Enemy Within – kampaň ve WFRP 4e

Zápisy a zážitky z vašich her, pomoc s přípravou, společné hraní.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Enemy Within – kampaň ve WFRP 4e

Příspěvek od Markus »

ObrázekObrázek

Začínám hrát vyhlášenou kampaň Enemy Within, konkrétně její úvodní dobrodružství Enemy in Shadows v revizi pro čtvrtou edici WFRP. Pozvání ke hře naživo přijali Hout, KDolecek, Muzzug a Winnie.

Zápisy:

:arrow? Zápisy z 1. části: Enemy in Shadows
:arrow? Zápisy z 2. části: Death on the Reik
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: [bez spoilerů] Enemy in Shadows – kampaň ve WFRP 4e

Příspěvek od Markus »

Obrázek

:arrow? EiS06: Za svitu Morrsliebu vzhůru do stok
Kampaň Enemy Within pokračuje!

Naposledy jsme se s našimi dobrodruhy viděli, když se zapletli do trablí na Schaffenfestu. Kavalerista Otto se pokusil blýsknout se na rytířském turnaji, ovšem záhy zjistil, že to není liga pro něj, a kvůli lsti skončil zbičovaný na hromadě hnoje – obrán o všechny své majetky včetně nově pořízeného, zeleně žíhaného kyrysu! Při snaze zachránit jeho věci byla loďařka Lorelay přistižena při krádeži a dopadena šlechtickými pohůnky! Ajajaj! Věci se pro naše dobrodruhy nevyvíjejí zrovna dobře.

Bude to chtít nějaký prostředek, jak si vydělat peníze na živobytí a nahrazení ztrát. Naštěstí se jedna prácička zrovna nabízí: z obludária doktora Malthusia uprchl třínohý goblin („Rozhodně ne mutant, zcela legální!“) a doktor nabízí velice štědrých pět zlatých za jeho přivedení zpět.

Zní to jako lehká prácička, ne?
BOOKKEEPING PO SEZENÍ

Všichni zúčastnění +100 xp
Perdita + 25 xp za zápis

Oto získal zpátky všechny svoje věci kromě kyrysu.

Dostali jste nějaké zlaťáky od Malthusia, což jste si doufám rozdělili a zapsali, protože už nevím, kolik to bylo.
Uživatelský avatar
Winnie
Příspěvky: 209
Registrován: 30. 11. 2020, 14:24

Re: [bez spoilerů] Enemy in Shadows – kampaň ve WFRP 4e

Příspěvek od Winnie »

Díky za doplnění, Markusi :-)
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: [bez spoilerů] Enemy in Shadows – kampaň ve WFRP 4e

Příspěvek od Markus »

Obrázek

EiS07: Kritický zásah česnekem
Kampaň Enemy Within se překlopila do té části, kdy začíná být jasné, že naši dobrodruzi se zapletli do jakési konspirace. Jen ještě není tak docela jasné, kdo konspiruje, proti komu a za jakým účelem.

V minulém sezení skupina hledala uprchlého třínohého goblina a místo něj nalezla jakýsi temný chrám ve stokách (včetně démona!). Dnes se na místo plánuje vrátit a zjistit, co bylo zdrojem onoho záhadného výkřiku, který se nesl z postranního tunelu.

A jak je to vůbec s těmi dvěma třínohými gobliny, co zaručeně nejsou mutanti (protože mutanti už přece neexistují)? Kolik jich je? Proč tady něco nehraje?

A kolik bude zapotřebí slepic?
Všichni +100 xp

Otto + 25 xp za zápis
Uživatelský avatar
Muzzug
Příspěvky: 372
Registrován: 28. 10. 2009, 10:23
Bydliště: Brno

Re: [bez spoilerů] Enemy in Shadows – kampaň ve WFRP 4e

Příspěvek od Muzzug »

Slepice! 🐔🐔
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: [bez spoilerů] Enemy in Shadows – kampaň ve WFRP 4e

Příspěvek od Markus »

Ano, vy jste si přítomnost dobytčího festivalu vyložili po svém a místo Schaffenfestu slavíte Huhnfest :)

EDIT: Huhn-und-Knoblauchfest
Black Adder
Příspěvky: 148
Registrován: 3. 2. 2018, 16:35

Re: [bez spoilerů] Enemy in Shadows – kampaň ve WFRP 4e

Příspěvek od Black Adder »

Super, hned jsem si i něco vybavil - přepadený kočár a dvojníka, což jsem nebyl já.
:clap: :clap: :clap:
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: [bez spoilerů] Enemy in Shadows – kampaň ve WFRP 4e

Příspěvek od Markus »

Díky. Potěšilo mě vědět, že to někdo četl. :) Aspoň kus. Teď vstupujeme do fáze, kdy se příběh začíná větvit a zdá se, že nám bude ubíhat jinak než defaultně, tak by to pro ty, co Enemy Within znají, mohlo být i zajímavé srovnání.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: [SPOILERY!] [Hráči nečíst!] Enemy in Shadows – kampaň ve WFRP 4e

Příspěvek od Markus »

Nový (opožděný) zápis.

Obrázek

:arrow? EiS08: Tohle asi nebude hodná družina…

Začal jsem zjišťovat, že hraní investigativní hry je pro mě především o tom, že se aktivně snažím, aby hráči zjistili, co mají zjistit. :roll: Je to taková kolaborace mezi oběma stranami (fakt kolaborace ve skutečném významu toho slova). Když nenajdou indicie, které najít měli, přeskládávám obsah dobrodružství tak, aby je našli, a nenápadně jim je přesouvám jinam, pod nohy. Dokážete si asi představit, jaký to je pro zatvrzelého oldschoolera jako já... ehm... nezvyk? Jenomže kdybych v tomhle dobrodružství s připraveným příběhem hrál oldschoolově – tj. „když něco nenajdete, tak jste to holt nenašli“ –, tak to by nám to skončilo dřív, než začalo.

Je to pro mě vlastně škola „normálního“ způsobu hraní.

Citace ze spoilerů na konci článku:
Mám dojem, že mým hlavním úkolem se stalo přeskládávat dobrodružství tak, abych hráčům házel indicie pod nohy nebo je k nim nenápadně vodil. Pořád mám dojem, že je to dobře napsané investigativní dobrodružství, protože (1) umožňuje spoustu cest, kudy se dobrat k tomu, co hráči potřebují zjistit; a (2) ať je napadne skoro cokoli, v knize na to je odpověď. K neprozkoumaným cestám patří například: kdo zabil Grunniho a neviděl ho přitom někdo? Co se stalo v tom skladišti, kde byl nalezen goblin? Kdo by mohl vědět něco o Ordo Septenarius?

Moje potíž je v tom, že hráči tvrdohlavě odmítají komukoli cokoli říct a hlavně se nikoho na nic neptají, aby nebyli podezřelí. Do skladiště Steinhängerů nepůjdou, co kdyby je tam někdo vidět? Ne Steinhängera, Teugena nebo Ordo Septenarius se ptát nebudou, co kdyby z toho měli problém…

…a celé dobrodružství je napsané tak, že u všech lokací mám popsáno, co se hráči dozvědí, když se zeptají na Steinhängera, Teugena nebo Ordo Septenarius. Hehe.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: [bez spoilerů] Enemy in Shadows – kampaň ve WFRP 4e

Příspěvek od Markus »

Obrázek

:arrow? EiS09: Patnáct zlatých za vraždu. Pro každého.
Kampaň pokračuje devátým sezením, a pokud nás ještě sledujete, máte můj obdiv, protože po pěti sezeních rozplétání konspirace – rozprostřených do několika reálných měsíců – se dostáváme do fáze, kdy ani já nemám moc přehled o tom, co se vlastně stalo a co hráči vědí. Pojďme si udělat rekapitulaci:
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Enemy in Shadows – kampaň ve WFRP 4e

Příspěvek od Markus »

Dobrodružství už jsme jedenáctým sezením dohráli, ale zápisy ještě dojíždějí. Tady je zápis z předposlední hry, tentokrát už bez spoilerů (respektive se spoilery přímo v textu). Při té příležitosti taky slučuju své dvě diskuze do jedné (beztak se nevyužily).

Obrázek

:arrow? EiS10: Zpátky na koleje!
Dobrodružství Shadows over Bögenhafen ve WFRP se chýlí ke konci. Na konci minulého sezení dobrodruzi neomylně chytili stopu vedoucí k rozuzlení – už vědí, že se chystá nebezpečný rituál i kdo za ním stojí. Vědí, že se spiklenci plánují večer sejít na tajné schůzce. Nevědí ale, kde se rituál má odehrát. A při všem tom pátrání mi vybočili z „předpokládaného průběhu dobrodružství“, kdy se vůbec nechtějí potkat s klíčovou nehráčskou postavou, takže do tohohle sezení přicházím z plánem, jak potřebný obsah „přeskládat“, aby to všechno vyšlo.

Novinkou je, že v okamžiku psaní tohohle zápisu je kampaň dohraná, takže už nemusím schovávat spoilery!

Dobrodruzi mají rozjeté dva plány:
  • Jednak chtějí pokračovat ve vyjednávání s Heinrichem Steinhängerem (mladším bratrem kultisty Franze) a zkusit, jestli by jim nějak nepomohl zjistit, kde se má rituál odehrát. Do téhle linie chci „přeskládat obsah“.
      Druhou možností je pokusit se vetřít na večerní setkání kultistů, šmírovat je při něm a tu informaci získat tímhle způsobem. (Nepravděpodobné.)
    Uživatelský avatar
    Markus
    Vrchní krutovládce; Administrátor
    Příspěvky: 20870
    Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
    Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
    Kontaktovat uživatele:

    Re: Enemy in Shadows – kampaň ve WFRP 4e

    Příspěvek od Markus »

    Zápis ze závěrečného, 11. sezení.

    Obrázek
    Poslední sezení završující první část kampaně Enemy Within, dvojdobrodružství Enemy in Shadows. V minulém sezení hráči navázali kontakt s odpadlým členem spiknutí, cechmistrem cechu kupců Friedriechem Magiriem, a dohodli se, že bude jejich člověkem uvnitř. Dnes večer se má konat zlověstný rituál a hráčům zbývá půl dne, aby se připravili a vymysleli, jak ho překazí. Akorát ještě nevědí, kde přesně se rituál má konat, ale Magirius jim co nevidět má poslat vzkaz – jen co se to sám dozví.

    Podaří se překazit spiknutí Ordo Septenarius. Nebo jejich cíle dojdou završení? A o co přesně spiklencům jde? To vše a ještě mnohem víc v našem posledním zápisu…
    :arrow? EiS11: Vyvrcholení kampaně aneb všechno směřuje k velkému závěrečnému rituálu
    Uživatelský avatar
    smrq
    Příspěvky: 2558
    Registrován: 6. 2. 2006, 10:16
    Bydliště: Vsetín

    Re: Enemy in Shadows – kampaň ve WFRP 4e

    Příspěvek od smrq »

    Tiše závidím. Tohle musela být krásná kampaň.
    Radim "Smrk" Trčálek
    Dnes aktivně hrající Zapovězené země. Hotové a rozpracované dobrodružství:
    Vražedné světlo Strach nad Kelpenem Kdo seje vítr
    Překlady:
    VtM 5V startovací sada, Vetřelec startovací sada, Rozbité příběhy-rychlý start
    Uživatelský avatar
    Markus
    Vrchní krutovládce; Administrátor
    Příspěvky: 20870
    Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
    Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
    Kontaktovat uživatele:

    Re: Enemy in Shadows – kampaň ve WFRP 4e

    Příspěvek od Markus »

    Díky smrqu. Někde se tu potulují mí hráči, tak ti můžou říct, jaké to bylo z jejich pohledu.

    Já jsem si to užil, Warhammer mám rád a i ten příběh se mi líbil. Celkově to pro mě bylo něco jiného, než jsem zvyklý – hrát hru podle relativně připraveného a spletitého příběhu. Velká část vedení hry spočívala v přeskládávání obsahu podle reakcí hráčů „tak, aby to vyšlo“. Výsledek byl myslím uspokojivý, ale je to teda dost záhul... Kampaň má ještě čtyři další díly, které bych si rád taky zahrál, ale ke konci jsem cítil, že potřebuju změnu a chvíli hrát něco nenáročnějšího. Proto jsme teď přešli na klasické DnDčko.
    Uživatelský avatar
    Markus
    Vrchní krutovládce; Administrátor
    Příspěvky: 20870
    Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
    Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
    Kontaktovat uživatele:

    Re: Enemy in Shadows – kampaň ve WFRP 4e

    Příspěvek od Markus »

    A ještě rychlý epilog, abychom to mohli s klidným svědomým a bez restů uložit k ledu. Pokračování snad někdy jindy!

    Mimochodem, kampaň trvala 11 sezení a skončila úspěšným uzavřením příběhu (nebo přinejmenším jeho první epizody), což z toho dělá moji v životě první kampaň, která skončila skutečným uzavřením a ne vyšuměním do prázdna! Je to dobrý pocit. :)

    Obrázek

    EiS Epilog: Co nebylo, ale mohlo být, a co bylo dál
    Kampaň v dobrodružství Enemy in Shadows skončila posledním sezením, ale stále ještě je potřeba něco doříct. Především – co kdyby postavy neuspěly?

    Dobrodružství totiž obsahuje velmi podrobný a velmi barvitý popis toho, co bude s městem Bögenhafen, pokud se postavám nepodaří zhatit plány spiklenců. Pro vaše pobavení ho sem přikládám jako alternativní realitu: „Co nebylo, ale mohlo být.“ Snad netřeba zdůrazňovat, že jde o masivní SPOILER.

    A potom už jenom epilog, který jsme si s hráči odvyprávěli na rychlém společném callu. Pak zmrazit postavy a doufat, že si s nimi jednoho dne zahrajeme díl druhý, Death on the Reik.
    Uživatelský avatar
    KDolecek
    Příspěvky: 921
    Registrován: 2. 11. 2008, 18:38

    Re: Enemy in Shadows – kampaň ve WFRP 4e

    Příspěvek od KDolecek »

    Krásné epilogy, velká spokojenost.
    Odpovědět

    Zpět na „Vaše hraní - příprava, rady, zápisy a PbP“

    Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů