a všichni se tvářit jako ne nepřitel. Rug vidět, že mít k Rug respekt. Jen nevědět. Tak malá klan s Rug stát se kamarád s klan s divná černooká člověk, možná šaman, a malá člověk taky možná šaman, klan, kde být náčelník To-Gal, i když ne moc velká náčelník. Nemít velká slovo v klan. Jedna z člověk se špičatá ucho být jako mama, starat se o Rug, ale pro Rug moc malá mama a spíš jako sestra. Oni moct mít Rug jako kořist, ale oni ne chtít s Rug bojovat...
ENPÄ TIIJÄ KARVOASI
MIKÄ KARVA LIENETKÄÄ
OO VAIKKA YHEKSIKARVA
MUSTAKARVA, HARMIAKARVA
TAHI VASKENKARVA

PIRUN RIIVATTU PURIJA, ET VERY MIUN VERELLÄ, ET LIHO MIUN
Odpovědět

Zpět na „Vaše hraní - příprava, rady, zápisy a PbP“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů